Skocz do zawartości
Bandit82

ThermalRight SP-97 - jaki wentylator ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy temperaturze otoczenia 26-27 stopni (termometr niedaleko komputera) na 2600MHz 1.825V mam temperature 46-54C (prime), wentylator na max (Enermax ok. 2600rpm), obudowa zamknieta. Arctic wystarczy na OC okolo 2300MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, zalezy kto ile chce podkrecac i czy wogole chce, ale jesli taki standard 2500@3200 no to nie ma przeskzod, chociaz wteyd nie poleclabym juz jednak tegop arctica, bardziej juz WR4 albo RaptorCool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zle mnei zrozumiales, czytaj uwazniej :) Chodizlo mi tylko w tmy przypadku o polecenie wr4 albo rc zamiast ac2. A to ze sp-xx sa super to ja sobie doskonale zdaje sprawe, tlyko poruszyles watek za arctic starczy na 2300mhz z czym ja akurat bym sie nie zgodzil, ewentua;lnie w wersji 2M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cie dobrze rozumiem,albo ja jestem głupi, albo....

Z tego co ja wiem to WR4 to Whisper Rock IV,

a to jest radiator razem z wentylatorem.

To jak chcesz go założyc na sp-97 - to nie ma sensu!

Wytłumacz mi o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ja zle ujalem, albo predzej zle cie zrozumialem i zapedfzilem sie ze swoimi zamyslami ;) Napisales ze arctic starczylby najwyzej do 2300 i mi sie skojarzylo z coolerem a nie z wentylem i stad cale porownanie do wr4 i rc1, tak wiec nikt nie jest glupi :) tylko czasem czlowiek chce zbyt dobrze i wtedy popelnia bledy, dobrze ze tylko myslowe, tak wiec przepraszam.

 

PS Bylem w pracy, nie tlyko to na glowie mialem, teraz jzu w domku, umysl przewietzrony i inaczej czlowiek mysli, zaraz jeszcze rowerek i na wieczor bede jeszcze lepiej myslal :D pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz sprobowalem zmienic wentyl na swoim raptorku z 80 na 120, wzialem fajna przejsciowke revolteca reagujaca na UV :) i 120 tez revolteca pracujaca na 1200obr(bezglosna) ale niestety na tym sie akurat zawiodlem, beznadzieja, taki duzy i taki wolny to niestety tlyko do obudowy ewentulanie ale nie na radiator, wprawdzie radiator od raptora to nie to co thermalright wiec mogloby to byc dobre rozwiazanie, a ta 120 rev moge naprawde polecic jesli chodzi o bezglosnosc http://www.cooling.pl/product_info.php?man...products_id=375 , akurat to co podaje revoltec ze ma 22,5dba jest wg mnie duzo za duzo, np thermaltake podaje zawsze o jakies 4-5dba za malo :) np silentboost 21dba, nigdy, glosniejszy od mojego raptorka(2300rpm)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake Silent Cat 9 cm czy ktoś to ma bo mnie to strasznie kusi.

NA pierwszy rzut oka wygląda jak wentyl z SIlent Biusta :D (dla wolniej kumatych Boosta), czy to naprawde ma 21db, bo z tego co czytałem to te 21db to tylko na pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, 3dba to dwukrotnie wiekszy halas, zdaje sobie z tego sprawe, ale granica 20dba powinna dla normlanego czlowieka byc nieslyszalna a z doswiadczenia z TT silentboost wiem ze tak nie jest, podejrzewam, ze moze to byc spowodowane tymi nacieciami na sciankach wentylatora, powietrze ktore sie o nie rozbija halasuje i pewnie dlatego jest taki glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm....gdzieś pisalo,ze 6db! Na forum elektrody, byl o tym topic, ze w jakiejś książce bylo napisane 6db,ale jak rozwiklali tę sprawe to nie wiem. Caly czas myslalem, ze chodzi o 3db, ale w praktyce cos mnie sie wydaje, ze troche wiecej niz 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh bardzo ciekawa dyskusja :) z ktorej w zasadzie nic sie nie dowiemy, moze tyle ze nikt z nas nie ma racji i to co pisza producenci to tylko bajka ktora nalezy osobiscie sprawdzic tworzac wczesniej jakis punkt odniesienia.

 

PS Spac nie moge ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiam kompa na noc wiec mi napenwo nie przeszkadza a jak czasem mi sie zdarzy to przy takim przyjemnym delikatnym szumiku jeszcze lepiej usypiam ;)

A co do wentylka to ja bym ci chyba proponowal jednak brac jakas 92, bo na sp-9x naprawde nei trzeba duzego podmuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w chwili słabości nabyłem to cudo. Założyłem na niego wentylator z WhisperRockaIV, żeby mieć porównanie do poprzedniego chłodzenia i różnica u mnie wygląda następująco:

 

proc mobile 2506 mhz@1,85v

pasta arctic ceramique

 

WhisperRockIV

idle 54C

stres do 64C

 

Sp-97 z wentylem od WhisperRocka:

idle 47C

stres do 56C

 

no i tyle, są to wyniki na gorącą z nieuleżanym jeszcze arcticeramiquiem

wnioski: troszkę cianko, spodziewałem się z 3-4st C mniej... no ale cóż trzeba by jakieś smiegiełko minimum 92x92 założyć.

jedyne co mi się jeszcze przychodzi na myśl, to że whisperrock jak na chłodzidło za 40zeta jest całkiem udany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...