Skocz do zawartości
Iso_BO

Dyski twarde - informacje i wrażenia użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam SEAGATE:

1. 40 giga model 4 (ata 100 2Mb kaszu)

Cichy pracuje już 3 lata zero problemów, temperatura max jaki pamietam to 54 stopnie w upalne lato w zamnknietej obudowie i bez zadnego wiatraka, standardowe tem. teraz to 28-30 stopni po zamontowaniu niesłyszalnego wiatraczka)

 

2. 80 giga model 7 (ata 100 2Mb kaszu)

Cichy mam go 1 rok reszta jak wyzej zero problemów.

 

Generalnie zdarza mi sie od czasu do czasu składać różnym ludziom pcty i zawsze kupuje SEAGATA czy to 40G czy 80G i jak narazie tylko jeden sie posypał czyba bad sektory zaczoł łapać, ukryłem mu złe sektory i teraz dalej działa ok.

Testów z HDtacza niemam bo nierobiłem bo niewiem za bardzo co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga jak w podpisie od miesiąca i elegancko śmiga, cichy, chłodny i dość szybki.

Wcześniej miałem 40G samsunga i seagate i też ok chodziły ale oczywiście wydajność do 160 bez porównania gorsza.

Natomiast koledze kupiłem 80 samsunga i padł po kilku miesiącach - po reklamacji przysłali drugi ale też walnięty - z " :D super firmy" OPTIMUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak przypłynęła mała fala gotówki i mogę się porwać na 160GB :twisted: . Jednak jak zobaczyłem wyniki Caviara na benchmarku to zmroziło mi krew w żyłach. No i teraz chcę Was spytać co myślicie o tym Maxtorze który znalazł się na 2 miejscu? Proszę o szybkie odpowiedzi bo jutro kupuję dysk. Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak przypłynęła mała fala gotówki i mogę się porwać na 160GB :twisted: . Jednak jak zobaczyłem wyniki Caviara na benchmarku to zmroziło mi krew w żyłach. No i teraz chcę Was spytać co myślicie o tym Maxtorze który znalazł  się na 2 miejscu? Proszę o szybkie odpowiedzi bo jutro kupuję dysk. Thx.

I co kupiłeś??

Pochwal się wynikami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

zastanawiam się nad wyborem dysku dla kumpla (pzdr qboszu)

jak narazie przeczytałem tylk ten topic i musze jeszcze troche poczytać zeby coś obkumac bo jednak z tematu troche wypadłem od czasu kiedy sam kupowałem sobie ostatnio dysk

tak więc najpierw obecny motyw:

jaki polecilibyście dysk 80gb tylko motyw jest jeszcze taki ze jego płytka ma max ata100 ale z tego co sie orientuje to jak wsadze dyskacza ata 133 do płytki ata 100 to wszystko bedzie hulało - pytanie tylko z JAKIM SPADKIEM WYDAJNOŚĆI? - jakby ktoś mógł podpowiedzieć w tej sprawie to byłbym wdzięczny

jak narazie to w gre wchodzi chyba ten nowy samsung

może barka ewentualnie wdc80jb

 

*******************************************************

 

no a teraz opis moich bojów z dyskaczami

-niebede tu opisywał systemu mojego pierwszego czyli nieśmiertelnego hehe kurcze molek 486 (dysk 512chyba mb)

 

potrem miałem barakude II ata 66 sprawowała się dobrze ale padła po ok roku i to był fajny motyw bo poszedłem do sklepu z nią a tam jush stał koleś i właśnie reklamował taki sam dysk... ja jeszcze nie zdążyłem wyjśc a już przyszedł następny gość z takim samym dyskiem - jakaś felerna serja siem im wypuściła

wymienili bez mrugnięcia okiem na nowy no i ten sobie spoko śmiga aż do tej pory - teraz jest to komp siostry

