Skocz do zawartości
Iso_BO

Dyski twarde - informacje i wrażenia użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

na Xbit labs byl test wszystkich dyskow.

Ja sie z niego dowiedzialem ze samsung jest zajefajny dysiorek i do tego szybki jak na swoje 2MB keszu.

Wiec twoje kroki powinny byc skierowane do przeczytania tego testu.

Choc widze ze wybrales jeden z szybszych dyskow samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem tu nowy

i mam:

 

nowy SATA Barracuda 120

to srednio wyszlo cos takiego : 47.1MB/s

 

dysk z winem i gg i jakimis sterami

cichy ale nie tak cichy jak IV o tej samej pojemnosci moze bedzie cichszy jak cos upcham do niego...pewnie tez zwolni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baracuda II Ata bodajze 100 7200 rpm 15.3 gb . Po mimo złych opini ( barakudy dwójki mają mechanizmy z jedynki tylko są szybsze ) chodzi całe 4 lata i nie narzekam, zero badów, głosno rusza głowicą ale jak sie w sadzi go w jakąs gume to w miare cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jaki posiadam

 

SAMSUNG SP0802N 80GB 7200RPM

 

Wyniki w HD tach

 

random access - 13.4 ms

 

read speed maximum - 67.5 MB/s

 

minimum - 34 MB/s

 

avarage - 50.1 MB/s

 

Dysk cichutki (brak jakiegokolwiek świstu talezy, tylko glowice slychac przy zapisie) Temperatura w stresie (kopiowanie plikow ok 30 GB) 42* dysk lezy nie przykrecony na gabce 1cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić dysk i już wiem, że napewno będzie to Samsung SpinPoint 80 GB 8 MB cache. Tylko nie wiem czy brać wersje ATA/133 czy SATA. Moja płyta główna (ASUA A7V600-X) obsługuje dyski SATA, ale czytałem że z takimi dyskami są problemy, system ich nie widzi, trzeba jakieś specjalne sterowniki... Jak to jest naprawdę i jak jest różnica w wydajności? Bo ja osobiście wolę SATA (mógłbym wtedy osobno podpiąć DVD i nagrywarkę), ale jak z tymi dyskimi są problemy to wezmę ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dzięki za opinie, ale nie będę nudzić tylko przejdę do konkretów.

 

Mój pierwszy dysk jaki posiadałem to Samsung SpinPoint 20 GB 7200 ATA66: Byłem z niego zawsze zadowolony, nigdy nie małem z nim problemów. Był dosyć cichy i wydajny jak na tamte czasy AD 1999. Wymieniłem na inny za niewielką dopłatą ponieważ 20 gb zaczynało mnie dusić.

 

Moim drógim dyskiem jest Seagate 40GB, 5400RPM, ATA100, 2MB: Trocha za wolny. Mało się grzeje max 42C. Ma wyłamane dwa piny (skrajne) i mimo to funkcjonuje(mógłby mi to ktoś wytłumaczyć - nie używane czy jak ?) zupełnie normalnie poza jednym szkopułem nie zawsze toleruje drugiego urządzenia na taśmie(noproblem). Właśnie zrobiłem testy HD Tach: Prędkość odczytu - max 31,5 MB/s, minimum 9.2 MB/s, średnio 25,5 MB/s RBS-72.8 MB/s RAT-15,6 ms. ZużycieCPU 18,6%.

 

 

Po drodze miałem doświadczenia z dyskami Seagate Medalist: 2 mi zasilacz spalił - apeluję nie używajcie gniotów jako prądo dajców do waszych maszyn. Ten wypadek miał miejsce na mym kompie pomocniczym w czaszie włączania kompa. Zostałem w tedy bez dysku i zosałem zmuszony do używania 2 antycznych dysków: Seagate ST1239A 239 MB - ogromny 5 calowy jako,chba pierwszy Seagate, skłądnica na plik wymiany :) i WD caviar 250 MB - już normalniej wyglądał, a mocny taki że o ściany można było(zart).Wrażenia ? Tak jak by się cofnąć w czasie. Win 98 się 1 min ładował. Grałem na nich w gry i przeglądałem www. Nie były aż takie złe. Polecam :)

 

Dobra dość bo elaborat wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Barracuda ATA IV 80 GB + HD Tach 3.0.1.0 (long bench):

Burst 75.4 MB/s

Random access 14.7 ms

CPU utilization 2%

Average read 37.4 MB/s

 

ma troche ponad 2 latka, 0 problemow do tej pory, nieslyszalny, lekko cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Maxtora 80GB 8MB cache i jak narazie jestem zadowolony dysk ma rok wiadomo jak to maxtorki grzeje sie a tak pozatym to ok spokojnie moge go polecic nie chce mi sie screnow wklejac no chyba ze koniecznie musicie zobaczyc a zreszta nie chce mi sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz pisalem ze mialem caviara 80gb z 8mb cache i ze strasznie glosne bydle i sie ostro grzeje. niestety (a wlasciwie to teraz sadze ze stety) zabilem dysk zwarciem i oddalem na serwis i po 3tg dali mi nowy identyczny model. i ten z kolei jest cichuutki prawie ze nieslyszalne i sie wogole nie grzeje. tak wiec potwierdza to moj wniosek ze nie ma zbytnio sensu gadanie o dyskach twardych bo wszystko zalezy od szczescia do egzemplarza, bo pewnie wszystkim firmom sie trafia slaba sztuka.

