Skocz do zawartości
malek

Mało w 3DMarkach na FX5600

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek móże mój konfig:

XP2200+, 2x 256 MB DDR, ASRock K7Vt4-4X, karta powyższa i inne duperele. Miałem zainstalowane stery 45.23 (poprzednio miałem

kartę fx5200 64bit i w 3dmarku 2001se miałem 5300 pktów). Po zmianie karty na tego fx5600 wyniki wzrosły, ale tylko do 8300.

 

Poeksperymentowałem trochę ze sterownikami i najlepsze wyniki osiągnąłem na 44.03 ok. 9000 tyś.

 

Pomyślałem sobie... zmienię płytę główną! Jak pomyślałem tak zrobiłem i mam teraz konfig identyczny jak u góry tyle że mam

 

Solteka na NForce2 i co ? I nic... Wynik 9300 pktów, a w dualu 9500 tyś! Oczywiście system na nowo postawiony.

 

Słyszałem jednak, że jak się ma jakąś tam kompilację windows xp (nie pamiętam już jaką - może ktoś wie?) to wyniki wyraźnie

wzrastają - tyle że sprawdzałem też na win98 i wyniki identyczne!

 

A może ktoś ma jakieś sugestie? Mogę tylko powiedzieć jeszcze, że zainstalowałem jakieś stery ForceWare (nie wiem które)

wyniki (jeszcze na Asrocku) nie zmieniły się w ogóle w stosunku do 45.23, ale za to gry zaczęły strasznie ciąć (!!!) i wogóle

były problemy.

 

Acha w 3DMarku 2003 lekko ponad 2600 pktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj pokrecic procek to wynik wzrosnie :D chociarz na tej mobo mozesz miec problemy z kreceniem :?

szukaj okazji na zmiane grafy

soltek na nforce2 to zła płyta do krecenia?? 8O 8O 8O to jedna z najlepszych płyt do OC :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj pokrecic procek to wynik wzrosnie :D chociarz na tej mobo mozesz miec problemy z kreceniem :?

szukaj okazji na zmiane grafy

soltek na nforce2 to zła płyta do krecenia?? 8O 8O 8O to jedna z najlepszych płyt do OC :!:

pisząc tego posta mialem na mysli ASRock K7Vt4-4X :wink:

sory, nie doczytalem dokladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na athlonie 1600 i KT333 mialem bez o/c jakies 9k a po max o/c jakies 10200pkt http://service.futuremark.com/compare?2k1=7482738 na sterach 53.03 na 4x.xx nie sprawdzalem.

Na tym co mam w podpisie bez o/c mam jakies 10500 na sterach 5x.xx no i max na nich mialem prawie 13k po o/c a na 44.03 mam w podpisie.

w aquamark3 mam po o/c 295xxpkt a w 3dmark03 bez oc 2300-2500(w zaleznosci na jakich sterach) a max 3367pkt.

 

Max wyniki po o/c proca

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te karty mają taką złą opinię. Producent tej karty to Prolink. Aha karta ma 128 MB

bo sa słabe ,wolne do bani gorsze od starszych gef3 czy gef4ti sensowne fxy zaczynaja sie od 5700Ultry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nvidii to dobre były 2mx400, 2ti, 3ti i 4ti - fx to niestety porażka...

mx nigdy nie byly dobre a zapomniales dodac GF DDR(ktory byl naprawde dobry)

gef 2MX 400 oferowaly za tamtych czasow bardzo dobry stosunek wydajnosci do ceny i dlatego byly bdb :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te karty mają taką złą opinię. Producent tej karty to Prolink. Aha karta ma 128 MB

bo sa słabe ,wolne do bani gorsze od starszych gef3 czy gef4ti sensowne fxy zaczynaja sie od 5700Ultry

Troszke pojechales, ja mam GFX 5600 sparkla i 3Dmarku 2k1 mam 12500, a to chyba nie az tak strasznie malo jak na karte z 600zl. Poza tym wiele zalezy od czasu dostepu pamieci w danym modelu.

Takze bez przesady :!:

 

ps1. bez podkrecania mialem 10400.

ps2. Niedlugo zakupie blok wodny na gpu i zobaczym ile pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te karty mają taką złą opinię. Producent tej karty to Prolink. Aha karta ma 128 MB

bo sa słabe ,wolne do bani gorsze od starszych gef3 czy gef4ti sensowne fxy zaczynaja sie od 5700Ultry

Troszke pojechales, ja mam GFX 5600 sparkla i 3Dmarku 2k1 mam 12500, a to chyba nie az tak strasznie malo jak na karte z 600zl. Poza tym wiele zalezy od czasu dostepu pamieci w danym modelu.

Takze bez przesady :!:

 

ps1. bez podkrecania mialem 10400.

ps2. Niedlugo zakupie blok wodny na gpu i zobaczym ile pojdzie.

tylko jakiego masz cpu na jakim fsb !!! na gef4ti 4200 wycisnał byś 16k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...