Skocz do zawartości
fipa

Kompletuje WC i proszę o kilka podpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam złożyć sobie WC. Nie mam zbyt dużo kasy, ale CPC nie kupię. Wybrałem kilka elementów, ale chciałbym, abyście to przejrzeli i napisali swoje opinie. A tak ogólnie to moje plany są takie: złożyć WC takie, aby można było już uruchomić i czekać na przypływ gotówki, po to, żeby je ulepszyc. Na początku chciałbym chłodzić sam CPU, ale w przyszłości także GPU. Od razu przyznaję się, że wielu rzeczy nie rozumiem i chciałbym otrzymywać konkretne odpowiedzi. Chciałbym kupować elementy w jednym sklepie (taniej - przesyłka, przelew i wszystko w jednym terminie), więc wybrałem www.mcs.pc.pl. A teraz przejdę do konkretów.

Blok: Orbital O3 - 88 zł

Pojemnik: Pojemnik 120 pojemność 2,2 litra - 96 zł

Wąż : Eheim długość około 3 metrów - 45 zł

Pompka: Eheim Compact 1000 - 105 zł

Zaciski: 6 sztuk metalowych - 12 zł

Płyn naty glonom - 18 zł

Zestaw odpowietrzający - 25 zł

Co jeszcze potrzebuje, aby WC było w 100% ukończone? A czy to wszystko schłodzi mój procesor wystarczająco bez chłodnicy? W przyszłości napewno jakaś będzie. Zaznaczam, że narazie go nie podkręcam i że jest on wykonany w technologii 0.13. Moje fundusze to około 400 zł. I jeszcze kilka konkretnych pytań. Jakie węże, końcówki na bloku, pompce, anty-glon, itd. Czy to wszystko będzie ze soba kompatybilne? Boję się, że się w tym wszystkim pogubię. Czy to będzie tak, że węże i wszystkie końcówki będą jednakowej średnicy? Chyba zdecyduje się na 16 mm. To wszystko wystarczy do złożenia jakiegoś średniego WC? To co tu jest wypisane wyniosłoby mnie 389 zł (plus przesyłka to wyjdzie około 415 zł. Na czym mogę zejść z ceny, a na czym nie powinienem oszczędzać?

Z góry dziękuję za czas poświęcony na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez chlodnicy nawet nei podchodz. poszukaj jakiejs nagrzewniczki na allegro.

 

 

pojemnika sie nei oplaca brac. pojdz do jakiegos marketu i kup "easy clicka" za 10-15pln. pompke wybralbym mj1000, bo jest sprawdzona a o tym eheimie za duzo info nei ma. poza tym mj jest tanszy ;]

 

weze kup w jakims markecie lub ogrodniczym/motoryzacyjnym - zaplacisz za nie 5pln/m. ja kupowalem w obi po 1.5pln/m.

 

jak bedziesz mial uklad ze zbiornikiem to zestaw odpowietrzajacy mozesz sobie darowac. poza tym taniej wyjdzie samemu go kupic. trojnik w markecie, waz tez a i odpowietrzaacz jak chcesz tez tam sie znajdzie :)

 

zaciski metalowe sa do kupienia w motoryzacyjnym po 1pln za sztuke.

 

a co sie tyczy bloku to szarpnalbym sie na Uziela, bo jest niewiele drozszy od orbitala i niewiele mniej wydajny niz Uriel.

 

jako natyglon dobrze posluzy 50ml wodki ;]

 

narazie to tyle. jak cos sobie przypomne to napisze.

 

 

EDIT

sprawdzi czy twoje mobo ma otwory wokol ganizda CPU, bo moze sie okazac koniecznym zakup zapinki do podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna ma otwory wokół gniazda.

Z tą wódką to poważnie?

A czy zamiast pojemnika może być akwarium małe? To tylko tak na początek, bo chcę "wejść w temat".

A co się stanie gdy podłącze to bez chłodnicy?

Uziel jest trochę za drogi, ale to się jeszcze pomyśli...

A jakie węże?

Pompkę zmieniłem na MJ1000 tak jak proponowałeś.

Czekam teraz tylko na $$$ i zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wodka to powaznie ;]

 

jak dasz akwarium to woda bedzie parowac.

