Skocz do zawartości
Dr4g

athlon 64 3000+ czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko dokladnie mam zamiar kupic to cudo z jakas plytka microstafa? moze mi wyjasnicie czym rozni sie od poczciwego Xp i czy mozna go dobrze podkrecac ? sa jakas bloki na tego athlomnka ? narazxie z tego co wiem to 64 bit nie jest wykorzystywane bo programy i gry dzialaja na 32 bit i wcale nie jest gorszy od p4 a w grach to o wiele lepszy a co sie bedzie dzialo pozniej jak wszystko podejdzie pod tego bartka rakieta!! Tylko nie wiem jak sie podkreca i to jeszcze z chlodzeniemk wodnym to tyle Czekam na wasze sugestie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mial bym brac tak z miejsca jak stoje to:

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_10454.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8540.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_10456.html

 

a jesli ty teraz cos takiego kupisz to bedziesz mial kompa na jakies 2 lata a jak wyjda os-64 bit to tez nie bedziesz mial problemu i powiem ci ze bym wzial sobie cos takiego j.w 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka jest elegancka jeszcze abit napewno dobry do krecenia i wogole jest jeszcze plyta asusa na nforcie 3 ale ona w <span style="color:red;">[ciach!]</span> kosztuje a podobno to kt800 ostro wymiata i jeszcze to wyposarzenie robi wrazenie a jesli chodzi o chlodzenie to mysle o WC bo chce miec cisze i niskie temperatury a ten cooller to glosny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczciwego XP rózni się własnie architekturą czyli 64Bit, zintegrowany kontroler pamięci, SSE2 ( jeśli sie myle to ktoś mnie poprawi ), inna podstawka a co za tym idzie nowe mobo.

 

Z podkręcaniem niestety nie masz co liczyć na jakieś rewelacje, pod tym względem Xp nadal jest mistrzem w stajni AMD.

 

Bloczek wodny nie wymaga jakiejś specjalnej konstrukcji, po prostu kwestia innego mocowania do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho nie ma teraz sensu kupowac tego procesora:

 

:arrow: jesli uzywasz windows to z tego co wiem 64bitowe wersje maja byc dopiero okolo grudnia (angielskie, a patrzac na opoznienia w wydawaniu service packow, polska wersja to conajmniej 3 miesiace pozniej).

:arrow: plyty ktore obecnie sa na rynku nie maja zablokowanego pci/agp

:arrow: niedlugo ma wejsc socket 939 (25 maja?)

:arrow: zanim kupisz, poczytaj artykuly na overclockers.com o a64. ostatnie arty: 1, 2. poczytaj tez starsze bo warto.

wydaje mi sie, ze Ed Stroligo ma troche inny punkt widzenia, niz goscie w innych serwisach, troche bardziej stapa po ziemi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jesli uzywasz windows to z tego co wiem 64bitowe wersje maja byc dopiero okolo grudnia (angielskie, a patrzac na opoznienia w wydawaniu service packow, polska wersja to conajmniej 3 miesiace pozniej).

wydaje mi sie ze widzialem w jakiejs osiolkowej linkowni windowsa 64 bit ale moge sie oczywiscie mylic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:arrow: jesli uzywasz windows to z tego co wiem 64bitowe wersje maja byc dopiero okolo grudnia (angielskie, a patrzac na opoznienia w wydawaniu service packow, polska wersja to conajmniej 3 miesiace pozniej).

wydaje mi sie ze widzialem w jakiejs osiolkowej linkowni windowsa 64 bit ale moge sie oczywiscie mylic :wink:

IT LOOKS LIKE Microsoft won't be in a position to launch a 64-bit Edition of Windows for anybody's 64-bit chippery any time before Q4, or what we call winter up here in the northern hemisphere.

zreszta sam zobacz

a to co widziales do sciagniecia to pewnie to co mozna LEGALNIE sciagnac stad. jest to wersja testowa (360 dni) i oczywiscie w jezyku angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro ma kase to co mu za to zaproponujecie lepszego w tym przedziale cenowym :o? B2500+? który nawet po podkręceniu dostanie baty od tego A64? .Jezeli jest w stanie wydac tyle kasy w kompa to w tej cenie nie ma nic lepszego!! wiec nie wiem czemu niektórzy odradzają?. Aha płytke to sobie kup Shuttle (chyba najlepszy wybór z s754)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho nie ma teraz sensu kupowac tego procesora:

 

:arrow: jesli uzywasz windows to z tego co wiem 64bitowe wersje maja byc dopiero okolo grudnia (angielskie, a patrzac na opoznienia w wydawaniu service packow, polska wersja to conajmniej 3 miesiace pozniej).  

:arrow: plyty ktore obecnie sa na rynku nie maja zablokowanego pci/agp

:arrow: niedlugo ma wejsc socket 939 (25 maja?)