 

no a ja obecnie śmigam na wdc 80jb (7200 ata100 8mb kaszy)

i wrażenia są takie - dysk b szybki, nie muli, system uruchamia się szybko, jak narazie i mam nadzieje ze tak pozostanie zadnych problemów z badami czy utratą danych, jak dal mnie to ten dysk nie chałasuje, ale może to dlatego ze mam w kompie troche wiatraków które być moze zagłuszają jego pracę, no ale tak jak muwie jest w miarę cichy generalnie jestem zadowqolony i myśle ze bodrze wybrałem bo też prowadziłem rozkmine pomiędzy barką maxtorem 8 i 9+ no i wybrałem wdc

 

przypominam o moim pytanku z początku bo post tak długi ze mozna zapomnieć hehe

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD Cawiar 80mb z 8mb cachem od ponad roku i stwierdzam ze to kicha. Niesamowicie zaczął piszczec. Ponoc to wadliwe wykonanie łozyska. Szybki jest ale potwornie piszczy. Bez zdjetego panelu nie da sie wysiedziec. Juz o tym problemie łozyska slyszalem i nie jest to odosobniony przypadek. Wymyslili juz inne łozysko i chuba wiem dlaczego. Nie polecam ze wzgledu na glosna prace i wadliwe łozyska. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja dorwałem HITACHI na SATA i śmiga pięknie :D . System odpala bardzo szybciutko, jest cichy(od czasu do czasu cichutko piśnie) nie grzeje się no i ogólnie full wypas. Tak go chwalę i chwalę ale będę mógł go w pełni polecić jak trochę u mnie pobędzie. A jak się zepsuje to zawsze jest 3 lata gwary :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SpinPoint SN0802N ( 7200, 2MB Cache )

Posiadam dwa takie dyski, pracują w układzie RAID 1, są ciche na biegu jałowym, podczas odczytu trochę je słychać, nie grzeją się mocno. Zreszta i tak mam wentylator który je chłodzi.

Dołączona grafika

Jestem zadowolony z nich.

 

Mam też 2* WD 80GB JB, jednak po poł roku jeden znich zrobił się głośny, ale podobno to taka przypadłość tych dysków, jeżeli stawisza na ciszę to nie polacem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Medalist ST33232A 3,2 GB 5400 ok. 8 lat zero awarii, jeślichodzi o chałas to jest znośny

Seagate Barracuda ST340016A 40 GB 7200 2MB ok 3 lat zero awari, szybkość całkiem przyzwoita, niesłyszalny!!!

Niedługo Seagate Barracuda VII 7200 80 GB oby pracował jak poprzednicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dysk Dysk WDC WD800JB-00ETA0 8MB cache 80GB

i Partycje

C: (NTFS) 47 MB (24 MB wolne) Primary

D: (NTFS) 10001 MB (6086 MB wolne)

E: (FAT32) 9991 MB (9754 MB wolne)

F: (FAT32) 9991 MB (4200 MB wolne)

G: (FAT32) 19992 MB (6810 MB wolne)

H: (FAT32) 5002 MB (4369 MB wolne)

I reszte pod Linux`a..

Dysk bardzo dobry, chociaz nie za dobze wspolpracowal z plyta AsRock K7S8 :(.... Zmienilem plyte na Abit NF7-S i dziala duzo lepiej :)..

Wyniki w PcMark2002 = 1545

Temperatura dysku wacha sie od 30 do 31 stopni (wiatraczek pod dyskiem twardym ok..1800 rpm, czujnik lezal na dysku twardym)

Dysk cichy, nie mialem jeszcze zadnego problemu z nim :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeprowadziłem rozkminę nad tym dyskiem dla kumpla i zdecydowałem się polecić mu samsunga spinpointa 80gb 7200rpm 8mb cache (SP0812N). No i takiego zakupił, dyskacz pochodził 3dni i PADŁ... Ja wiem ze w obecnych czasach zabawa z dyskami to loteria - nawet te uważane za b.splidne czasem padają... Zdecydowałem się na samsunga tego bo cichy, szybki no i podobno solidny z tego co wyczytałem w różnych miejscach... No i cóż zdażyła się padaka. Koleś narazie mówi ze jak mu będą wymieniać na nowy to też chce samsunga tego samsego.... zobaczymy czy sams wykorzysta drugą szansę ;)

a tab btw to ten który padł był made in korea w maju 2004... nie wiem gdzie je jeszcze produkują ale jak bedzie brał drugiego to z zastrzeżeniem ze nie z korei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników !

