Skocz do zawartości
pmp

Niedrogi i przyzwoity PSU....

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje sie tym zasialczem ,,, prosil bym w miare mozliwosci o krotka recke kolegow ktorzy juz zamowili,,, interesuje mnie przede wszystkim CISZA, oczywiscie nie chce slabszego zasilacza niz moj enlight 300W - 3,3 20A; 5v 25A; 12v 13A; no ale widzac prady jakie w teori daje dalta - w teorii jest mocniejsza,,,

 

co do glosnosci, no wlasnie, jak to jest u delty ? moj zasilacz na obciazonym kompie rozkreca sie do 2100obr max i wtedy nie jest cichy,,, po obciazeniu nie wraca do akceptowalnych 1700 tylko zostaje przy ~2000, w sumie komp licyz seti wiec procka musi karmic nonstop,,, komputer dziala cala dobę i w nocy ja juz przymykam oczy wolal bym slyszec lekki szum a nie kulkowe lozsko 80mm @ 2000obr+

 

Czekam na wszelkie opinie :-D

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem 2 i niedlugo powinienem je dostac. przetestuje w miare mozliwosci i powiem ile warte sa te zasilki.

mam w 2 kompie zasilacz fortrona z 12cm wiatrakiem i oprocz niego nie ma zadnego wentyla w tym kompie. z odleglosci 50cm nie wiadomo czy komputer chodzi czy nie... mam nadzieje ze uda mi sie wyciszyc i tego w podobny sposob :)

 

ps. widze ze na nowo wystawili aukcje - link do aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, dzisiaj przezylem szok - zablyskało i sie komp wylaczyl...

patrze co jest - wypad kabelek +12 i sie zwarl z obudowa...(odpinalem wczesniej dysk kumpla i nie zauwazylem)

 

chwila ciszy i modlitw czy i co sie sfajczylo....

 

power on i ruszyl:D zabzykaly dyski wsio chodzi, ale sie kurde zestrachalem niezle (zasilacz codegen 300)...

sasiad ostatnio zrobil podobny myk na 360 chieftec (majstrowal przy wentylatorkach)- powedrowal on ze spalonym bezpiecznikiem do serwisu...

 

i zeby nie bylo totalnie OT : dajcie znac jak najszybciej czy warto ten zasilacz(350W Delta) brac bo w podobnej cenie chyba nic innego wartosciowego sie nieda zdobyc?

a moj codegen juz chyba konczy zywot bo 5 ~ 4,7 a 12 ~ 11,7 (mierzone aida - nie mam miernika:()

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma ktora sprzedaje te zasilacze ma male problemy z realizacja przesylek wczasie, ale towar ktory daja jest miodzi. Recenzja za 2 tyg chyba tez kupie ;], Codegen dziwnie smierdzi jak by mial zaprogramowany "samozaplon" ;], chyba rozpoczol sie proces chemiczny zapalnika ;>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

buhehehe tez mialem takie spiecie ash mi obodowe rozjasnilo :D i komp mi sie nie chcial wlaczyc przez caly dzien resetowalem cmos wyciagalem wszystko po koleji i nic a potem nagle sie odpalil...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobcie ja najszybciej mala recke jak juz tylko dostaniecie te zabaweczki :-) meczy mnie, moze jeszcze bardziej niz wieczorne sluchanie mojego kacika, mysl o tym ze mogl bym sobie po kosztach zamontowac to to cichsze byc moze ;-) a nie mam 400 na be-quiet'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem maila do jeego kolesia co ja kupił : odpowiedz taka :

 

ja siemka chciałem zapytac o tą delte która kupiłes na allegro jak

> sie sprawoje/jak trzyma napięcia ( miernikiem mierzyłes?? ) jak z

> hałasem i wogole: ) bardzo bym bym wdzieczny za wszelkie informacje

> i własne opinie :)

-------------------------------------------------------

Dziś zasilacz dotarł. Już siedzi w obudowie.

Napięcia w normie:

Odczyt z BIOSu:

3,3V = 3,37V

5V = 5,02V

12V = 12,34V

 

Pomiar miernikiem cyfrowym:

5V = 5,10V

12V = 12,15V

 

Zasilacz cichy, ciężki (na paczce waga wpisana 2.1 kg),

solidny.

--------------------------------------------------------

jaa jaki masz sprzęt?? napięcia wachają sie czy trzyma ??

> kable długie?? i fajnie wyciąga ten wiatraczek ??

