Skocz do zawartości
beriam

Jestem totalnym lamerem-podkrecanie , pomoc ...

Rekomendowane odpowiedzi

Stalem sie wlascicielem uzywanego AMD 1700Xp , z tego co wiem to nie byl krecony ...

Bede wdzieczny jak zaczac przygode z podkrecaniem, sam wole nie szalec bo znajac zycie cos spier...

 

Podaje opis z proca

AXDA1700DUT3C

9467357270906

JIUHBO312VPMW

1999AMD

 

Platforma to:

Epox 8RDA+ (nVidia nForce2 SPP)

Kingston DDR 256MB PC-400 (KVR400X64C25/256) CL2.5 w Dual'u

Zalman CNPS7000A-Cu na procu

Chieftec HPC-360-202 - 360W

 

Bede wdzieczny za kazde info , jak podzialc aby wydobyc drzemiacy potencjal w procu :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmujemy zawartą w tytule wątku samokrytykę, ale naprawdę:

1. takich postów było miliony

2. od zadawania takich pytań służy dział "podstawowe zagadnienia". Przenoszę, może ktoś zechce się poudzielać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic ale czy nie można by było kasować takich postów jak ten. Zamiast odpowiadać na forum to wysłać PW do pytającego żeby POŻĄDNIE przeczytał regulamin i sam poszukał odpowiedzi na forum ?

 

Zdaje sobie sprawę, że to będzie męka dla adminów żeby co 10 post kasowali wiadomości i wysyłali PW, ale to naprawdę utrudnia kożystanie z tego forum.

 

Sam jestem jego uczestnikime od niedawna, i czytając to forum (dokładnie to dział o Podstawowych Zagadnieniach ) od początku, co chwile pojawia się to samo pytanie i ta sam odpowiedź (było poszukaj) i wiadomość zostaje.

Potem gdy ktoś chce poszukać odpowiedzi na forum to w wynikach pokazuje mu się 2000 postów w tym pierwsze 1500 zawiera odpowiedź: „Było. Szukaj.” oraz daje linki do innych postów z tymi samymi odpowiedziami.

Wiem że na forum znajduje się kilka bardzo rozbudowanych topiców z odpowiedziami do takich pytań, więc czy nie można by było wysłać PW z linkiem do tego postu ? Czytałem regulamin i wiem że sam użytkownik powinien poszukać i za zadawanie takich pytań grożą różne kary, ale to jakoś nie skutkuje, forum ciągle jest zaśmiecane i naprawdę trudno znaleźć informacje początkującym użytkownikom.

Mimo wszystko uważam forum za bardzo fajne i pomocne.

 

Pozdrówka dla wszystkich mod’ów i adminów forum.

Czekam na słowa krytyki ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie staram sie zawsze nakierowac linkami i temat zamykam ale czasem newbies nie moga sie z tym pogodzic ...

 

dostaje potem PW ze zamknalem temat a on (newbie) mogl sie tyle dowiedziec, ze to co mu dalem to TYLE do czytania itp itd - ja (my) wychodzimy na zlych ktorzy nie pozwola sie doszkolic w dziedzinie OC

 

nie kazdy jednak jak ty moze zrozumiec ze FAQ jest napisane po to by odsylac - wlasnie by nie powtarzac 1000 razy podstaw - zawsze sie znajda ludzie ktorzy sadza ze ich problem jest mega wyjatkowy i to im trzeba krok po kroku od poczatku tlumaczyc co i jak ...

 

nie dotyczy to tylko podstaw OC ale i tematow co kupic (glownie z grafika)

 

niestety tego sie nie wyplewi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moimi przedmówcami!

Ale ok o 5 rano nie ma za wiele do roboty :D

Sam nr seri (mi) nic nie mówi oprócz podstawowych informacji.

Nie wiem jakie masz jądro.

Niestety przeczucie mi mówi, że... Palomino :evil: ... Jeśli tak to genialnie nie jest, jeśli Thorton, na dodatek z odblokowanym mnożnikiem to...jest!

