Skocz do zawartości
XAD

Znow cooler?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe kto wam powiedzial, ze Volcano 7 jest najlepszy :o

Wedlug mnie nie jest az tak wydajny, a przy tym cholernie drogi

 

Jamicon 790BP - najlepszy cooler wedlug miesiecznika CHIP 7/2002 - w kategorii POWER ma sie rozumiec

 

Obsługiwany typ złącza: dla Socket A / Socket 370

Rodzaj łożyskowania: 2x kulkowe

Wymiary wiatraczka: 70 x 70 x 25 mm, 12V DC FAN

Wymiary radiatora: 78 x 73 x 45 mm

Natężenie dźwięku: 27 do 35 dBA

Przepływ powietrza: 20,30 CFM przy 3,000 RPM

: 27,19 CFM przy 4,000 RPM

Prędkość obrotowa: 3,000 - 4,000 RPM +/- 10%

Żywotność: 70000 godzin

Złącze zasilania: 3PIN z płyty głównej

Zastosowanie: Intel Celeron do 2,2GHz (PPGA), Pentium III do 1,13GHz (FC-PGA), Pentium III Tualatin do 2,2GHz (FC-PGA)

: AMD Duron (wszystkie), Athlon do 1,4GHz (Thunderbird), Athlon XP do 2100+ (Palomino), Athlon XP do 2200+ (Thunderbird)

Inne: pasta termoprzewodząca

: czujnik temperatury z kontrolą obrotów

Cena z VAT:

59 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto wam powiedzial, ze Volcano 7 jest najlepszy  :o  

Wedlug mnie nie jest az tak wydajny, a przy tym cholernie drogi

 

Jamicon 790BP - najlepszy cooler wedlug miesiecznika CHIP 7/2002 - w kategorii POWER ma sie rozumiec

 

Obsługiwany typ złącza:  dla Socket A / Socket 370  

Rodzaj łożyskowania:  2x kulkowe  

Wymiary wiatraczka:  70 x 70 x 25 mm, 12V DC FAN  

Wymiary radiatora:  78 x 73 x 45 mm  

Natężenie dźwięku:  27 do 35 dBA  

Przepływ powietrza:  20,30 CFM przy 3,000 RPM  

:  27,19 CFM przy 4,000 RPM  

Prędkość obrotowa:  3,000 - 4,000 RPM +/- 10%  

Żywotność:  70000 godzin  

Złącze zasilania:  3PIN z płyty głównej  

Zastosowanie:  Intel Celeron do 2,2GHz (PPGA), Pentium III do 1,13GHz (FC-PGA), Pentium III Tualatin do 2,2GHz (FC-PGA)  

:  AMD Duron (wszystkie), Athlon do 1,4GHz (Thunderbird), Athlon XP do 2100+ (Palomino), Athlon XP do 2200+ (Thunderbird)  

Inne:  pasta termoprzewodząca  

:  czujnik temperatury z kontrolą obrotów  

Cena z VAT:

59 zł

:lol: :lol: :lol:

Te testy to sobie możesz !!! :lol: :lol: :lol:

Tak jak Volcano 7+ na PIV ma 67 stopni ! :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra moze nie jest az tak wydajny, ale nie tylko to sie liczy,

poziom chalasu, no i cena :lol:  

A poza tym 3 lata gwarancji 8)

Miałem tego Spire, który wg. CHIP'a jest równie wydajny jak ten Jamicon i musze stwierdzić, że temperatura na nim jest taka sama jak na Titanie D5TB ale jest już zdecydowanie za głośny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto wam powiedzial, ze Volcano 7 jest najlepszy  :o  

Wedlug mnie nie jest az tak wydajny, a przy tym cholernie drogi

 

Jamicon 790BP - najlepszy cooler wedlug miesiecznika CHIP 7/2002 - w kategorii POWER ma sie rozumiec

 

Obsługiwany typ złącza:  dla Socket A / Socket 370  

Rodzaj łożyskowania:  2x kulkowe  

Wymiary wiatraczka:  70 x 70 x 25 mm, 12V DC FAN  

Wymiary radiatora:  78 x 73 x 45 mm  

Natężenie dźwięku:  27 do 35 dBA  

Przepływ powietrza:  20,30 CFM przy 3,000 RPM  

:  27,19 CFM przy 4,000 RPM  

Prędkość obrotowa:  3,000 - 4,000 RPM +/- 10%  

Żywotność:  70000 godzin  

Złącze zasilania:  3PIN z płyty głównej  

Zastosowanie:  Intel Celeron do 2,2GHz (PPGA), Pentium III do 1,13GHz (FC-PGA), Pentium III Tualatin do 2,2GHz (FC-PGA)  

:  AMD Duron (wszystkie), Athlon do 1,4GHz (Thunderbird), Athlon XP do 2100+ (Palomino), Athlon XP do 2200+ (Thunderbird)  

Inne:  pasta termoprzewodząca  

:  czujnik temperatury z kontrolą obrotów  

Cena z VAT:

59 zł

Po pierwsze : Jezeli Volcano 7 nie jest dobry, to no comment, jest tylko troche gorszy od 7 + (a moze nie dales pasty i nie zapioles zapinki ????)

