Skocz do zawartości
shirkan

nowy model 17" czy starszy 19"

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko

który lepiej monitorek <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>:

19" Iiyama Vision Master Pro 452 (MA901U) to jest 19 cali !!!! model wycofany z produkcji z 2 letnią gwarancją leżak magazynowy

http://www.sklep.age.pl/druk.php?m_kod=MO19_IIAMMA901U

17" SAMSUNG 765MB

http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=MO17_SAMS765MB

czy może

17" LG F700P Flatron

http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=MO1...O17_LG__SWF700P

albo

17" Iiyama LM704UT Vision Master Pro1413

http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=MO1...O17_IIAMLM704UT

17" Philips 107P50

http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=MO17_PHIL107P50

wszystkie na płaskim kineskopie.

IIYAMA ma tylko 24 miechy gwarancji i jest leżakiem magazynowym, czy to cos zmienia? Reszta monitorków nówki.

Na co się zdecydować? i dlaczego

 

 

nie patrzcie na ceny

wszystkie monitorki w cenie max 800zł :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19" Iiyama Vision Master Pro 452 (MA901U) to jest 19 cali !!!! [...]

wszystkie monitorki w cenie max 800zł :?:

To nie ma co się zastanawiać bierz Iiyame, super monitorki, że leżakował sobie to nie ma to nic do rzeczy jeśli nikt się na nim nie wyżywał to powinien długo pochodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

nie patrz na marke itp bzdety :!: musisz obejzec wszytkie dostepne sztuki i wybrac najlepszy egzemplarz

 

akurat sam jestem na etapie kupowania monitora 19" (NEC FE991SB sie do niczego nie nadawal) i moge powiedziec jedno dostepne obecnie w sprzedazy monitory CRT to po prostu DNO wiekszosc ma fatalna geometrie nawet 2 szt. iiYama HM903DT byly tragiczne pod tym wzgledem, praktycznie modele kazdego producenta maja jakies wady :( a najlepsze jest to ze jakis tanszy model potrafi byc o niebo lepszy niz model topowy (lepszy to nie znaczy pozbawiony wad),...

powiem tak nie znalazlem zadnego monitora ktory nie mialby rozmazanego obrazu (caly ekran lub czesc) w zalecanej przez producenta rozdzielczosci :(

 

i dochodze do wniosku:

- albo czas monitorow CRT (tych dla zwyklych zjadaczy chleba czyli ponizej 3000 zl) bezpoworotnie minal

- albo do Polski trafiaja buble i odrzuty z rynku np niemieckiego

 

NIESTETY :cry:

 

chyba sie skonczy na LCD 17" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc pooglądałem, podotykałem :)

i w końcu wybrałem 19" ta wielkość to jest coś po testowałem programem nokii i wszystko spoko :)

więc już dziś za 19" od IIYAMA się kryje

polecam ludzi ze sklepu www.gvcnet.pl -wspaniała obsługa

 

benek ja sam niewiedziałem co kupić a nowsze modele sa do bani poprostu przestało producentom na nich zależeć dlatego wybrałem magazynowaną 19" która nie jest juz w produkcji żaden monitor 19" calowy za tą cene czyli 850zł (2 - letnia gwarancja) nie ma takich parametrów a te powyżej 1000 są nadal lipne NEC,Samsun, LG

dopiero od 1800 zaczynaja się dobre modele a na taki szkoda mi kasy

 

jeszcze raz polecam www.gvcnet.pl -sklep z monitorami które leżały w magazynie a www.gvc.pl nowe monitory IIYAMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:  

 

nie patrz na marke itp bzdety :!: musisz obejzec wszytkie dostepne sztuki i wybrac najlepszy egzemplarz