Ponieważ tego nie wiem powiem ci ogólnie jak powinieneś się do tego zabrać:

1. Obniżyć mnożnik na maxa (jeśli odblokowany)

2. Podnosić FSB, aż się zatnie, wtedy obniżyć o 5, uruchomić 3dmarka, jak zatnie to one more time, aż przejdzie

3. Zwiększamy mnożnik o 0,5 i jw. zwiększmy napięcie o Cpu/RAM 0,5/0,1 i kombinujemy tak żeby wyciągnąć jak najwięcej (pamiętaj by nie przekraczać 1,8v)

4. Uruchamiamy Prime95 i jak "wszystko" przejdzie to jest OK (można spróbować jeszcze troche O/C) jak nie to zmniejszamy FSB albo mnożnik.

Jeśli jest to thorton to możesz wyciągnąć tak na oko 2050Mhz jak Palomino to pewnie gdzieś 1900-2000.

Tak to w skrócie wygląda.

Nie pytaj więcej zanim nie poszukasz odpowiedzi na http://forum.purepc.pl/search.php

Narazie!

PS. Jak chcesz to możesz powiedzieć co ci się udało wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostaje potem PW ze zamknalem temat a on (newbie) mogl sie tyle dowiedziec, ze to co mu dalem to TYLE do czytania itp itd - ja (my) wychodzimy na zlych ktorzy nie pozwola sie doszkolic w dziedzinie OC

Mi się zdaje że zamykanie tematów nie za bardzo pomoże ;(. Najlepiej (dla początkujących, nie dla adminów :D) byłoby gdybyście kasowali te powtarzające się tematy i wysyłali do tego użytkownika PW z odpowiedzią że było i przekierować do FAQ. Forum jest baaaaaaaardzo duże i rozbudowane więc wiem, że byłaby to bardzo żmudna i trudna praca. Ale wyobraźmy sobie, że pan X (newbie) wchodzi na forum i chce się dowiedzieć co może wycisnąć (<- :D) z procesora Y. Wchodzi do wyszukiwarki wpisuje „procesor Y” i SZUKAJ. Wyświetla mu 2k wyników, czyta pierwsze 40 tematów i nie może znaleźć odpowiedzi bo ..... „Ten temat był już wałkowany 1000 razy”. A gdyby takie posty kasować to zostałyby tylko te najważniejsze z poprawnymi odpowiedziami i linkami do różnych serwisów. Chociaż pan X powinien się trochę więcej pofatygować szukając informacji, ale to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newbie ma racje! Kasowanie tematów to chyba najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu uzyskamy większą czytelność. Proponuje także podzielić dział AMD (bo intela nie warto!) podzielić na podkategorie:

- Sprzęt or problemy or etc etc. (nieważne, ważne że wiadomo o co chodzi)

- Podkręcanie:

+ Podstawowe (dla takich panów jak ten)

+ Zaawansowane (może np. z ograniczeniem: no new post for "newbies")

Takie rozwiązanie pomogłoby zarówno początkującym jaki i zaawansowanym użytkowniką, jak i chyba moderatorą.

Na Początku danej kategorii mogłyby znajdować się rozwiązania dla podstawowych problemów (trochę jak FAQ), ale nie tematów w stylu: all about ECS... tylko temat założony przez np. Moderatora w stylu Podkręcanie Athlona XP Palomino, Pod. A. XP Bartona, Napięcia itp. gdzie wypowiadają się zaawansowani użytkownicy, nie zadając pytań w stylu A ja mam xxx co z tym, tylko pisząc o swoich doświadczeniach szczegółowo i ściśle związanie z tematem. Zostawić taki topic na 2 tygodnie z regulaminem i to co niepotrzebne usunąć. "Topic locked"

Powinno się także wytłumczyś "co po niektórym", żeby nie odpowiadali na poprawne, sensowne pytania kpinami lub w stylu "Po co kupiłeś taki g..niany RAM", a już najgorsze jest komentowanie w topicu nie na ten temat czyjegoś configu lub O/C! :evil: :evil: :evil:

Może to coś pomoże!

Mam nadzieję!

PS. Przepraszam za "far far... from topic"!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Newbie ma racje!

:oops: Ooooooo dzięki :D hyh :P

 

2. Czy mógłby ktoś zmienić nazwę tego tematu ???

 

a) Nazwa „Jestem totalnym lamerem-podkrecanie , pomoc ...” nic mi nie mówi :P, jeśli miałbym być „szczery” to co 5 pytanie na forum jest zadawane przez lamerów, którzy zamiast poszukać informacji o O/C, to zadają pytania typu: „Mam płyte X, jaki dysk Y kupić ??”, to tak jakby pytać: „Mam sraczke w którym kibelku zrobić kupke ??” (no może trochę przesadziłem :D), chociaż wiem, że na taką „szczerość” regulamin nie pozwala, ale .... no musiałem to napisać :). Na ten topic zajrzałem tylko po to żeby się przekonać w jakim procencie pytanie pokrywa się z tematem :P.