 

uziel jest drozszy, ale tylko dwa stopnie ustepuje urielowi.

 

jak dasz bez chlodnicy to bardzo szybko procek osiagnie wysoka temp.

 

 

mj1000 - 80pln

uziel choinki 12 130pln

nagrzewnica 50pln

weze, zacisiki, wentyle na nagrzewnice, pieroly 50pln

easyclick 15pln

 

calosc 330pln

chyba niczego nie pominalem :/ jak widzisz jest jeszcze na blok na grafe z www.bloki.pl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście proponuję Ci pompke ATMANA AT305 za jakieś 40-45PLN. Niczym nie ustępuje MJ1000 a jest połowe tańsza. Na wężach też mozesz przyoszczędzić bo Eheimy to być nie muszą.

Jak Niemiec słusznie zauważył układ odpowietrzający sobie odpuść. A chłodnica musi być.

 

http://www.gawex.pl/iceluck/bob/zbiornik%2...zamontowany.jpg

 

Tutaj masz jak ja poradziłem sobie z pojemnikiem. Zresztą musisz przejżeć kilka wątków na temat easy-clicków. Dużo tego było.

 

A na chłodnice uważaj. Kupuj tylko od pewnych sprzedających. Ja kupiłem dziurawą. Ale jak weźmiesz AT305, sam zrobisz pojemnik (zamów w mcs-ie zestaw przyłączeniowy), weżmiesz silikonowe węże to Ci i na chlodnice starczy i na lepsiejszy blok ;-)

 

A skoro sam twierdzisz... ze w przyszłości chcesz jeszcze troche to dofinansować, to łatwiej bedzie wymienić wężę na droższe niż blok na CPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie mam MJ1000 a Power by amd ma atmana i jakosc wykonania abrdziej mi odpowiada przy mj. poza tym mj tak nie wibruje jak atman i jest od niego mniejszy. wylkot w mj1000 ma 12mm z groszami a wlot ma 18mm, ale nie stanowi to problemu. w moim ukladzie mj bedzie pracowal jako niezatapialny a atman bez przerobek juz tak nei bedzie mogl pracowac.

 

tutaj masz foto mojego mj i bloczkow na gpu i nb opartych o ten sam spod co uziel

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=66805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczek, ktory polecal ci niemiec to uziel. problem w tym, ze nie ma go w ofercie mcs w tej chwili (albo slepne o tej porze).

 

do konfigu proponowanego przez niemca dodam swoje 3gr - jesli kupilbys pompke mj1000, to zrezygnowalbym na twoim miejscu z pojemnika na rzecz trojnika z wlewem/odpowietrzeniem (oczywiscie idac po kosztach - wlasnej roboty). oszczedzi ci to miejsca i klopotow z ukladaniem rurek. a zamiast zaciskow metalowych polece plastikowe samozaciskowe opaski "elektryczne". jesli weze sa zalozone dobrze to z tymi opaskami nic ich nie ruszy. a wyjdzie cie to taniej.

 

update: a wlasciwie przy poziomie kosztow do jakiego cie niemiec sprowadzil - moze po prostu szarpnalbys sie na nukleona2 ? 160,- z kroccami 12 i masz wypas bloczek na cpu ze sporym zapasem na krecenie czy przesiadke na cos mocniejszego (i wciaz powinienes byc jeszcze ponizej 400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzrok CI nie szwankuje. przyznam sie bez bicia, ze nie sprawdzalem czy jest on w ofercie :oops:

 

koszt zrobienia odpowietrzacza to 2pln: 1.5 na trojnik miedziany T i 0,5-1pln za kawalek weza ;]

 

nuke2 nie jest zly choc osobiscie nei jestem przekonany co do tej wersji... jakos mi sie nie podoba, ale plotka glosi, ze jest wydajna ;]

 

paski do upinania kabli elektrycznych dobrze sie beda sprawowac na choinkach, ale na rurki miedziane osobiscie dalbym normalne cybanty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec: Widze, ze jesteś wybitnie zwolennikiem MJ ;-) Ale ja mam inne podejscie. Ja wolalem kupić praktycznie identyczną pompke za polowe ceny (45PLN z przesyłą) a zaoszczędzone 45pln dorzucić do lepszego bloku. Zresztą chyba lepiej kupić dużo lepszy blok i chłodnice, a po roku wywalić atmana za 45pln i kupić ehaima ;-) MJ juz by mi bylo duzo bardziej szkoda wywalić.