 

akurat sam jestem na etapie kupowania monitora 19" (NEC FE991SB sie do niczego nie nadawal) i moge powiedziec jedno dostepne obecnie w sprzedazy monitory CRT to po prostu DNO wiekszosc ma fatalna geometrie nawet 2 szt. iiYama HM903DT byly tragiczne pod tym wzgledem, praktycznie modele kazdego producenta maja jakies wady :( a najlepsze jest to ze jakis tanszy model potrafi byc o niebo lepszy niz model topowy (lepszy to nie znaczy pozbawiony wad),...

powiem tak nie znalazlem zadnego monitora ktory nie mialby rozmazanego obrazu (caly ekran lub czesc) w zalecanej przez producenta rozdzielczosci :(

 

i dochodze do wniosku:

- albo czas monitorow CRT (tych dla zwyklych zjadaczy chleba czyli ponizej 3000 zl) bezpoworotnie minal

- albo do Polski trafiaja buble i odrzuty z rynku np niemieckiego

 

NIESTETY  :cry:

 

chyba sie skonczy na LCD 17" :P

 

Benek proponuje obejrzec SAMSUNGA 957MB, ja kupowalem gdzies tak w listopadzie czy grudniu i jestem bardzooo zadowolony. Trzeba sie dobawic nim troche(tzn. pogrzebac w ustawieniach geometrii) i bedzie git. Za 1K chyba nic lepszego nie dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek proponuje obejrzec SAMSUNGA 957MB, ja kupowalem gdzies tak w listopadzie czy grudniu i jestem bardzooo zadowolony. Trzeba sie dobawic nim troche(tzn. pogrzebac w ustawieniach geometrii) i bedzie git. Za 1K chyba nic lepszego nie dostaniesz...

1. ogolnie kasa nie gra roli, ale na EIZO T766 lub LaCie electron19blue IV to mnie raczej nie stac bo to ponad 3k za 19" :(

 

2. wiesz jak ja porownalem np NECa FE991SB z teraz z egz. chyba z wrzesnia 2003 (jeszcze nie mial TCO'03) to byly to zupelnie 2 rozne monitory - na kozysc tego starego

 

3. generalnie chce cos na "-tornie" (bo z definicji w kinolach z maska preforowana jest gorsza geometria i wieksza mora niz w szczelinowkach) i dobrze by bylo zeby mial wejscia BNC a nie tylko D-SUB

 

niestety jestem bardzo wymagajacy a mam ograniczony budzet - obecnie do okolo 2.2k, jeszcze mam "do przetestowania" 2 kontakty i jak nic nie zdzialam to albo 17" LCD albo jakas konkretna uzywka CRT 19" (a moze nawet 21") albo ... wszystko przepije i bede mial z glowy ;)

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, aż mnie zaskoczyłeś :?

wczesniej już obstawialiśmy miedzy necem, philipsem i samsungiem (alfabetycznie :P )

no i padło na tego pierwszego, więc go też kupiłem i nie widzę by w ktorymś miejscu na ekranie miał coś z geometrią :roll:

mój model jest z stycznia tego roku no i już z tym TCO'03

może trafił ci sie jakiś felerny model tego neca :P czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, aż mnie zaskoczyłeś :?

wczesniej już obstawialiśmy miedzy necem, philipsem i samsungiem (alfabetycznie :P )

bo opieralem sie na "nieaktualnych" danych - tzn na monitorach kupionych okolo roku temu :!:

 

...no i padło na tego pierwszego, więc go też kupiłem i nie widzę by w ktorymś miejscu na ekranie miał coś z geometrią :roll: ...

moj swiecil jak choinka i mial zbyt rozmazana (jak dla mnie) czcionke przy 1280x1024 85Hz :x

 

...może trafił ci sie jakiś felerny model nego neca :P czy co?

:P wiesz przerzucilem w kilku sklepach pare egz. i ten byl najlepszy ale jak go domciu porownywalem z moim staruszkiem (Philipsem 107MP Brilliance) to byl tragiczny, najsmutniejsze ze nawet stary Philips 109B byl lepszy (moze poza geometria) od tego NEC'a FE991SB ...

