Skocz do zawartości
Gloam

WYBÓR MYSZY - optyczna, bezprzewodowa - co polecacie???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dylemat. Zamierzam sobie kupic mysz (optyczna bezprzewodowa) do kwoty 150 pln i zastanawialem sie nad takimi wariantami:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8781

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8873

 

Prosze o opinie i porady. Ktora byscie wybrali i dlaczego? Jezeli polecacie microsofta to prosze o argumenty, ktore by zrownowazyly roznice cen. :wink:

Rowniez inne myszki wchodza w gre tylko napiszcie jakie i dlaczego.

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dylemat. Zamierzam sobie kupic mysz do kwoty 150 pln i zastanawialem sie nad takimi wariantami:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8781

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8873

 

Prosze o opinie i porady. Ktora byscie wybrali i dlaczego? Jezeli polecacie microsofta to prosze o argumenty, ktore by zrownowazyly roznice cen.  :wink:

Rowniez inne myszki wchodza w gre tylko napiszcie jakie i dlaczego.

 

Z gory dzieki

chcesz grać w szybkie FPP ? to zapomnij o nich

 

optyczna na kabelku - microsoft inteli mouse lub inna z nowym sesnsorkiem

 

a z tych 2 wybrałbym MS, bo super leży w łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FPP raczej nie gram, a nawet jakbym kiedys musial zagrac, to bym sobie swego troche juz starego, kablowego Logitecha podlaczyl. Po prostu szukam opinii o niedrogich bezprzewodowych optykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optyczna przede wszystkim - bezprzewodowe są "troszkę" cięższe z powodu bateryjek/akumulatorków (no i zwykle i tak operuje się nimi na biurku - z kablem czy bez nie robi mi to akurat specjalnej różnicy ) - miałem przez 1y tydzień cholerne problemy z przestawieniem się na nową mysz opt-bezprz. właśnie :) Mimo iż mój stary już A4 ma ponad 2 latka na karku, nie zamieniam go na nic innego :wink: .. IMHO cięższą myszą łatwiej się gra w FPP - wyrabia się ręka, no i bezwładność sprzętu robi swoje. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optyczna przede wszystkim - bezprzewodowe są "troszkę" cięższe z powodu bateryjek/akumulatorków (no i zwykle i tak operuje się nimi na biurku - z kablem czy bez nie robi mi to akurat specjalnej różnicy ) - miałem przez 1y tydzień cholerne problemy z przestawieniem się na nową mysz opt-bezprz. właśnie :)  Mimo iż mój stary już A4 ma ponad 2 latka na karku, nie zamieniam go na nic innego  :wink: .. IMHO cięższą myszą łatwiej się gra w FPP - wyrabia się ręka, no i bezwładność sprzętu robi swoje. 8)

No a ktora mysze polecasz z bezprzewodowych optykow? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem A4 optyka bezprzewodowego za około 100zł.

Tydzień temu kupiłem normalną kulkową mysz Logitecha na USB za 25zeta + podkładkę szmaciankę i tamten A4 poszedł do kompa biurowego starszej.

Wnioski: Jak chcesz dobrą mysz do normalnej pracy, to każdy najtańszy logitech. Jeśli chcesz fachową mysz do gier, to Logitechy z serii MX, ale to już nie ten przedział cenowy. Microsoft Intelli Explorer podobno też są dobre, ale jak na mój gust wyglądają paskudnie.

Na rozwiązania pośrednie szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka i jestem zadowolony

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7902

 

wczesniej mialem M$ blue, ale na kablu i jakosc pracy jest taka sam jak na A4Techu. mi ten m$ nie pasowal z jedonego powodu - jest za maly na maja lapke.

 

na tym a4 gram od czasu do czasu w fpp i mysz sie nie gubi, chodzi plynni i precyzyjnie. 800dpi to jest to ;]

 

moge ja polecic z czystym sumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dylemat. Zamierzam sobie kupic mysz (optyczna bezprzewodowa) do kwoty 150 pln i zastanawialem sie nad takimi wariantami:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8781

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8873

 

Prosze o opinie i porady. Ktora byscie wybrali i dlaczego? Jezeli polecacie microsofta to prosze o argumenty, ktore by zrownowazyly roznice cen.  :wink:

Rowniez inne myszki wchodza w gre tylko napiszcie jakie i dlaczego.

 

Z gory dzieki

Tutaj bardziej kwestia zaufania. Microsoft jaki jest taki jest ale myszki ma swietne i na bubla sobie nie pozwoli tak, ze mozesz byc pewien, ze nie bedzie latal kursor tak jak temu Creativowi (patrzac na opinie uzytkownikow).

