Skocz do zawartości
BLANTMEN

Blokowanie dostępu do aplikacji ...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie ... czy istnieje możliwość ZABLOKOWANIA[/] dostępu użytkownika z poziomu "gość" do zainstalowanych programów ??? Chodzi mi o to, żeby zablokować możliwość włączenia wybranych przezemnie programów z ów poziomu. Potrzebny jest do tego jakiś program, czy można to zrobić odrazu? Bardzo by mi zależało na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, bo chciałem Ci zaproponować pogrzebanie w zakładce zabezpieczenia we właściwiościach pliku lub katalogu.

Ja u siebie na kompie zdjąłem ze wszystkich dysków domyślne udostępnienie C$ i nadałem uprawnienia dostępu w zabezpieczeniach tylko określonym użytokownikom. Można to uszczegóławiać odrębnie dla każdego katalogu czy pliku. Zasada jest tylko taka, że to co niżej dziedziczy uprawnienia tego co wyżej. Chyba, że zdejmiesz opcję dziedziczenia. Ale raczej nie zalecam. Bo się w końcu pogubisz i będziesz miał taką kaszanę, że hej.

 

W home XP opcje zabezpieczeń są dużo słabiej rozbudowane i trzeba strasznych kombinacji, żeby osiągnąć podobny efekt. Trzeba uruchomić jakiś program, koleś mi opowiadał, bo walczył z jakimś kompem. A ja zarówno w firmie, jak w domu z wersjami no Pro nie mam do czynienia i nie mógłbym Ci podpowiedzieć od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...