Skocz do zawartości
qrczych

proszę o pomoc przy składaniu WC.

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że jest to mój pierwszy założony temat na tym forum oświadczam ,że szukajki użyłem przed jego założeniem :)

 

Składam sobie od pół roku WC do pełni szczęścia brakuje mi jedynie RBX(typhoon już do mnie leci).Zestaw składa się

-Black ice extrem II

-black ice pro

-Danger Gpu 4-1

-Danger chipset

-Danger RBX(mam nadzieje ,że wkrótce się pojawią)

-typhoon quad

-5 x wentyl 120mm po 12zł sztuka

-pompka eheim

 

Mam tylko teraz jedno pytanie jak to wszystko połączyć do kupy :?:

myślałem o czymś takim :

pompa->BIE2->RBX=>typhoon->BIPro->chip->GPU->pompa

ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie :?

 

Z racji tego ,że w zestawie są dwie chłodnice prosiłbym forumowiczów o pomoc jak to połączyć żeby było jak najwydajniej bo jak widać na ciszy mi nie zależy.

 

I jeszcze tak BTW czy na BIE2 wszystkie 4 wentylki skierować żeby wiały na chłodnice(chłodnica zamocowana jest u mnie tak jak u un_ix-a)czy może dwa przednie tak ,a dwa w przeciwną stronę :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyle powinny wiac na chlodnice jak najzimniejszym powietrzem wiec ustaw tak zeby wciagaly one powietrze do srodka obudowy przez chlodnice.

co do podlączenia zestawu to ja bym zrobil tak :

pompa -> trojnik i obie chlodnice rownolegle -> trojnik -> rbx -> jeden wylot na grafe i jeden na mostek -> rezerwuar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajne rozwiązanie z ustawieniem chłodnic równolegle tylko ,że trzeba używać trójników  :?  sam nie wiem bo wolałbym bez nich zamknąć układ.

polączenie rownolegle chlodnic jest chyba najwydajniejszym rozwiazaniem .

jaki ten eheim ?? 1048 czy 1250 ? a moze jeszcze inny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakto  typhon jedzie gdzie go zamuwiles ?? podobno w proline juz ich nie ma i nie bedzie :/

kupiłem wczoraj od gościa z tego forum dał ogłoszenie z miesiąc temu i na szczęście nikt nie wziął do tego czasu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakto  typhon jedzie gdzie go zamuwiles ?? podobno w proline juz ich nie ma i nie bedzie :/

typhoon już do mnie leci

wiec chyba prosto od dana

 

qrczych widze ze pompa mocna 3m slupa i ponad 2200l/h wiec nie martw sie trojnikami , wiadomo jednak ze zmniejsza one troche przeplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompeczka wypas - kupił mi kumpel w Rzeszy bo w polsce ceny są chore ale jedyny minus to to że jest po prostu ogromna :(

tak jak pisałem zależy mi tylko na wydajności-niestety na wentyle i węże kasy mi brakło więc kupiłem 5 sztuk po 12zł na allegro ,a węże w zoologicznym byle przeźroczyste ażeby ładnie świeciły pod UV(kiedyś się wymieni na Tygon-mam nadzieję :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...