 

Poza tym, szczerze mowiąc nie fair jest pisanie źle na temat nuka skoro sie go nie ma ;-) Ja osobiscie mam tą wersje i sprawuje sie bardzo przyzwoicie. A jak dokładnie to nie moge stwierdzić bo nie mam żadnego punktu odniesienia.

 

fipa15: na WC nie ma jednego, gotowego, najlepszego zestawu. Dróg jest kilka. Kazda ma plusy i minusy. Grunt to robić wszystko z głową.

 

poświęć troche czasu, poczytaj forum. Popatrz jak inni opisywali swoje zestawy. I powodzenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze io jestem stronniczy, ale co mi tam ;) a jestem zwolennikiem MJ'a poniewaz bez zadnych przerobek moze pracowac jako niezatapialna co upraszcza budowe ukladu. cenowo wychodzi to samo co atman, pojemnik i krucce do niego ;]

 

nawet biorac mj starczy na nuka i na kadeta i uwazam to za dobry zestaw. moim zdaniem nie warto ladowac kasy w eheima, bo dwa razy teniaej mamy nie ustepujacego mu niczym hydora L30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupoiłem nagrzewnice na szrocie za 10 zł ma srednice otworów in i out 12 mm czy ona wystarczy i czy jest dobra? jest napewno szczelna, nie wiem od czego ona jest ale mi sie wydaje wpozo jest miedziano-mosieżna

 

co o niej powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupoiłem nagrzewnice na szrocie za 10 zł ma srednice otworów in i out 12 mm czy ona wystarczy i czy jest dobra? jest napewno szczelna, nie wiem od czego ona jest ale mi sie wydaje wpozo jest miedziano-mosieżna

 

co o niej powiecie?

jakie wymiary ?

jesli jest miedziano-mosiezna to bardzo dobrze , pamietaj aby ja dokladnie wyczyscic w srodku i na zewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez jestem juz na etapie zamawiania Wc , niestety co do starych planow nie stac mnie bynajmniej narazie bedzie na hydora l30 , wiec musze zaoszczedzic na pompce pewnie bedzie to :nukleon 12/12/12 z choinkami, pojemnik 120 1,2 l , weze igielitki, uV zielony,rekord chlodnica ( juz mam igielka sztuka :) no i raczej atmanek 305 mam nadzieje ze wchodzi bezbroblemu do tego pojemnika , musze tymczasowo zaoszczedzic na pompce ale w przyszlosci mam nadzieje ze niedalekiej bede sobie mogl pozwolic na hydorka i bloki na NB i GPu , wacham sie jeszcze coprawda miedzy mj 1000 a atmanem ale nawet te 50 zl mnie ratuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyscilem ją mysle ze nawet ok

 

mozecie mi powiedziec o co chozi z choinkami? co to wogule jest i z czym to sie je

nie wiem kiedy bede mial kase ale mysle ze w przeciagu 2 tygodni wc powinno sie w moim kompie

bedzie to chyba jednak nukleon 2 rev2, mj 1000, ta chłodniczka, pojemnik 2,5 litra. czy bedzie ok? moze jednak cos zmienic? sorry ze zawracam wam glowe zanim bede mial kase ale chcialbym sobie o wszystko dobrze wyplanować, ułożyc w glowie i t d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

to jest wlasnie "choineczka" :)

 

Niemiec wiesz zastanawiam sie wlasnie czy nie lepiej esy clicka ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tylko kurde zalezy mi na wygladzie bo bedzie on stal za szybka odrazu:P na pierwszym planie , a jezeli chodzi o easy clicki to do jakiego swobodnie wejdzie pompka atmana ?? zaluje ze nie moge sobie pozwolic na hydora ale nie mam takich funduszy :/ ale napewno go sobie nie przepuszcze moje WC przejdzie napewno sporo ver. :) ale to ( jak juz kiedys ktos napisal) apetyt rosnie w miare jedzenia :) a to swieta prawda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mj jest zatapialna i nie zatapialna ;]

zatapialna - praca tylko w zanurzeniu czyli w zbiorniku. a niezatapialna - praca poza woda jak podlaczysz weze do wlotu i wylotu lub moze robic za zatapialna w zbiorniku.

