Skocz do zawartości
Marcin5611

Ile jestescie wstanie płacić za orginalne gry??

Ile jestescie wstanie placic za orginalne gry??  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile jestescie wstanie placic za orginalne gry??

    • 20zl
      28
    • 40zl
      55
    • 70zl
      31
    • 100zl
      3
    • 120zl i wiecej
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Ile jestescie wstanie płacić za orginalne gry??

Dlaczego? I co myslicie o przyszłosci wysokich cen na gry?

 

Czy chcieli byscie płacic np. 20%mniej za gre jesli trzeba by ją było ściągnąć z internetu a nie kupowac w pudełku na cd?

 

I co sądzicie o kupowaniu albo ściąganiu nielegalnych kopi oprogramowania?

 

Czy po np. graniu w wersje pira... gry kupiliście orginał? Bo ja pare razy tak.

 

Myśle że przydało by się przykleic ten topic, dlatego prosze moderatorów o jego przyklejenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie 70zł jest jak najbardziej ok. Powyżej 100 jeżeli sie naprawde bardzo lubi daną grę.

 

Za fallout tactics pack dałem 99zł i jestem bardzo zadowolony

Za NWN dałem 129 bodajże i też nie narzekam

 

Gier z netu prawie nie ściągam bo zwyczajnie mi sie nie chce ślęczeć na DC++ a torrent jak mi nie działał tak nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gre chce miec to dam ile za nia sobie zycza... Z ciezkim sercem, ale 169 za Medieval Total War swego czasu dalem, a potem 99 za dodatek. W koncu odstresowanie jest tego warte :). A te gry za darmo sie nie robia przeciez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem IMHO sa poniekad tez NASZE ZAROBKI W POLSCE!!!! no bo popatrzcie trudno aby gra ktora wychodzi na zachodzie i kosztuje powiedzmy 40 Euro u nas byla sprzedawana za 40 zeta...wtedy pewnie caly zachod by zamawial u nas gry przez neta...na to producenci napewno by nie pozwolili...

 

A Z DRUGIEJ strony ceny gier sa tez totalnie przegiete (zarowno na zachodzie jak i u nas)...np. taki FARCRY albo UT2004...cena bedzie pewnie okolo 140zl(jesli nie wiecej)...i teraz na prosta logike:

*1 plyta DVD - koszt absurdalnie niski (no ile moze kosztowac przy zamowieniu rzedu xxx tysiecy sztuk?? 2 zl?? nawet niech bedzie 3)

*nagranie jej - nie mam pojecia - niech bedzie nawet 5zeta

*nadruk na nia - 1-2 zl??

*pudelko, instrukcja, "papierki" - niech bedzie 4zl

 

w sumie wyszlo mi 15 zlotych...dobra dla malkontentow przemnozmy razy 2...niech koszty ze tak powiem "materialne" wyniosa 30zl...wiec dlaczego gra kosztuje 140 zl?? dobra jakis podatek 20%...gra kosztuje 40zl...a gdzie "wiekszosc"??? czyli 100zl?? czy tworcy i dystrybutorzy musza brac od nas az tyle kasy?? dlaczego John Carmack ma jedzic sobie Ferrari?? czy naprawde ich praca JEST AZ tyle warta??? wiadomo ze jest warta sporo ale czy AZ TYLE???po drugie czy np. w takiego Farcrya zagramy wiecej niz 1 raz?? nie sadze...przynajmniej mi nie bedzie sie chcialo tez gry przechodzic drugi raz...wiec dochodzimy do wniosku ze wiekszosc gier (nie wszystkie of kors - np. Diablo nie) sa jednorazowego uzytku.. dobrym przykladem jest ta nowa plyta Perfectu do sciagniecia za 15zl...co sie okazuje??? ze dystrybutorzy, wytwornie itd. sa WIELCE oburzone...no ba jak one nie moga dac przebicia na plycie 100%???SKANDALLL!!! :D

 

dlatego mysle ze gry powinny byc max po 60zl, a muza 20

 

DLATEGO jak najbardziej POPIERAM polityke tworcow PAINKILLER'a i 20 kwietnia ide do sklepu/koisku i kupuje ORYGINAL!! i daje sobie reke uciac ze jego tworcy zarobia najwiecej kasy i sprzedadza najwiecej oryginalow w Polsce...a kto sciagnie ta gre z netu albo kupi u ruskich jest %^$##$%$%%&^*& (tu wpisz swoje okreslenie)

