Skocz do zawartości
thuGG

Samsung SM 765MB i zmiany geometrii

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki, że jak już sobie ustawię geometrię, to np. przy zmianie rozdzielczości lub ponownym uruchomieniu kompa obraz jest rozciągnięty w pionie, zwężony w poziomie, trochę przesunięty. Nie są to duże zmiany, ale jest to trochę denerwujące, bo nonstop trzeba grzebać się w OSD.

Ma ktoś może ten monitor i podobne problemy?

Dodam jeszcze, że mam uruchomiony programik Refresh Lock, który utrzymuje stałe odświerzanie np. gdy zmienia się rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten monitor przy drugim kompie i nic takiego sie nie dzieje!

geometrie ustawiam programem dolaczonym na plycie, ktory komunikuje sie z monitorem poprzez port USB i wszystko jest ok

no moze poza tym ze monitor generalnie jest do bani, a sama geometria wola o pomste do nieba, obraz na srodku na szerokosci okolo 3-4cm liczac od gornej krawdedzi zapada sie i nie potrafie tego wyregulowac :/

strasznie to irytuje choc widoczne tylko np. w przegladarkach, wordzie, outlooku i innych programach...

z serwisu odesli mnie z kwitkiem, a nie mam ani czasu, ani cierpliwosci zeby jezdzic 10 razy z ta sama sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 Samsungi 755 DFX -jeden wymieniłem w hurtowni ale u każdego geometria też była fatalna, coś w tym stylu jak u ciebie - wygięte do dołu linie proste. Z tego co wiem jest to wada elektroniki monitora. Nigdy więcej nie kupię Samsunga!!!!! Porównałem ostrość i kolory z moim starym Soniakiem- niebo a ziemia. Szkoda że Sony już nie robi CRT-ków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam ten sam problem gorna linia mi lekko podchodzi do gory mozna to reklamowac??? no i jescze jedno mam odswiezanie na 1024 100 hz i co jakis czas jakby przechodzila fala i lekko rozmazywala litery jak ktos cos wie niech doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu takie sa niektore modele. A mialo byc tak fajnie. Dobrze ze nie kupilem samsunga a mialem taki zamiar bo moja stara 15 sie spalila. I wziolem neca. Nic tylko reklamowac. Ale znajac serwis to ci przysla monitorek z powrotem z adnotacja ze wszystko ok.

 

W mojej osobistej opinii to winna jest temp. po prostu na 100 Hz troszke bardziej sie wszystko grzeje i to moze dlatego.

 

HHe szkoda ze nie widzieliscie miny mojego kumpla ktory kupil samsunga 757dfx i w wyzszej rozdz tj 1280X1024 ma taka more dziwna i mgle. Hee to dopiero wkurza. A serwis powiedzial ze to tak ma byc i nie bedzie wymiany :o

 

:!: :!: A co do zmian geometrii to monitorek sobie ustaw po jakis 30 min od właczenia zeby byl dobrze nagrzany to wtedy bedzie luxx. W crt to normalne ze sie obraz nieznacznie zweza jak sie monitor rozgrzeje. No chyba ze to sie dzieje przy rozgrzanym monitorze to juz gorsza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHe szkoda ze nie widzieliscie miny mojego kumpla ktory kupil samsunga 757dfx i w wyzszej rozdz tj 1280X1024 ma taka more dziwna i mgle. Hee to dopiero wkurza. A serwis powiedzial ze to tak ma byc i nie bedzie wymiany :o

Wcale tak nie ma być!!! Mam ten model i po pierwsze geometria jest ok, po drugie w 1280X1024 wszystko jest wyraźne, bez żadnej mory i mgły. W OSD jest taka funkcja Focus, niech tym spróbuje wyregulować. A jak nic to nie da to niech reklamuje bo wciskają mu niezły kit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawil sie tym i nic to nie dalo. Teraz czeka na odpowiedz bo chce wymiane i zrobil tam niezla jazde w tym serwisie i najpewniej dostanie new monitorek. A geometrie ma super w tym modelu. Mial wczesniej 2 inne i mialy do bani geometrie.

 

Ja dzis odbieram nec'a i cikawe co bedzie, jak bedzie lipa to doplata do samsunga. :/ i Znowu bede tydzine bez kompa bo znajac moje szczescie peniwe trafi sie jakis zwalony i bende wymienial az do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...