Skocz do zawartości
pmp

Niedrogi i przyzwoity PSU....

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jeśli chodzi o zasilacz to muszę powiedzieć, że zrobił na mnie duże wrazenie 8O W porównaniu z innymi, dużo, dużo droższymi - to jest bomba :) Nie zaprzeczam także, że na zasilaczach sie nie znam, więc to co napisaliście tutaj, to dla mnie czarna magia lecz upewniło mojego brata i mi kupił :D Najgorsze to, że sprzedawca skończył aukcje przed czasem, bo by na pewno zarobił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem se Modecoma 350GTF i jestem zawiedziony poziomem halasu jaki on generuje :(

Po prostu nieda sie przy tym siedziec

Mialem do czynienia z wieloma roznymi zasilkami ale ten chyba jest najglosniejszym !

Jedyny plus w tym ze gry juz nie wychodza na pulpit przy moim 9700

Ale dziwna sprawa odnosnie napiec:

na +5V mam 4.74 ktore niekiedy skacze na 4.99

na +3.3V mam 3.230

Czy to sa prawidlowe napiecia ?

 

Ale tak jak mowilem: poziom halasu jest dla mnie nie do wytrzymania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze nic nie jest walniete tylko pojecie glosnosci jest wzgledne i co czlowiek to inna ocena poziomu halasu

Dla mnie po prostu jest NIE DO ZAAKCEPTOWANIA :)

Biore co jest dostepne na hurtowni wiec pozostaje jeszcze chieftec :

CHIEFTEC GPS-350BB-101L 350W lub CHIEFTEC HPC-360-202 P4 360W

ALe teraz niewiem kiedy uda mi sie na nie przesiasc :>

Ktory z nich bedzie lepszy pod wzgledem glosnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś zasilacz Hiper Power?- ciekaw jestem co to za zasilacze.  

Na sieci narazie znalazłem tylko to:

http://www.bit-tech.net/review/135

http://www.nokytech.net/dossier.php?lire=82&page=1

 

Może ktoś wie o nich więcej.

przeczytaj od pocztku ten temat, bo juz o nie pytalem i nawet dostalem odpowiedzi :]

 

 

EDIT

przeczytalem ten test zasilek i chlopaki sa moimi idolami. test zasilek klasy 500W na sprzecie:

? Carte m?re ABIT AT7 MAX2 Bios B8 (Bios B7 Tweaké)

? Processeur AMD 2200+ 0.13? 1800 Mhz (12*150 Mhz), 1.65Volts

? Mémoire DDR-SDRam 2x256Mo PC2100 CRUCIAL CAS 2

? GForce 2 PRO

? 1 HDD MAXTOR 120 Go

? 1 HHD Western Digital WD200 20 Go

? 1 Lecteur DVD SONY 16x40

? 1 Graveur Yamaha CRW F1

hehe. dali byc os mocniejszego i wtedy wyszlyby roznice miedzy zasilkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli chodzi o zasilacz to muszę powiedzieć, że zrobił na mnie duże wrazenie  8O W porównaniu z innymi, dużo, dużo droższymi - to jest bomba  :) Nie zaprzeczam także, że na zasilaczach sie nie znam, więc to co napisaliście tutaj, to dla mnie czarna magia lecz upewniło mojego brata i mi kupił :D Najgorsze to, że sprzedawca skończył aukcje przed czasem, bo by na pewno zarobił ;)

Młody, mówiłem Ci żebyś się nie cieszył zanim nie sprawdze ... i wykrakałeś :evil:

.

.

Panowie, po prostu porażka

Wczoraj po południu przeczytałem o pierwszych wpadkach i z duszą na ramieniu szedłem na pocztę odbierać go, a jestem ostatnim który załapał się na aukcji (nawet myślałem żeby nie odbierać, ale ...) no i testowo podłączyłem go pod mój konfig,uprzednio ładując defaultowe ustawienia. Wejście do biosa i co ??? :

5v = 4.56v

12v = 10.88v

Chyba trzeba dziękować Bozi ze komp nie zszedł z tego świata po takich doświadczeniach ... wysmarowałem już maila do gościa i będę chciał zwrot gotówki, bo drugi raz na taki badziew się naciąć nie dam :(

.

pimpek masz u mnie :evil: :evil: :evil: (just kidding :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba trafila sie solidna firma, dostalem odpowiedz po 20 minutach :

 

"Jak Pan widzi ze względu na duża awaryjnoćć zasilaczy 350W aukcja została przez nas jak najszybciej usunięta. Niestety zdążyliśmy ich trochę sprzedać... Ze zwrotem pieniędzy i poniesionych kosztów na pewno nie będzie problemów - należy poczekać na kontakt z Rafałem. Przepraszam za powstałe dla Pana niedogodności."

