Skocz do zawartości
tomasir

Książki fantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Ksiązki oparte na AD&D są trochę infantylne (mam na myśli dragonlance i forgottena) ale Tolkien też jest ... Ja polecam cykl o Kane -niejakiego Wagnera - tam świat jest mroczny i nie ma dobrych bogów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harrego Pottera czytałem dawno temu (czyt. 2 lata :lol: ) ;] Zaraz sobie mykne do jakiejś internetowej księgarni i poczytam co nieco o tych książkach (oprócz Wiedźmina i Władcy pierścieni - bo film oglądałem to już czytać tak dziwnie ;])

 

Aha i jeszcze jedno: jest taki film "Imię Róży", bedzie za tydzień na POLSACIE, to też jest na podstawie jakiejś książki chyba[dobrze by było-nie wiecie może??]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja was zaskocze

Steve Perry trylogia Obcych(Mrowisko, Azyl, Wojna Samic imho najslabsza z calej trojki)

oraz oczywiscie Alan Dean Foster (OBCY ÓSMY PASAŻER NOSTROMO, OBCY - DECYDUJĄCE STARCIE,OBCY TRZY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SId...........nie zalamuj mnieeee

:evil: :evil: sadzisz ze jak ogladales film wiedzmin to juz znasz ksiazke..... boshe ten film to byl totalny nie wypal on nie ma nic wspolnego z ksiazka(no prawie :lol:), lec do biblioteki czy ksiegarni i kup na poczatek ostatnie zyczenie(zbior opowiadan, wyjebisty), pozniej miecz przeznaczenia, a pozneij bierz sie za sage(5 tomow)

 

uwierz mi a nei pozalujesz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SId...........nie zalamuj mnieeee

:evil:  :evil:  sadzisz ze jak ogladales film wiedzmin to juz znasz ksiazke..... boshe ten film to byl totalny nie wypal on nie ma nic wspolnego z ksiazka(no prawie :lol:), lec do biblioteki czy ksiegarni i kup na poczatek ostatnie zyczenie(zbior opowiadan, wyjebisty), pozniej miecz przeznaczenia, a pozneij bierz sie za sage(5 tomow)

 

uwierz mi a nei pozalujesz :twisted:

Wiem że książka to nie film (czytało się Harrego Pottera :lol:) więc może dobrze mówisz. Ale póki co to, że będę czytał jakieś fantasy to jest marzenie ;] Bo Romeo i Julia w budzie :/

 

Ale dobra , koniec rozmowy - zapodawać tytuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wiec moze dobze mowisz"....l

 

SIGG powatarzm to co jest w filmie jest na podstawie opowiadan z ostatniego zyczenia(moze z miecza przeznaczenia),, ale chodiz o to ze film jest beznadziejny...a ksiazka jest swietna, kazdy ci to powiee, kto czytal :D

 

wiec nei moze ale napewno !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David Eddings - Trylogia Elenium i Trylogia Tamuli rlz

Jeszcze belgariada i malloreon :] - takie "lekkie" fantasy, trochę nawet w stylu władcy pierścieni, ale odbiega od zasad (tzn. nie ma hobbitów, elfów itp)

 

U.LeGuin 'Ziemiomorze' - nawet ciekawe, trochę pokręcone... trochę podobnie do H Pottera na początku, ale potem klimat bardziej mroczny (btw - to chyba raczej Harry Potter jest wzorowany na tym - tzn. szkoła czarodziejów).

 

Co tam jeszcze - wybiórczo książki ze znanych serii typy Forgotten Realms - jakos wydały mi się naciągane - na siłe pisane, żeby zrobić jakieś fantasy - ale za to w miarę zgodne z zasadami (rasy, czary itp. - chociaż też różnie) - może trafiłem na złe tytuły...

 

A władca pierścieni... nawet fajna, ale trochę obciachowa (dziwne teksty, przyśpiewki!! )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu mam teraz przypadkowo Wyprawe( Drużynę Pierścienia) Tolkiena. Chociaż nie wiem czy będę czytał. Interesuje mnie jednak Mroczna Wieża i Ziemiomorze. Niestety u mnie w mieście jest biblioteka w której oszczędności górują nad tytułami, czyli są same starsze książki. Jak się zdecyduję to może kupię sobie 1 część Ziemiomorza (skapy jestem a to aż 23,20zł+6,90).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Achaja" Andrzeja Ziemianskiego

Pilipiuk i jego Jakub Wędrowycz (to moj idol)

 

"Ostatni wladca pierscieni" - jakis ruski (chyba yeskow)

 

no i oczywiscie LotR i wiedzmin

 

ma ktos moze jakies fantasy w pdf??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ne, ale fajne opowiadania można poczytać na www.fantasyworld.pl , ja czytałem "Pierścień Śmierci" i "Niewilnik boga", są krótkie, ale fajne... Ew. Pierwsze dwa na razie rozdziały mojego opowiadania (jak na razie miał pozytywne opinie, ale w wiekszosci oceniali moi znajomi). Rzecz miała się dziać w realiach gry gothic, ale jednak bardzo dużo zmieniłem. To co zostało to:

-walka dobra ze złem

-magiczna bariera

-podział bogów

I to chyba wszytsko. Jakbyście się naprawdę nudzili (bo może być to stracony czas) to: http://iglu.cz/sid/opowiadanie.html >> pierwsze 2 rozdziały [nieoficjalnie są już 4 :P]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sillmarilion Tolkiena... jest to tak jakby mitologia srodziemia traktujaca o powstaniu swiata i historii... imo obowiazkowa pozaycja kazdego fana fantasy, nie tylko Tolkiena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria DragonLance jest jak najbardziej godna polecenia - i nie zgodzę się z jednym z przedmówców, że infantylna. Coś w tym musi być skoro kupuję wszystkie wydane w tym 'świecie' książki i naprawdę na niewielu się zawiodłem;). Moim zdaniem najlepsze tytuły to 'Kuźnia Dusz' i 'Legenda o Humie', a także cały czteroksiąg Kronik, zwłaszcza 4y tom - 'Smoki Letniego Płomienia'. To jest adventure fantasy w czystej postaci i jak komuś to odpowiada to lepszych nie znajdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroczna Wieza Kinga pochlonela mnie bez reszty :D pierwszy tom taki sobie nudnawy nawet ale drugi i kolejne to masakra, nie moglem sie oderwac na obiad nie mowiac jush ze dostalem z 10 uwag w szkole za czytanie na lekcjach :lol: Bardzo bardzo goraco polecam, ksiazeczka wysmienita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio sprobowalem w nowym gatunku, jednak pisze tu bo po co nowy topic (?).

 

jest to Diabelska Alternatywa Frederick'a Forsyth'a, zajedwabisty 5-gwiazdkowy thriller polityczny ;D

czy na tym forum ktoś inny równieżczyta coś z tego gatunku ?

 

ps. a z fantasy to oczywyscie all made by Tolkien... jak bede mial kiedys wiecej czasu sprawdze Sapkowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio czytam "Zlodziejski Hazard" - "The Thief's Gamble" pani Juliet E. McKenna i musze wam powiedziec, ze nie jest to moze najlepsza ksiazka jaka czytalem, ale z pewnoscia, godna przeczytania ;) Fajniutka akcja, ciekawe pomysly, moze zobaczyc w wolnym czasie - mi sie podoba !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...