Skocz do zawartości
Carno

Sieciówka 3COM'a tylko która?

Sieciowka 3COM'a tylko ktora?  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Sieciowka 3COM'a tylko ktora?

    • 3COM 3C905-TX
      3
    • 3COM 3C905B-TX
      5
    • 3COM 3C905B-TX-NM
      1
    • 3COM 3C905C-TX-M
      12


Rekomendowane odpowiedzi

3COM 3C905-TX

3COM 3C905B-TX

3COM 3C905B-TX-NM

3COM 3C905C-TX-M

czy ta ostatnia jest warta tych 10 zetów?

a wogóle czym one się konkretnie róznia i którą się najbardziej opłaca, oczywiscie w zależności od wymagań użytkownika

a może Intel lepszy, tez tam jest w ofercie ale ja jedynie słyszałem że 3COM'y są dobre :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogóle czym one się konkretnie róznia

Polecam www.3com.com . Możesz sobie tam poczytać o tych wszystkich kartach i porównać specyfikacje sprzętowa. Sam posiadam 905B-TX i musze przyznać że bardzo dobrze się spisuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.3com.com . Możesz sobie tam poczytać o tych wszystkich kartach i porównać specyfikacje sprzętowa. Sam posiadam 905B-TX i musze przyznać że bardzo dobrze się spisuje .

Na tej stronie 3COM-a jakoś nic nie piszą o testach tych kart a juz napewno o tym która jest lepsza, karty te sa juz starszymi modelami a tam sa opisane najnowsze. Podejrzewam ze autor tego topic-u przed jego założeniem był na stronie producenta i przeczytał tam to co ja czyli nic konkretnego o tym która jest lepsza. Ten topic ma słuzyć temu by wszyscy wiedzieli czym one sie różnią a nie podawaniu strony producenta, która każdy zna.

Czy ktoś miał mozliwość porówniwać te modele? sam jestem zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie czaje

robicie jakies wypasione klastry sieciowe ze wszyscy zaczynaja sie pytac o sieciowki ??

nie zauwazysz zadnej roznicy miedzy nimi no chyba ze zrobisz jakies wypasiiony serwer osiedlowy na 1k osob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3COM 3C905-TX

3COM 3C905B-TX

3COM 3C905B-TX-NM

3COM 3C905C-TX-M

Na tej stronie 3COM-a jakoś nic nie piszą o testach tych kart a juz napewno o tym która jest lepsza[...]

Weź no się chłopie ogarnij . Co nie pisze ??? Ciężko było znaleść ?? Jak tak to Podałem Ci linki do 3 z tych kart z Tej strony którą podałem. Są tam dokładnie opisane te karty i można bez problemu zobaczyć do dany model ma a co nie i w czym się różnią

karty te sa juz starszymi modelami a tam sa opisane najnowsze.

Śmiechu warte

Podejrzewam ze autor tego topic-u przed jego założeniem był na stronie producenta i przeczytał tam to co ja czyli nic konkretnego o tym która jest lepsza.

Jakby tam był to by nie musiał zakładać tego topicu

Ten topic ma słuzyć temu by wszyscy wiedzieli czym one sie różnią a nie podawaniu strony producenta, która każdy zna.

N/C

staff - gratuluje aby więcej takich forumowiczów , wtedy świat stanie się piękniejszy :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś troszku dowiedziałem sie o tych modelach

więc w kompie mam pozyczonego 3COM 3C905-TX i mojego D-Link'a

jak przekładam kabelkami to widac znaczna róznice przy kopiowaniu filmów od sąsiada z dysku, jest prawie o 2 mega szybszy transfer, i powiem tyle że to własnie najstarszy model z tych o których tu mowa.

 

Następne dwie, to już nieco lepsze modele:

3COM 3C905B-TX

3COM 3C905B-TX-NM

ten sam chipset, jedna różnica to taka że ta pierwsza jest z WOL, ale jeśli komuś niepotrzebna ta funkcja to NM jest najlepszym wyborem

 

No i w końcu 3COM 3C905C-TX-M, jest to następna karta w kolejności

własnie rano zamówiłem ostatnie cztery egzemplarze :twisted: ale wydajność ta sama tylko więcej funkcji, co niektórym były by one zbędne, a pod tym linkiem jest inny model ale ten sam chipset, wiec warto zwrócić chociażby uwagę na funkcje i komentarze z którymi sie zgadzam :P

jak tylko mi przyjdą to zaraz mojego D-Link'a wykopie :twisted:

 

Update:

 

Podejrzewam ze autor tego topic-u przed jego założeniem był na stronie producenta i przeczytał tam to co ja czyli nic konkretnego o tym która jest lepsza.

