Skocz do zawartości
radek_z

Jakich używacie zasilaczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Antec 460 W. Kiedys podlaczalem flopa na fuksa i nie zrobilem zwarczie. Spalil sie flop i zip bo byly przypiete tym smaym kablem zasilajacym, zesmarzyla sie izolacja na kablach :twisted: ale zasilacz sie nie spalil. Kilka miesiecy pozniej pewnej nocy zasilacz przestal dzialac (nie wiem czy przez to podlaczanie czy przez cos innego). Odeslalem na gwarancje i mi naprawili. Od tej pory komp chodzi 24/7 a wszystko inne pracuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś codegen "300" W, a po zadymieniu pokoju z zasilacza zmieniłem na FEELa "300"W w rzeczywistości około 250W ale bez zastrzeżeń, teraz czekam na FSP 300BT z allegro. Wreszcie palominek sobie więcej amperków podje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duronie 1600@1872, AsRock mało urządzeń prądo żerczychi od 30min stres liczy SETI

zasilacz ModeCom ATX-300GTF

miernik

12V - 12,17

5V - 5,02

Aida32

12V - 12,09V

5V - 4,92V

 

Bartek 2500+@(11*196), Abit nf7-sl, GF Ti4200, 2x256 synchro, Maxtor 80/8/133, CD Asus, CD-RW LiteOn, dodatkowa sieciówka, i kupa wentyli

Cały dzień SETI, Router dla Durona do netu, WinAmp na maksa, i tam parę innych pierdół

zasilacz Chieftec HPC-360 202

miernik

12V - 11,99

5V - 5,17

napięcia w WinBond Hardwer Doctor

12V - 11,80

5V - 5,06

Aida32

12V - 11,80

5V - 5,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojs:

Problem nie lezy w tym ze chce dokladac cos do mojego kompa.. bo prozaicznie nie mam na to kasy... Atrakcje zaczely sie jak podlaczylem nagrywarke brata do mojego kompa+ wiatraczek od starego procka ktory pobiera napiecie z kabla hd... dysk nagle zwolnil przy kopiowaniu z 40mb do 5... a i zaczol sie wylanczac pare razy dziennie(dotychczas mu sie to zdarzalo raz na tydzien)... weentyla odlaczylem(dysk zaczol dzialac normalnie -w konfiguracji bez nagrywarki nie bylo z nim problemow) ale smart dysku zaczol odnotowywac coraz wieksze wachania co po niektorych parametrow :/

Kompa jakiegos niesamowitego nie mam(A 1500mhz, msi nforce2, 256ddr, dzwiekowka Terratec Aureon, dysk wd 80jb,gf4mx440) ale ten codegen 250W to maskara(i pomyslec ze o malo nie mialbym wtedy zasilki 220W dzieki ekspertom w sklepie) :/

wiec chyba nic nie pozostanie tlyko kupic cos nowego :(. Potrzymam ten moj dysk jeszcze troche na tym starym zasilaczu az padnie(zostal mi tlyko rok gwarnacji) a potem zaopatrze sie w rozsadny zasilacz.

 

ste3an:

mowisz o tym zasilaczu?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

Komentarze naprawde zachecajace... a halas ze wzgledu na oszczednosc jestem wstanie przezyc. Jakies sugestie gdzie moglbym znalesc cos wiecje na jego temat(testy, opinie)?. Nie wiesz jak wypada twoj zasilacz na tle Modecom ISO-450P 350W (PFC)? Cena w sumie taka sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem napięcia miernikiem o tak :

 

+12V żołty i obudowa  

+5V czerwony i obudowa

 

Wyniki:

 

Vcore = 1.94V

12V ~ 12.54V/12.58V

5V ~ 4.99V/5V  

 

Vcore = 1.85

12V ~ 12.49V/12.51V

5V ~ 5.01V/502V

 

Troche duże jest ten 12V, nie wiem może meirnik coś źle pokazuje, wkońcu to taki zwykły za 20zł z hipermatketu  :lol:

miernik jest dobry (sam mam taki :D )

jego blad wskazan to +/- 0.5% (choc nie jest to do konca prad staly ,ale blad duzo nie wzrosnie)

twoj Asrock bierze prad dla proca z 5v ,przez co rosnie 12v (pod obciazeniem)

zakladajac ze Chieftec ma powtarzalna produkcje (nie tak jak Codogen :-] )

to porownaj sobie ludzi z tym zasilaczem i abitem NF7

on ciagnie proca z 12v i tam maja <12v i >5.15v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojs:

Problem nie lezy w tym ze chce dokladac cos do mojego kompa.. bo prozaicznie nie mam na to kasy... Atrakcje zaczely sie jak podlaczylem nagrywarke brata do mojego kompa+ wiatraczek od starego procka ktory pobiera napiecie z kabla hd... dysk nagle zwolnil przy kopiowaniu z 40mb do 5... a i zaczol sie wylanczac pare razy dziennie(dotychczas mu sie to zdarzalo raz na tydzien)... weentyla odlaczylem(dysk zaczol dzialac normalnie -w konfiguracji bez nagrywarki nie bylo z nim problemow) ale smart dysku zaczol odnotowywac coraz wieksze wachania co po niektorych parametrow :/