> bo te nowe szefy tez od delty pochodzą ..:)

 

płyta asus a7v266-c, amd athlon1.7+, 512MB ddr,

ati radeon 9200 64MB 128bit, cdrw teac, irDA,

CMI 8738.

 

Niezauważyłem aby napięcia skakały, np. po odpaleniu

PainKiller-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChrisB - tez dzisiaj szukalem po allegro i nic nie ma napisalem mu meil czy czasem nie bedzie ich wiecej... jak dostane odpowiedz napisze tutaj co i jak,,, a jak nie trzeba delt poszukac moze gdzies sa poza allegro...

 

<SmiLek> - czytalem ale ten test to na slabym konfigu i raczej malo profesionalnie ;-) licze na wypowiedzi "swoich" specjalistow :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zabrzmiało cynicznie (?) ;-)

 

tkie mam wrazenie jak by recke delty koles pisal na czas ;-) plus takie fajne kwiatki jak "enermarks" czy to ze nie podal na jakim napięciu proc @ 2300MHz,,, powiedzmy ze zasymulowal pol-radeona swietlowką ;-) i o glosnosci napisal tyle ze caly czas "bezglosny" w co wierzyc mi sie chce ale jakos nie udaje ;-) ta recka nie daje mi jasnego wyraznego obrazu tego zasilacza,,, chociaz widac ze sie czlowiek staral to mu sie ceni ;-) ;-) ;-)

 

sou czekamy na wrazenia kolegow :-]

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czas na moje wrażenia odnośnie tego zasilacza :). Wszystkich pomiarów dokonałem miernikiem.

 

Napięcia bez obciążenia ( zasilacz odlaczony od kompa )

 

5V = 5.10 V

12V = 11.93 V

 

Napiecia z obciążeniem ( XP 2400+ @ 1992 = 166 x 12 ,Soltek 75FRN2L, default Vcore , 256 MB Elixir, Seagate 40 GB, LiteOn CDRW, Radeon 9200 64MB )

 

5V = 5.10 V

12V = 11.91 V

 

Napiecia z obciążeniem ( XP 2400+ @ 2220 = 185 x 12 ,Soltek 75FRN2L, Vcore=1.75 V , 256 MB Elixir, Seagate 40 GB, LiteOn CDRW, Radeon 9200 64MB )

 

5V = 5.10 V

12V = 11.88 V

 

Przy obciążaniu Prime95 napięcie +12V spadało 0.1 V (11.78V) , +5V=5.12 V

 

---------------------------------------------------------------------------------

Ze wzgledu na ograniczona regulacje Vcore 1.85V max. doszedłem do 2411 MHz (172x14). Wówczas napiecia +12V=11.85V +5V=5.12V. Prime95 nie testowalem ( brak stabilnosci ). Ale podejrzwam ze napiecia mogą sie zachowywać jak wczesniej.

Odnosnie glosnosci to to zasilacz jest bezglosny praktycznie nie slychać czy pracuje i to bezwzgledu na obciązenie. Błoga cisza. Jako ze nie slychać tego wentyla przy zmianach obciążenia zastanawia mnie czy posiada regulacje obrotów w zal. od temp.( jakos nie znalazłem tego czujnika) Z tego co obadalem to zasilany jest napieciem 4 V. ( wentyl 12 cm znaminowo na 12 V )- tak wiec moze to wam dac pojecie o jego glosności. W srodku konkretne radiatory o duzej powierzchni (nawiercane). Solidnie wykonamy - montaż przewlekany i SMD. Ja jestem z tego zasilacza zadowolony. W porównaniu z tym co wczewsniej mialem to rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,,, mam jeszcze jedna prosbe,, posluchaj zasilki w nocy,,, jakos wierzyc nie moge ze jest az taka cicha :-D no ale powoli sie przkonuje :-D

 

tym czasem sprzedawca nie odzywa sie na pytanie czy jest w stanie sprzedac mi ten zasilacz...

 

może wie ktoś gdzie jeszcze dostanę ten zasilacz :?: :-D ew. chetnie odkupię jedną sztukę od kolegów którzy wzieli ich po kilka :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba go nie usłyszę :) ...... twardy mi go zagluszy ( to starszy model Seagate`a wedlug specyfikacji generuje max 37 dB ). W budzie mam kilka wentyli i wszystkie pracuja bardzo cicho najglosniejszy to na procku 25 dBA. A ten wentyl od zasilacza pracuje z nich wszystkich najciszej.

 

Dziwne z ta aukcja obserwowalem ja i w pewnym momencie znikla... tzn. zakończona. Ja kupilem tylko jedna sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...