Skocz do zawartości
bambus

MX 510 vs Razer Viper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam szybkie pytanie, a mianowicie:

 

Ktora myszke byscie polecali i dlaczego ??

Czy Mx 510 jest duza ? (mniejsz od IE 3.0 :?: )

Co sadzicie o Viperze, ma ja juz ktos ?

 

Czekam na propozycje... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał MX510,miałem obie myszy w ręce i bardziej mi Logitech odpowiada.Optykę też teraz ma troszkę lepszą.Chociaż jeszcze zależy do czego bo do profesjonalnego gamingu to nie wiem czy nie Razor lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też intersuje ten Viper.. :)

 

Teraz mam mx500 (wcześniej IE3.0 wg mnie nie za dobra,Musse Man Dual Optical nawet ok,ostatni gralem na IE 4.0 sux) + Ricocheta-pad [http://h4g.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/78]

 

Opłaca sie kupić tego Viper bedzie lepszy niż mx 500/510 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX 510 jest mniejsza (minimalnie) od IE 3.0

 

Był już topic o profesjonalnych myszkach. O MX 510, 500, 300, 310, IE 3.0, 4.0, Razorze itd.. itp... :]

 

Kiedyś dam linka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo Razery sa przereklamowane, roznicy i tak wiekszosc graczy podczas gry nie zauwazy (np MX510 vs Razer) a cena sie rozni. Do tego paskudnie wyglada i ma malo przyciskow (co kto lubi, jednak wole miec pare dodatkowych).

 

Dotychczas mialem MX500, ale wymienilem w ramach gwarancji w sobote na MX510 niebieska i jestem bardzo zadowolony, myszka swietnie sie prezentuje, no i gra sie o wiele lepiej niz na poprzedniej zasteoczej A4tech :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm o_O nawet nie sadzilem ze wybor myszki jest tak trudny :? ..... Wciaz kusi mnie ten RAZER :twisted: , czytalem kilka recenzji tej myszy i musze przyznac ze jest bardzo interesujaca.... Czekam na dalsze propozycje,podpowiedzi.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauwazysz roznice w dzialaniu? :)

 

Jednak wole MX, bo funkcjonalniejsza i ladniejsza.

ja pomiędzy 800dpi od logitecha a 1000dpi razera widze kolosalną róznice na korzyśc razera mówie to tej szitowej kulkowej myszcze bo nad Viperem są się zastanawiam, przyzwyczaiłem się bardzo do bocznego przycisku i obawiam się ze viper bedzie tak samo awaryjny jak ten razer bomslang którego miałem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol niektorzy to pisza o tych dpi, MP a sami nie wiedza co to jest i maja myszki po 20zł bez urazy

mx500/510 - jedynie zmieniona obudowa (kolor), pokazcie mi kogos kto odczuje różnice

IE 3.0 - tez bardzo dobra mysz (jakby była zła to czemu wiekszosc programerów by jej używała?)

IE 4.0 - stracone pieniadze (dodatkowa rolka ktorej i tak nie bedziesz uzywac), dla mnie brzydsza jakas, wogole niepoprawiony czujnik, jesli mozesz to kup jeszcze gdzie 3.0 - oszczednosc pieniedzy

Razor - nie mam zaufania dla tej firmy poniewaz nie widzialem jeszcze pr0 gracza uzywajacego tej myszki (a niech mi ktos nie powie ze oni jej nie testowali albo ich nie stac)

mój werdykt mx500/510 - zalezy komu jaki kolor odpowiada ale mx500 ma 5 lat gwarancji a 510 - 3 ;P

ja osobiscie mam mx500 w polaczeniu z icematem black i jedna wada którą do tej pory zauważyłem to to, że jeśli dużo sie pocisz (ręka of course) to po 20 minutach mysz będzie pływać w pocie na tej podkladce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol niektorzy to pisza o tych dpi, MP a sami nie wiedza co to jest i maja myszki po 20zł  bez urazy  

mx500/510 - jedynie zmieniona obudowa (kolor), pokazcie mi kogos kto odczuje różnice

IE 3.0 - tez bardzo dobra mysz (jakby była zła to czemu wiekszosc programerów by jej używała?)

