Skocz do zawartości
radek_z

Jakich używacie zasilaczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Tracer-a 400 W, ale to straszna cienizna. Kiedyś miałem Codegen 300 W. Zmieniłem go, bo miałem okazję kożystnie sprzedać. Wiedziałem że Tracer, to też nic specjalnego, ale napewno lepszy od Codegena. Faktycznie, gdy miałem jeszcze Athlona podkręconego do 2200, napięcia wzrosły i byly w normie. Ale teraz gdy docieram do 2100 MHz, widze że zasilacz powoli przestaje nadążać. Na 2100 MHz jest OK, ale już przy około 2180 MHz, napięcie 12 V skacze od 12,3 do 12,7. Windows uruchamia się, ale o stabilności można zapomnieć.

 

Jakie PSU radzą sobie z waszymi Athlonami wykręconymi do ok. 2300 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tracer-a 400 W, ale to straszna cienizna. Kiedyś miałem Codegen 300 W. Zmieniłem go, bo miałem okazję kożystnie sprzedać. Wiedziałem że Tracer, to też nic specjalnego, ale napewno lepszy od Codegena. Faktycznie, gdy miałem jeszcze Athlona podkręconego do 2200, napięcia wzrosły i byly w normie. Ale teraz gdy docieram do 2100 MHz, widze że zasilacz powoli przestaje nadążać. Na 2100 MHz jest OK, ale już przy około 2180 MHz, napięcie 12 V skacze od 12,3 do 12,7. Windows uruchamia się, ale o stabilności można zapomnieć.

 

Jakie PSU radzą sobie z waszymi Athlonami wykręconymi do ok. 2300 MHz?

Chief 360 DF jakos sobie radzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Niemiec wmontowałem sobie Fortona, sprawa z drugim biegiem wentylatora w nim wygląda identycznie, dlatego teraz działam na odkręconym sprzęcie (8x200Mhz) Przy 10x220 sprawa z napięciami była bez zmian, czyli w normie i stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom 300 GTF.. totalnie nie slyszalny wentylator ;] przy procku 2.5Ghz i 1.6V napiecia idealne 3.3V - 3.28V, 5V-5V, 12V - 11.9V, Na 2.5ghz i 1.9V sprawa wyglada tak 3.3V i 5V nie zmienia sie wogle.. za to spada troche linia 12V.. do ~ 11.6 dzis wezme miernik i sprawdze dokladniej... to napisze co i jak.. Modecom 300GTF porównywalny jest do Fortrona 300 GT.. Cena oscyluje w granicach 100zł a zasilacz jest bardzo fajny ;] wystarcza w zupelnosci do mocnego oc.. Jesli chcesz sie bawic w extremalne oc.. to warto kupic cos klasy Enermaxa albo Anteca.. ~ 450W ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do niedawna Fortron 300GT/GTF - moim zdaniem trzyma sie dzielnie do ok. 1.95V VCore i jakiegos 2400-2500MHz, potem juz lekko slabnie. cena 100zl - nie wiem jak mozna kupic za podobna cene tracera czy innego cudownego '550W'.

Obecnie Modecom CWT-550ADP (napiecia stabilizowane niezaleznie). Na sprzecie z Athlonem nawet nie dostaje zadyszki - po podkreceniu ponad 2600MHz i 1.9V nie spadaja w ogole. cena 470zl.

CWT jest zdecydowanie glosniejszy od FSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 420W Dual Fan - napięcia wprost idealne mierzone miernikiem. Dałem za niego 285zł

Ja uzywam dokładnie tego samego zasilacza :)

i ja tez 8)

To jest dopiero cichy zasilacz. I pomógł mi w chłodzeniu całej obudowy. Wyciąga też powietrze znad procka obniżając jego temperaturę.

to samo moge powiedziec o swoim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co w podpisie i jestem zadowolony, przedewszystkim cisza.

 

Ja rowniez Chieftec 360 2Fan - calkiem spoko, ale na 2536MHz i Vcore 2,1V linia 12V juz ma 11,60 (mierzone MBM) :-(

nie wierz MBM, miernik prawde Ci powie

Dołączona grafika

 

asus probe pokazuje 12.09V (miernik +/- 0,03V)a MBM "szaleje" na linii 12v, nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozważam zakup Chieftec 360 lub 420. Zastanawiam się czy warto dopłacić, czy 360 W nie wystarczy mi w zupełności.