Jakby tam był to by nie musiał zakładać tego topicu
Bardziej zależy mi na tym czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami :evil: i która najlepiej wypada, liczą się osiągi, wydajność, testy, itp.

Teoria z praktyką sie nie równa więc mogą sobie tam wypisywać co każda posiada, właśnie testuję model 3C905-TX z 3C905B-TX-NM i wynika że ta pierwsza troszku ma szybsze transfery choć więcej obciąża procek (PII 450MHz), jeszcze przejdę na mocniejszy komp i zobacze czy faktycznie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź no się chłopie ogarnij . Co nie pisze ??? Ciężko było znaleść ?? Jak tak to Podałem Ci linki  do 3 z tych kart z Tej strony którą podałem. Są tam dokładnie opisane te karty i można bez problemu zobaczyć do dany model ma a co nie i w czym się różnią  

.................

 

 

staff[/b] - gratuluje aby więcej takich forumowiczów , wtedy świat stanie się piękniejszy  :evil:  :evil:  :evil:

Bo to forum z samego załozenia jest dla forumowiczów, którzy szukają pomocy.

to ty sie wez lepiej ogarnij, widze ze masz jedna karte i jestes najlepszym mistrzem na swiecie... z tych danych co są na stronie 3coma to wynika tyle co w teorii, miałem w kompie wszystkie 4 modele i wiem czym sie róznią w wydajności, jakie maja transwery w NetMeter. Najlepsza jest 3COM 3C905C-TX-M poniewaz posiada WOL (odpalanie kompa z dowolnego miejsca w sieci) ma osiągi w kopiowaniu lepsze od 3COM 3C905B-TX która tez posiada WOL ale ma mniej stabilne transwery w kopiowaniu pomiedzy szybkimi dyskami po lanie- tzn wykres bardziej skacze nawet o około 888KB/sek a w modelu 3COM 3C905C-TX-M skoki wynoszą 200KB/sek a czasem nawet nie ma skoku wogóle- za co odpowiedzialny jest nowszy czipset a poza tym jak juz Carno napisał karty z tym czipsetem są jeszcze w sprzedaży.

 

Jak jestes idealny to co robisz na tym forum? Tracisz pewnie czas i nic więcej. Samo forum z założenia jest od tego zeby wyjasniac cos sobie wzajemnie a nie sie wymadrzać... poza tym dane producenta z doświadczenia wiem że nie zawsze pokrywają się w praktyce.

A takie porównywanie danych producenta to dla mnie mało wiarygodny i przekonywujący materiał, przewaznie w testach wychodzi inaczej...

Nię bądz taki dumny z siebie, ile ty masz lat? Bo sposób wypowiedzi na poziomie podstawówki razem ze sposobem myślenia. Masz naprawde sposób odpowiedzi na poziomie...

ale zalezy jak do kogo.

nie masz nawet pojęcia o co chodzi na tym topciu- podpowiem - chodzi tu o opinie osób które miały do czynienia z kilkoma kartami na raz i je testowały, mogą powiedziec prostym językiem co który model ma wiecej a czego nie ma, która jest lepsza.

mile widziane takie linki http://sklep.benchmark.pl/pelny_1581.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes idealny to co robisz na tym forum? Tracisz pewnie czas i nic więcej

Próbuje pomóc ludzą którzy zadają kreatywne topici.

Nię bądz taki dumny z siebie, ile ty masz lat?

:lol: :lol: :lol: Cały czas pisze obok miejsca zamieszkania :lol: :lol: :lol:

nie masz nawet pojęcia o co chodzi na tym topciu-

Nie moze być :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia co do 3Com-a: REWELACJA !

 

W tym wzgledzie naprawde niema się co zastanawiać nad Intel-em lub czymś innym.

Moje testy ?

3com <---- 130m ---> 3com (OK)

Intel <---- 100m ---> Intel (Z problemami)

 

Model : 3com 905c

Aktualnie we wszystkich moich kompach mam 3com 905c.

