Skocz do zawartości
Bandit82

ThermalRight SP-97 - jaki wentylator ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdzie wejdzie, sam mam nf7 i wiem ze pasuje, http://www.thermalright.com/a_page/main_su...rboard_sp97.htm tu masz liste kmpatybilnosci.

Wielkie dzięki :)

 

W sumie jescze się zastanawiam nad zakupem, bo teraz mam przy V1.85V w IDLE 47C.

 

Ale z drugiej strony ta cisza nie daje mi spokoju :? W sumie zastanawiam się czy dac na tego V7+ Papsta80x80 :) Tylko czy temperatura mocno wzrośnie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem co na niego wlozyc....ponizej sa moje propozycje: (bede nimi sterowal rheobusem, oczywiscie kupie 2szt. [na front i SPeka])

 

titan 92mm za 16,50,-

ys tech silent, albo zwyla wersja

coolermaster 92mm

global fan za 30zl )))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak? czy lepiej kupic cos odrazu cichego,czy moze glosne a wydajne i pozniej zwolnic rheobusem.

 

popnizej moje propozycje:

YS. tech silent albo normal (opcjonalnie do zwolnienia)

Cooler Master 92mm (do zwolnienia, bo glosny)

Titan 92mm (tak jak wyzej - do zwolnienia)

TT Silent Cat 9cm 9czy on ma na serio 21db ???????)

 

A jakie sa wyniki na SP-97 + Zalman F2 ??? Bo jesli gorze od Zalmana 7000 Cu tzn.,ze Sp-97 to shit.

 

Ost. pytanie: lepiej glosniej, a pozniej zwolnic,czy odrazu cicho.

Czy jesli zwolnie glosny wentyl to bedzie on chodzil tak samo wydajnie jak ten cichy na wolnych obrotach.

 

pytanie czysto ogolne,bo nie kazdy wentyl ma taka sama konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, skoro i tak masz rheobusa, to kupić coś szybsze i zwolnić, zawsze bardziej prawdopodobne, że znajdziesz sobie jakiś kompromis cisza/wydajność.... a czegoś wolnego i małowydajnego nie przyspieszysz i może się okazać, że kupiłes niepotrzebnie wentyl który jest za słaby. Moim zdaniem spróbuj z tym ys-techem 2500rpm.

Ja obecnie mam dalej wentyl z whisperrocka + kupiłem w proline to: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4641...14e5f3132304d4d i zrobiłem z niego tunel powietrzny na proca. ta 120 jak za tą cene jest spoko, jest cicha, ale gdyby sama miała wiać na sp-97 to troche za słaba.

I po zamontowaniu tego mam temp idle 47stC stress 51StC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są dwie kostki po 256 puszczone w dualu, granica stabilności to 219Mhz na badziewnych 3-3-3-9, przy 220 już walą błedami, napięcie podniesione na 2,9v, na codzień mam ustawione na 218. Ale może się jeszcze rozruszają na początku nie chciały chodzić nawet na 215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsiweze ten topic . Tez chce wsadzic cos na SP97 ale szukam jakiegos "swiecidelka" :lol: Calosc musi wspolgrac z modem i szukam czegos wydajnego . Mysle nad TT 90 Thunderblade , ale nie wiem jak z jego glosnoscia... Doradzcie cos w miare wydajnego a nie ogluszajaceg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak niby chcesz to przykrecic do plyty?? u mnei mocowanie srub wkreca sie w ta metalowa plytke, ktora jest z tylu mobo i dopiero do tego sam cooler.

Sam nie wiem jak chcialem to przykrecic :lol: Ogolnie pierwsze wrazenia miazdzace , w stresie o 4stp. w dol w porownaniu z V12+ , a na samym SP wieje CM LED :/ Musze go wymienic bo do cichych nie nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to teraz powiedzcie mi (szczegolnie osoby pracujace na NF7-S) Co macie na mostku polnocnym ? Z tego co widze i mierze ;) to zaden z pasywnych zalmanow na niego nie wejdzie :/ A seryjny wiatraczek jest obecnie najglosniejszym wentylem w calej budzie :(

finy od zalmanow mozesz przeciez wygiac np tak jak tu : http://twojepc.pl/html/thermalright_dubelt.../MOBO_SLK_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to teraz powiedzcie mi (szczegolnie osoby pracujace na NF7-S) Co macie na mostku polnocnym ? Z tego co widze i mierze ;) to zaden z pasywnych zalmanow na niego nie wejdzie :/ A seryjny wiatraczek jest obecnie najglosniejszym wentylem w calej budzie :(

jak nie wejdzie jak wejdzie :wink: u mnie na NF7-S na NB siedzi niebieski zalman a na procku mam SP97 - wszystko pasuje bez najmniejszych modyfikacji :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...