Skocz do zawartości
[cahe]

Adaptor na wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie PAPST'a 120mm i chcie go zamontowac na moj radiator. Aktualnie chodzi tam sobie glosny cooler 80mm. Przejsciowke raczej chce zrobic sam, bo niepotrzebne mi zadne UV-activ + witamina C od Revolteca. Jakies pomysly? Widzialem tylko schemat na http://www.filestorm.de/Workshop/fanad.html, ale tam sa opisane inne wielkosci (80->60 i 60->50).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]...Przejsciowke raczej chce zrobic sam, ... Jakies pomysly? ...

tak sa pomysly

 

1. zrobic cos takiego jak w CM AERO 7+

tu kiedys opisywalem i dawalem linki/fotki http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=646...ght=aero#646553

 

2. wyciac dziure w boku obudowy (na wysokosci procka) i wentylator przykrecic do tego boku a powietrze skierowac na radiator przy pomocy zwezajacego sie (ku radiatorowi) tunelu - mozna wykonac z cienkieja blachy Alu badz z cienkiej plexi (poszukaj w postacj SpiderMan'a)

 

sa 2 + tego rozwiazania: nie obciazasz wentylem zaczepow od socketa, zasysasz powietrze z zewnatrz budy (lepsze chlodzenie),

ale sa tez 2 - przy tym rozwiazaniu: wciagasz wiecej kurzu (ewentulane filtry powoduja spadek wydajnosci/efektywnosci), masz wiekszy halas bo wentyl jest jakby na zewnatrz (mozna to wyeliminowac tworzac jakis rodzaj tlumika itd jak pokombinujesz to mozesz od razu wyeliminowac i kurz i hałas - np przy pomocy samochodowego filtru powietrza ale nie stozkowego tylko takiego duzego plaskiego jak np w FSO 1500 lub Polonezie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...