Skocz do zawartości
riv

arctic cooling copper silent 2 tc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dziś zakupiłem arctic cooling copper silent 2 tc, po załozeniu komp nie zczytuje obrotów wiatraka, na poprzednim radiatorze cooler mastera zczytywał, mam wrażenie jakby wentylator ciagle zapylał na max obrotach, moja pł.gł. to shuttle ak35, jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odlaczyl ci sie kabelek od pomiaru obrotow, jeden z trzech ktore podlaczone sa do plyty glownej. Sprawdz, czy nie jest odczepiony od wtyczki. Mialem tak raz na coolerze do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wziąłem do testów kolejna sztukę tego wentylatorka i też nie pokazuje obrotów, coś mi sie zdaje że to moja "wypasiona" płyta główna,

jeżeli chodzi o porownania co do coolermastera (oryginalny z 2200xp) to copper silent jest cichszy, temperatura waha sie od 48-54 st., na CM mialem od 47-60 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jaką prędkością pracował twój CM? Kumpel ma identycznego, z tego samego proca (różnią się jedynie rdzeniem - ja mam t-breda, on palomino) i jego ma 6500RPM a mój 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, to co sądzicie o tym coolerku? Macie go tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23341894 . Może uda mu się godnie zastąpić mojego wysłużonego Cooler Mastera :) . Opłaca się?

Opłaca się. Siedzi w moim kompie od grudnia. Kupowany wlasnie iu tego kolesia na Allegro, potem zaopatrzylem sie u niego jeszcze w 2 wentyle arctica do obudowy. Temperatura procka jak w stopce przy maksymalnym stresie (kilka godzin prime95) nie przekracza 54 stopni. Na zwyklej pascie od radiatora. Aha, czasem warto wyszlifowac stopke na lustro - czasem pomaga zdjac ze 2-3 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Obecnie używam Titana TTC-CU5TB do chłodzenia D1400@2100 12x175 - stabilnie bezproblemowo. Czy Arctic.... da sobie rade z tym procem na tej specyfikacji? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawuje ten wentylator : arctic cooling copper silent 2 tc

pod wzgledem poziomu halasu?Obecnie uzywam Minta i jest strasznie glosny :( Przymierzam sie do zmiany na wlasnie ten tylko chcialbym sie upewnic czy warto - zalezy mi przede wszystkim na cichej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z regulacja termiczna jest za glosny po pewnym czasie to moze warto Arctica o stalych obrotach lub z regulacja manualna?? :wink: 

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=391http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=390

Wlasnie a moze ktorys z tych bedzie dobry :) Ktos je testowal moze?Wjaki sposob ustawia sie obroty w tym drugim typie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z manualem [3 opcje na sledziu]:

na low 1500 RPM - 13 dB rzeczywiscie nic nie slychac [po installacji na poczatku tez plyta gl nie wykrywala obrotow ale po ok 2 h zaczela wykrywac]

na medium 2200 RPM - 18 dB tez nie slychac praktycznie nic

na high 1800 RPM - 24 dB no coz tu jest slychac szumik... :/

 

ja jade na low [jak pogrywam ostro - medium] a mam athlona 2000+ [palomino]...

 

a wiatrak??!! za 65 pln naprawde godny polecenia...

 

ps. slyszalem ze coolery te z automatyczna regulacja slabo dzialaja i niedokladnie dobieraja obroty, dlatego manuala I NAWET ze stalymi obrotami sa lepsze... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...