Skocz do zawartości
wojs

kilka gier na płycie DVD!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie:

 

Czy da się jakoś sensownie umieścić np. C&C The Generals + C&C The Generals ZH na jednej płycie DVD?

 

Wkurza mnie to, że normalnie są to 4 płyty CD.

Trzeba co chwilę przy instalacji wyjmowac i wkładać inny CD, zeby normalnie mieć C&C G + C&C G ZH na twardym do garnia! :(

 

Udało mi się zrobić taki numer z EMPEROR BATTLE FOR DUNE.

Musiałem jednak podmienić plik setup (żeby ominąć zabezpieczenie)

i nieco się "nagimnastykować". Ale było warto, bo zamiast 4 CD mam 1 DVD :)

 

Czy ktoś już takie rzeczy robił???

U mnie C&C G jest problem, bo gra żąda włożenia dysku generals2, a gdy tak nazwę płytę DVD, to wtedy nie uda mi się normalnie zaistalować C&C G ZH, bo ta gra będzie wymagać innej nazwy płyty...

 

Czy ktoś zna może jakiś sposób, żeby oszukać grę i przypisać jakiemuś katalogowi z płyty DVD status napędu i nadać mu odpowiednią nazwę.

Na Amidze taka komenda to ASSIGN. Na PC podobno MOUNT. Ale, jak to wszystko zrobić?

 

SORKI ZA BAŁAGAN. Liczę na Waszą pomoc :) Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mount to wiem ze uzywa sie tego w Linuxie do montowania napedow...w windowsie nie slyszalem o takim czyms:/

 

a co do PROBLEMU:

 

ja polecam zrobic obrazy tych 4 plyt i zgrac je jako obrazy na 1 DVD(tzn nie wybierac opcji "Burn Image" tylko normalnie je przeniesc na plyte)...nastepnie instalujesz alcohola 120% np. i montujesz tam po kolei obrazy plyt o ktore cie prosi instalator...ja tez myslalem nad tym dlugo co zrobic (bo teraz gry wychodza na 3-4cd wlasciwie) i doszedlem do takiego wlasnie wniosku...wygodne to imho...oczywiscie gry musisz miec ORYGINALNE aby takie kopie na DVD stworzyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Nie bardzo mnie jednak satysfakcjonuje sprawa imieszczania "imidży" na DVD.

Tego typu sparwami zajmuję się już od czasów, gdy posiadałem Amigę, a więc rok 1993+ :)

Tam wystraczyło napisać skrypt z przypisaniami, lub w edytorze HEX znaleźć ciąg ASCII odpowiadający za ścieżkę dostępu do dyskietki i zmienić ją na wybraną przez nas i chodziło! Nie zawsze, ale często :)

 

Szukam w internecie jakichś patchy tego typu na PC, albo cracków, ale nic poza tzw. Setup fix/backup CD raczej się nie zdarza a i to rzadko...

 

Ktoś coś takiego już robił?

Powchawalcie się i opowiedzcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innnego sposobu niż wżucanie całych obrazów płyt na DVD a potem robienie emu-CD jeszcze nie ma. Na cdrinfo czytałem ientyczny topik i tak także nic nie wymiślili, a szkoda- dalej muszę kupować płytki CD :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...