IE 4.0 - stracone pieniadze (dodatkowa rolka ktorej i tak nie bedziesz uzywac), dla mnie brzydsza jakas, wogole niepoprawiony czujnik, jesli mozesz to kup jeszcze gdzie 3.0 - oszczednosc pieniedzy

Razor - nie mam zaufania dla tej firmy poniewaz nie widzialem jeszcze pr0 gracza uzywajacego tej myszki (a niech mi ktos nie powie ze oni jej nie testowali albo ich nie stac)

mój werdykt mx500/510 - zalezy komu jaki kolor odpowiada ale mx500 ma 5 lat gwarancji a 510 - 3 ;P  

ja osobiscie mam mx500 w polaczeniu z icematem black i jedna wada którą do tej pory zauważyłem to to, że jeśli dużo sie pocisz (ręka of course) to po 20 minutach mysz będzie pływać w pocie na tej podkladce :P

zanim zaczniesz pisać bzdury dokształć się troche :!: wtedy to pogadamy na temat myszek :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol niektorzy to pisza o tych dpi, MP a sami nie wiedza co to jest i maja myszki po 20zł  bez urazy  

mx500/510 - jedynie zmieniona obudowa (kolor), pokazcie mi kogos kto odczuje różnice

IE 3.0 - tez bardzo dobra mysz (jakby była zła to czemu wiekszosc programerów by jej używała?)

IE 4.0 - stracone pieniadze (dodatkowa rolka ktorej i tak nie bedziesz uzywac), dla mnie brzydsza jakas, wogole niepoprawiony czujnik, jesli mozesz to kup jeszcze gdzie 3.0 - oszczednosc pieniedzy

Razor - nie mam zaufania dla tej firmy poniewaz nie widzialem jeszcze pr0 gracza uzywajacego tej myszki (a niech mi ktos nie powie ze oni jej nie testowali albo ich nie stac)

mój werdykt mx500/510 - zalezy komu jaki kolor odpowiada ale mx500 ma 5 lat gwarancji a 510 - 3 ;P  

ja osobiscie mam mx500 w polaczeniu z icematem black i jedna wada którą do tej pory zauważyłem to to, że jeśli dużo sie pocisz (ręka of course) to po 20 minutach mysz będzie pływać w pocie na tej podkladce :P

zanim zaczniesz pisać bzdury dokształć się troche :!: wtedy to pogadamy na temat myszek :evil:

jesli wg ciebie to sa bzdury to napisz dokladnie co jest bzdurą i uargumentuj to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bier mx 510.

Wygodniejsza duzo od razora a te 1000 dpi razora to i tak nie bedzie widoczne. I nie widzialem nikogo kto by gral razorem. Totalna poracha te razorky, ceny wysokie a ergonomia zadna :o

 

Hq12 - skoro ten razor taki wspanialy i ma magiczna cyferke 1000 dpi to lepszy co ? To wiec nie wiem czmu nikt z pr0 nie gra razorem. Ehh widze ze sie kierujesz tylko cyframi tak jak ludzie co kupuja p4 3.0 ghz i fx 5200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe ja nie pisze ze jest bee tylko ze jest nieergonomiczna. A czy gra czy nie gra to na 100 nie mozna byc pewnym z tego co ja wiem i zdazylem przeczytac na to nikt narazie nie gra ta mysza. Byc moze sie to zmieni ale razor zawsze robil myszy z wysokimi parametrami a i tak malo kto ich uzywal :o

 

Nowy razor ma fps cos kolo 2300 natomiast ie 3.0 6000 fps natomiast mx jakies 5,300 fps :o. Kolejna sprawa mysza sie gubi przy malym sensie, i wtedy jezeli ja szybko ruszasz. Czyli duzy sens i male ruchy. Wiec musisz sie zdecydowac. Choc mi osobiscie tam mysz za bata nie lezy w lapie i tyle :o No ale o gustach sie nie dyskutuje. Choc jest bradzo precyzyjna, dokladna, reakcja szybka nie widze wiekszej roznicy miedzy mx 510 w tym aspekcie, ale to gubienie przy szybkim ruchu to fku..ia niesamowicie . Kumpel sobie ja kupil i jest zadowolony. I wygodnie mu sie na niej pracuje - przynjamniej tak mowil.

 

Kolejna sprawa to jej rozmiary - razor mniejszy jest duzo od 510 wiec to tylko zalezy od osobistych preferencji.

 

Mysle ze cos ci pooglem odnosnie razora bo inni to tylko pisali ze ma 10 00 dpi i brac bo ma 1000. Mysz dobra ale do grania na malym sensie siem nie nadaje. Zreszta wszystkie razory takie sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol niektorzy to pisza o tych dpi, MP a sami nie wiedza co to jest i maja myszki po 20zł  bez urazy 

mx500/510 - jedynie zmieniona obudowa (kolor), pokazcie mi kogos kto odczuje różnice

IE 3.0 - tez bardzo dobra mysz (jakby była zła to czemu wiekszosc programerów by jej używała?)