:arrow: zanim kupisz, poczytaj artykuly na overclockers.com o a64. ostatnie arty: 1, 2. poczytaj tez starsze bo warto.

wydaje mi sie, ze Ed Stroligo ma troche inny punkt widzenia, niz goscie w innych serwisach, troche bardziej stapa po ziemi :)

Tyle , ze A64 nie podkreca sie przez FSB , tylko zwiekszanie magistrali Hyper Transport , wiec to raczej nie jest problem :) (poprawcie mnie jesli sie myle...) A co do zakupu to wydaje mi sie , ze jest jeszcze za wczesnie . Za jakies 5-6 miesiecy te procki poleca w dol bo znowu wyjda nowe modele . Jesli mialbym ci polecic cos na dzien dzisiejszy to tylko mobilne bartki i najlepiej wersje z odblokowanym mnoznikiem do tego abit NF7 albo epox 8rda3+ i nic innego... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... w sumie gdybym mial kaske... to tez moze wzialbym Antka 64, moze i faktycznie wkrotce beda tansze, ale przyjemnosc posiadania takiego cacka jest nieziemska :D. Minusem jest sprawa z podstawkami, moze faktycznie warto poczekac kilka tygodni na ostateczne wyjasnienie tej sprawy? Jesli juz bym bral to na pewno nie plyte MSI, tylko wzialbym Shuttle - zreszta najwiecej o AMD 64 znajdziesz tutaj - http://www.xtremesystems.org/forums/forumd....php?forumid=58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto ale to jest twój wybór a ja sobie za dwa lata kupie ten procek za 300zł i płytę za 200zł  :D  :D  :D

 

Takich ludzi jak ty nie rozumiem co z tego że kupisz sobie tego athlona za 2 lata w cenie 300zł to najlepiej czekać i nie kupować. To ja sobie nie kupie R9800PRO bo za rok będzie za 400zł albo za 3 lata bo będzie po 100zł LLLLLLLLLOOOOOOOLLLLLLLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto ale to jest twój wybór a ja sobie za dwa lata kupie ten procek za 300zł i płytę za 200zł  :D  :D  :D

 

Takich ludzi jak ty nie rozumiem co z tego że kupisz sobie tego athlona za 2 lata w cenie 300zł to najlepiej czekać i nie kupować. To ja sobie nie kupie R9800PRO bo za rok będzie za 400zł albo za 3 lata bo będzie po 100zł LLLLLLLLLOOOOOOOLLLLLLLL

Jak będzie po 400zł to też kupie ale tak na serio to wiem o co ci chodzi dajmy na to przykład po co kupować teraz Bartona 2500+ skoro za 2 lata bądzia tak samo wartościowy jak dzisiaj duron 600 chodzi mi oto że jak całe życie będziesz oszczędzać na sprzecie to zawsze będziesz miał kompa do du.y ale kasę w portwelu i co z tego skoro będzie ci się zacinała każda gra to jest bez sensu ale kupować dzisiaj taki procek i mobo to lekka przesada ja bym zaczekał trochę i kupił to trochę taniej jak już tak bardzo ci zależy żeby mieć atchlona 64 :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no do czerwca niedaleko narazie jade na duronie 1000 juz sie nie moge doczekac :DD a jesli chodzi o te plytki shuttle to ngdzie ich nie ma dalibyscie jakis link  :?

Z durona 1000 na athlona 64

za

lepsza szybkość we wszystkim ogulnie wydajność

przeciw

cena

produkty będom szybciej tanieć niż ci się wydaje

jak będziesz chciał sprzedać zestaw za rok to nie dostaniesz dużo $ bo nowe części będą takie

 

Nie opłaca się lepiej kupić Bartka 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no do czerwca niedaleko narazie jade na duronie 1000 juz sie nie moge doczekac :DD a jesli chodzi o te plytki shuttle to ngdzie ich nie ma dalibyscie jakis link  :?

Z durona 1000 na athlona 64

za

lepsza szybkość we wszystkim ogulnie wydajność

przeciw

cena

produkty będom szybciej tanieć niż ci się wydaje

jak będziesz chciał sprzedać zestaw za rok to nie dostaniesz dużo $ bo nowe części będą takie

 

Nie opłaca się lepiej kupić Bartka 2500+

Popieram. Na dziś 2500+ jest lepszym wyborem.

 

Misiu15go! Popraw ortografię i styl, bo Twoja wypowiedź jest niezgodna z regulaminem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no do czerwca niedaleko narazie jade na duronie 1000 juz sie nie moge doczekac :DD a jesli chodzi o te plytki shuttle to ngdzie ich nie ma dalibyscie jakis link  :?

Z durona 1000 na athlona 64

za

lepsza szybkość we wszystkim ogulnie wydajność

przeciw

cena

produkty będom szybciej tanieć niż ci się wydaje

jak będziesz chciał sprzedać zestaw za rok to nie dostaniesz dużo $ bo nowe części będą takie

 

Nie opłaca się lepiej kupić Bartka 2500+

Popieram. Na dziś 2500+ jest lepszym wyborem.

