Skocz do zawartości
gent

Poczatkujacy uzytkownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj caly dzien (no moze bez przesady ale jakies 10 godzin) siedzialem na forum :wink: Duze forum tweak ma, duzo uzytkownikow (niewazne bzdety mowie - ale czytajcie dalej.)

Co chwile jakis (nikogo nie obrazam) "Początkujący uczestnik" otwiera temat, ktory byl walkowany 100 razy na forum. Sporadycznie sie zdaza aby "normalny" (chodzi o Tych powyzej 10 postow) uzytkownik zalozyl czesto omawiany temat.

Dlaczego tak jest - uzytkownicy ktorzy "czesto" odwiedzaja te forum (nawet Ci ktorzy zagladaja tu raz na 2 miesiace) korzystaja z szukajki, bo wiedza ze forum jest duuuuuuuze i o ich problemach byla mowa.

 

Za to Początkujący uczestnicy, maja problem z kompem, nagle zachcialo sie im kompa podkrecic, wiec wchodza na forum i sie pytaja, czesto odrazu po zarejestrowaniu.

Do czego zmiezam - otuz oni nie szukaja, a o FAQ nie wspomne... sa bardzo "napaleni." Wiec lookaja na forum, gdzie forumowicze rozmawiaja np. o jakis vmodach a dla nich to jak obcy jezyk. Wiec zakladaja szybko temat, "powiedzcie mi wszystko od poczatku jak podkrecic procesor".

 

Wiec nasunelo mi sie pare pomyslow, aby z tym skonczyc :)

a) Po zarejestrowaniu, uzytkownik by dostawal PW:

(cos w tym slylu)

 

Szanowny uzytkowniu prosinmy o DOKLADNE PRZECZYTANIE tej wiadomosci.

 

Dziekujemy za zajerestrownie sie na naszym forum. Przed otworzeniem nowego tematu prosimy Cie o przeczytanie

FAQ (czesto zadawne pytania) oraz o uzycie "SZUKAJKI"

W wolnych chwilach mozesz takze przeczytac regulamin . Jesli masz pytania, lub watpliwosci - zapytaj sie jakiegos moderatora . Zyczymy mile spedzonego czasu na naszym forum :wink:

Moderatorzy forum.purepc.pl

 

text moze byc troche inny bo nie mam talentu do polsczyzny. Ale oczywiscie nie zadlugi bo wtedy go nikt nie przeczyta :lol:

 

jezeli Poczatkujacy uzytkownik by chcial otworzyc temat, pojawialo by sie okienko (na cala przegladarke takie :) )

Chcesz zaczac nowy temat. Masz pytanie :?: Upewnij sie czy ono nie bylo zadawane juz na forum kozystajac z SZUKAJKI :wink:

 

to na tyle z wyjscia a... jest jeszcze wyjscie b

b Poczatkujacy uzytkownicy nie moga otwierac nowych tematow...

 

Podsumowujac ---> wyjscie A mi sie bardziej podoba. B jest za bardzo "brutalne".

 

Dobra teraz czekam na wasze opinie... Userow, Adminow, Modow, a takze Poczatkujacych uzytkownikow :wink:

 

 

dluuuugo pisalem ten text, wiec nie piszczie odrazu ze to beznadziejny pomysl :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuks ze juz jestem na forum ;)

Powiem chlopaki ze forum jest przerazajace. Co wyjde na "gore" to nowy post jest. Ilosc uzytkownikow aktualnie przekracza chyba liczby userow IRC! Co wiecej polozyliscie to na slicznym sprzecie bo dziala bardzo szybko nawet przy tej ilosci.