Jedym slowem z tych dwoch myszek wybralbym Optyka PRZEWODOWEGO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dylemat. Zamierzam sobie kupic mysz (optyczna bezprzewodowa) do kwoty 150 pln i zastanawialem sie nad takimi wariantami:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8781

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8873

 

Prosze o opinie i porady. Ktora byscie wybrali i dlaczego? Jezeli polecacie microsofta to prosze o argumenty, ktore by zrownowazyly roznice cen.  :wink:

Rowniez inne myszki wchodza w gre tylko napiszcie jakie i dlaczego.

 

Z gory dzieki

Tutaj bardziej kwestia zaufania. Microsoft jaki jest taki jest ale myszki ma swietne i na bubla sobie nie pozwoli tak, ze mozesz byc pewien, ze nie bedzie latal kursor tak jak temu Creativowi (patrzac na opinie uzytkownikow).

Jedym slowem z tych dwoch myszek wybralbym Optyka PRZEWODOWEGO :)

W sumie pewnie masz racje. IntelliMouse to to nie jest, ale pewnie ta mysza i tak jest lepsza niz jakies dziwne badziewia.

Moze ktos kto ma ta mysze MS niech wypowie sie dluzej na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge wypowiedziec sie na temat Microsoft Wireless Mouse. Posiadam dokladnie taki zestaw: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5843

Do myszki nie mam zadnych zastrzezen. Ma odpowiedni ksztalt, dziala bardzo dobrze w systemie oraz w kazdego rodzaju grach. Baterie trzymaja mi dosyc dlugo. Nie jestem w stanie okreslic dokladnie, ale tak na oko: w myszce miesiac a w klawiaturze dwa (Duracell Ultra). Zaznacze tez, ze komputer chodzi 24/7. Zestaw jest bezprzewodowy - nie denerwuja juz wiszace kable :) Dziala ze sterownikami i bez. Nie ma problemow z konfiguracja nadajnika z urzadzeniami.

 

Jedyne minusy moglbym zwrocic tylko w kierunku klawiatury:

1. Inne ulozenie przyciskow funkcyjnych F1-F12 (sa dzielone po 3 a nie po 4)

2. Inny uklad klawiszy Home/End/PgUp/PgDn/Insert/Del

3. Pod klawiszami F1-F12 sa przypisane dodatkowe klawisze, zas aby korzystac z F1-F12 trzeba wcisnac "F Lock" - za kazdym razem.

 

Do 1 i drugiego mozna sie przyzwyczaic, lecz 3... :evil:

 

Mimot to jestem z zestawu bardzo zadowolony i polecam go kazdemu - nikt nie powinien zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam max500 i jestem zadowolony :D

mam do sprzedana bezprzewodowa optyczna mysz samsunga za 80zl jak chcesz :D ale tylko odbior osobisty :( bo nie wiem jak sie wysyla duze paczki :D

Raczej nowych myszek szukam. Chyba, ze mi MX500 sprzedasz za 80 PLN to wtedy przyjade do Ciebie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge cos napisac o paru tanich myszkach bezprzewodowych ktore uzytkuja userzy w pracy. Praca polega czesto i gesto na wpisywaniu cyferek wiec wybralem cudo firmy a4tech - zestaw bezprzewodowy klawiatura + myszka z umieszczonym numlockiem po lewej stronie. Prawa reka na myszce lewa na cyferkach.

Entuzjastycznie zakupilem do pracy 4 takie zestawy.

 

Brzmi zmyslowo prawda? Coz pierwszy problem to wzajemne zaklucanie sie urzadzen oddalonych od siebie o 30 metrow.. Niemozlwe ale jednak... na komputerze w kadrach wariowaly aplikacje biurowe - to co w rejestracji wciskane pojawialo sie w kadrach w edytorze tekstu (najpierw podejrzewalem trojany, wirusy ale po wyjeciu utp wykluczylem to) Problemu nie dalo sie rozwiazac do tej pory, Kadry nie uzywaja zestawow a4techa.

Myszki lataja po ekranie po czasami same.. winne sa niby promienie slonca ale w nocy?:D

 

Myszki a4tech zuzywaja wielkie ilosci energi, bateryjki AAA ladowalne wytrzymuja srednio 2 tygodnie pracy podczas gdy myszka z logitech cordless wytrzymuje w ksiegowosci ponad miesiac. Do tego klapki nad bateriami zaczely sie lamac od stalego wyciagania i w tym momencie sa zalepiane plastrami :D

 

Dostalem w prezencie od pewnej firmy myszke bezprzewodowa Creativa. Taka ladna srebna mlodzierzowa... po tygodniu zlamal sie lewy klawisz w tej myszce mimo ze uzywalem jej 3 godziny dzienie. Dostalem nowa w ramach gwarancji. Dziala ale zaczela sie zacinac.