Zaskoczylo mni tylko ze tak spadla cena. :D

Jak je kupowalem to chodzily ok 200zlw sklepie a mi sie udalo kupic 10 po 4 Euro/szt.

Jezeli chodzi o rozne modele 3com-a to nie testowalem ich miedzy soba wiec nie powiem co i jak, ale jezeli roznica w cenie jest 2 zl to ja nie widze powodu do zastanowien i biore ta za 30zl.

Byle gowniana karta w MediaMarkt kosztuje 50 zl wiec 30 zl na 3com-a ? :) hahaha tylko brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam posiadam w kompie 3COM 3C905C-TX i mosze przyznac, ze super sie spisuje. Transfer i bezawaryjnosc stoi na wysokim poziomie. Polecam jej kupno. Dokladnych testow narazie nie przeprowadzalem, jak je zmecze to dodam do forum.

 

Ps. staff i Walker3d wyluzujcie z tymi docinkami, skoczcie na piwo i bedzie po klopocie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez pewnien czas 3COM 3C905B-TX w kompie i dziala się ciekawa recz. W czasie nagrywania płytki (LiteOn LTR-40125S) zawsze w połowie zawieszał mi się komp zarówno pod W2K3 i W98. Miałem wtedy płytę głowną DFI AM75EC. Po wsadzeniu jakiejkolwiek innej sieciówki wszystko wracało do normy. A co do transferów, to nie różnił się on znacząco od tanich kart na RTL8139. Wbudowany w płyte VIA VT6103 sprawuje mi się lepiej i transfer jest już zauważalnie lepszy od tego 3COMa. Ale może to tylko mój egzemplarz miał coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Ps. staff i Walker3d wyluzujcie z tymi docinkami, skoczcie na piwo i bedzie po klopocie  8)

Jak się do nasz przyłączysz to nie ma sprawy :lol: :wink:

Ok staff PEACE :)

ja też się dołączę, tylko kto stawia? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Ps. staff i Walker3d wyluzujcie z tymi docinkami, skoczcie na piwo i bedzie po klopocie  8)

Jak się do nasz przyłączysz to nie ma sprawy :lol: :wink:

Ok staff PEACE :)

ja też się dołączę, tylko kto stawia? :twisted:

Coś się pomyśli o browarku tylko pierw zdam maturke a pozniej moge juz saczyc sobie browarka. Zorganizuje sie jakis zjazd to sobie wypijemy i na jednym sie nie skonczy.

 

A co do tematu posta to 3COM robi bardzo dobre karty sieciowe i tego nie mozemy mu zarzucic. W porownianiu z Realtekiem RTL8139, 3COM jest o niebo lepszy. Mialem kiedys ta karte (RTL8139) i net i lan chodzil troche wolniej a wymiana pomiedzy kompami w lanie byla zauwazalnie wolniejsza. Dlatego zostalem przy 3COM-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czekam na ten model 3C905C-TX-M, zamowiłem ostatnie cztery z tego linku co zapodałem na samym początku, choć tamte modele też wymiatają, jak potestowałem z innymi sieciowami to nie ma co porownywać :twisted:

na allegro też pojawiły się te na ktore czekam, tylko długo tam nie pobyły bo jakiś klient wzioł 8 naraz po 29 zeta :evil:

za tą cene to jak złoto, w sklepie stoją ponad stowke :P

zobaczymy jak je tylko dostane, czy są wydajnościowo lepsze od tych pozostałych modeli 3COM'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Widze , że jestem sprawcą tego postu :) . Carno przysłał mi link więc , więc wypowiem się na ten temat .

 

Jeżeli chodzi o karty 3COMa i Intela to wiadomo , sprzęt wyższej jakości za konkretne pieniądze . Czytam posty i nie będe się wypowiadał na temat samych transferów, gdyż tutaj zależy dużo od sieci i jej warunków . Co do stabilności to 3COM i Intel wypadają pod tym względem bardzo dobrze .

 

To co napisał Alien_x odnośnie wieszania się kompa i niepoprawnej pracy karty 3COMa . Układ jest prosty i bolesny . 3COM nie pracuje poprawnie ze wszystkimi płytami głównymi , zwłaszcza kiepsko wypada właśnie pod VIA . Czasami jest tak , że karta wogóle nie jest widziana przez system . Temat ten jest przerobiony i na 100% chodzi o płyte główną (miałem kilka takich reklamacji) . Pod względem kompatybilności dużo lepiej wypada Intel , tutaj nie miałem żadnych reklamacji która byłaby tym spowodowana .

