Skocz do zawartości
wujekoswiecim

Athlon AMD 1700 XP Palomino czy podkrecać???

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

nieszczesne palomino - a moze jednak nie moj kumpel ma AXP2000+ AGIUA - czy jakos tak i po odblokowaniu mnoznika(w poniedzialek) procek smiga jako AXP2200+ ale jako 8x210 wiec przyrost wydajnosci jest zauwazalny ale i tak bedzie go na dniach sprzedawal bo chce bartona

a na pytanie czy warto musisz sobie sam odpowiedziec

 

 

aha procek zostal odblokowany electronem a nie jakims olowkiem!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam palomino :D

full stable na XP 2200 + ale tylko asynchro bo pamieci jakie mam widać! ----> vcore 1.80v ,,pewnie poszedł by więcej tylko skończyła mi się skala vcore w biosie :?

 

 

 

 

a teraz chodzi synchro z memorkami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warto byłoby go odblokować i ustawić na 7,5x200 (oczywiście jeśli masz odpowiednią mobo i pamiątki). Przyrost wydjności będzei dość znaczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi na moim idzie na 1900+ nawet na obniżonym V do 1,70V :!: Ale się czasem zawiesi. Na 1,725V też czasem. Teraz jadę na nominalnym, czyli 1,75V. A dawniej jak odblokowalem mnożnik to nawet na podwyższonym nie chciał iść. A teraz proszę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego proca niewiele podkręcisz - ale warto odblokować i zmniejszyć mnożnik a podbić FSB synchronicznie z ramem.

Miałem 2000+ palomino - szedł na około 1800MHz, pozbylem się dziada i dokładając 20zł nabyłem pierwszego 1700jiuhb, tego się znów pozbyłem i dokładając tym razem 10zł nabyłem bestyję z podpisu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takowy procesor ale jak wiadomo ma zablokowny mnożnik, i tutaj moje pytanie czy jest sens odblokowywac w nim mnoznik, powiem jeszcze ze jak na Palomino to mało sie grzeje 43 stopnie w idle i do 50 w stresie przy wentylu Titan D5T

ja miałem Palomino 1.8+ i stałem przed takim samym dylematem. Ale 4 miechy temu udało mi się go na allegro puścić za 200zł, a za 195 kupiłem Durona 1600 z odblokowanym mnożnikiem. Na Athlonie Palomino mógłbym uzyskać 2200+ (max na powietrzu - ale niektórym maksymalnie chodziły jako 2000+ lub 2100+) - a teraz ? po prostu miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko nie zwiazane z tematem ale nie bede nowego tamatu zakladal. Ile dostane za swojego Athlona 1500 XP ile moge sie spodziewac, bo moze na alegro wystawie bo wiecej dostane niz normalnie. dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko nie zwiazane z tematem ale nie bede nowego tamatu zakladal. Ile dostane za swojego Athlona 1500 XP ile moge sie spodziewac, bo moze na alegro wystawie bo wiecej dostane niz normalnie. dzieki za odpowiedzi.

w tej chwili max 150 zł (tak sądzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AXP1800+ na 1690 Mhz czyli prawie 2100+. Nie jest to cos wielkiego ale dziwi mnie tylko ze przy napieciu 1,85 czyli u mnie max na plycie. Czy da sie jakos ziwekszyc napiecie na plycie aby poszlo dalej?

Z doświadczenia z dwoma palomino wiem, że podnoszenie im napięcia daje tyle co szamański taniec wokół obudowy... Oczywiście, że się da - zapodaj Pan vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na duronach spitfire nie ma "dziur" na ścieżkach, więc nie ma z tym większego problemu. Ja odblokowałbym mnożnik tylko wtedy, gdy miałbym płytę główną i pamięci zdolne pracować z fsb 166 albo 200MHz. Jeżeli dla Twojej płyty max to 133MHz fsb, to raczej nie opłaca się odblokowywać, bo podkręcisz proca raptem o 100-150MHz i nie będzie aż tak dużej różnicy w wydajności. Co innego jak oprócz lekkiego wzrostu taktowania zwiększy się znacząco także fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu podam że mojego palomino 1600+ podkreciłem z 1400 na 1755 MHz dzwigając magistrale z 133 na 166 a napięcie na 1.85 Temperatura w stresie dochodzi do 53 stopni. Teraz sie zastanawiam czy nie odblokować mnożnika i nie krecić do 200 zmniejszajać jednocześnie mnożnik. Tylko po odblokowaniu nie chce pozostawiać śladów, bo na gwiazdke mam zamiar zmienić procesor i chyba za taki co niby nic przy nim nie było kombinowane dostane wiecej ;) Wiec jak bede odblokowywał to mi pozostaje jedynie metoda ołówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spenser

No 8)

@Złoty

Są dziury tylko nie takie "wrażliwe" jak w późniejszych XPkach

E tam.... sens zawsze jest, zawsze to kilka MHz w górę :D Mój D800 @ 1066 ok 2V na K7VZA - nie mam czasu poszukać drut moda na większy mnożnik a pozatym mi się nie chce już w nim dłubać ale na 1153MHz jeszcze mykał. Jak się zmobilizuje to zmoduje PLLa i może dojde 150FSB :twisted:

P.S. Jakby dziur nie było to miałbym odblokowany mnożnik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...