 

B) Ostatnie wiadomości były niezgodne z tematem więc może jednak zmienić nazwę .. ?

 

Proponuj coś w stylu: „Athlon 1700 – możliwości && zaśmiecone forum ???”

 

3.

+ Zaawansowane (może np. z ograniczeniem: no new post for "newbies")

Technicznie da się to zrobić, ale .. ?

Jak rozposznasz newbies’ów ?? Przecież pan X może być doświadczonym O/C, ale dopiero 2 dni temu założył tu konto i nie napisał żadnego postu, a może znać odpowiedź na „zaawansowane pytanie”.

 

4. Do autora :D

 

Żebyś potem nie mówił że ci nie pomagam[y], i że ten topic jest taki sam jak przeze mnie wcześniej opisywane.

 

Linki:

http://www.oc-serwis.pl/index.php?page=faku

http://www.chip.pl/archiwum/article_10728.html

http://www.chip.pl/archiwum/article_9361.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/article...lear_24329.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/article...lear_19845.html

http://www.chip.pl/archiwum/article_9345.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/article...lear_70340.html

 

Zapewniam Cię że to niewiele ;D Każdy z nas( nie wiem czy siebie [patrz pkt. 1] mogę tu zaliczyć) pzreczytał dużo, dużo więcej :D

 

P.S. Wyszukanie powyższych informacji zajeło:

- 1 sek. na google

- 3 sek. na www.chip.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni cię rozumiem Iso_80, mnie też już dwa razy (raz naprawdę moco :evil: ) poniosło na forum!

Co do pkt. 3 to sam przyznaj lepiej zablokować dostęp do jednego forum fachowcowi na tydzień (jeśli jest naprawdę dobry to tyle wystarczy), czy wpuszczać lamerów wszędzie?

Tak przy okazji, wystartowałem właśnie z powolną :-D ale mniejmy nadzieję skuteczną inicjatywą na rzecz "odśmiecenia" forum: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=789608#789608

Jak na razie idzie... "dość" wolno, ale miejmy nadzieję, że się rozkręci!

Wejdź zrób co trzeba i jeśli ci się spodoba to mów o niej, wystarczy mówić i pisać, a może powoli jeśli nie zlikwidujemy to przynajmniej zredukujemy śmieci! Na razie nowych podobnych topiców nie będę zakładał i mam nadzieję, że najpierw ludzie skupią się na tym, a potem pójdziemy dalej!

Narazie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pkt. 3 to sam przyznaj lepiej zablokować dostęp do jednego forum fachowcowi na tydzień (jeśli jest naprawdę dobry to tyle wystarczy), czy wpuszczać lamerów wszędzie?

No fakt !!! :D

 

Tak przy okazji, wystartowałem właśnie z powolną :-D ale mniejmy nadzieję skuteczną inicjatywą na rzecz "odśmiecenia" forum:  http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=789608#789608

Jak na razie idzie... "dość" wolno, ale miejmy nadzieję, że się rozkręci!

Wejdź zrób co trzeba i jeśli ci się spodoba to mów o niej, wystarczy mówić i pisać, a może powoli jeśli nie zlikwidujemy to przynajmniej zredukujemy śmieci! Na razie nowych podobnych topiców nie będę zakładał i mam nadzieję, że najpierw ludzie skupią się na tym, a potem pójdziemy dalej!

Narazie!

B.dobry pomysł :D Właśnie niedawno chciałem napisać do jakiegoś mod. o zrobienie podobnego tematu, tylko że jeszcze krótkim opisem każdego benchmarku :D. AAA, co prawda nie przeczytałem jeszcze całego forum (lol :D), ale przydałby się temat podobny do tego:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=47796

tylko że o dyskach twardych (oczywiśćie jeżeli jeszcze czegoś takiego nie ma), bo to też jest plaga na Tweaku :(.

 

Pozdro

 

P.S. Wyniki zaraz podam (ale będzie ubaw :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...