IE 4.0 - stracone pieniadze (dodatkowa rolka ktorej i tak nie bedziesz uzywac), dla mnie brzydsza jakas, wogole niepoprawiony czujnik, jesli mozesz to kup jeszcze gdzie 3.0 - oszczednosc pieniedzy

Razor - nie mam zaufania dla tej firmy poniewaz nie widzialem jeszcze pr0 gracza uzywajacego tej myszki (a niech mi ktos nie powie ze oni jej nie testowali albo ich nie stac)

mój werdykt mx500/510 - zalezy komu jaki kolor odpowiada ale mx500 ma 5 lat gwarancji a 510 - 3 ;P 

ja osobiscie mam mx500 w polaczeniu z icematem black i jedna wada którą do tej pory zauważyłem to to, że jeśli dużo sie pocisz (ręka of course) to po 20 minutach mysz będzie pływać w pocie na tej podkladce :P

zanim zaczniesz pisać bzdury dokształć się troche :!: wtedy to pogadamy na temat myszek :evil:

zgadazam sie z kazim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mozecie powiedziec o Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer Night Vision :arrow: :?:

recka

 

Technical Specifications:

 

Carrier Frequency: Channel 1 - 27.045 MHz Channel 2 - 27.145

Range: 54 db at 3 meters

Features:

 

Two new vibrant colors, plus many other colors to express individual personality

Microsoft Optical Technology - provides up to four times the performance of other optical mice

Runs on two 1.5 volt AA Ni-Mh batteries (included in package)

Three times longer battery life.

Tilt wheel technology for horizontal scrolling

High-precision scrolling

Five programmable buttons

USB compliant

Ergonomic Design

 

Ma ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]mx500/510 - jedynie zmieniona obudowa (kolor), pokazcie mi kogos kto odczuje różnice[...]mój werdykt mx500/510 - zalezy komu jaki kolor odpowiada[...]

to są te bzdury

 

Logitech przedstawił nam swój nowy model, Logitech MX510, który poza tym, że miał lepszy silnik optyczny od starszych modeli (nota bene z prędkością 2.5 m/s w pełni wystarczający), ma w sobie o wiele ciekawsze rozwiązanie. Zamiast używać 8 bitowego interfejsu do przesyłania danych, wykorzystuje on 12, który drastycznie zmienia obrót spraw. Opuszczając jeden bit wykorzystywany do omówienia kierunku ruchu, zostaje nam 2^11 kombinacji ? co daje 2048 ? czyli 16 razy więcej niż w starszej technologii. Zamiast po raz kolejny bawić się w obliczenia matematyczne, możemy łatwo zobaczyć, że maksymalna prędkość ruchu wzrasta z 0.5 do 8 m/s przy 800 dpi i z 1 do 16 m/s przy 400. A więc problem ?negatywnej akceleracji? ostatecznie zniknął. Z nowym interfejsem to w końcu optyczny sensor będzie limitował szybkość naszych ruchów, odkąd sposób transferowania danych z sensora do komputera może podołać ruchowi o prędkości 8 metrów na sekundę dla rozdzielczości 800 dpi.

Hq12 - skoro ten razor taki wspanialy i ma magiczna cyferke 1000 dpi to lepszy co ? To wiec nie wiem czmu nikt z pr0 nie gra razorem. Ehh widze ze sie kierujesz tylko cyframi tak jak ludzie co kupuja p4 3.0 ghz i fx 5200 :P

zachwaj dla siebie swoje przemyslenie bo ja urzywaem razera bomslang 1000dpi i pod względem precyzji i skoku celnika MX500 którego notabene mam i gram nim na codzień, sie wogule nieumywa do tych 1000dpi w razerze, z drugiej strony trzba przyznać że myszki razera sa cholernie awaryjne i niewygodne, na temat Vipera się niemoge wypowiedzieć poniewarz nigdy go nie używałem, natomiast ty swaja opinie opierasz o czyjeś dośwadczenia..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko sie tak zlozylo ze te mysz mialem przez kilka dni pozyczona od znajomego ktory sobie ja z Usa przywiozl i w mojej opini wykonanie dobre, precyzyjna. Ale gubi sie bardzo jest mala i i niewygodna ( no przynajmniej dla mnie )czeba duzego sensa uzywac zeby dobrze chodzila. Pozatym ma mniejszy sensor od Mx wiec to 1000 dpi to se mozna o kant .... potrzaskac.