 

Łatwo dotrzeć do granic 360-ki? Czy wykręcenie procesora na 2,3-2,4 GHz powoduje już duże spadki napięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma Codegen 300 W Bartek 2500 Ghz i 1.4V napiecie 12 V ma wartość 12,5 a przy 1,6 V już 12,7 Pozostałe napięcia są oki :)

Stary! Nie 2500 GHz a 2500+ przy 1,4V! :twisted:

 

U mnie Chieftec 360W

Chodzi ok, ale spodziewałem się, że lepiej będzie tzrymał 12 i 3,3V. Pod obciążeniem spadają nawet do odpowiednio 11,6V i 3,15V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary! Nie 2500 GHz a 2500+ przy 1,4V!  :twisted: 

 

U mnie Chieftec 360W

Chodzi ok, ale spodziewałem się, że lepiej będzie tzrymał 12 i 3,3V. Pod obciążeniem spadają nawet do odpowiednio 11,6V i 3,15V :(

Tez chyba zostane zmusozny do zakupu nowego zasilacza... jednak ludzilem sie ze jak wywale te 200 zeta na Chiefteca to bede mial spokuj z zasilka na dlugo... ale z twojego konfigu widze ze t wcale nie takie oczywiste :(. Idac tym tropem to taki Codegen 300 powinien sie palic przy twojej konfiguracji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Stary! Nie 2500 GHz a 2500+ przy 1,4V!  :twisted: 

 

U mnie Chieftec 360W

Chodzi ok, ale spodziewałem się, że lepiej będzie tzrymał 12 i 3,3V. Pod obciążeniem spadają nawet do odpowiednio 11,6V i 3,15V :(

Tez chyba zostane zmusozny do zakupu nowego zasilacza... jednak ludzilem sie ze jak wywale te 200 zeta na Chiefteca to bede mial spokuj z zasilka na dlugo... ale z twojego konfigu widze ze t wcale nie takie oczywiste :(. Idac tym tropem to taki Codegen 300 powinien sie palic przy twojej konfiguracji :/

Mnie ten Chietec starcza, ale wątpę, by pociągnął jeszcze nap drugi taki sam dysk. Miłabym pewnie zwiechy, bo napięcia przekoczyłyby już pewnie te +-5% :(

Myślę, że Chieftec 420W jest tutaj lepszym wyborem, bo ja teraz mam już związane ręce i nogi...

Codegen 300W (a właściwie Rubikon 300W) na moim poprzednim sprzęcie: Celeron 1100 + Radeon 8500 + HDD 40GB 5400 RPM dostawał już zadyszki, dlatego kupiłem sobie Huntkey'a 300W, który leży u mnie w szafie do dziś :) Później sprezentowałem sobie Athlona 2000+ i ASrock K7S8X i profilaktycznie zmieniłem sobie zasilacz na Chiefteca. Jak widać intuicję miałem dobrą, bo Huntkey pewnie zaliczałby ciągłe zwiechy...

Aha, jak masz zamiar kupić sobie PORZĄDNY sprzęt to NAJPIERW kup PORZĄDNY ZASILACZ, a nie próbuj uruchomić na Codegenie kompa, bo gwarantuję Ci, że Ci z miejsca się usmaży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej Codegen 300W > ciągał durexa 1.6@2.0 ghz i prodkręconego r9500 :) Teraz jakiś prolink 430W - nie narzekam, wszystkie napięcia wzorowe (3.3 > 3.3, 5 > 4.96, 12 > 11.98 - rzadko zmieniają wartości, jeśli juz to setne częsci :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do athlona 1700+ Antec 350W

Do bartona 2500+ Antec TruePower 550W

Nie no bez przesady z tym Bartonem...Ja mam to co w podpisie i czasem więcej i napiecia nawet sie nie ruszają. Normalnie az nie wierzyłem, że po zmianie z Chiefteca 360W napiecia potrafią tak ładnie stać w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuśćcie obaj prime95 - Torture test, i wtedy sprawdźcie napięcia.

Normalnie to ja też mam:

3,26

5,03

11,92

z małymi wahaniami. Od razu jak odpalę Prime95, to mi się robi o tak:

3,22

5,00

11,73

Jednak widać, że mój sprzęt jest troszkę bardziej wymagający, cóz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem napięcia miernikiem o tak :

 

+12V żołty i obudowa

+5V czerwony i obudowa

 

Wyniki:

 

Vcore = 1.94V

12V ~ 12.54V/12.58V

5V ~ 4.99V/5V

 

Vcore = 1.85

12V ~ 12.49V/12.51V

5V ~ 5.01V/502V

 

Troche duże jest ten 12V, nie wiem może meirnik coś źle pokazuje, wkońcu to taki zwykły za 20zł z hipermatketu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...