Skocz do zawartości
mastermax

Celeronek 2.4 ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem Durona 1600 i wykręciłem go na 1920 za 180zł

Do tego płyta AsRocka k7s8x - za 136zł (lan i dźwięk)

wentyl Spire za 49 zł

A co do podkręcania to nie ostatnie słowo

Przepraszam wszystkich Inteli ale i tak zazdroszczę tym wszystkim co swe systemy oparli o dobrą mobo i dobry cpu z rodziny P4 ale kto nie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

@juni - Bież tą płyte co jest do niej link a przy procku to już patrz ile masz $ w kieszeni czy kupisz Durona1600MHz czy 1800MHz to i tak będziesz miał skok wydajności w porównaiu do Celka.

PS.

Zwróć uwage na komętarze przy obu Duronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle ten temat powinien być usunięty, opanowali go fanatyczni wielbiciele amd i rozpętali wojne poszlllllli z tąd do swojego działu

Dla sprawdzenia się i tego wykręconego Celera zapraszam na parę jednostek do zespołu Tweaka by się sprawdzić i by trochę adrenalina popłyneła po obwodach tego proca.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=58323

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dobra wygraliscie AMD Athlon jest lepszy i to sporo i mam zamiar zmienic celka na AMD ale to nastapi dopiero w lutym jak sie gwarancja skonczy i teraz mam pytanie na jakiego Athlona najlepiej zmienic aby byl wydajny i w miare tani aha i jaka plyte wstawic glowna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznac ze kiedyyyyyyyys Celeron to byl proc ;)

Zwlaszcza Celek 300A ktory z palcem w [gluteus maximus] krecil sie na 450Mhz (albo mnoznikiem albo FSB z 66 na 100). Albo jush nie pamietam 400 iles tam co na 800 MHz latal :D (W SS wyczytalem gdzies). Ech.. to byly czasy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dobra wygraliscie AMD Athlon jest lepszy i to sporo i mam zamiar  zmienic celka na AMD  ale to nastapi dopiero w lutym jak sie gwarancja skonczy i teraz mam pytanie na jakiego Athlona najlepiej zmienic aby byl wydajny i w miare tani aha i jaka plyte wstawic glowna ?

zdrajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy jestescie niezli co po niektorzy ze amdmowcy niech uciekaja do siebie na forum a jak ktos np; ja ma kilka kompow

 

p4 2.8

axp 1700

celek 400 laptop

 

i co teraz do jakiej grupy sie zaliczam amd / intel ? czy gdzies jest tak napisane ze ten co ma amd nie moze pisac w dziale intela albo odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt dyskusja leci na polu Intela ale jak by AMD z dobrej woli wywaliło na święta za 400 zł jakigoś budrzetowego procka 64bitowego i do tego w rozsądnej cenie mobo na nForce3 to ja już zaczynam zbierać :) przecież tamte Celorony do dziś pęknie sobie radę dają, znam kupę znajomych co ich podkręcone kompy mają być modernizowane dopier w granicach zimowych świąt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dobra wygraliscie AMD Athlon jest lepszy i to sporo i mam zamiar  zmienic celka na AMD  ale to nastapi dopiero w lutym jak sie gwarancja skonczy i teraz mam pytanie na jakiego Athlona najlepiej zmienic aby byl wydajny i w miare tani aha i jaka plyte wstawic glowna ?

zdrajca

fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dobra wygraliscie AMD Athlon jest lepszy i to sporo i mam zamiar  zmienic celka na AMD  ale to nastapi dopiero w lutym jak sie gwarancja skonczy i teraz mam pytanie na jakiego Athlona najlepiej zmienic aby byl wydajny i w miare tani aha i jaka plyte wstawic glowna ?

