Skocz do zawartości
fipa

Kompletuje WC i proszę o kilka podpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra bracie znad Odry ; ) To powiedz mi jeszcze jaki jest kod w htmlu zeby zmniejszyc rozmiar czcionki, bo mi cos nie idzie. : (

musisz troche na geografie pochodzic, bo olsztyn jest

T U T A J

chodzi o miasto wojewodzkie ;]

 

co do Twojego podpisu to html na forum nei dziala tylko tagi BBcode. wklej to w podpise zamiast tego co masz. regulamin pozwala na rozmiar max 12.

[size=2]Athlon 2500+, Abit NF7 v2.0, 2x256mb Kingston, R9600xt, WD 800JB, Lite-On 52/32/52, Winfast tv2000 expert, SB Live 5.1, CS DTT2500 Digital.[/size]

wiecej o bbcode tu:

http://forum.purepc.pl/faq.php#21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzicie moze, z jakiego materialu kupic weze? Wiadomo, ze ma byc gietki czy taki dostane w OBI? Ja swoj zestawik bede dopiero kompletowal po sesji wiec kolo czerwca, ale teraz zbieram niezbedne info. ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego świetne właściwości wynikają z budowy wewnętrznej - sieć żeber oraz sprayer, który spręża ciecz nad jądrem procesora.

 

Oto cytat z www.mcs.pc.pl z opisu Nukleona N2 v2. Możecie mi powiedzieć co to jest ten sprayer i co on daje? W googlach nic nie znalazłem. Z tego co się domyślam (z nazwy i z forum) to jest jakaś część bloku, która wytwarza pewne podciśnienie i taki silny strumień pada na jądro. Zapewne się myle i jeśli możecie to mnie poprawcie. Czy on naprawde coś daje?

 

Update:

Który z tych trzech bloków jest wydajniejszy:

:arrow: Nukleon N2 v2

:arrow: Uriel

:arrow: Uziel

i który polecacie najbardziej dla mnie (początkujący składa swoje pierwsze WC). Kasa nie jest głównym agumentem, ale także jest brana pod uwagę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprayer? To sobie tak zobacz. Na wejsciu do bloku gdzie woda wchodzi do bloku jest kawałek plastyku ktory powoduje zwęzenie przepływu a przez to wzrost ciśnienia. Tak chyba bedzie najbardziej obrazowo.

 

Nuke typowo daje rade. I w tym momencie nie ma problemów z jego zamówieniem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nagrzewnica od Łady jest już czyściutka i odkamieniona. Czekam teraz na pompkę, którą już zamówiłem - MJ 1000 i dziś chyba zamówie blok na procesor. Nie wiem jeszcze jaki to będzie, bo z tym mam największy mętlik w głowie. A jeśli brałbym Nukleona 2v2 to jakie brac choinki? Praktycznie wszystko bede mial na 12 mm wiec nie wiem czy brac wlot 16 i wyloty 12 czy wlot i wyloty na 12? Jakieś konstruktywne opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flipa15 mam dokladnie ten sam problem.

pompke tez bede bral mj1000 i nie wiem jak rozwiazac problem tego szerokiego wlotu...

Albo zrobie to przez jakas przejsciowke albo przerobie pompke - ale ze wzgledu na ew. gwarancje na pompke i trudnosci z przerabianiem chyba stanie na przejsciowce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc kupienia Uriela w cenie 150zl juz ze zlaczkami (dowolnymi) albo Uziela od Mate'a. W sumie na blok mialem przeznaczyc 150zl wiec moze sie w tej kwocie wyrobie.

Zlaczki pewnie wezme wtykane na bloku 12mm bo choinki wg. mnie kiepsko sie prezentuja, a szybkozlaczki nie ustepuja im w jakosci i niezawodnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego świetne właściwości wynikają z budowy wewnętrznej - sieć żeber oraz sprayer, który spręża ciecz nad jądrem procesora.

Hehe, wlej wody do strzykawki i sprobuj ja sprezyc.

 

Sprayer zwieksza predkosc cieczy na krotkim odcinku i dokladnie tak jak piszesz mocniejszy strumien uderza o dno tuz nad jadrem.

 

Który z tych trzech bloków jest wydajniejszy:

:arrow: Nukleon N2 v2

:arrow: Uriel

:arrow: Uziel

URIEL1 ma C/W o ~0,028 nizsze od UZIEL'a i o 0,010-0,0185 od Nuk'a1 (akurat te 3 bloki byly moje, wiec daje wyniki usrednione). Nuk2 ma top z pleksi co delikatnie powinno pogorszyc wydajnosc. Zmiany konstrukcyjne byly dosc niewielkie i ich wplywu na wydajnosc jednoznacznie stwierdzic nie moge.

Aktualnie siedzi u mnie URIEL2, ktory zyskal na wydajnosci do poprzednika o ~0,016 (wszystko podawane w C/W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła pomyłka - moja nagrzewnica nie jest od łady, ale od poloneza (czy to dużo gorzej?). Złej identyfikacji dokonałem po przejrzeniu allegro.

 

moja wygląda podobnie (nie jest tak poobijana), ale nie malowałem jej

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23850095

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...