No coz, jeszcze troche poczytam a juz niedlugo zaczne sie madrzyc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gent: Było w poście o regulaminie ;]

 

dzi: Jeśli chodzi ci o ircnet to jeszcze trochę nam brakuje ;]

 

[11:43:50] (p) There are 103607 users and 5 services on 44 servers

[11:43:50] (p) 196 operators online

[11:43:50] (p) 19 unknown connections

[11:43:50] (p) 54602 channels formed

[11:43:51] (p) I have 3150 users, 0 services and 1 servers

[11:43:51] (p) 3150 3387 local users current, max

[11:43:51] (p) 103607 124620 global users current, max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem czy ja sie nadaje na to... Jak czytac to co jest interesujace? Trzeba przeciez zagladac we wszystkie nowe posty a tych przybywa wiecej w jednostce czasu niz jest sie w stanie przeczytac. Mozna sie jeszcze ograniczyc do kilku forow albo ciagle uzywac "pokaz nowe posty". Coz, pooptymalizuje jeszcze troche...

Tak w ogole to juz chyba moj z 10 post teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test z regulaminu przed rejestracją :] W planach 5 pytań z regulaminu :]

a beda jakies cheaty w stulu kazda odpowiedz : "plom" i zaliczone ?:)

Btw cyba zartujesz z ta odpytka co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test z regulaminu przed rejestracją :] W planach 5 pytań z regulaminu :]

a beda jakies cheaty w stulu kazda odpowiedz : "plom" i zaliczone ?:)

Btw cyba zartujesz z ta odpytka co ?

http://paranoya.org/~dijkstra/tweak/reg/test2.html

W trakcie tworzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystam z okazji i dopiszę pewną sugestię, mianowicie zakładane tematy a konkretnie ich tytuły utrudniają wyszukiwanie poszczególnych zagadnień. Tematy w stylu "pilne, szybko, co się dzieje itd." są mało znaczące, w nich znajdują się m.in. odpowiedzi na "częstsze" pytania. Poza tym najważniejszą rzeczą jest chyba to, że początkujący nie umieją szukać, wpisują pojedyncze słowa i "wywala" im wynikami, szybko się zniechęcają i klikają na "nowy temat". Wujku dobra rada co robić :Plóm: :lol: :Plóm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystam z okazji i dopiszę pewną sugestię, mianowicie zakładane tematy a konkretnie ich tytuły utrudniają wyszukiwanie poszczególnych zagadnień. Tematy w stylu "pilne, szybko, co się dzieje itd." są mało znaczące, w nich znajdują się m.in. odpowiedzi na "częstsze" pytania. Poza tym najważniejszą rzeczą jest chyba to, że początkujący nie umieją szukać, wpisują pojedyncze słowa i "wywala" im wynikami, szybko się zniechęcają i klikają na "nowy temat". Wujku dobra rada co robić :plóm:  :lol:  :plóm:

Ja zawsze, jak czegoś szukam, sprawdzam warianty z i bez polskich znaków, warianty z najczęściej popełnianymi błędami/literówkami, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta odpytka to dobry pomysl! mie tez juz nudza tematy w stylu

jak podkrecic "ati 4 mx 600pro"

 

ja chyba bym zdal ten test bo pierwszy post napisalem po miesiacu na forum i regulamin tez przeczytalem :)

 

czekam na brawa i famfary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystam z okazji i dopiszę pewną sugestię, mianowicie zakładane tematy a konkretnie ich tytuły utrudniają wyszukiwanie poszczególnych zagadnień. Tematy w stylu "pilne, szybko, co się dzieje itd." są mało znaczące, w nich znajdują się m.in. odpowiedzi na "częstsze" pytania. Poza tym najważniejszą rzeczą jest chyba to, że początkujący nie umieją szukać, wpisują pojedyncze słowa i "wywala" im wynikami, szybko się zniechęcają i klikają na "nowy temat". Wujku dobra rada co robić :Plóm:  :lol:  :plóm:

Ja zawsze, jak czegoś szukam, sprawdzam warianty z i bez polskich znaków, warianty z najczęściej popełnianymi błędami/literówkami, etc.