Przybyłem na to forum z polecenia kolegi. Mam prośbę do wszystkich userów dysków twardych o poj. 120GB : poszukuję dysku o takiej pojemności na ATA (w zasadzie to już prawie zdecydowałem się na Barracudę), ale jeśli możecie, to doradźcie !

Z góry thx !!!

 

EDIT:

Podaje linki do dysków nad którymi możnaby sie zastanowić :

Seagate 7200.7 8 MB Cache

Maxtor DiamondMax +9 ATA/133, 8MB) 6Y120P0

WD Caviar SE WD1200JB 8MB cache

Samsung SpinPoint SP1213N (7200, 8MB cache) ATA/133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hejka,

Ja się przymierzam do Maxtorka Model - Maxtor DiamondMax Plus 9 120GB 8MB Cache 6Y120P0

Aktualnie posiadam a raczej już mam sprzedany :) Seagate 40GB 5400RPM którego zakupiłem 3 lata temu i przyznam że byłem z niego zadowolony ale brakowało juz mi miejsca no i szybkości :lol: i postawiłem na zmiane :P Mam nadzieję że teraz tak jak poprzednim razem dobrze wybrałem...Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako uzytkownik, sadze ze najlepsze dyski pochodzą ze stajni Western Digital, a zaraz za nimi plasuje się Seagate. Natomiast nie polecam dyskow Samsunga, poniewaz robia min. za duzo halasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WD800JB Dysk fajny. Dziwi mnie ze wiele ludzi mowi piszcza itp . To chyba te osoby co posiadaja jakies slabe dyski i zadroszcza hehe. Pozatym moj chodzi juz 2 lata bez zadnych problemow cisza wydajnosc nadal. Przypierzam sie do zakupu Samsunga 120GB lub WD120JB Moim zdaniem sa to lepsze z dyskow jak narazie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk:

SAMSUNG SpinPoint SV4012H

 

Dołączona grafika

 

Powiedzcie:) Czy ten dysk to dno? Bo troszke nie jarze tych wyników:)

Pracuje już u mnie 1rok i 7miesięcy.. gwarancje na 3 lata mam.. Fakt. 40GB to nie dużo.. ale żona by na mnie znowu krzywo patrzyła gdybym lepszy sobie sprawił:)

 

aha.. nie narzekam.. ale wiecie.. na lepszym nie pracowałem nigdy to nie moge powiedzieć o szybkości :) po prostu nie narzekam.. aha.. dysk jest praktycznie nie słyszalny.. temp w stresie max w lato miał 33*C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Który z obecnych dysków 80GB na ata 7200rpm jest najmniej awaryjny??? Może być wolny, głośny ale żeby była minimalna szansa na zepsucie sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A przy których dyskach odnotowano najmniej przypadków awarii??? ;)

 

Sam już nie wiem którego wybrać. Na razie sie chyba wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tego sie raczej nie dowiesz, albo będzie b.trudno o zgodną z prawdą informacje (konkretną). Ankiety w stylu "dysk jakiej firmy ci padł" dają trochę zamazany obraz ponieważ najwięcej padów będzie miała firma najpopularniejsza. Ja poleciłbym Ci hitachi albo samsunga (chodzi ci o sata?) i nie 80 a 120 niewiele dorzucisz a masz juz dodatkowe 40gigsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie, chce normalny dysk ATA na IDE. 120GB są aż o 100zł droższe co dla mnie za dużo, a i tak nie wykorzystam. Nawet ta 40-stka mi styka, ale jak chce zgrać dvd na dysk to musze coś wywalać, więc 80-tka by staryczła na pewno.

