Skocz do zawartości
mengask

wydajnosc z podkrecenia bartona2500 na 3200Xp

Rekomendowane odpowiedzi

o ile powinna wzrosnac wydajnosc komputera po podkrecenu procka z bartona2500Xp na 3200Xp. chodzi mi o program 3dmark2001sSE. o ile punktow? czy to zalezy od calego kompa. i jescze jedno pytanie, czemu w 3dmarku 2001 i 2003 pokazuje mojego batona jako duron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.A od kiedy to 3dmark służy do mierzenia wydajnosci procesorów? Podkręcenie CPU ma wpływ na ogólny wynik ale wszystko zależy od całości a szczególnie karty graficznej.

2. A czemu 3dmarki twierdzą ze mój duron chdzi na fsb 66 Mhz? Jak chcesz prawdziwych informacji to zainstaluj jakiś normalny programi nie zwracaj uwagi na to co podają 3dmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc barton 2500 na gf ti4 4200 prolinka. Po podkręceniu na 3200 wynik w 3d marku 2001 se wcale sie nie powiękrzył a nawet zmalał o 200 punktów. Nie wiem co jest grane bo wszyscy tu pisza ze mają takie siuper wyniki 14000 no 13000 . Mniejsza o to ale ja nie moge osiągnąc 11000 tysiecy w żaden sposób(oczywiscie default). Ratujcie!!!Robiłem już cuda na kiju i nic nie to nie dało. Nie wiem może to pamięć . MAm elixiry 266 ale na 333 chodzą przy timingach 9-3-3-2,5 . Zasilacz 400W tracera , ale to chyba nie przez niego bo zwiech zadnych nie ma. Wszystko stabilne a mocy brak :(. Co jest grane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie jak go ustawić aby był najwydajniejszy??? Tak jak myślę??? Fsb na 166 czyli bartek 2500+ i dac pamieci na auto to wtedy wskakuje 266 ddr czy może zostawić na 333 bo chodzi stabilnie przy takim ustawieniu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podkrecasz bartona 2500 na 3200 to przestawiasz magistrale z 166 na 200 . tak samo memorki powinnienes miec przestawione z 333 na 400 .. jak memorki ci nie ida i masz niesynchrocnzicnie z procem to masz gorsza wydajnosc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki thx. Czyli nie pozostaje mi nic narazie jak pozostac przy fsb166 i memorkach na 333 bo na 400 nie idą :(. Ale i otyle dobrze ze z 266 poszły na 333. Tylko nie wiem czy te timingi oki ustawiłem bo 9-3-3-2,5 jak już gdzieś czytałem ale nie wiem czy to prawda to suma tych 3 ostatnich ma dac 9 . Wiem że daje 8,5 ale tez czytałem że nf2 nie lubi cl 3 wiec dałęm 2,5. Jak zchodze nizej to sa zwisy. Szkoda ze ta pamiec taka droga teraz :(. Ale może za miesiąc wymienie na 400 ddr i będzie siuper :). Hmmm mam taka nadzieje :) i może osiągne wkoncu chociaż te 11000 w 3d marku bo jak widze na forum wynik 14000 na podobnym sprzecie to aż mnie krew zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe .. z tym ze nforce nie lubi cl3 to tez nie prawda .. zalezy od pamieci .. lecialem kupe czasu na kingstoanch 400 z timingami 3-3-3-11 przy 466 i zadnych problemow nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...