 

easyclick moze tez estetycznie byc zrobiony. zobacz na mod-case.com arta Thorna.

 

o ile sie nie myle to atman 306 wchodzil nawet do easy clicka 1.7l czy jakiegos mniejszego. popatrz w temacie o atmanie, bo nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm o jakich dwoch rodzajach mowisz ?? ja znam tylko jednego MJ 1000 , i moze ona pracowac jako zatapialna i jako nie zatapialna

 

wiesz pokombinuje z tym easy clickiem bo to jest jakas tam oszczednosc , tylko w jaki sposob zrobic np krucce nK 12 tak zeby z drugiej strony ( znaczy od strony wewnetrznej zbiorniczka ) zamontowac dwa kawalki wezy jeden do wylotu z pompki a drugi luzem do wody jako wlot , bo nie chce tych szybkozlaczek jak u thorna bo mi nie wejda w nie weze a zreszta ja jakos jestem do choinek przekonany i mam pewnosc ze jak dam czy to cybanty czy opaski to ze nic nie zlezie

 

aha i dobrze by bylo zeby udalo mi sie zrobic uklad bez trojnika denerwuje mnie ten od mate wielki jak niewiem i brzydki , czy bylo by dobrze jakbym np w EC zrobil 3 kruuce jeden na wylot z pompki i dwa wloty porwracajace z nuka wtedy uklad bylby taki :

pompka(w EC) :arrow: chlodnica :arrow: nukleon :arrow: pompka(EC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z rev1 swojego wc tak rozwiazaelm easy clicka. krucce nie sa co prwad NK12 tylko mozsiezne z jakiegos narzedziowego, ale chyba o to sie rozchodzi ;] zaplacilem za calosc 15pln. www.ocg.prv.pl/wc jakosc fotek jest jaka jest, bo motorolka t722i wiecej nie potrafila a innego cyfraka nei mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i  dobrze by bylo zeby udalo mi sie zrobic uklad bez trojnika denerwuje mnie ten od mate wielki jak niewiem i brzydki , czy bylo by dobrze jakbym np w EC zrobil 3 kruuce jeden na wylot z pompki i dwa wloty  porwracajace z nuka wtedy uklad bylby taki : 

pompka(w EC) :arrow: chlodnica :arrow: nukleon :arrow: pompka(EC)

ja mam tak w swoim ukladzie ze weze powracajace z nuke leca bezposrednio do pojemnika z pompka.Jest jeden minus tego rozwiazania...musisz miec albo rezerwuar albo gdzies indziej trojnik i kawalek weza szczelnie zakorkowanego, bo napelnianie i odpowietrzanie takiego ukladu to maskara.Chyba ze zrobisz w pojemniku dodatkowy otwor na korek.

 

A kiedy pracuje ciszej - zatopiona czy nie. a jest moze roznica w wydajności pomiędzi tymi dwoma ulozeniami?

Cichsza jest jako zatopiona, bo woda izoluje drgania i wyglusza warczenie wirnika i silnika, ale podobno mozna niezatopiona odpowiednio umocowac tak ze tez jest cicha.Sam mam zatopiona i moge powiedziec ze bardziej slysze moje dyski niz pompke, co do rozwiazania z niezatopiona niech sie wypowiedza ci co tak maja.Roznicy w wydajnosci nie powinno byc,jak sie myle niech mnie ktos poprawi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofcorz tilit bedzie korek... i chyba zrobie z trzma kruccami wku.. mnie trujnik naprawde :P coraz to bardziej sie do easy clicka przekonuje jeszcze zobacze ide zaraz do pobliskiego agd obejrze co maja bo ostatnio mieli tego sporo :) , tylko dreczy mnie jedno pytanie jak z dugiej strony choinek przymocoiwac kawalek weza ktory bedzie na wylocie pompki odrazu pchal wode do ukladu :/ hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tańszym rozwiazaniem bedzie zrobić sobie u szklarza mały pojemnik:?: Oczywiście z topem zakrytym, ale z 2-3 dziurkami na węże (uszczelnione potem takim gumowym czyms):?: Wtedy wyjdzie taki pojemnik jakieś 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofcorz tilit bedzie korek... i chyba  zrobie z trzma kruccami wku.. mnie trujnik naprawde :P  .......... jak z dugiej strony choinek  przymocoiwac kawalek weza  ktory bedzie na wylocie pompki odrazu pchal wode do ukladu :/ hmm

tilt a nie tilit :D

 

trojniki mnie tez wku...., mam jeden ale go nie widze przez szybe.

