Skocz do zawartości
mefju

Wszystko o 5900XT ( NV35 )

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadniu takiej karty i uwazam ze jej wydajnosc po o/c duzo przerasta karty graficzne ktore są 3xrazy drozsze!!! Do ilu wy krecicie swoje cudenka? moja poszla na 505rdzen i pamiec 1000. mysle ze to dosc duzo. Chlodzenie standardowe :D:D:D teraz chce zdjac coolerek ale nie wiem jak i zalozyc W/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadniu takiej karty i uwazam ze jej wydajnosc po o/c duzo przerasta karty graficzne ktore są 3xrazy drozsze!!no to uważaj LOL :roll: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, po co Ci 5900 utra i XT :?:

pamiatki 5900 xt podkreciles na 1 ghz ??

to nie mozliwe :lol: Na 5900 xt nie ma pamiatek 2.2 ns tylko 2.8 ns a one nie osiagna 1 ghz... Chyba pomyliles karty

(na 5900 ultra wierze ze tyle wyciagnoles :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to możliwe że przy takich częstotliwościach tak nowe karty nie potrafią podołać R9700 czyli troszke takiemu staruszkowi :)

no bo zupa była za słona ...... samo taktowanie to nie wszystko , poczytaj sobie forum jakies serwisy i stanie sie jasnosc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to możliwe że przy takich częstotliwościach tak nowe karty nie potrafią podołać R9700 czyli troszke takiemu staruszkowi :)

no bo zupa była za słona ...... samo taktowanie to nie wszystko , poczytaj sobie forum jakies serwisy i stanie sie jasnosc :wink:
Czyli co, Nvidia suxx ? :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle ze sux , ale np. takiego 5900XT w testach PS 2.0 wyprzedza Radek 9500Pro ( a przynajmniej dotrzymuje mu kroku :) ) Roznica w architekturze rdzenia . Ati ma na tyle dopracowany uklad ze wystarcza mu o wiele nizsze taktowania zegarow zeby przegonic GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle ze sux , ale np. takiego 5900XT w testach PS 2.0 wyprzedza Radek 9500Pro ( a przynajmniej dotrzymuje mu kroku :) ) Roznica w architekturze rdzenia . Ati ma na tyle dopracowany uklad ze wystarcza mu o wiele nizsze taktowania zegarow zeby przegonic GF

A jak się dobrze zakręci to nikt takiemu R9700 nie podskoczy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zdziwicie.(mam nadzieję)

Nadchodzi stalker i doom no i half life oczywiście.

Spotkamy się na forum gdy wyjdą te gry i podyskutujemy na tematy wydajności naszych kart.

 

do mefju :arrow: jakiego producenta masz tę kartę?

 

Siema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, po co Ci 5900 utra i XT  :?:  

pamiatki 5900 xt podkreciles na 1 ghz ??

to nie mozliwe  :lol: Na 5900 xt nie ma pamiatek 2.2 ns tylko 2.8 ns a one nie osiagna 1 ghz... Chyba pomyliles karty  

(na 5900 ultra wierze ze tyle wyciagnoles  :wink: )

5900XT Leadteka ma pamiątki 2.2ns. Sam miałem takiego. Ale max ile z nich wydusiłem to 840Mhz! Sądzę, że do wyższego OC trzeba moda na memorki zrobić. :wink:

 

Hmn sam mam radka ale wyszło multum artykułów jak przerobić 5900 xt na 5950 ultra który kosztuje 2 albo 2,5 razy więcej w zależności od wyposażenia

Co z tego, że przerobisz go na karte 2x droższą skoro wydajność DX9 będzie taka sama! Zrobiłem Compare 5900XT i 5950 i wynik w teście Mother Nature różnił się 2-4fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmn sam mam radka ale wyszło multum artykułów jak przerobić 5900 xt na 5950 ultra który kosztuje 2 albo 2,5 razy więcej w zależności od wyposażenia

 

Co z tego, że przerobisz go na karte 2x droższą skoro wydajność DX9 będzie taka sama! Zrobiłem Compare 5900XT i 5950 i wynik w teście Mother Nature różnił się 2-4fps.

 

no to pwoiedzcie mi po co w ogole podkrecac skoro roznica jest tak mala????? terazx klepiesz glupoty!!

 

 

co do kart to ja mam 5900ultra a nie xt jesli mwoiem ze mam xt to sie myslime xt jest sąsiada ktory chce cos pokombinowac z kartą...

 

poamieci wykrecilem do 1026 na 5900u

a na 5900xt mam pamieci 2,2 jak nie wiezysz to postaram sie o jakąs fote...

