Skocz do zawartości
redziu

Jak tu kompa wyciszyc?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak sytuacja wyglada nastepujaco:

 

wentyl na proc cooler master areo lite 7 glosny ale jak tak leci na polowie obrotow to spoko ale dalo by rade cos zrobic? acha temp mam okolo 58stopni na pelnym obrotomierzu i buczy jak odkurzacz cos jest nie tak?nie wiem co jest nie tak tak mi w sklepie zalozyli a wogole na poczatku to bylo okolo 78stopni batron 2.6 chcem kupic paste arctic silver 5 ale czy to ma sens moze lub oc innego kupic?

 

dalej mam zasilacz 300 w na nim wiatraczek ale chcem cichszy

 

mam jeszcze wylot powietrza taki jakis zwykly wiatraczek ten to kurde buczy chcem go zmienic ale na co?

 

co mi radzicie wodnego juz nie chce bo to za duze koszty mam tak okolo 150zł na wyciszenie i poprwienie wydajnosci i temp.

 

czekam dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku jest trudno bo kazdy ma inne wymagania inne cele i marzenia :-) ja napialem jak sprawa wyglada a to jest forum kazdy sie udziela proponuje nawiazuje wiec czekam co rpoponujecie mi zrobic jak w byscie byli na mojim miejscu to wymienilibyscie to to i to .... ale co dokladnie? :oops: :twisted: :evil: :twisted: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci odpowiem :D, otóż proponuję tak:

- Zdejmij turbinę z tego swojego coolera i załóż np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23211941 - wiatraczek ten w najniższych obrotach ma wydajność odpowiadającą Twojej turbinie rozkręconej na maxa

- taki sam wiatrak załaduj do zasilacza i jako wyciąg z obudowy

Wentylatorki te posiadają 3-pozycyjny przełącznik obrotów 1500/2000/2500 rpm. W dwóch pierwszych trybach są praktycznie niesłyszalne.

Diodki jak nie pasują chyba da się odłączyć, całość wyniesie Cię jakieś 80zł.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 60 stopni a siedze tylko ogladam telewizje czy to na pewno pomoze a moze kupic paste ta najlepsza za 35zł posamrowac załozyc tego co mi przedmowca zaproponował i to pomorze

 

a papsta ? drogi ale jak porownujecie tego do tamtego? bedzie duza roznica slyszalnosci czy nie bo ta lokowka to namaksa mnie juz wkurza tan cooler spac nie moge a siorbie z neta non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja se swej strony zaproponuje wyciecie kratek z przodu i z tylu obudowy,wiatraczek do tego i ulozenie kabli, ja mam troche glosno ale to dlatego ze mam 6-8 letnie wentyle wymienie na nowsze to mi temp jeszcze bardziej spadnie :P (lekko glosnawo teraz mam ale jest dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciecie kratek z przodu i z tylu obudowy,wiatraczek do tego i ulozenie kabli, ja mam troche glosno

A ja tam mam wszystkie dziury pozalepiane :D korkiem i matami,

jeden wiatrak w podłodze budy - wdmuch, drugi z tyłu pod zasilaczem - wydmuch, Noiseblockera w zasilaczu i Whisper Rock'a na procku.

Temperatury średnio to:

- procek 38-45 st. wg ABS (napięcie obniżone o 0,05V)

- wnętrze budy 32-36 st.

- dysk - ten wynik uważam za 'the best' 16-20 st. (dmucha na niego wiatrak w podłodze :) )

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeTe napisałes mi o ty ch wentylach bylem w sklepie podlaczyli mi je i one sa glosne jak cholera to co napisali na allegro to jest sciema na maksa buczy mocno mysle ze ty chyba jestes tym gosciem z allegro:-)

 

a na powaznie to co zrobic by ostudzic proca? co wymienic?

 

no i wyciszyc zasilacz i poprawic cyrkulacje powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

nie jestem tym gościem,

ale mam takie wentyle i puszczone na 2000 obrotów na pewno nie 'sa glosne jak cholera' :)

Nie wiem czy testowałeś identyczne jak podałem Ci link, ale są to jedne z bardziej ekonomicznych i wydajnych wentyli, oczywiście puszczone na max (chyba 2700 rpm) już tak ciche nie są.

Jeśli chcesz naprawdę niesłyszalny wentyl to niestety to kosztuje, zajrzyj tam:

http://www.tuning.softmaster.pl/sklep.php?...b3ac85636272796

polecam Paapst i Noiseblocker.

 

A tu masz jeszcze linki do testów wentyli:

zwykłe: http://www.sirius.pl/art.php?id=127&typ=test&aid=95

świecące: http://www.sirius.pl/art.php?id=129&typ=test&aid=97

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...