Najlepiej byloby dostac rurki z plexi i wkleic je w krocce na kropelke (tak robi Mate) tylko zielonego pojecia nie mam gdzie kupic te rurki.

Bo samo wklejenie to nie problem , juz to robilem.

Mate to tak fajnie dobiera ze rurka wchodzi idealnie w krociec od strony pojemnika na wcisk.Mnie nie pasowaly krocce 12 wiec wyciagnalem te rurki i wkleilem kropelka w miedziane 16 bo byly trodzke wezsze i nie chcialy sie wcisnac.

Ale w finale i tak zrezygnowalem z rezerwuaru :)

 

A może tańszym rozwiazaniem bedzie zrobić sobie u szklarza mały pojemnik:?:

pomysl niezly tylko jak zrobisz pokrywe szczelnie zamykana do tego pojemnika?

No chyba ze ten pojemnik ma sluzyc tylko jako rezerwuar, gorzej jak chcesz tam wlozyc pompke.Wtedy musi byc jakies wieczko z uszczelka zamykane na sruby i to moim zdaniem troche komplikuje sprawe, ale szklarzem nie jestem moze sie da.

Jak bedziesz wiedzial ze sie da to nie wiem czy sam bym sobie takiego pojemnika ze szkla nie zrobil... z 4 otworami.

aaa jeszcze jedno: a jak nagwintoac otwory w szkle??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

otwory w szkle trzbea ciac diamentem, a to troche kosztuje, i nie sadze zbeys sie zmiescil w 4zl.....

 

mysle ze 20zl to minimumm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

ofcorz tilit bedzie korek... i chyba  zrobie z trzma kruccami wku.. mnie trujnik naprawde :P  .......... jak z dugiej strony choinek  przymocoiwac kawalek weza  ktory bedzie na wylocie pompki odrazu pchal wode do ukladu :/ hmm

tilt a nie tilit :D

 

trojniki mnie tez wku...., mam jeden ale go nie widze przez szybe.

Najlepiej byloby dostac rurki z plexi i wkleic je w krocce na kropelke (tak robi Mate) tylko zielonego pojecia nie mam gdzie kupic te rurki.

Bo samo wklejenie to nie problem , juz to robilem.

Mate to tak fajnie dobiera ze rurka wchodzi idealnie w krociec od strony pojemnika na wcisk.Mnie nie pasowaly krocce 12 wiec wyciagnalem te rurki i wkleilem kropelka w miedziane 16 bo byly trodzke wezsze i nie chcialy sie wcisnac.

Ale w finale i tak zrezygnowalem z rezerwuaru :)

 

A może tańszym rozwiazaniem bedzie zrobić sobie u szklarza mały pojemnik:?:

pomysl niezly tylko jak zrobisz pokrywe szczelnie zamykana do tego pojemnika?

No chyba ze ten pojemnik ma sluzyc tylko jako rezerwuar, gorzej jak chcesz tam wlozyc pompke.Wtedy musi byc jakies wieczko z uszczelka zamykane na sruby i to moim zdaniem troche komplikuje sprawe, ale szklarzem nie jestem moze sie da.

Jak bedziesz wiedzial ze sie da to nie wiem czy sam bym sobie takiego pojemnika ze szkla nie zrobil... z 4 otworami.

aaa jeszcze jedno: a jak nagwintoac otwory w szkle??

 

pozdrawiam

sorka za przejezyczenie :P mozna by caly zesatawil u mate zamowic juz z wklejonymi rurkami plastikowymi tylko teraz pytanie czy ta rurka wchodzi na odplyw z pompki ?? bo przecierz ona jest twarda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...