Właśnie, chodzi mi o swojego rodzaju "poradnik" odnośnie szukania, ew. parę rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta odpytka to dobry pomysl! mie tez juz nudza tematy w stylu

jak podkrecic "ati 4 mx 600pro"

 

ja chyba bym zdal ten test bo pierwszy post napisalem po miesiacu na forum i regulamin tez przeczytalem :)

 

czekam na brawa i famfary :)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wlasnie prubowalem ten tescik rozwiazac, bylem pewny ze odpwoeidzi mam dobre, a tu kiszka, nie zaliczylem :), jestem dlugo na tym forum raczej nie podpadam z regulaminem :P a mimo to nie zaliczylem hehe, nie wiem czy dla nowych nieznajacych tutaj panujacych zwyczajow nie bedize to za trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki "malutki" pomysl zwiazany z nazwami tematow.

Moze przy zakladaniu tematu odpalalby sie jakis skrypt, ktory

nie dopuszczal by nazwy "[tu lista wyrazen kluczowych, np > Wazne!!<, >Pomocy<]".

Moze cos na engine'ie [ciach!], wywalajace komunikat "zmien nazwe tematu. Obecna jest niezgodna z regulaminem, bla bla..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]A ja mam taki "malutki" pomysl zwiazany z nazwami tematow.

Moze przy zakladaniu tematu odpalalby sie jakis skrypt, ktory

nie dopuszczal by nazwy "[tu lista wyrazen kluczowych, np > Wazne!!<, >Pomocy<]".

Moze cos na engine'ie [ciach!], wywalajace komunikat "zmien nazwe tematu. Obecna jest niezgodna z regulaminem, bla bla..."

Wg mnie pomysł ok, ale co ze sposobem realizacji :wink: Może "jeżdżący na lamie" się wypowie :lol: (jako administrator:D), ale z tego co się orientuję to taką opcją zajmowałby się marco a z tego co widzę to dość rzadko zagląda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]A ja mam taki "malutki" pomysl zwiazany z nazwami tematow.

Moze przy zakladaniu tematu odpalalby sie jakis skrypt, ktory

nie dopuszczal by nazwy "[tu lista wyrazen kluczowych, np > Wazne!!<, >Pomocy<]".

Moze cos na engine'ie [ciach!], wywalajace komunikat "zmien nazwe tematu. Obecna jest niezgodna z regulaminem, bla bla..."

A masz świadomość, że to by działało we wszystkich działach (na Oślej też) i wykluczałoby tytuły typu "Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy...", "Do stałych użytkowników - WAŻNE!!!", "pytanie - proces a.exe ??", "pasek start (klasyczny) i wylaczenie pomocy technicznej."?

 

Wg mnie pomysł ok, ale co ze sposobem realizacji  :wink: Może "jeżdżący na lamie" się wypowie :lol: (jako administrator:D), ale z tego co się orientuję to taką opcją zajmowałby się marco a z tego co widzę to dość rzadko zagląda :wink:

Marco zaiste jest człowiekiem zajętym -- więc aktualnie sprawami technicznymi forum zajmuje się ParanoiK. Jak ktoś czyta topiki w tym dziale, to o tym wie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkujacy uzytkownicy nie moga otwierac nowych tematow... .

A z nowego regulaminu będzie odpytka.

Ja mam inny, brutalny pomysł: odpytka z podstawowych wiadomości na temat sprzętu, systemów.... ale nie przed rejestracją a przed założeniem pierwszego tematu przez nowego. Jeśli się okaże, że gość nie rozróżnia np. GF 3 od 4 albo chce podkręcać ale nie bardzo wie od czego zacząć to chyba nie ma sensu żeby zakładał temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkujacy uzytkownicy nie moga otwierac nowych tematow... .

A z nowego regulaminu będzie odpytka.

Ja mam inny, brutalny pomysł: odpytka z podstawowych wiadomości na temat sprzętu, systemów.... ale nie przed rejestracją a przed założeniem pierwszego tematu przez nowego. Jeśli się okaże, że gość nie rozróżnia np. GF 3 od 4 albo chce podkręcać ale nie bardzo wie od czego zacząć to chyba nie ma sensu żeby zakładał temat.

IMHO dyskryminacja i zniechęcanie początkujących :wink: Teraz albo pomogły apele administracji, albo moderatorzy dobrze wypałniają swoje funkcje bo ostatnio jest mniej pytań które były przerabiane po 100 razy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...