zdrajca

fakt

Cos wam sie na wasze mozdzki dzieci rzucilo? Przesilenie wiosenne chyba :roll: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to jestescie przeczuleni na punkcie tego Celerona i tych benczmarkow :) Powadacie ze Celeron to takie wielkie g.... ? :) Checielibyscie :) Moze nie jest jakiems poteznym procesorem ale w pelni wystarcza i do pracy i do gier. A ze niektorzy z was to lamy totalne to juz inna sprawa ze nie potraficie sobie deobrze kompa ustawic zeby chodzil na 100% mozliwosci a nawet wiecej . Ja osobiscie mam Celerona 1.7 Geforca 4 mx 440 (250/310 MHz;333/470 MHz) 256 DDR i wycisnolem na tej konfiguracji w 3d Marku 2001 se 5100 punktow. No i niech mi ktos teraz powie ze to jest malo. A co do krecenia Celerona i ogolnie Pentiumow to jesli juz co niekltorzy z was chca krecic te proce to nie polecam krecenia przez FSB bo wtedy wszystkie karty na PCI dostaja wyzsze napiecie (a tego nie lubia nawet bardzo) tylko przez podniesienie napiecia VCORE nieznacznie bo nieznacznie az do momentu az procek sie "zawiesi" i wtedy zjechac troche z napieciem i wszystko powinno byc juz OK :) Pozdrawiam Athlonowcow bo wy z tym kreceniem prockow tez nie macie tak rozowo jak wam sie wydaje predzej spalicie te swoje cacka bo AMD ma zabiezpieczenia termiczne to d... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahaha :DDDDDDDDDDDDDD, zabezpieczenia termiczne, lol .No cóż, po porstu nie zdejmujemy radiatorów z procka w czasie pracy.Wiem że to fajowy bajer tak sobie wziąć radiator do pomacania, ale jakoś nas admekówców to nie jara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do krecenia Celerona i ogolnie Pentiumow to jesli juz co niekltorzy z was chca krecic  te proce to nie polecam krecenia przez FSB bo wtedy wszystkie karty na PCI dostaja wyzsze napiecie (a tego nie lubia nawet bardzo) tylko przez podniesienie napiecia  VCORE nieznacznie bo nieznacznie az do momentu az procek sie "zawiesi" i wtedy zjechac troche z napieciem i wszystko powinno byc juz OK :) Pozdrawiam Athlonowcow bo wy z tym kreceniem prockow tez nie macie tak rozowo jak wam sie wydaje predzej spalicie te swoje cacka bo AMD ma zabiezpieczenia termiczne to d... :)

No to jak to jest w końcu? Obniżyć te napięcie na procku czy zwiększyc? i co to ma do wydajności? Mam nadzieję że sobie żartujesz, a nie myślisz tak jak napisałes, oczywiście z całym szacunkiem dla Ciebie. A i bardzo bym prosił o zdefiniowanie pojęcia "d...", co Cię skłania, żeby tak powiedzieć? Bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A co do krecenia Celerona i ogolnie Pentiumow to jesli juz co niekltorzy z was chca krecic  te proce to nie polecam krecenia przez FSB bo wtedy wszystkie karty na PCI dostaja wyzsze napiecie (a tego nie lubia nawet bardzo) tylko przez podniesienie napiecia  VCORE nieznacznie bo nieznacznie az do momentu az procek sie "zawiesi" i wtedy zjechac troche z napieciem i wszystko powinno byc juz OK :) Pozdrawiam Athlonowcow bo wy z tym kreceniem prockow tez nie macie tak rozowo jak wam sie wydaje predzej spalicie te swoje cacka bo AMD ma zabiezpieczenia termiczne to d... :)

HEHEHE :lol: nieno nie wiem jak ty chcesz podkręcać proc intela podnoszac same napięcie.Jak mozesz to napisza na czym to polega bo przy intelu da sie kręcić tylko magistralą a Voltów dajemy prockowi po to aby był stabilny.Co do AMD to my mamy jeszcze mnożnik ,i nawet jak ktoś ma słaby ramik to moze sobie pokręcić mnoznikiem(jak jest blokada to mozna go łatwo odblokować).I na koniec chce cie uświadomić ze każda nowa płyta do AMD ma zabezpieczenie termiczne tak ze nie da sie juz spalić proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma bezpośrednio napięcie na procesorze do jego wydajności. Proszę o jasność bo samym napięciem to daleko chyba się nie doturlam do rozsądnych wyników.

