Skocz do zawartości
Neo's

DYSK SCSI ULTRA WIDE 320-- 73 GB?? co z tym zrobic?

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie sklada ze bawie sie akurat dyskiem wlasnie conerem 15K obrotow 160 wraz z kontrolerem adapteca 21160 i powiem ze hmm dyski ata sa bardzo wolne.. Dysk padl w serwerze i nowy wlozylem do innego zloma zeby potestowac.. Winda xp dziala na tym jak hmm 3.11 na dyskach ata. Widac duzo mniejsze obciazenie procesora itp. Far Cry laduje sie pare raz szybciej niz na caviarze JB i czuc roznice bardzo duza w komforcie pracy itp. Dysk ma ta wade ze jest bardzo glosny. Mysle zeby kupic sobie takie cos do domu na dysk systemowy.

 

Duza roznica jest w czasie dostepu, czuc brak obciazenia procesora podczas operacji dyskowych. Wczesniej w Far Cry na 512 przycinalo sie - teraz wcale.

 

SCSI to inny piekny swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dyski nie sa kompatybilne wstecz z kontrolerlami chocby 160tkami? taki kontroler mozna za 300-400pln

Guzik prawda. Kilkukrotnie składałem serwery z kombinacją kontroler Adaptec "160" i dysk Seagate Cheetah "320" i zap.... bez problemu dostosowując się do prędkości kontrolera. Ten dysk o którym pisze Neo jest wart grubo ponad 1500 zeta. Ostatnio kupowałem "320" ale o pojemności 36 GB - koszt 950 zeta brutto. Tyle samo kontroler "320" Adapteca. Zanim stanął tam Novell, działał komp kilka dni z XP. Wrażenie jest takie jakby wszystko co jest zainstalowane w systemie działało nie z dysku a z RAMu. Coś niesamowitego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze ze piszesz,,, ja sie tylko pytalem, tam wiesz tam jest pytajniczek ;-)  (  -->  ?  <--  )

 

sprzet jak mazenie skoro mozna go podpiac do starszego kontrolera, chyba nie spowoduje to ruzej roznicy w wydajnosci ?

 

Pozdro 8)

Teoretyczne 160 MB/s mało Ci? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze ze piszesz,,, ja sie tylko pytalem, tam wiesz tam jest pytajniczek ;-)  (  -->  ?  <--  )

 

sprzet jak mazenie skoro mozna go podpiac do starszego kontrolera, chyba nie spowoduje to ruzej roznicy w wydajnosci ?

 

Pozdro 8)

Teoretyczne 160 MB/s mało Ci? :D

tak oczywsice megabajtow ;]]]

chyba na glowe upadles

transfer w dyskach zawsze sie podaje w megabitach!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ sam to powiedziales :-D ze niby ata 100 ma w zeczywistosci MAX 100/8=~12,5MBAJTA/sekunde??

 

pozwol ze nie podepre tego zadnym linkiem do specyfikacji, pozno juz wlasnie z party wrocilem by spac,,,

 

Dołączona grafika

 

powiedz mi tylko jak to sie wzysrko miesci na 100Mbitowej szynie ?

 

dodam jeszcze ze 100Mbitowy to u mnie jest lan i ~700MB kopiowanie zajmuje ~1minute+ a transfer lata miedzy ~9-11MB,,, wiec ja po 100Bbitach przepchasz choby minimalny tanser 35MBajtowy ??

 

LOL i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, genghiskhan chyba coś Ci się pomerdało. Ale wybaczymy tę wpadkę.... :wink:

Co do tych teoretycznych 160 MB/s to w praktyce jest niewiele mniej. Dyski U320 naprawdę dają potężne transfery. Jak ktos na codzień ma do czynienia raczej z dyskami ATA to natychmiast wyczuje różnicę. Powtórzę jeszcze raz - wrażenie jest takie jakby tego dysku w ogóle nie było i wszystko jechało z RAMu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w transferze miedzy pojedynczym dyskiem SCSI a szybkim IDE/SATA jest niewielka. Roznice za to zaczynaja sie w momencie mowienia o czasie dostepu (bo to realnie sprawia, ze system staje sie zwawszy) i w momencie laczenia dyskow w macierz. Jeszcze inny swiat sie zaczyna w swiecie macierzy FC, gdzie dla przykladu macierz taka obsluguje non stop ruch na poziomie 40MB/s i nie jest to wcale kraniec jej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a wrecz poczatek, bo srednio droga macierz potrafi sobie poradzic z ruchem srednio 300MB/s. Tak wiec moc prawdziwa widac przy wielu dyskach polaczonych razem. Pojedyncze dyski SCSI sa troche szybsze i owszem ale to nie jest szybkosc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki dysk ULTRA WIDE 320-- 73 GB od HP jaki kupic kontroler do tego??

ile jest to warte??

kto chce kupic--moze??

czy to cos dobrego??

 

POMOCY prosze o szybka odp.

Kilka dni temu zainstalowałem dwa takie w firmie. Świetnie chodzą w serwerze Compaq Proliant.

 

Masz wersję 10K czy 15K obr/min. :?:

 

Ale i tak najbardziej jestem zadowolony z dysków Fujitsu 74GB, Ultra 320, 10K. Wymieniłem IBM'y na Fujitsu.

 

Co do kontrolera to jest to jednak koszt. Polecam Adapteca, w sumie wystarczy np. Adaptec 29160 - UltraSCSI 160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki dysk ULTRA WIDE 320-- 73 GB od HP jaki kupic kontroler do tego??

ile jest to warte??

kto chce kupic--moze??

czy to cos dobrego??

 

POMOCY prosze o szybka odp.

czlowieku minimum 1000 weź bo nówka 73 gigowa scsi koszatuje kolo 1800 zł z 10000 rpm marki seagate chetach jak jest z nim oki wyciśnij 800 do 1000 na allegro i masz nowe rzeczy w kompie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...