Skocz do zawartości
sobih

asus vs. epox

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje dobre mobo za max 400 zl. patrzac na marke ASUS A7V600, tweak murem stoi za Epox'ami :). zalezy mi na stabilnosci i wydajnosci. prawie nie giercuje, troszke obrobka grafiki, net, filmy. bede krecil bartona 2500+, ale kombinujac do oporu.

co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Asusa dobre plyty robi za ta kase znajdziesz na nforsie

Jak dla mnie to zdanie przestało mieć rację bytu jakieś 2-3 lata temu... Kiedyś Asus górował... ale obecnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zdanie przestało mieć rację bytu jakieś 2-3 lata temu... Kiedyś Asus górował... ale obecnie...

A obecnie EPOX górą :twisted: . Ja mam i sobie chwalę kolega ma ASUSA i też sobie chwali :) Jedyne, co zauważyłem to, że u mnie mnożnik ma większy zakres regulacji niż u niego. Oba producenci stoją na wysokim poziomie, więc decyzja tak naprawdę należy do Ciebie, którego wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki masz zasilacz

jezeli linia 5v jest mocna to proponuje Epoxa 8KRAI ,jak plyta ma pyc wypasiona to 8KRA2+ (ciezko dotac w sklepach teraz)

jezeli zasilacz normalny to Abit KV7 ,NF7

zalecenia do zasilacza dotycza max o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego ?. Porównaj sobie choćby serwis Epoxa z Asusem.

no i co z takiego porownania??

pamietam jak w pazdzierniku 2002 nie bylo Epoxow w Warszawie bo serwisu nie bylo

a teraz dystrybutorem jest Pronox i wraz z 8rda nagle cala Warszawa pelna byla Epoxow

wiec takie porownania to moga sobie sklepikaze robic gdzie im latwiej poslac plyte

a Pronox dziala bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z takiego porównania, że Asus dba bardziej o klienta. Oddałem kiedyś płytę po gwarancji ze spalonym 1 kanałem kontrolera i o dziwo dostałem nową za niewielką dopłatą (i wszystko bardzo szybko załatwiono).

 

W przypadku Epoxa (8RDA+) u mojego znajomego płytę odsyłano w tą i z powrotem 3 !!! razy a w końcu sprzedawca łaskawie był skłonny wymienić na inny egzemplarz.

 

Nie moją sprawą jest kogoś przekonywać - piszę tylko to z czym się spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage fundusze jakimi dysponujesz jestem niestety zmuszony polecic Epox-a (niestety - bo mam asusa i go chwale ale lepsze modele są droższe - a7n8x del)

co prawda możesz wziąć tanią płyte na nForce Asusa ale prawdopodobnie będzie ona okrojona ze wszystkich zalet jakie oferuje pełny nForce(np. płyty z serii X nie mają obsługi DualDDR)

zgadzam się z P_i_t_t-em - Asus oferuje lepszy serwis, osobiście nie doświadczyłem (na szczęście) ale troche się naczytałem i zawsze albo naprawiają płyte albo dają nową ... nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby ktoś dostał zwaloną płyte z serwisu!

 

z tego co się orientuje epox oferuje lepsze możliwości do podkręcania - jednak Asus chyba pokonuje go stabilnością i ilością "gadżetów" dorzucanych w pudełku :P

 

a co do ASUS A7V600 - mój kuzyn ją ma - nie wiem jak wygląda sprawa z podkręcaniem ale raczej nie jest to demon OC :twisted: jednak trzeba przyznać że płyta ma wszystko co trzeba i nie ma z nią najmniejszych problemów!

ciężko wybrać jeden model ale kombinuj tak żeby kupić MOBO na pełnym nForce (jeśli chcesz podkręcać bartona 2500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwielbiam asusa poniewaz od lat siedze na jego plytach,ale nastepny zakup jaki planuje to wlasnie epox przedewszystkim dlatego ze jest tanszy co oczywiscie nie oznacza ze jest gorszy.

jezeli chodzi o OC to lepszy jest epox ale asus bardziej stabilny.

 

jednak jak masz 400 to spojz jeszcze na abit na model NF7(bez -s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t: Czy to wina plyty jakich ma dystrybutorow? Moim zdaniem Asus i Epox to dwie bardzo dobre firmy. Jesli o OC to wybralbym Epox'a. Mam do nich przekonanie (w swojej historii juz ok. 5 i zadna nie nawalila).

 

Wspominacie o tym serwisie jakby Epox=ECS or PCChips :D Ludzie bez przesady! Epox jest very good i basta. Co by chlopak nie wzial to bedzie dobre, bo wybiera sposrod 2 renomowanych firm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było Asus jest trochę dłużej na rynku (1989 vs. 1995) :) i zdążył przyzwyczaić swoich klientów do rzetelności, dabłości o klienta i stabilności swoich produktów.

Jeśli chodzi o płytę nie mówię że Epox jest zły - ja w każdym razie zraziłem się do ich serwisu, czego w przypadku Asusa nigdy nie uświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS i Epox to bardzo spoko firmy. Wiecej pozytywnego slysze o Epoxie na KT600. Nie interesuje sie za bardzo takimi mobo, bo preferuje te do max OC. Jesli masz 400 zl mozesz pomyslec o NF7, ewentualnie NF7-S (450 zl) - przytocze takim topik, ktory kiedys temu zalozylem - http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=55937 . NF7 ma swoje grymasy, ale jesli ja namowisz do wspolpracy to bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za KT600 przemawia s-ata i soft do obniżania temp i poboru mocy przez procka, nF2 ma wyższą wydajność.

sobih napisał że zalezy mu na stabilności i wydajności a tu świetnie się sprawdzi ASRock K7S8XE+ na SIS 748 z s-ata i zablokowanym PCI/AGP, gwarantowanym FSB 200 (400) i to za cenę 240zł :!:

jeśli ma być mocne kręcenie to ABIT NF7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam asusa a7n8x delux bartona 2500+ zakupionego z mysla do OC

na 3200+ nic z tego, nie wstaje na 11*190:(.przykra sprawa pomyslalemsprzedalem procek i co sie okazalo u kumpla na solteku na nf2 smiga bez problemu na 11*200 .teraz zakupilem procek od krostego na allegro i moze bedzie lepiej .moze go podkrece.ja nikomu do oc osobiscie asusa nie polecam to dobra plytka stabilna a nie do O/C.takie jest moje zdanie .chyba sie przesiade na abita ale szkoda 550 zlza asusa a teraz mozna tylko stracic.pozyjemy zobaczymy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...