Kompa jakiegos niesamowitego nie mam(A 1500mhz, msi nforce2, 256ddr, dzwiekowka Terratec Aureon, dysk wd 80jb,gf4mx440) ale ten codegen 250W to maskara(i pomyslec ze o malo nie mialbym wtedy zasilki 220W dzieki ekspertom w sklepie) :/

wiec chyba nic nie pozostanie tlyko kupic cos nowego :(. Potrzymam ten moj dysk jeszcze troche na tym starym zasilaczu az padnie(zostal mi tlyko rok gwarnacji) a potem zaopatrze sie w rozsadny zasilacz.

 

ste3an:

mowisz o tym zasilaczu?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

Komentarze naprawde zachecajace... a halas ze wzgledu na oszczednosc jestem wstanie przezyc. Jakies sugestie gdzie moglbym znalesc cos wiecje na jego temat(testy, opinie)?. Nie wiesz jak wypada twoj zasilacz na tle Modecom ISO-450P 350W (PFC)? Cena w sumie taka sama...

ten zasilacz iso jest to gowno lepszy jest ten 350gtf;) realnie ten iso wyciaga 250w wedlug producenta chanel weel tech 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojs:

Problem nie lezy w tym ze chce dokladac cos do mojego kompa.. bo prozaicznie nie mam na to kasy... Atrakcje zaczely sie jak podlaczylem nagrywarke brata do mojego kompa+ wiatraczek od starego procka ktory pobiera napiecie z kabla hd... dysk nagle zwolnil przy kopiowaniu z 40mb do 5... a i zaczol sie wylanczac pare razy dziennie(dotychczas mu sie to zdarzalo raz na tydzien)... weentyla odlaczylem(dysk zaczol dzialac normalnie -w konfiguracji bez nagrywarki nie bylo z nim problemow) ale smart dysku zaczol odnotowywac coraz wieksze wachania co po niektorych parametrow :/

Kompa jakiegos niesamowitego nie mam(A 1500mhz, msi nforce2, 256ddr, dzwiekowka Terratec Aureon, dysk wd 80jb,gf4mx440) ale ten codegen 250W to maskara(i pomyslec ze o malo nie mialbym wtedy zasilki 220W dzieki ekspertom w sklepie) :/

wiec chyba nic nie pozostanie tlyko kupic cos nowego :(. Potrzymam ten moj dysk jeszcze troche na tym starym zasilaczu az padnie(zostal mi tlyko rok gwarnacji) a potem zaopatrze sie w rozsadny zasilacz.

 

ste3an:

mowisz o tym zasilaczu?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

Komentarze naprawde zachecajace... a halas ze wzgledu na oszczednosc jestem wstanie przezyc. Jakies sugestie gdzie moglbym znalesc cos wiecje na jego temat(testy, opinie)?. Nie wiesz jak wypada twoj zasilacz na tle Modecom ISO-450P 350W (PFC)? Cena w sumie taka sama...

Jeśli już masz takie jazdy, że Ci się coś wyłącza w trakcie pracy, to moja propozycja:

Opchnij na Allegro ten swój obecny zasilacz za jakieś grosze (20PLN?)

Kup sobie jakiegoś Huntkey'a chociaż 300W. Za 80-100PLN powinieneś coś takiego znaleźć... :)

A, jak nie masz kasy, to do czasu zmiany zasilacza poodłączaj wszystkie zbędne urządzenia od kompa.

Aha! I nie czekaj, aż Ci się ten zasilacz spali, bo jak się spali, to przy jego "wątpliwych" zabezpieczeniach spali się kilka rzeczy razem z nim :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MegaBajta 350 Watt i przy tym Confingu mam tak :

12V = 12,05 v

3 V = 3,23 v

5 V = 4,90 v

 

Wg mnie spox ale 5 V mnie troche martwi :(

 

P.S. Ten napiecia sa z pozyczonym od kumpla dyskiem 60 GB Maxtor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MegaBajta 350 Watt i przy tym Confingu mam tak :  

12V = 12,05 v

3 V = 3,23 v

5 V = 4,90 v

 

Wg mnie spox ale 5 V mnie troche martwi :(  

 

P.S. Ten napiecia sa z pozyczonym od kumpla dyskiem 60 GB Maxtor :)

No, to nieźle, jak na napięcia mierzone pod obciążeniem! Czego użyłeś Prime95, czy czegoś inego?

Twój konfig nie jet taki prądożerny, jak mój, i pewnie też dlatego masz takie wzorowe napięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa jak w opisie i do tego dzisiaj bedzie nowy hdd Samsung Spinpoint 120GB 8MB catche :)

 

Zasilacz mam zwykły 300W ale razem z hdd zamawiam zasilacz.