 

Ktos napisal ze 8=9800pro jest lepsze bez podkrecania tak ale z podkreceniem nawet 9800xt odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole gosciu to ja widze , ze ty nie masz co z kasa robic i w dodatku wydajesz ja na lipne rzeczy... Pare postow nizej zalozyles topic jak sciagnac cooler z FX5900Ultra ?!?!

zazdroscisz mi? a to że wydaje ją na lipne rzeczy to jest to tylko i wyłącznie twoje zdanie. jak cos kupuje to kuuje do krecenia mam procka z 2,4 na 3,6 i fx'a na 5950. A jesli chodzi o cene to ja nie kupuje togo po cenie sklepowej tak jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole gosciu to ja widze , ze ty nie masz co z kasa robic i w dodatku wydajesz ja na lipne rzeczy... Pare postow nizej zalozyles topic jak sciagnac cooler z FX5900Ultra ?!?!

zazdroscisz mi? a to że wydaje ją na lipne rzeczy to jest to tylko i wyłącznie twoje zdanie. jak cos kupuje to kuuje do krecenia mam procka z 2,4 na 3,6 i fx'a na 5950. A jesli chodzi o cene to ja nie kupuje togo po cenie sklepowej tak jak ty.

www.chwalsiegdzieindziej.pl

 

wszyscy ci zazdroszczą mistrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole gosciu to ja widze , ze ty nie masz co z kasa robic i w dodatku wydajesz ja na lipne rzeczy... Pare postow nizej zalozyles topic jak sciagnac cooler z FX5900Ultra ?!?!

zazdroscisz mi? a to że wydaje ją na lipne rzeczy to jest to tylko i wyłącznie twoje zdanie. jak cos kupuje to kuuje do krecenia mam procka z 2,4 na 3,6 i fx'a na 5950. A jesli chodzi o cene to ja nie kupuje togo po cenie sklepowej tak jak ty.

no comments i rzeczywiscie FX5950 to swietna karta do krecenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole gosciu to ja widze , ze ty nie masz co z kasa robic i w dodatku wydajesz ja na lipne rzeczy... Pare postow nizej zalozyles topic jak sciagnac cooler z FX5900Ultra ?!?!

zazdroscisz mi? a to że wydaje ją na lipne rzeczy to jest to tylko i wyłącznie twoje zdanie. jak cos kupuje to kuuje do krecenia mam procka z 2,4 na 3,6 i fx'a na 5950. A jesli chodzi o cene to ja nie kupuje togo po cenie sklepowej tak jak ty.

no comments i rzeczywiscie FX5950 to swietna karta do krecenia :D

twoja wpowiedz jest kolejnym dowodem ze nie umiesz czytac!!

no ale respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pwoiedzcie mi po co w ogole podkrecac skoro roznica jest tak mala????? terazx klepiesz glupoty!!

Powiedziałem, że w teście Mother Nature wzrasta niewiele! Tam jest DX9! Reszta napewno podskoczy więcej!

 

PS. Pisz wyraźnie bo miałem wrażenie, że piszesz po pijaku! :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie 3 temat ogladam i znowu mi sie humor poprawil cos dzisiaj na same takie trafiam :D hehe

 

A wracajach do sprawy ja juz doszedlem do wniosku ze nie kupie zadnego GF FX wlasnie dlatego ze maja skopane PS 2.0 :)

Chyba ze cosik sie w czasie zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem w tym tygodniu GF 5900XT od razu wcisnąłem jej bios od GF 5950Ultra, pamięci poszły na 1GHz!!!! rdzeń na 500MHz. Niestety musiałem obniżyć taktowanie pamięci do 950MHz bo grafika się sypała.

3D Mark 03 score: 5724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie 3 temat ogladam i znowu mi sie humor poprawil cos dzisiaj na same takie trafiam :D hehe

 

A wracajach do sprawy ja juz doszedlem do wniosku ze nie kupie zadnego GF FX wlasnie dlatego ze maja skopane PS 2.0 :)

Chyba ze cosik sie w czasie zmieni :)

Tak samo u mnie.Jeszcze dwa miechy temu uważałem ze FX5900XT to najlepsza karta o współczynniku koszt/wydajnośc.No a po tym jak wyszła ta cała sprawa z PS 2.0 przestałem tak myślec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem w tym tygodniu GF 5900XT od razu wcisnąłem jej bios od GF 5950Ultra, pamięci poszły na 1GHz!!!! rdzeń na 500MHz. Niestety musiałem obniżyć taktowanie pamięci do 950MHz bo grafika się sypała.

3D Mark 03 score: 5724

hmm a jednak 1 ghz na pamieciach jest mozliwe..... :]

a o co chpodzi z tym PS 2.0 ? cos jest nie tak z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następny temat do wywalenia, a chciałem sobie poczytać o tej karcie. Karty nVidii świetnie się kręcą ale co z tego jak i tak PS.2.0 i AA to totalna porażka. MAM nadzieje że nv40 pokażę na co tą firmę naprawdę stać i nie popełni po raz drugi błędu.

Mefju ty założyłeś ten topic, a nawet nie wiesz jaką karte masz, a co do dooma III to karty nv mogą być szybsze bo ta gra była specjalnie robiona na te szroty i na ten ich zasrany cineFX.

 

de_ryl coś mało tych marków masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie mylisz... bo nie przerasta 9800 pro  :lol: ktora kosztuje 1250 zl (w polsce)  8)

Byłem wczoraj na WGK i karty Radeon 9800pro są po 1050-1090zł. Tylko brać

 

 

Nabyłem w tym tygodniu GF 5900XT od razu wcisnąłem jej bios od GF 5950Ultra, pamięci poszły na 1GHz!!!! rdzeń na 500MHz. Niestety musiałem obniżyć taktowanie pamięci do 950MHz bo grafika się sypała.

3D Mark 03 score: 5724

Tylko 5724? :lol: :lol:

Zobacz na mój podpis

Zeby tak moja karta śmigała 500/950 to pewnie 10,000 by pękło ;)

 

 

a o co chpodzi z tym PS 2.0 ? cos jest nie tak z tym ?

Troche tu jest napisane

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=66764

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...