 

w sumie ten moj caviar numerek seryjny ma teraz skrajnie inny od tego poprzedniego wiec moze to zalezy od serii? bedizemy dyskutowac teraz o podkrecalnych seriach prockow i cichych seriach dyskow paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od lutego do wczoraj byłem zadowolonym uzytkownikiem SP0802N dysk szybki i cichutki no ale cóż brak miejsca zmusił do sprzedania go...Wiec od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem SP1614N ; ) Dysk jest troszke głosniejszy od 80 w spoczynku ale cichszy przy pracy. Wyniki z HDTacha 3 to :

 

Burst 87.8 MB/s

Random access 16.0 ms

CPU utilization 5%

Average read 54.4 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mojego pierwszego dysku nie pamiętam, nie interesowałem sie wtedy sprzętem a kompa po paru miesiącach mi ukradli...

 

W kupionym po jakimś czasie kompie siedział Caviar 8,4 GB. Po roku posypał się, bady mnożyły się jak opętane. Oddałem na gwarancji i od razu wziąłem giganta (wtedy) IBMa DTLA 30 GB - tak, z tej słynnej serii, z której większość padała (kosztował mnie chyba ponad 1100). Następna była BIV 80 GB, w łomży w unitechniku - tak mi powiedzieli - byłem pierwszą osobą, która kupiła tak duży dysk :) Po roku doszła kolejna baracuda, też 80. IBM działał 3 lata bez żadnych problemów, obie baracudy - jedna przez 2 lata, druga przez rok - też bez żadnych zająknięć. Jak działały potem - nie mogę powiedzieć, mam nadzieję, że temu skur......., który mi kompa ukradł, od razu padły.

 

W tej chwili od ponad roku urzytkuję B7200.7 120GB 8MBCache na SATA, jestem zadowolony. Komp od października do lipca działa praktycznie bez przerwy, jak to w akademiku :) - dzień i noc. Mój najnowszy zakup to baracuda 200GB, też na sata, jestem dobrej myśli, mam chyba szczęście do dysków, a w szczególności do Seagate.

Dodam jeszcze, że w domu siedzi w kompie 40GB Medalist, też nie sprawia żadnych problemów.

Dysków nigdy nie noszę, są stale chłodzone przez dwa wentylatory 80 - odpowiednio spowolnione, nie lubię jak jest za głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk IBM DLTA-307030 (30,0GB) już prawie 4 lat.

Na razie (odpukac) zero problemów. Śr odczyt w Hdtach na poziomie 30mb/s, czas dostepu ok 13ms

 

Zastanawiam sie nad zakupem dysku 120 Gb ata 100 lub 133 z 8mb cache ale nie wiem który wybrać.

Pod uwage biore Hitachi i Maxtora ale ostatnio takze samsung sie poprawil

caviar odpada

Napszcie jakie macie doswiadczenia ( szczegolnie z dyskami Hitachi) i jaki dysk polecilibyscie. Wazną sprawą dla mnie jest wydajnosc ale jeszcze wazniejsza jest temperatura pracy dysku bo mój komp to taki maly piecyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Kiedyś na allegro ktoś sprzedawał sposób na uzyskanie z dysku większej pojemności. Teraz mi sie to przypomniało i czy jest to wogóle możliwe ? Jeśli tak to może zna ktoś taki sposób ?

Swego czasu ten temat dał się wszystkim we znaki, tak trudno poszukać ? Mi zajęło znalezienie odpowiednich wątków mniej więcej minutę.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=65276

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=719...6&highlight=hdd

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=775...EAkszanie+dysku

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=882...EAkszanie+dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie posiadam:

Maxtor 40 mb:D:D- 3.5 cala dziala i to chjyba wystarczy

Caviar 200 mb- dziala

Segate 450 mb- dziala

IBM 1.7GB- glosnyy wolny... stary ma z 10 lat:P chodiz niezle ale zdecydowaie za glosno poprostu piszcze (brak badow)

Szajsung 8.4 GB poprostu szajs glosniejszy nawet od tego IBM wydajnosc tak sobie... czasami startuje czasami nie- listopad 1999

Segate barracuda I 13.4 GB- zaplacilem za niego kiedys niezle kasy (styczen 2000) dysk jak na tamte czasy naprawde szybki- jeden z pierwszych 7200 grzalsie strasznie, ale nienarzekam do tej pory chodzi (dostalem 5 lat gwarki i jest jeszcze na gwarancji;])

Segate U5- nic dobregoglosny, grzeje sie wolny i po kij ten czarny kondom na nim???

Segate Barracuda IV 60 GB ciekawy dyszczek mam go ze 2 lata... poci sie strasznie jest jak na teczasy wystarczajaco wydajny ale przedweszystkim cichy

Segate Barracuda V 80 gb- to samo ale dostalem tylko rok gwarki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sluchajcie mam zamiar kupic w bardzo najblizszym czasie dysk twardy, bedzie mial napewno 120gb, tylko nie wiem jaki konkretnie wybrac, moze mi cos doradzicie :!:

 

Na poczatku chcialem kupic Seagate'a, ale tak patrzac na testy i opinie uzytkownikow na necie, mam o nim juz zdecydowanie gorsze zdanie, podobno sa glosne, gorace (sam mam seagate ale 20gb wiec duzo starszy) do tego jeszcze w jakims tescie dostrzeglem ze fatalnie wypada w kopiowaniu duzych plikow.

No to na drugi ogien poszedl WD, na ktorego az tak bardzo nie narzekają, w testach wypada niezle, podobno jest cichy i w miare szybki

A teraz gdy tak przegladalem ten watek to widze ze chwalicie sobie Samsunga SpinPointa, to moze jego zakupic?

Pamietajcie, chodzi mi o dyski 120gb, ata lub sata.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...