Czy Chieftec ATX - 1136H jest wystarczający? Czy nie bedzie z nim problemów i czy ma wystarczjący zapas?

 

Chce zaznaczyć, że nie mam kasy na kupno drogiego zasilacza za powiedzmy 400 zł albo nawet 300. Ten chieftec bedzie mnie kosztował 230zł

 

Może w niedalekiej przyszłości zmienię grafe na R9800Pro (ale tylko MOŻE)

 

Poradźcie mi bo zamówienie idzie już do zrealizowania i jak na razie jest zamówiony teh chieftec atx - 1136H

 

PS. jeśli nie wymienię tej grafy to swoją trochę pokręcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce go kupiłem :P takie mam napiecia niestety w windowsie :) Pod obciazeniem mam jakos dziwnie bo 5V rosnie.. ?? Minimalnie ale zawsze cos :P Co pobiera 5V w kompie ??

 

12V=12,11

3V=3,15 :(

5V=4,91

 

Planuje zakupic Chiefteca 360 Watt mam nadzieje ze bedzie lepiej pod obciazeniem......

i jeszcze jakis dysk 80 -120 GB wiec zasilacz sie przyda...:)

 

Musze jeszcze sprawdzic napiecia po odpieciu tej 60 Maxtora od kumpla.....

 

pozdro.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ur8an

no jejku to ty mieszkasz na Śląsku i to Górnym

miło przywitać mnie niestety dali do Małejpolski :lol:

jeżeli chodzi o zasilacze to powiem ci że przestałem sie przejmować kiedy jak glupi skakalem po programikach i każdy pokazywał praktycznie co innego w tym samym czasie (głównie przy 12V)

dopiero jak zmierzyłem miernikiem wiedziałem co mam

i dałem sobie spokuj

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fortonik 250W, radzi sobie bezproblemowo i jeszcze zapasik jest. cena zakupu 35zł + 8zł wysyłka, teraz już takich się nie dostanie raczej.

u mnie to samo ... tylko trocha wiecej wycisnołem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey 300W ze zmienionym wentylatorkiem. Ciagnie to co w podpisie + 3 wentyle 80x80 5V i 2 wentyle 30x30 5V + Titan 80x80 12V :] na CPU no i w zasilce :P

 

12V -> 12,2V stres

 

5V -> 4,95V w stresie

 

3.3V -> nie potrafie podac (Epox :/ a miernika nie mam) ale majac 2,77V spada do 2,75V stres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey 300W ze zmienionym wentylatorkiem. Ciagnie to co w podpisie + 3 wentyle 80x80 5V i 2 wentyle 30x30 5V + Titan 80x80 12V :] na CPU no i w zasilce  :P  

 

12V -> 12,2V stres

 

5V -> 4,95V w stresie

 

3.3V -> nie potrafie podac (Epox :/ a miernika nie mam) ale majac 2,77V spada do 2,75V stres

No, to rewelacja! Trafiła Ci się super sztuka :) Mój nie był taki dobry...

3,3V nie masz??? Nie wierzę!!!

A te 2,77 to co za napięcie? Pamięci?

 

Czy Twoje miasto to to samo, co moje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce go kupiłem :P takie mam napiecia niestety w windowsie :) Pod obciazeniem mam jakos dziwnie bo 5V rosnie.. ?? Minimalnie ale zawsze cos :P Co pobiera 5V w kompie ??  

 

12V=12,11

3V=3,15  :(

5V=4,91  

 

Planuje zakupic Chiefteca 360 Watt mam nadzieje ze bedzie lepiej pod obciazeniem......  

i jeszcze jakis dysk 80 -120 GB wiec zasilacz sie przyda...:)

 

Musze jeszcze sprawdzic napiecia po odpieciu tej 60 Maxtora od kumpla.....  

 

pozdro.... :D

A, więc tak:

 

- To 5V nie rośnie. To są różnice nieistotne statystycznie.

- Z 3V zbliżasz się do granicy!

- 5V to logika napędów optycznych i dysków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojs

wiesz to chyba na tym forum jakas moda albo szpan

tak że jak nie zmienisz w podpisie skąd jesteś na

faterlandzko -heimatlandzkie nazewnictwo to dziwnie sie prezentuje

za chwile będziemy mieli kolegów z Krakau ,Breslau ,Warschau

i obudzimy sie w ........ :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, ja naturlich!

Tak. Polsko, pawiem jesteś i papugą narodów...

Faktycznie to trochę śmieszne, ale widać chłopakom

marzy się jakaś egzotyka ;)

 

A, tak z innej beczki, to tego ASRock'a puszczałem na FSB 200MHz. Próbowałeś?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie :cry:

mam słabe pamieci 333 nn i jak juz gdzies pisałem tak mi wszystko fajnie,stabilnie chodzi że nie smiem nic kombinowac

pozdr :wink:

 

PS

a do szefa to byśmy mówili herr Fuchs :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...