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli chodzi o zasilacz to muszę powiedzieć, że zrobił na mnie duże wrazenie  8O W porównaniu z innymi, dużo, dużo droższymi - to jest bomba  :) Nie zaprzeczam także, że na zasilaczach sie nie znam, więc to co napisaliście tutaj, to dla mnie czarna magia lecz upewniło mojego brata i mi kupił :D Najgorsze to, że sprzedawca skończył aukcje przed czasem, bo by na pewno zarobił ;)

Młody, mówiłem Ci żebyś się nie cieszył zanim nie sprawdze ... i wykrakałeś :evil:

.

.

Panowie, po prostu porażka

Wczoraj po południu przeczytałem o pierwszych wpadkach i z duszą na ramieniu szedłem na pocztę odbierać go, a jestem ostatnim który załapał się na aukcji (nawet myślałem żeby nie odbierać, ale ...) no i testowo podłączyłem go pod mój konfig,uprzednio ładując defaultowe ustawienia. Wejście do biosa i co ??? :

5v = 4.56v

12v = 10.88v

Chyba trzeba dziękować Bozi ze komp nie zszedł z tego świata po takich doświadczeniach ... wysmarowałem już maila do gościa i będę chciał zwrot gotówki, bo drugi raz na taki badziew się naciąć nie dam :(

.

pimpek masz u mnie :evil: :evil: :evil: (just kidding :? )

wez miernik w lape i pomierz napiecia z molexa bo z biosu to mozesz sobie qpe mierzyc...zreszta przy 4,56v powinien byc reset a przy 10.88 to pewnie komp by nie odpalil....wiec dziwne cos.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej,, raczej juz temat delty przebrneliśmy,, pozostaje więc pytanie o alternatywę,,,

 

doradźcie jakies naprawde ciche i tanie porownywalne zasilki, mi nic nie przychodzi do glowy a na razie be-quiet i tagan są poza zasięgiem,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili miernika pod reka

Ale jak mialem to mierzylem mojego obecnego Chiefa 360-202 i napiecia z miernika byly bardzo zblizone do tych podawanych przez bios i AIDA32 zarowno na idle jak i full/load wiec to na bank wina zasilki

a drugi raz go do kompa nie wloze, nie ma bata :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba trafila sie solidna firma, dostalem odpowiedz po 20 minutach :

 

"Jak Pan widzi ze względu na duża awaryjnoćć zasilaczy 350W aukcja została przez nas jak najszybciej usunięta. Niestety zdążyliśmy ich trochę sprzedać... Ze zwrotem pieniędzy i poniesionych kosztów na pewno nie będzie problemów - należy poczekać na kontakt z Rafałem. Przepraszam za powstałe dla Pana niedogodności."

:roll:

tez sadzilem ze solidna, dlatego z gory wplacilem za 2 zasilacze + przesylka i teraz klops - po tygodniu ani nie mam zasilaczy ani nie mam pieniedzy, a na maila mi od wczoraj nikt nie odpowiedzial... sprobuje ich jeszcze na gg zlapac. widac tytul 'super sprzedawcy' w tym przypadku znaczy tyle co nic.

