Skocz do zawartości
Murek18

AMD ATHLON XP 2200+ Z PŁYTĄ ASROCK K7S8X

Rekomendowane odpowiedzi

POSIADAM PROCESOR AMD ATHLON XP 2200+ 1,8 GHz Z PŁYTĄ GŁÓWNĄ ASROCK K7S8X. PROCESOR TEN PODKRECILEM NA STANDARDOWYM CHŁODZENIU NA 2,1 GHZ. PŁYTA GŁOWNA MA ZAKTUALIZOWANY BIOS DO WERSJI NAJNOWSZEJ OZNACZONEJ CZYMS TAKIM P2.20. W BIOSIE PODNIOSLEM NAPIECIE Z 1,62 DO 1,7 , MNOZNIK MAM ZABLOKOWANY I MA ON 13,5 , FBS MAM USTAWIONE NA 156 MHZ, MODEL PROCKA TO THOROUGHBRED-B B0. NA TAKICH USTAWIENIACH CHODZI MI JUSH 3 GODZINE I MAM PYTANIE CZY MA KTOS PODOBNA KONFIGURACJE KOMPA Z PODOBNYM DO MOJEGO O/C , PROSZE PISAC , BO NIE WIEM JAK TO DLUGO POCIAGNIE A CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC CZY MOZNA JESZCZE WIECEJ PODKRECIC NA TYM STANDARDOWYM CHLODZENIU CZY BEDE MUSIAL SIE ZAOPATRZYC W COS LEPSZEGO. TEMPERATURA PROCKA TO 48-50 STOPNI, PRZY PELNYM OBCIAZENIU TO 52-57 STOPNI WIECEJ NIE PRZEKROCZYLO.

 

 

WCZESNIEJ MIALEM MNOZNIK 13,5 I FBS 153 BEZ PODNOSZENIA NAPIECIA CZYLI STADNARD 1,62 I CHODZILO JAKO 2,066 GHZ I BYŁO SPOKO PRZEZ MIESIAC A TEMP. PROCKA NIE PRZEKRACZAŁY 48 STOPNI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nastepnego posta napiszesz bez caps'a

2. potestuj procka jakims programem do tego odpowiednim np. prime95

3. niecale 60C to jeszcze znosna temperarura ale lepiej zaopatrzyc sie w cos bardziej wydajnego

4. kazdy proc kreci sie inaczej wiec nie oczekuj ze ktos poda ci gorne wartosci do jakich mozesz krecic

5. jaki masz zasilacz ?

temperatury to nie jedyna rzecz jakiej nalezy pilnowac - napiecia sa rownie istotne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie podnioslem z BIOSU jest tam gdzies taka opcja jak CORE OVER VOLTAGE czy cos takiego i ma do wybrania DISABLED/ENABLED. Jak mialem DISABLED włączone to napiecie było 1,6-1,625 V a jak ustawilem ENABLED to mam 1,68-1,74 Vi moge jechac z FBS do 165 MHz na 166 jush wyskakuje mi przy starcie tekst w stylu ze za 10 sekund BIOS zostanie zresetowany. Mam za słabe pewnie pamiatki i dlatego nie moge przekroczyc 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FSB - ustaw zworkami, nie biosem. Przestaw na 166 (w instrukcji masz, jakie powinno być ustawienie) i napewno pójdzie. U mnie tak samo wywalało, że proc nie idzie na 166 - przestawiłem na płycie i chodzi (sprawdź np. ze na 167 działa normalnie).

 

Skoro dalej nie ma opcji do regulacji napięcia, to nie da sie w biose ustawić napięcia, tylko druty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zworkami na płycie , ok to spoko :) , a mam pytanie czytałem w książcze ktora dostałem z płytą głowna i pisze tam że mnożnik moge ustawiać tez zworkami na płycie no i tu sie własnie chcialbym dowiedziec czy jak zmienie to za pomoca zworek to czy w biosie zmieni sie automatycznie mznożnik czy zależy to od procka ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno mam pytanie : jak mam napiecie te +12V to w odczycie z biosa wykazuje mi miedzy 12,5 a 12,7 to dobrze czy źle, takie napiecie mam nawet jak nie podrecam proca i podkrecam go z 1,8 ghz na 2,2 ghz.

 

O i cos jeszcze jak podkrece na te 2,2 ghz czyli 13,5*166 to moge sie spodziewadz stabilnej pracy kompa , wiatrak mam jakis standardowy pod amd z 5000 obr. / min czy bede musial kupic cos lepszego czy to wystarczy ???. 2 dni temu mialem 13,5*163 napiecie podniesione o te 5% z poziomu biosa i chodził stabilnie : max temp. to 54C i mialem przez ponad 2 godziny puszczonego PRIME i wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mnożnik raz przestawiłem i troche popsułem grafę, więc tu Ci nie pomogę. 12.5 i 12.7 to troche za duzo... Chyba Ci zasiłka siada (albo złe wskazania napięć, ale u mnie dobrze wskazuje). Co do tygodnia - musisz znać serię (był gdzieś chyba taki program do tego, nie pamiętam jak sie nazywa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ do hajper'a ]

 

Aha to z mnoznikiem nie kombinuje nawet :P , a co do tego napiecia +12 V to 12.5 - 12.7 odczytuje mi MBM5 anie BIOS pomyliłem sie z pospiechu, ale w AIDZie i BIOSie pokazuje te 12,4 i jest problem tak mam od samego początku jak kompa kupiłem jakies 1,5 miecha temu :D:D:D. A ten wzrost napiecia +12 V może zależeć od tego że mam DVD , CD-RW , DYSK TWARDY podpiete ??? :P hehehe . A ty jakie mash te +12 V w odczycie z BIOSa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to co w podpisie - 2500 obr i 41C max w stresie. A Twój - pomierzysz temp to zobaczysz :) Tylko nie wiem, czy Ci pójdzie na takim mnożniku...przydałoby sie chyba ciut obniżyć. Agp i pci masz zablokowany przy 133/166 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem zakładać nowego tematu więc spytam sie tu 8)

 

oznaczenie mojego athlona to:

AX200DMT3C

AGOIA0214SPBW

Y8091630132

 

i teraz moje pytanko?

czy jest możliwość odblokowania mnożnika, bo z tego co słyszałem to bodajże po 44tyg. produkcji mnożników nie można odblokować wogóle.

wiem że to troche lamerskie pytanko, ale prosiłbym o pomoc :wink:

 

 

pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mash Palomino ??? bo w programiku mi tak pokazało jesli tak to mash go z 14 tygodnia ale nie wiem czy w nim jest odblokowany mnożnik może ktos inny ci powie tylko powiedz z ktorego tygodnia jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajper mam pytanie do ciebie

 

Czytałem w niektórych postach że na tej K7S8X PCI ma zablokowaną całkowicie częstotliwość niezależnie od tego jak zmieniam fbs i sie chce ciebie spytac czy to prawda :P ??

 

PS. Sorki ze sie trak wypytuje o te czestotliwosci PCI/AGP ale nie chce przetaktowac PCI i poslac twardziela na tamten swiat :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...