Skocz do zawartości
thelama

Kontrole neo+ przez pracowników TelePsów

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dot. użytkowników neo+ dzielących je z innymi ludzmi :roll:

 

W jaki sposób pracownicy tpsa kontrolują czy neo+ nie jest dzielone na inne osoby ? Jaka grozi kara za nie przestrzeganie ? Czy da sie z pracownikiem tpsa negocjowac jak sie skapnie :) ( pay & get off ) Czy jeżeli bede neo+ dzielił na domkach i ewidentnie bedzie leciała skrętka po kablu od telefonu to beda mieli jakies podejtrzenia :) Tak łopatoliogicznie to ujełem :) A np. jeżeli na moim domqu bedzie antena wi-fi to czy Panowie mogą mieć jakieś wątpliwośći coś sie wypytywać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co niby to czlowiek normalnie lanu miec nie moze !? jak przyjdzie jakas kontrola (bez nakazu niemusiz ich wpuszczac) to wystarczy ze wywalisz/wylaczysz soft do dzielenia neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co niby to czlowiek normalnie lanu miec nie moze !? jak przyjdzie jakas kontrola (bez nakazu niemusiz ich wpuszczac) to wystarczy ze wywalisz/wylaczysz soft do dzielenia neta

no dobrze, masz racje, moi kumple też tak robią, bo przecież tpsa to nie jest policja i z nakazem nie chodzi. Ja raczej zastanawiam się na jakie podstawie oni tą karę dają. Jakie są przesłanki ( kabel , antena wi-fi ) żeby walnac komuś karę. Ja staje przed wyborem: czy neo+ czy dsl - legal albo warez.

Bo np. jak nie bede miec ich modemu , tylko bede miec d-link dsl 604+ i beda to miec tak podpiete to oni moga powiedziec : Panie masz antene czyli napewno dzielisz itd itp. A z drugiej strony moge powiedziec że mam laptop starego ktorego nie ma i narazie nie korzystam z wi-fi i po to to jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thelama a znasz przypadek że ktoś dostał karę??? to po co szerzysz taki defetyzm???

 

to że tak jest w regulaminie usługi to jedo, a życie to zupełnie coś innego.

Myślisz że ta garstka ludzi która została w Tepsie nie ma innych zmartwień tylko sprawdzać czy ktoś dzieli neo. Rób co masz robić i przestań się tak przejmować pewnymi nieistotnymi sprawami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadkiem jedno z zastrzeżeń umownych to nie jest takie, że panowie z TP S.A mają prawo wejść do domciu i sprawdzić, ale jak nie ma takowego postanowienia w umowie, to zasadniczo do czego nie mają się doczepić. Wi-Fi - przecież to jest urządenie niezbędne do dzielenia LANu, to co do tego ma Tepsa. UTP5 - wystarczy odłączyć kable sieciowe od routera/serwera (niepotrzebne skreślić) - niby za co Ci mają dać karę, że sobie kable leżą niepodpięte.

BTW. Umowę podpisujesz na lokal (przynajmniej kumpel tak ostatnio podpisywał). Zatem nie ma jak sprawdzić czy drugi i trzeci komp znajdują się u Ciebie w domu czy u kolegi (w innym lokalu).

 

P.S. Oczywiście nie namawiam nikogo do łamania prawa. Przedstawiam tylko typowe problemy dotyczące trudności w egzekwowaniu umów przez Telekomunikację Polską S.A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie.... temat poruszany wielokrotnie....

 

Kary - 3x abonament x ilosc osob podlaczonych = duza kara

ktos dostal ? nie

w regulaminie jest, ze musza sie umowic 7-10dni wczesniej (nie pamietam)

mozesz miec lan - nie maja prawa isc do innych ludzi z lan i im sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thelama a znasz przypadek że ktoś dostał karę??? to po co szerzysz taki defetyzm???

poprostu pytam się jak to wygląda w praktyce i w jaki sposób oni uznają że dzielisz. Po za tym gdybym dostał kare to podaje ich do sądu a sąd -jeżeli dobry adv - powie że w umowie nie jest to sprecyzowane i jest to rozległe , toteż kare odwoła :) Przecież nie mowiłem zeby kazdy chował switch / routery / anteny. ! :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe za dobrego adwokata to zapłacisz więcej niż by cię wyniosła ta cała kara  :wink:

akurat siostra pomogłaby mi :) No to reasumując cieszę się że TP może nas w dupe pocałować , ale ja i tak licze że jeszcze z rok to bede miec z 10 operatorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt ale jescz eklopot czy sie oplaca to dzielic ja am to cale 512 na jedna osobe zoptymalizowane polaczenie traffic shaping , packet copressing i a itak dla mnie to za wonlno nei wyobrazam se takiego neo+ dzielic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tepsa interesuje się tym tyle co nic.. Mam kumpla, który działał właśnie na takim podzielonym neo+ (ale sama usługa nie była na niego) i kiedyś, gdy nie działał mu net, zadzwonił do nich i zrobił niemałą jadzę. Inteligenci w telekomunie nie zorientowali się że nie dzwoni z numeru dla jakiego jest wykupiona usługa. Z kolei gdzie indziej monter od neo sam podłączał neo do sieci, czyli widział, że ktoś "okrada" jego firmę, ale najzwyczajniej w świecie miał to w.. To by chyba było na tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe za dobrego adwokata to zapłacisz więcej niż by cię wyniosła ta cała kara  :wink:

akurat siostra pomogłaby mi :) No to reasumując cieszę się że TP może nas w [gluteus maximus] pocałować , ale ja i tak licze że jeszcze z rok to bede miec z 10 operatorów :)

Racja.Teraz jesteśmy w Unii i będzie ich naprawde duuużo :roll: :roll: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee z tym ze nie można dzielić to jakaś lipa, ja jak brałem neo w telepunkcie to sami się pytali na ile kompów chce router, mówię ze na dwa moze wicej to "dali" mi 4 portowy i nikt się o nic więcej nie pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jednak denerwujące, że człowiek musi łamać prawo aby z internetu korzystać. Ja np. mieszkam na wsi i zamierzam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> neo 128 na 2 osoby. Wyjdzie po 30/zl - czyli ludzkie pieniądze. Na 60 zł mnie nie stać. DSL - gdzie ja na wsi znajdę tyle osób do podziału ( jak wszystkie 3 osoby mają komputer....). Ten punkt regulaminu jest po prostu torturowaniem ludzi moralnych. Ja - ze względu na ten punkt przez 3 lata internetu nie mam - teraz jest mi potrzebny do pracy - to co mam zrobić ? Powiesić się czy nielegalnie podzielić. Proponuję jakąś akcję oprotestowującą ten punkt. Jeśli jest to i tak tylko prawo "wirtualne" to zrezygnujmy z niego i po bólu !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...