 

Co mogę polecić . Jeżeli ktoś szuka kart na serwer to polecam następujące :

3COM 905C-TX-M

Intel PRO/100+ (i82559)

Intel PRO/100S (i82550EY)

 

Te karty są kupowane w dużych ilościach przez ISP właśnie pod kątem ich użycia w serwerach .

 

Do domu polecam 3coma 905-TX , 905B-TX/B-TX-NM . Intel (rozpoczynając od najtańszej za 19 zł , która do zastosowań domowych jest idealna)

 

hehe, właśnie patrze , że RaF napisał iż nie zauważy się różnicy . Otóż różnice widać i to od razu . Wiem , że to może wydawać się dziwne , ale nawet na łączu 128 transfer może wzrosnąć do 20% po zamianie realteka na 3coma/intela . To tak jakby stwierdzić , że maluchem po mieście jeździ się tak samo jak Mercedesem CLK

 

Pozdrawiam wszystkich

Kuba Dombski

www.Nemys.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czekam na ten model 3C905C-TX-M, zamowiłem ostatnie cztery z tego linku co zapodałem na samym początku, choć tamte modele też wymiatają, jak potestowałem z innymi sieciowami to nie ma co porownywać :twisted:

na allegro też pojawiły się te na ktore czekam, tylko długo tam nie pobyły bo jakiś klient wzioł 8 naraz po 29 zeta :evil: 

za tą cene to jak złoto, w sklepie stoją ponad stowke :P

zobaczymy jak je tylko dostane, czy są wydajnościowo lepsze od tych pozostałych modeli 3COM'a

czy mnie oczy nie mylą ?? 60 dolców i to jeszcze po promocji , musze skumac w a.pl ( action ) jaka cena bylaby :) a znacie moze najnowsze haslo :P ??

 

a za ile w polsce kupiłoby się? Kto to sprzedaje , a na allergo nie ma ?

 

SKUMAJCIE NA TEGO DIABŁA !! 615 zł 800 Mbitow :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23470510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciówki 3COM 3C905C-TX-M już mam i jak na razie to wydaje mi się że chodzą jak te pozostałe modele, no może jest jakaś przewaga ale nie da się tego zauważyć :evil:

musiał bym mieć odpowiedniego benchmarka do testowania sieciówek ale czy jest w ogóle chociaż taki?

mam jedynie AdRem NetCrunch 2.3 i w pakiecie są niby narzędzia diagnostyczne (graficzny ping, traceroute, przepustowość i skaner portów)

program między innymi jeszcze testuje czas odpowiedzi w sieci i szybkość przesyłania danych

ale tak to jest ogólnikowo przedstawione że nic nie można wywnioskować, zresztą nie dziwie się bo nie do tego on jest przeznaczony

jak ktoś zna jakiś odpowiedni benchmark do tych celów to niech zapoda :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami mozna zwariowac z wami panowie... za niedlugo bedziecie sie pytac o najlepsze srubki, badzcie powaznie, daje konia z rzedem temu kto zauwazy roznice w wydajnosci pomiedzy tymi kartami 8)

mam 3COM 3C905C-TX kupilem ja tylko dlatego ze byla tania, wczesniej uzywalem no-name na realteku (teraz jest w drugim kompie) i nie widze zadnej roznicy!!

 

 

PS. ankieta jest mocna, rozumiem jakby tam byl jakis jeden realtek, czy intel, ale same 3COM, to juz chyba lekka przesada :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no ty byś zwariował na pewno :P

po pierwsze różnica w wydajności faktycznie jest ale nieznaczna, natomiast modele te różnia sie funkcjonalnościa :twisted:

a jak nie widzisz różnicy pomiędzy 3COM'em a realtekiem to nie ma co dyskutować, widze że tobie wystarczy byle by sieć działała :lol:

a co do ankiety to chyba już na początku pomyliłes topiki i mocny to raczej ty jestes :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy te siciówki 3com obciązają procka w trakcie jeśli ktos od nas ściąga z Lanu

jesli ktoś ciągnie od ciebie na maxa i masz obciązonego kompa to jedną z przyczyn jest sieciówka a drugą HDD...