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7546&sid=1

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=4379&sid=1

Bardziej chyba ku Hitachi bym sie kłaniał, bo ma 1 talerz i 2 głowice, a samsung 2 i 4. No i mam złe doświadczenia z cd-romem samsunga. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie wypowiem.

Otoz zakupilem samsunga SP0802N mimo sprzeciwu sprzedawcow w sklepie ze one padaja jak muchy.

Ale jak na razie jestem zadowolony przedewszystkim cisza no i wydajnosc niezla.

 

Ale badzcie ostrozni bo spotkalem w jednym sklepie jak gosciu daje mi dysk zapakowany w folie antystat 8O Co jest pytam a on ze tak przychodza dyski. No coz poszedlem do innego sklepu a tu gosciu podaje mi w plastikowym pudelku (podobnym do tych co seagate daje) instrukcja instalacji i jeszcze srubki w srodku byly 8O to ja sie pytam co jest grane :?:

Jakies dwie wersje tego samego dysku :?:

Wiec uwazajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuję na WD80 8 MB cache a przesiadłem się z WD3100 tak więc jestem wierny tej marce dysk jest cichy pracuje nonstop już prawie rok przy włączonych transferach tak więc mowy nie ma o odpoczynku jesli chodzi o wady to zauważyłem, że po wyłączeniugo na ok. 30 min. tak aby ostygł i po ponownym rozruchu słysze odgłosy jakby ze szlifierki poczym po jakis 7 minutach wszystko jest już ok. z początku mnie to niepokoiło ale chodzi już tak 5 miesięcy i nic się nie dzieje zresztą dlamnie to jest raczej pozytyw ponieważ w każdej chwili moge to reklamować i będę miał nowy dysk :). Drugą rzeczą którą zauważyłem to słabe mocowanie gniazda zasilającego do płytki, które niebezpiecznie się wygina podczas wyjmowania wtyczki z czasem może to byc przyczyną poważnej usterki. To tyle jesli chodzi o mój komp, złożyłem rok temu pc dla mojej mamy wybrałem baracudę 80gb 2mb dysk bardzo wydajny ale i niebezpiecznie gorący po roku czasu skapitulował paląc przy okazji 2 zasilacze i napęd dvd, w zamian seris przysłał mi samsunga 80gb 2mb dysk jest nowoczesny bardzo cichy i zaskakująco wydajny jak na 2mb cachu użytkowałem go troche na zmianę z WD caviarem 80 8mb i musze przyznać że jeśli chodzi o wydajnosc to szły łeb w łeb aczkolwiek kultura pracy była oczywiście po sronie Samsunga. Jeśli miałbym wybrać najlepszy dysk za rozsądną kase, wybrałbym Samsung SpinPoint 160 GB SP1614N (7200, 8MB cache) ATA/133 bije na głowę wszystko co się kręci

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam segate baracuda 6 (7200). Mam go w kieszeni na dysk jak zainstalowałem program do mierzenia temperatury dysku pokazał 60 stopni!!! Dysk wtedy pażył. Więc kupiłem sobie 4 małe radiatorki, przyciełem. I teraz temperatura mojego dysku nieprzekracza 55 stopni (średnio jest 49). ;) Czy to dobra temperatura dla tego dysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywacie mzoe Samsunga SP 1213c 120GB albo Barracude 120 ST3120026AS. ktory lepszy bo roznica w cenie to jakies 11 zlotych. skłanialem sie do barracudy ale po przeczytaniu tematu widze ze Samsung zbiera pozytywne recenzje. Osobiscie mam starego Segate 40 GB chodzi juz dosc dlugo praktycznie na okraglo ale jest strasznie glosny!!! cos w rodzaju mlynka do kawy :evil: dlatego nie wiem jka cicha bedzie barracuda, ale z drugiej strony dysk sie nie psuje, jak na moje eksperymenty. o ile pamietma byla to seri U5,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...