 

Wiec nie wiem czemu sadzisz ze sie opieram o czyjes doswiadczenia :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]mx500/510 - jedynie zmieniona obudowa (kolor), pokazcie mi kogos kto odczuje różnice[...]mój werdykt mx500/510 - zalezy komu jaki kolor odpowiada[...]

to są te bzdury

 

Logitech przedstawił nam swój nowy model, Logitech MX510, który poza tym, że miał lepszy silnik optyczny od starszych modeli (nota bene z prędkością 2.5 m/s w pełni wystarczający), ma w sobie o wiele ciekawsze rozwiązanie. Zamiast używać 8 bitowego interfejsu do przesyłania danych, wykorzystuje on 12, który drastycznie zmienia obrót spraw. Opuszczając jeden bit wykorzystywany do omówienia kierunku ruchu, zostaje nam 2^11 kombinacji ? co daje 2048 ? czyli 16 razy więcej niż w starszej technologii. Zamiast po raz kolejny bawić się w obliczenia matematyczne, możemy łatwo zobaczyć, że maksymalna prędkość ruchu wzrasta z 0.5 do 8 m/s przy 800 dpi i z 1 do 16 m/s przy 400. A więc problem ?negatywnej akceleracji? ostatecznie zniknął. Z nowym interfejsem to w końcu optyczny sensor będzie limitował szybkość naszych ruchów, odkąd sposób transferowania danych z sensora do komputera może podołać ruchowi o prędkości 8 metrów na sekundę dla rozdzielczości 800 dpi.

Hq12 - skoro ten razor taki wspanialy i ma magiczna cyferke 1000 dpi to lepszy co ? To wiec nie wiem czmu nikt z pr0 nie gra razorem. Ehh widze ze sie kierujesz tylko cyframi tak jak ludzie co kupuja p4 3.0 ghz i fx 5200 :P

zachwaj dla siebie swoje przemyslenie bo ja urzywaem razera bomslang 1000dpi i pod względem precyzji i skoku celnika MX500 którego notabene mam i gram nim na codzień, sie wogule nieumywa do tych 1000dpi w razerze, z drugiej strony trzba przyznać że myszki razera sa cholernie awaryjne i niewygodne, na temat Vipera się niemoge wypowiedzieć poniewarz nigdy go nie używałem, natomiast ty swaja opinie opierasz o czyjeś dośwadczenia..............

taaa akurat odczujesz roznice w tym ze jest zmieniony ten interfejs ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko sie tak zlozylo ze te mysz mialem przez kilka dni pozyczona od znajomego ktory sobie ja z Usa przywiozl i w mojej opini wykonanie dobre, precyzyjna. Ale gubi sie bardzo jest mala i i niewygodna ( no przynajmniej dla mnie )czeba duzego sensa uzywac zeby dobrze chodzila. Pozatym ma mniejszy sensor od Mx wiec to 1000 dpi to se mozna o kant .... potrzaskac. 

 

Wiec nie wiem czemu sadzisz ze sie opieram o czyjes doswiadczenia

po przeczytanu twojego poprzedniego postu jednosnacznie nasuwa się stwierdzenie iż myszki wogule nie miałeś w ręku, stylem wypowiedzi bardzo mocno to sugerujesz, to co teraz zacytowałem juz bardziej mi się podoba niżeli naskakiwanie na kogos i tcze paplanie [+4U], tak jak już mówiłem Vipera nie używałem i się na jego temat wypowiedzieć nei mogę, moge jedynie zasugerować kupno MX510 po przczytanu strty recenzji z polskich i zagranicznych forów doszedłem do wniosku że ten razer nie jest wart tych 1000dpi.

 

taaa akurat odczujesz roznice w tym ze jest zmieniony ten interfejs ...

zdziwiłbyś się jaka jest duża różnica i ile osób nażeka na wsteczną akcelerację w MX500, aczkolwiek dla osoby która włącza FPP dla chwilki relaxu faktycznie jest niemalże niezauwarzalna, natomiast ja spędzma dziennie minimum 4h na serwerach Quake3

 

nieumniejsza to faktu że kilka postów wyżej pisałeś kompletne bzdury, wprowadzjąć użytkowników forum w błąd, zmiany pomiędzy MX500 a MX510 są bardzo istotne i nie jest to akurad brzydki kolorowy dodatek :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiz przeciez moze miec uszkodzona myszke. Jesli by trafil na dobry egzemplarz to raczej by mu nie gubila.

Taa tylko dziwne bardzo bo jakos w wiekszosci recenzji ( tych robionych przez ludzi co raczej sie na tym znaja ) tez pojawia sie stwierdzenie odnoszace sie do gubienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...