powiem tyle, testowałem po lanie sieciówke na realteku i 3Com-a na słabszym komputerze P II 350, (320SDRAM, HDD40GB,ASUSP2B-S) i sieciówka na realteku spowalnia kompa i to dość poważnie nawet przywiesza wszystko na kilka sekund(przerwy w winampie) użycie procka dochodziło do 100% na 3 Com-ie mozna było kopiować i jeszcze mieć włączonego winampa i kozystać z neta. Sieciówki na realteku nadaja sie tylko po to by sieć chodziła. Polecam te 3Com-y, nawet sie nie zastanawiaj tylko wymieniaj realteka na 3COM-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no ty byś zwariował na pewno :P

po pierwsze różnica w wydajności faktycznie jest ale nieznaczna, natomiast modele te różnia sie funkcjonalnościa :twisted:  

a jak nie widzisz różnicy pomiędzy 3COM'em a realtekiem to nie ma co dyskutować, widze że tobie wystarczy byle by sieć działała :lol:

a co do ankiety to chyba już na początku pomyliłes topiki i mocny to raczej ty jestes :roll:

tiaaaa swistak swoje, lyzka swoje... a zupa i tak byla za slona, funkcjonalnoscia dobre sobie :lol:

 

tam kolega tez cos pisal o obciazeniu procesora, no tak w naszych czasach ta opcja jak wiekszosc w 3com jest bezuzyteczna, co drugi komputer ma nadmiar mocy obliczeniowej, sprawdza sie w starszych komputerach nic poza tym...

 

generalnie to podsumowalbym to w ten sposob macie "swira" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje procesor na 3com-ach - tam coś jest z szyfrowaniem (jakie algorytmy i czy jest to wspierane w sterownikach dla linuxa?), odpowiadanie na pingi? Jakieś algorytmy zapobiegające DoS ? Nie sprawdziłem na stronie 3com-a nie bijcie ;) - i tak bardziej mi zależy na praktycznym sprawdzeniu działania tego, zwłaszcza, że sterowniki 3coma pod linuxa nie są oficjalne chyba...

Ja zawsze mam niedobory mocy obliczeniowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto że jak mam włączony np. dc albo ftp po lanie, to jeśli ktoś sie dobierze do moich zasobów i transfer jest rzedu 9.8 Mb to nie da sie nic robic komp tak zwalnia że nie wiem, nie pozostaje nic innego jak czekać dodam że mam jakąś sieciówke noname i jak sie ustosunkować do tego, czy jeśli wymienie na 3com to sie zmieni ??? tu jest sęk, a do mocy kompów to nic nie mów bo to nie robi różnicy mając piii 500 i teraz 2700+ nie widze różnicy jeśli kto odemnie ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to podsumowalbym to w ten sposob macie "swira" ;)

pewnie ze mamy, -ten post ma inny cel, znowu musze doprowadzać na właściwy tor kolejnego gościa. Łamiesz pierwsze punkty regulaminu tweak'a - proponuje sie zapoznać z nim i na przyszłość jak masz kogoś obrazać to lepiej nic nie pisz bo tylko zaśmiecasz to forum, najlepszą pomoca z Twojej strony to lepiej wogóle sie nie wypowiadać...

dziwne, zmieniłem realteka na 3Com-a i od razu przy odpaleniu zauważyłem różnice począwszy od tego ze karta sie sama zainstalowała i necik sobie fungował. Używany 3com za 29zł a karta na realteku np Awacs w sklepach od 28-33zł to chyba jest mocny argument. (mercedes tańszy od malucha) a taką funkcje 3Coma jak WOL mozna porównać z klimą albo abs - czego maluchy nie mają nie mówiac juz o mocy silnika. "Maluchy" trzeba pchać i to kosztem procesora. Zwykłe karty maja rok gwarancji a z tego co wiem to 3COM daje ja dożywotnio. Pomijając juz osiągi tych kart nalezało by wspomnieć o awaryjności a dokładniej o wyładowaniach atmosferycznych. Miałem taki incydent z dwoma D-Link-ami jak mi sie wyjarały to musiałem sie niezle kłucić zeby mi je wymienili. 250 metrów od domu udeżyło i d-linki poszły se z dymem. 3Com wymienia sprzet i nawet sie nikt nie pyta co sie stało- poprostu przestało działać i bez dyskusji.

co firma to firma.

 

zanim coś odpiszesz głupiego najpierw zapraszam do regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...