 

update: wlasnie dostalem odpowiedz... czyzby poczta nawalila? zobaczymy - wkrotce mam nadzieje wszystko sie wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na delte nadal czekam (kur*wa juz tydzien - maja u mnie co najwyzej neutrala) zeby zrobic test szarego usera - jedyne co moge w tej chwili powiedzieć to tyle że Chief360-202 z pasywnym PFC jest wydajniejszy od Chiefa 420 z aktywnym - testowane na moim kompie (badania niestatystyczne i dotyczą pojedynczych egzemplarzy) - w moim systemie A2000@2.6GHz @2.06V + R9800PRO@450/370 chief360 przechodzi 3d3mark a 420 sie wali

 

czekam na delte - wszystkie wykresy itd zalacze na koncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o pierwszym meilu z odpowiedzia na zapytanie o awaryjnsc delt dostałem kolejnego w ktorym potwierdzili problemy z czesci zasilaczy,,, """"Istotnie mamy odosobnione przypadki wadliwych napięć stąd znacznie wydłużyliśmy czas testowania sprzętu(36-48h), co powoduje konieczność zrobienia "zapasu" przed wystawieniem aukcji."""" no brzmi jak klasyczny jezyk handlowca wiec wciaz nie wiem czy da sie kupic sprawną deltę która sprawność utrzyma, powątpiewam,,, jak pochodzi dwa miech i mu sie pogorszy ?,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przyszła ta Delta :) Na razie jestem w pełni zadowolony, na wszelki wypadek nie sprzedaję jeszcze mojego Fortrona 235W, który IMHO też jest niezły. Zrobiłem trochę testów na wykręconym sprzęcie. Testy na PRIME95, napięcia mierzone niestety przez mobo (nie mam dostępu do miernika).

Sprzęt z podpisu + 3 wentyle 80x80mm 12V, 1 katoda 12V i CD-ROM

 

Poniżej wyniki:

 

po lewej stronie napięcie, jakie powinno być,

w środku napięcie na procku @ 2100MHz 1.75V FSB 200MHz pamiątki @ DDR400MHz 2-3-3-6 (kolejno IDLE-STRES)

po prawej stronie napięcie na procku @ 2222MHz 1.85V FSB 211MHz @ 422 2.5-4-4-10 (kolejno IDLE-STRES)

 

a więc:

 

IDLE STRES IDLE STRES

+3,3V 3,31 3,30-3,31 3,31 3,30-3,31

+5V 5,00 4,95 5,00-5,03 4,95

+12V 11,90 11,96-12,02 11,83 11,96-12,02

 

Zasilacz jak wiadomo ma wentylator 120x120mm, myślę, że jest on puszczony na stałe na ok. 5V , bo nawet po ostrym kręceniu i długim testowaniu wykręconego kompa (5-6h) obroty nie wzrastają, zasilacz lekko się nagrzewa, w środku Delta ma dość dużej powierzchni radiatory, dobrze odprowadzają ciepło. Wentylator tylko lekk słychać z odległości ok. 10-15cm (właściwie to nie wentylator tylko szum powietrza :) ). Wentylek jest bardzo cichy, niemal niesłyszalny.

Ogólnie ta Delta bardzo przypadła mi do gustu, ma wystarczające parametry i bardzo cicho pracuje. Zobaczymy jak będzie się spisywała na dłuższą metę.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

mam dylemat co kupic ta nieszczesna delte czy DEER ATX 400W DR-A400ATX (115zl) tu opis link moze ktos cos doradzi :P ewentualnie inne dobre zasilacze w tej cenie :) :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

e one sa poserwisowe wolal bym tego nie brac i 300w to troche malo :) ma moze ktos tego deera albo wie jak sie sprawuje ?:)

jesli nie zalezy ci na gwarancji to wez fortrona FSP300-GTP z allegro

pomimo minejszego amperazu , combined power ma taka sama jak deer

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

z tego co widzialem to same poserwisowe a z tego co czytalem to sa dobrze naprawione podobno ;)

 

dobrze pamietam ze ktos na allegro sprzedawal fortrony-lezaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem to same poserwisowe a z tego co czytalem to sa dobrze naprawione podobno ;)

 

dobrze pamietam ze ktos na allegro sprzedawal fortrony-lezaki ?

ja kupilem sowojego jako nowke. sam osobiscie zrywalem oryginalna plombe fortrona, zasilka w srodku nie miala ani grama kurzu i ani jednej ryski. zalezy jak sie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten DEER to padaga... nawet jak by miał 500W na naklejce to i tak gorszy jest od 300W fortrona nawet naprawianego.. aha od haszyda sa naprawiane od roberta parady sa lezakowane :!: i piszac cos takiego ze 300W w wydaniu fortrona to dla ciebie mało to :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...