 

Misiu15go! Popraw ortografię i styl, bo Twoja wypowiedź jest niezgodna z regulaminem !

To nie sprawdzian z polskiego mam 4 :D czemu wypowiedz jest niezgodna z regulaminem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie sprawdzian z polskiego mam 4  :D  czemu wypowiedz jest niezgodna z regulaminem  :?:

Wyciąg z regulaminu:

 

7. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "zmień", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli potrzebujesz super wydajny procesor to mozesz go brac ,ale jezeli chodzi ci o to zeby miec satysfakcji oraz zeby sie pochwalic nowym antkiem to nie widze sensu.

mysle ze barton XP-M bedzie najlepszym rozwiazaniem,mozesz sobie inaczej odpowiedziec na to pytanie:czy jesc COS do czego barton XP-M bedzie za slaby?nie sadze.

nie szalej z tymi 64bit i bierz bartona.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz brac mobo pod tego A64 to tylko na SiSie . nf 3 150 posysa , Via juz dawno jest do pupy , tylko SiS trzyma forme i ma prawdziwa blokade dzielnikow a nie oszukana jak nF . Jedyna wada to beznadziejnosc plyt robionych przez ECS ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do socketów - na 940 pójdą wszystkie procki 939 - w drugą stronę z oczywistych względów nie. Poza tym spójrz na roadmap AMD - wszystkie dzisiejsze płyty powinny działać, będą nawet 32 bitowe procki pasujące do tych samych socketów. Cooler - mój Opteron ma po długiej pracy - kompilacja jądra, SETI góra 36 stopni i nie jest to błąd pomiaru - radiator jest chłodny - i to wszystko ze zwykłym Spire Al, prędkość 3200-3300 rpm, więc sądzę, że nie ma co sobie zawracać głowy WC. Płytkę mam Microstara K8T Master1 FAR na VIA 8KT800 najnowsze rev - może trochę droga, ale dobajerzona. Podkręcać można FSB w BIOSIE (200-233), ale jeszcze nie próbowałem. Nie chciałem się pakować w NForce3, bo podobno jeszcze mają problemy z wydajnością, poza tym VIA ma lepszą obsługę w linuksie. Oprogramowanie: mam Mandrake 10 beta1 for amd64 - burza. Windows nie próbowałem, poczekam na pełne 64bit. Czy barton 2500 dostanie baty od AMD64? Przy defautowej częstotliwości na pewno tak, po podkręceniu może nie, ale to też zależy od tego w jakich aplikacjach. Widziałem porównanie P4 3.2 i AMD64 3200+ i zwłaszcza w grach Intel dawał ciała. Z kompresją video było gorzej, ale po pierwsze programy do kompresji są zwykle optymalizowane pod intela, a po drugie wszystko było w 32 bitach (!!!). A w 64 bitach (porównania pod linuksem) i jak wyjdzie pełna wersja Win XP 64 A64/Opteron nie będzie miał IMHO konkurencji.

Poza tym nie wiem, co macie do Microstara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do socketów - na 940 pójdą wszystkie procki 939 - w drugą stronę z oczywistych względów nie. Poza tym spójrz na roadmap AMD - wszystkie dzisiejsze płyty powinny działać, będą nawet 32 bitowe procki pasujące do tych samych socketów. Cooler - mój Opteron ma po długiej pracy - kompilacja jądra, SETI góra 36 stopni i nie jest to błąd pomiaru - radiator jest chłodny - i to wszystko ze zwykłym Spire Al, prędkość 3200-3300 rpm, więc sądzę, że nie ma co sobie zawracać głowy WC. Płytkę mam Microstara K8T Master1 FAR na VIA 8KT800 najnowsze rev - może trochę droga, ale dobajerzona. Podkręcać można FSB w BIOSIE (200-233), ale jeszcze nie próbowałem. Nie chciałem się pakować w NForce3, bo podobno jeszcze mają problemy z wydajnością, poza tym VIA ma lepszą obsługę w linuksie. Oprogramowanie: mam Mandrake 10 beta1 for amd64 - burza. Windows nie próbowałem, poczekam na pełne 64bit. Czy barton 2500 dostanie baty od AMD64? Przy defautowej częstotliwości na pewno tak, po podkręceniu może nie, ale to też zależy od tego w jakich aplikacjach. Widziałem porównanie P4 3.2 i AMD64 3200+ i zwłaszcza w grach Intel dawał ciała. Z kompresją video było gorzej, ale po pierwsze programy do kompresji są zwykle optymalizowane pod intela, a po drugie wszystko było w 32 bitach (!!!). A w 64 bitach (porównania pod linuksem) i jak wyjdzie pełna wersja Win XP 64 A64/Opteron nie będzie miał IMHO konkurencji.

Poza tym nie wiem, co macie do Microstara?

Z tą temperaturą, to patrząc na napięcie, technologię 013um i częstotliwość pracy, to powinien grzać się jak Athlon XP 1900+

Nie dziwne, że nie wymaga super chłodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...