 

W domu uzywam od roku mx700. Dziala zacnie lecz wyglada jakbym z nia byl w iraku - schodzi plastkik, poodpadaly slizgaczem poscieral sie spod. Na szczescie jeszcze dziala. Ogolnie wydajac spora ilosc ciezko zarobionych pieniedzy spodziewalem sie czegos trwalego naprawde. Zawiodlem sie.

 

Posumowaniem niech bedzie jedna piosenka.. Wszystko C**J....

 

Dopisze ze genius 4 letni na przejsciowce dziala do tej pory czasami awaryjnie w pracy. Starczy wyczyscic rolki i dziala.. Ladnie plynnie a myszka kosztowala 20zloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka i jestem zadowolony

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7902

 

wczesniej mialem M$ blue, ale na kablu i jakosc pracy jest taka sam jak na A4Techu. mi ten m$ nie pasowal z jedonego powodu - jest za maly na maja lapke. 

 

na tym a4 gram od czasu do czasu w fpp i mysz sie nie gubi, chodzi plynni i precyzyjnie. 800dpi to jest to ;]

 

moge ja polecic z czystym sumieniem

Yo yo - mam ten sam model :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam myszke taka sama jak Hipo i wg mnie jest good! W grach sprawuje sie dobrze, i w ogole wyrabia. A co najwazniejsze nie trzezba odkladac ją na stacje zeby naladowac, tylko kabelek i mozna sie dalej bawic :)

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam myszke taka sama jak Hipo i wg mnie jest good! W grach sprawuje sie dobrze, i w ogole wyrabia. A co najwazniejsze nie trzezba odkladac ją na stacje zeby naladowac, tylko kabelek i mozna sie dalej bawic :)

POZDRO

hehe ;) można powiedzieć ze jest to mysz optyczno (bez)przewodowa :twisted: ... Ostatnio gdy w koncu zdechły mi akumulatorki przez miecha spokojnie korzystałem tylko z kabelka - szkoda było casha na nowe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge cos napisac o paru tanich myszkach bezprzewodowych ktore uzytkuja userzy w pracy. Praca polega czesto i gesto na wpisywaniu cyferek wiec wybralem cudo firmy a4tech - zestaw bezprzewodowy klawiatura + myszka z umieszczonym numlockiem po lewej stronie. Prawa reka na myszce lewa na cyferkach.

Entuzjastycznie zakupilem do pracy 4 takie zestawy.

 

Brzmi zmyslowo prawda? Coz pierwszy problem to wzajemne zaklucanie sie urzadzen oddalonych od siebie o 30 metrow.. Niemozlwe ale jednak... na komputerze w kadrach wariowaly aplikacje biurowe - to co w rejestracji wciskane pojawialo sie w kadrach w edytorze tekstu (najpierw podejrzewalem trojany, wirusy ale po wyjeciu utp wykluczylem to)  Problemu nie dalo sie rozwiazac do tej pory, Kadry nie uzywaja zestawow a4techa.  

Myszki lataja po ekranie po czasami same.. winne sa niby promienie slonca ale w nocy?:D

 

Myszki a4tech zuzywaja wielkie ilosci energi, bateryjki AAA ladowalne wytrzymuja srednio 2 tygodnie pracy podczas gdy myszka z logitech cordless wytrzymuje w ksiegowosci ponad miesiac. Do tego klapki nad bateriami zaczely sie lamac od stalego wyciagania i w tym momencie sa zalepiane plastrami :D

 

Dostalem w prezencie od pewnej firmy myszke bezprzewodowa Creativa. Taka ladna srebna mlodzierzowa... po tygodniu zlamal sie lewy klawisz w tej myszce mimo ze uzywalem jej 3 godziny dzienie. Dostalem nowa w ramach gwarancji. Dziala ale zaczela sie zacinac.

 

W domu uzywam od roku mx700. Dziala zacnie lecz wyglada jakbym z nia byl w iraku - schodzi plastkik, poodpadaly slizgaczem poscieral sie spod. Na szczescie jeszcze dziala. Ogolnie wydajac spora ilosc ciezko zarobionych pieniedzy spodziewalem sie czegos trwalego naprawde. Zawiodlem sie.  

 

Posumowaniem niech bedzie jedna piosenka.. Wszystko C**J....

 

Dopisze ze genius 4 letni na przejsciowce dziala do tej pory czasami awaryjnie w pracy. Starczy wyczyscic rolki i dziala.. Ladnie plynnie a myszka kosztowala 20zloty.

W sterowniku jest opcja (pojawia się tuż po jego zainstalowaniu) pozwalająca na pracę wielu taki urządzeń w 1 pomieszczeniu - może to rozwiąże ten problem. Spróbuj też pozmieniać kanały przełącznikami na urządzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...