 

edit: jeszce mi sie przypomnialo: A FILMY DVD???? toz to juz zupelne przegiecie na calej linii..80zl za film?????? przeciez to juz IMHO jest po prostu chamstwo...przeciez w tak wydanym filmie nie dochodza koszta produkcji filmu bo te sie przeciez zwracaja przewaznie z kin...i jeszcze tyle kasy wyciagac za obejrzenie 1-2 razy filmu..echhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że gry powinny być sprzedawane w cenie tak gdzieś do 50 złotych. Najlepiej gdyby można je było (po zapłaceniu - np wysłaniu smsa i otrzymaniu kodu) legalnie ściągać z sieci. Nie trzeba byłoby wtedy płacić za opakowanie i nośnik, a nasza kasa trafiałaby do twórców gry a nie do wielu pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za zwykla gre dalbym z 40zl. a za Hit np. Far Cry z 70zl max.(no bo nie bede gral ciagle w nia no nie?? )

Tez mam taki cennik: za przeciętną 40, a za hit 70.Chociaż kiedyś kupiłem Fife 2001 za 99PLN ale dzisiaj bym tyle nie dał.Stówki i więcej bym nie dał nigdy,uważam,że to bandytyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja połakomiłem się na :

Dune

Teenagenta

Electrobody

Netstorm

MDK

Destruction Derby 2

Nigdy nie wydałem na gre więcej niż 50 złotych . Poza tym lepiej jak :

1 osoba kupi grę za 100 złotych czy 10 osob gre za 10 złotych . I zakładam ze tych osób od 10 złotych byłoby o wiele wiele więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego, że PainKiller wyjdzie za 20zł będzie mało osób, które zagrają w pirata! Ja nawet nie chcę ściągać tylko czekam aż ukaże się w kiosku. Nawet na jednym z warezowych forów koleś poprosił o linka. Odpowiedź była taka: "Mam ale Ci nie dam. Ta gra ma kosztować 20zł i to jest naszej produkcji". I zgadzam się z tym. Wole zapłacić za tą grę śmieszne pieniądze. Niech praca programistów zostanie wynagrodzona i będzie mobilizacją do dalszej pracy! Widać, że chłopaki mieszkają w Polsce i wiedzą jakie mamy warunki! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.50 zł.

 

 

 

 

Nie sądzicie, ze ci, co zrobili gre chcieliby na niej zarobić ? Ceny gier nie różnią tak bardzo, niz ceny na zachodzie, a te obliczenia z tłoczeniem płyt, transportem to mozna sobie głeboko wsadzić, bo ktoś kto zrobił gre moze i 1000 zł sobie krzyczec - w koncu jest autorem.

 

Jak myslicie, ze nie powinni aż tak krzyczeć - to moze sami zarabiajcie po 100 zł miesiecznie ? Oni przecież nie wydają gier codziennie czy co miesiąc ale co kilka miechów i to musi starczyć na wszystko, łącznie z utrzymaniem takiej firmy przez czas, przez jaki gry się nie będą juz sprzedawały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie po 40PLN

max dla hitow - 70PLN

Dokładnie tak samo. Uważam że powinny być dwa rodzaje gier. Jedne dla kolekcjonerów z różnymi bajerami typu pudełka, koszulki, kubki instrukcje 500 stron itp itd które kosztowałyby powyżej 100 zł. Oraz drugi rodzaj to gry poniżej 100 zł (cena w zależności od ilości płyt) w pudełku od DVD tłoczona. Wtedy niebyłoby nieporozumień. Ja często mam takie "fazy" że w ciągu tygodnia przechodzę daną gre (UT2003 i Soul Reaver 2 przeszedłem w trzy dni). Nieopłaca mi sie więc kupowac gry która na to nie zasługuje. To prawda miałem wielką przyjemność z grania w te gry, ale to nie jest coś za co możnabybyło zapłacić ponad 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ceny sa wygórowane to fakt, ale komu sie chce ślęczeć 3 lata nad jedna gra, żeby zrobiła wrażenie??

typu FarCry... Przecież nie tworzyli ja w tydzień czy miesiąc!

Musicie zrozumieć.. Postawcie sie w swojej sytuacji szukacie pracy jesteście programistami/grafikami.. tworzycie grę która ma być hitem 8h dziennie nad głupim efektem. Robiąc grę myślisz ile z tego zarobisz tyle pracy i jakiś "glupi" pirat ściągnie sobie ja z netu pogra i powie ze jest do [gluteus maximus] bo nie może przejść jakiegoś etapu (niestety tak jest).