Większości nie chodzi że Celorony to cienizna straszna tylko o znalezienie godnego mu miejsca w szeregu nie patrząc na jego MHz lecz na realne jego możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to jestescie przeczuleni na punkcie tego Celerona i tych benczmarkow :) Powadacie ze Celeron to takie wielkie g.... ? :) Checielibyscie :) Moze nie jest jakiems poteznym procesorem ale w pelni wystarcza i do pracy i do gier. A ze niektorzy z was to lamy totalne to juz inna sprawa ze nie potraficie sobie deobrze kompa ustawic zeby chodzil na 100% mozliwosci a nawet wiecej . Ja osobiscie mam Celerona 1.7 Geforca 4 mx 440 (250/310 MHz;333/470 MHz) 256 DDR i wycisnolem na tej konfiguracji w 3d Marku 2001 se 5100 punktow. No i niech mi ktos teraz powie ze to jest malo. A co do krecenia Celerona i ogolnie Pentiumow to jesli juz co niekltorzy z was chca krecic te proce to nie polecam krecenia przez FSB bo wtedy wszystkie karty na PCI dostaja wyzsze napiecie (a tego nie lubia nawet bardzo) tylko przez podniesienie napiecia VCORE nieznacznie bo nieznacznie az do momentu az procek sie "zawiesi" i wtedy zjechac troche z napieciem i wszystko powinno byc juz OK :) Pozdrawiam Athlonowcow bo wy z tym kreceniem prockow tez nie macie tak rozowo jak wam sie wydaje predzej spalicie te swoje cacka bo AMD ma zabiezpieczenia termiczne to d... :) co za farmazony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem celka 2,4 na plycie abita is7e kręcił się stabilnie do 3.0 powyzej bylo troche gorzej ale to glownie przez słabe pamięci (noname) i boxowe chłodzenie, wiadomo nie jest to demon wydajności ale do domowych zastosowań wystarczał lepiej jednak pozbierać trochę kaski i kupić pełnego P4 najlepiej z HT wtedy żaden Athalon nawet nie podskoczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam Celerona 1.7 Geforca 4 mx 440 (250/310 MHz;333/470 MHz) 256 DDR i wycisnolem na tej konfiguracji w 3d Marku 2001 se 5100 punktow. No i niech mi ktos teraz powie ze to jest malo.

Ja powiem tak - to jest śmiesznie mało :lol: , no chyba że jest to karta 64 bit, to wtedy wynik w normie. Ale to norma - nic więcej! Ja na AXP2000+ i GF4MXSE 64bit wyciągnąłem 6044 3dmarki (po vmodach).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam Celerona 1.7 Geforca 4 mx 440 (250/310 MHz;333/470 MHz) 256 DDR i wycisnolem na tej konfiguracji w 3d Marku 2001 se 5100 punktow. No i niech mi ktos teraz powie ze to jest malo.

Ok. 5000 pkt ja mialem w DNIU premiery tego benchmarka (na gf2GTS + a1.4GHz T-Bird), a ty sie cieszysz z takiego wyniku w roku 2004...?? Heh n/c :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie mi już o celeronie itd. bo.... Dzięki Wam przekonałem się jaki błąd popełniłem kupując za tyle kasy takie coś. Dziwiłem się czemu w sklepie, w którym go kupowałem sprzedawca się tak dziwnie na mnie patrzył, gdy podnosił z pułki pudeło z tym czymś w środku :/. W końcu się mnie zapytał "a czemu akurat celeron", ja z głupa odpowiedziałem - "brak funduszy, pozatym zawsze można wymienić na P4":D. Nawet nie chce myśleć co by się działo z tym P4 w moim ECS-ie :D.

 

ALe to było dawno i nieprawda. Teraz siedze na tym co mam, słucham sobie właśnie winampa, który mi niewiedzieć czemu żre 25% procesora, i powoli zbieram hajs na jakiego athlonika (już zacieram ręce:D).

 

Dla tych, którzy mają jakieś wątpliwości:

 

Celeron + ECS =

- 2700pkt na 2mx400

- 7000pkt na 4 Ti 4200

- 8000pkt na FX-ie 5900XT

 

Ciekawe ile by wyszło na gf 6800 Ultra :D:D:D:D (pewnie 9000 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS winny jak nic.

Na tym sprzecie z ti4200 wyciagnalbym 12k w 3dm2k1 ale z porzadna plyta.

Jezeli ktos z Twoich kolegow ma plytke zdolna pokazac w 100% mozliwosci tego celerona to sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS winny jak nic.

Na tym sprzecie z ti4200 wyciagnalbym 12k w 3dm2k1 ale z porzadna plyta.

Jezeli ktos z Twoich kolegow ma plytke zdolna pokazac w 100% mozliwosci tego celerona to sprawdz.

nie ecs a celeron :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...