 

zrob test - ustaw przy 1280 x 1024 najpierw 75Hz a potem przestaw na 85Hz - czy czcionka jest tak samo wyrazna/ostra czy rozmyta :?:

jezeli zyleta to czuj sie wybrancem, jak rozmyta - obecnie w NECu to norma :x

zwlaszcza w rogach - najlepiej widac to przy czarnej czcionce na szarym tle lub niebieskiej na czarnym (DEBILE z NECa nawet cos o tym napisali w instrukcji ale ja mam to w d.pie - place i wymagam - jak ci z NEC/Mitsubishi nie potrafia robic monitorow to niech spadaja)

 

ja juz wymieklem - nawet te drogie iiyamy 19" sa do bani :?

 

wiem jedno na 99% nie kupie juz nowego CRT - chyba ze trafie jakis ideal ale mam juz dosyc szukania - zostaly mi chyba tylko sklepy MM :?

 

PS a najbardziej mnie wku...aja sprzedawcy ktorzy twierdza ze tak musi byc - np z rozmyta czcionka albo z mora nie do wyregulowania itp rzeczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie odkad mam ten monit to własnie jadę w tej rozdzielczosci 1280x1024 no i nie mam zadnych rozmyć, teraz jednak też sprawdziłam jak jest przy 75Hz i tak samo, wszystko ideal, w wordzie czy na Tweaku tekst w każdym miejscu ekranu jest perfekt wyraźny :!:

od razu jak go zakupiłem to też go testowałem tym programikiem monitor test i jeszcze nokia test i wszystko perfekt, jedynie co zauważyłem to zaraz przy właczeniu monita obraz jest większy o milimetr na dole u góry i z prawej strony, ale po 15 minutach wszystko jest idealne, wiec przy dużych monitach radze ustawiać obraz tak dla pewności po 20 minutach.

skoro tak sie zawiodłeś to kup sobie cos na trinitronie soniaka :wink:

ja właśnie pozbyłem sie już mojej wysłużonej 15-ki CTX PR500T Futura na kinolu Sony Trinitron, to był dobry monit i aż mi go było żal sprzedawać ale poszedł za 300kafli :P, w końcu dałem za niego kiedyś 11 :twisted:

jak co to polecam ci też CTX, tylko trudno je już dostać - PR960F

 

----------------

aha, w wordzie przełaczyłem jeszcze na układ sieci web i dałem czarne tło i niebieski tekst i jeszcze pare innych mozliwosci i naprawde nie mam nigdzie rozmytej czcionki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

od razu jak go zakupiłem to też go testowałem tym programikiem monitor test i jeszcze nokia test i wszystko perfekt, ...

wiesz ja tez nie kupowalem go w ciemno - ale w domu porownalem FE991SB vs. 107MP Brilliance i okazalo sie ze ten NEC cienki jak barszczyk :P i nic nie da sie zrobic bo brak "BeNCkow" :(

 

...jak co to polecam ci też CTX, tylko trudno je już dostać - PR960F ...

jeden z userow z Tweaka moze mi odsprzedac ale ja juz powoli zerkam w strone LCD - mimo kilku wad stanowia bardzo ciekawa alternatywe dla tego zlomu CRT co jest w sklepach

 

...

aha, w wordzie przełaczyłem jeszcze na układ sieci web i dałem czarne tło i niebieski tekst i jeszcze pare innych mozliwosci i naprawde nie mam nigdzie rozmytej czcionki

ciesz sie bo zapewniam ze rownie latwo mogles trafic bubla - normy jakosciowe jakie przyjal NEC (i nie tylko) to po prostu PARODIA :!: za sprawny mozna uznac taki BUBEL ze glowa mala :!:

 

a i serwis NECa (ten w Bielsku) to porazka - np porada w stylu

"jak panu zle sie pracuje przy odswierzaniu 85HZ to niech pan przestawi na 75Hz"

po prostu dyskwalifikuja ta firme w moich oczach :!:

75Hz przy 19" - DEBILE :!:

 

NO MORE NEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...