Druga sprawa jest to, ze żeby zrobić dobra grę, silnik trzeba mieć wiedze, trzeba przeprowadzać badania na b. drogim sprzęcie. Widziałem jak robią postacie do gier gdzie laserowo ruchy człowieka sa generowane i przetwarzane.

trzeba opłacić tysiące ludzi którzy ta gre tworzą, podatki, siedzibie firmy, oprogramowanie (windowsy, photoshopy, 3dmaxy, dzwiekowe i wiele wiele innych) do tego trzeba updatowac sprzęty co jakiś czas, oraz oprogramowanie... tak sie tylko wydaje ze to takie tanie do tego jeszcze trzeba mieć zysk, żeby opłacić swoje Zycie i tworzyć następna gre.

Ale jeśli gra nie ma trybu multiplayer i jest krótka tutaj pomachajmy Max Payne 2 to rzeczywiście cena 70zl to max jaka mogę zapłacić...

Ale jeśli gra ma piękny tryb multiplayera np battleField Vietnam to dlaczego miąłbym nie zapłacić tych 130zl za gre? W końcu będę się świetnie bawił i mi się nie znudzi w tydzień!

Z drugiej strony jeśli gra jest droga to przeciętny 12latek który wyzywa wszystkich na serwerach i psuje każdemu zabawe, poprostu jej nie kupi bo nie dostaje takiego kieszonkowego :)

można też spekulować na tym, ze ludzie nie maja dobrego sprzętu na świecie wiec nikt nie kupi tak wymagającej gry... nie każdy ma 1gb ramu i r9800pro/xt żeby sobie komfortowo pograć i mięć z tego przyjemność...

A co do filmów to jest inna sprawa.

filmy tworzone w stanach sa robione za b. duża kwotę miliony dolarow, i SA z regony b. dobre np taki ‘matrix’... a polski film ‘ogniem i mieczem’ czy co tam… jest robiony za kwotę zwykłego amerykańskiego serialu rozrywkowego typu rodzina ‘Bandich’ czy jak im tam... dlatego jeśli widze na polce ‘matrixa’ na DVD za 80zl i obok niego stoi ‘Ogniem i mieczem’ za ta sama cenę to jednak jest to żenadą.... takie filmy polskiej produkcji powinni dawać za darmo do gazet dla pan ale i tak bym nie tkną tego kijem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie max za dobra gre to 40-50zl a za jakis juz hitcior na maxa to moze i 80zl, jezeli zarabiam np jakies 600zl w Biedronce hmmm to chyba za duzo niech bedzie 400zl :? to jesli mam wydac na gre 189zl (Activision itp maja takie ceny) to ja ich pierdziele i ide do kumpla co ma neo i mam na drugi dzien,

mam w chacie 5 orginalnych gierek z tego DF Blackhawk Down za 15zl od kumpla :D co nie lubi tego gatunku i teraz zbieram kase na Team Sabre tylko po to aby pograc w sieci i mam dylemat jak kazdy inny, np za ta kase mialbym dobra myszke optyczna albo np sprzedal starego proca dolozyl i kupil nowego aby gierka ktora chcialem kupic jeszcze lepiej smigala...skoro jakis zasrany m.wisnie....wydaje plyte za 5zl a supcio giera Painkiller bedzie za 20 tzn ze mozna beznajmniejszego problemu wydawac gierki za grosze tylko ze analitycy z takich wielkich firm chyba sobie nie zdaja sprwy jak u nas sie zyje i jak trudnio jest zdobyc te kase, nie jestesmy na zachodzie gdzie kazdy ma co 4 michy nowa grafe, proc itp.... tylko w polsce gdzie rzadzi glupota tego narodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie kupiłem żadnej gry, czy nawet gazetki z pełną wersja ( już ze 3 lata), bo wszystko co chcę, mam w necie :P I w sumie tak zostanie, bo szkoda mi kasy, nawet 7 zł na Komputer Świat jest dla mnie zbędnym wydatkiem. Jak będziemy zarabiać średnio 2-3 tys. Euro, z wielką chęcia się przejdę do Empiku i kupię co nie co, a tak to przykro mi- sam nie pracuję ( jeszcze), średnia pensja Polaka to 200-300 euro, a nie rzadko 200, więc ja p... taki interes :| Ceny europejskie, a zarobki polskie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...