Skocz do zawartości
J-A-J-O

Wentylator 120x120 - jaki??

Rekomendowane odpowiedzi

MrMartin.. troszke nei zrozumiałeśintencji Niemca ;)

matryce można sobie ściągnąc ze stronki.. (jak ktoś nie umie znależć dział download /site stuff/ )

( http://moddin.net/downloads.asp )

następnie wydrukować przyłożyć/przykleić do odpowiedniego miejsca w budzie i wyciąć wg wzorka =)

i koszta jest ok. 10-40gr w zależności od tego jaką masz drukarke ;)

obudowy za to nie kupisz ;)

Zgadza sie nie rzrozumialem - przerszam cie NIEMIEC za nieuwazne czytanie twoich postow - to co napisales ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie - moze glupie

 

Czy przy wycinaniu dziury na gorze obudowy za pomocy otwornicy nalzy wszytsko wyjac z kompa czy zastosowac jakies zabezpieczenie w postaci folli itp ?

proponuje wyjac wszystko, bo opilki sa male i nawet jak dobrze zabezpieczysz to istnieje prawdopodobienstwo, ze wpadnie cos na elektronieke a wtedy pupa zbita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niemiec: a nie lepiej na przyszlosc rozwiercic nity i odlaczyc gorny panel ? Potem skrecic i po sprawie:)

 

Dobre pytanie - dolaczam sie

tez tak moze byc ;]

 

ja mam gorny panel odkrecany wiec nie mam takiego problemu a poza tym nei bede nic ciachal w gornej czesci budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tak 80 z tylu nie bedzie zabierala zimnego powietrza dla wentyla procesora a ten nie bedzie sie tzw dusil ?

hmm, jeśli nie dajesz wiary testom to pozostaje Ci jedynie postępować zgodnie z zaleceniami mojego wspaniałego matematyka ze średniej:

próbą pudingu jest jego zjedzenie

SPRÓBUJ :D jeśli Zalman zacznie kaszleć, to znaczy, że się dusi i 80tke wywalisz :wink:

 

a tak na serio, to wydaje mi się, że 80tka:

po pierwsze - wymusi obieg powietrza przy coolerze przez co Zalman dostanie świerzego łyku powietrza z przodu/dołu budy,

po drugie - zabierze nagrzane przez Zalmana powietrze na zewnątrz

 

jesli napisałem coś nie tak, to przepraszam :D

Drogi kolego :) widzeze nie od dzisiaj jestes w tym temacie doadzmi prosze nastepujaca rzecz - chcem umiecic dwa wentylatory wypychajace powietrze

- jeden na gorze 92mm

-drugi z tylu obudowy 80mm

Powiedz mi na jakie napiecia je puscic najlepiej aby halasu nie bylo a izeby wydmuchiwalo co trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście radzili mi kupić?? Myślałem o tym :http://allegro.pl/show_item.php?item=23182725

Wracając do tematu to mam 2 takie wentyle z tym ze model A34346 92CFM na nominalnym nap. U mnie leci na 5V jeden z boku, drugi u góry i doskonale przewietrzają ciasnego Modecoma Platinum.

Jesli idzie o hałas to mimo że lecą na 5V to je niestety słychać, lekki szum i terkot łożysk.

Kolo na aukcji twierdzi że wentyl posiada łożyska ślizgowe :lol:

J-A-J-O przylookaj to http://www.nidec.com/fanpdfs/c2003_4243.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego :) widzeze nie od dzisiaj jestes w tym temacie doadzmi prosze nastepujaca rzecz - chcem umiecic dwa wentylatory wypychajace powietrze 

- jeden na gorze 92mm

-drugi z tylu obudowy 80mm

Powiedz mi na jakie napiecia je puscic najlepiej aby halasu nie bylo a izeby wydmuchiwalo co trzeba ?

hehe :D "drogi kolega" jest jedynie małą szarą myszką na tle WIELKICH tego forum :wink: [pozdrowienia dla wszystkich] IMHO wszystko zależy od wrażliwości Twojego ucha oraz od głośności pozostałych elementów Twojego kompa.. a przede wszystkim co to za 80tka i 92ka. jeśli Twoja 80tka to np. PAPST 8412 NGLE to nawet na 12V go nie usłyszysz :twisted: moja skromna propozycja: na poczatek 80tka na 7V i 92ka na 7V.. jak będzie za głośno to najgłośniejszemu dasz 5V i po hałasie :idea: PRÓBUJ :idea:

 

a co Wy na to: PANAFLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...