 

Po drugie : Jezeli sugerujesz sie testami qleroow w CHIPie ( w tej kwestii to total LAMERZY) to LOL i ROTFL !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale zajawke na tego volcano zlapaliscie... Ten cooler NIE jest najlepszy na rynku. W Polsce ma moze 20X mniejsza konkurencje i dlatego sie wyroznia, ale bez przesady. Nie wiem kto zapoczatkowal to wielbienie v7+ na forum, ale na poczatku jak tu przyszedlem to polecalo tego coolera 5 osob. Teraz kazde pytanie o coolera konczy sie stwierdzeniem, ze TYLKO volcano7+. nie przesadzajcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volcano 7+ ma swoje plusy, jest wydajny, ale oczywiście nie jest wcale najwydajniejszym. Jednakze na polskim rynku, faktycznie trudno o dobry cooler, a dobre zazwyczaj są za mało znane, aby mogły sie przebić: np: Cooljaq Dynatron, Vantec, Arkua, Thermalright. Nie wspominając o tzw: "wielkich nieobecnych" czyli Alpha, Swiftech, Kanie Hedgehog, oraz po prostu pojedyńczych sztukach Blizzard Thunderbird, Molex, NoiseControl Silverado, Akasa. (a tego pana widziałem niedawno na Allegro cena" 430zł)

 

Większość użytkowników w ogóle nie zna się na coolerach, które ma w kompie (wiem, bo jest tu nas AMD Athlon/Duron fans 4 ludzi, ja i 3 moich znajomych, i żaden z nich nie ma pojęcia choćby jak się nazywa cooler w ich obudowie, i wszyscy używają tego co dostali z prockiem ) czyli statystycznie 1 osoba na 4 :) wie w ogóle cokolwiek o chłodzeniu.

 

Faktem jest co prawda, że polski rynek do komputerów dodaje to co spełnia normy, a tak się składa, że normę max. 300g dla coolera spełnia Cooler Master (najpowszechniejszy) i "bezfirmówki" takie jak Jamicon, Evercool, Mercury i Mint. W gotowych zestawach siedzą właśnie takie coolery, a ludzie i tak nie wiedzą. Składacze w polsce, małe serwisy, więdzące cośkolwiek na ten temat kierują się głównie ceną, i tu wchodzi nasz kochany Titan, który po prostu zrobił oszałamiającą karierę oferując wszystko co niezbędne za przysłowiowe grosze. Niestety, inna mentalność polaków nie pozwala kupić cokolwiek co ma cenę bliską ceny nowego procesora.

 

No właśnie cena, cena jest głównym wyznacznikiem tego czy kupimy coś czy nie, no bo jak tu wydać 300 - 600 zł (noise control z Allegro, Swiftech z netu, ZEN cooler z działu dla bogaczy) na cooler, skoro za tyle można kupić nowy procek, a tam, płytę z prockiem nawet!

 

Ludzie chcieliby dobre i tanie chłodzenie, widziałem to przy okazji pojawienia się na rynku Allegro niesławnych Arctic-Cooling Super Silent 2500, no po prostu ludzie się na to rzucili, kupowali każdego, podbijając cenę niekiedy i do 70zł, za tak naprawdę przeciętny (choć faktycznie cichy cooler), tak naprawdę nie wiedząc co kupują, myśleli, że jak nowe to na pewno dobre, (wiem bo sam kupiłem go za 60zł i żałuję, bo Titan za 30zł jest lepszy), po paru tygodniach na Allegro zaroiło się od Super Silentów, które ludzie odsprzedawali, bo okazały się mało wydajne, a strony testerów z wynikami przekłamane, ale nawet wtedy znaleźli się amatorarzy na licytację i nawet za 50zł jeszcze chodzą (grunt to dobra reklama). Nowe Super Silenty Pro jakoś mniej mają chętnych, dziwne... przecież na stronie w linku napisali, że znacznie wydajniejszy....

 

No właśnie marki..., prawie wszyscy znamy CoolerMastera, Titana, GlobalWin, Zalmana i Thermaltake, bo to one na naszym rynku w ogóle się pokazały i są powszechnie do kupienia. Do tego dochodzi Spire, wspomniane wcześniej "bezfirmówki" i parę nienazwanych wynalazków różnego kalibru, ale mało kto już wie, że tak naprawdę dzieli się to na dwie grupy: AMD standard, który ma większość o podstawowej wydajności, oraz wiatraki wyższej klasy (GlobalWin i Thermaltake) za większe pieniądze. No i tu dochodzimy do sedna, skoro jest wyższa klasa, a dodatkowo nie ma z czego wybierać, to po co sięgną ludzie pragnący mieć lepsze chłodzenie? Na pewno nie po Evercoola czy Jamicon'a. Ci co mają kasę kupuję Thermaltake i GlobalWin a ci co nie mają, kupują Titana, ot cała filozofia, to, że Volcano 7, 7+ są wydajniejsze od D5TB, jest faktem i dlatego jak pada pytanie: "Jaki cooler kupić" odpowiedzi są identyczne ze wszystkich stron.

 

Gdyby zaczęto pytać "Gdzie kupić taki cooler (wpisać nazwę dobrej marki coolera praktycznie niedostępnej w Polsce), to nastałaby cisza, a potem wszyscy powiedzieliby kup Volcano lub Titana bo lepszy/ tańszy i na miejscu.

 

Tak tak, jesteśmy skazani na to co sprowadzają nam prowiderzy, a naprawę szczątkowy odsetek ludzi stać na sprowadzenie zza granicy porządnego coolera, a jeszcze mniej ludzi stać w ogóle nawet na porządny cooler z tzw: górnej półki.

 

Pozostaje nam dalej polecać Titana i Volcano 7+, i czasem coś tańszego, oraz ustrzegać ludzi przed kupowaniem innych (ZALMANY! sorry, wszyscy).

 

Pamiętać należy, że praktycznie każdy Cooler, obojętnie czy to najnowszy Thermaltake za 160zł czy Evercool dodany do procka, jest zaprojektowany by chłodzić, i chłodzić będzie. Tak naprawdę, droższe coolery są potrzebne jedynie podkręcaczom, i modderom, oraz ludziom z nadmiarem gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale zajawke na tego volcano zlapaliscie... Ten cooler NIE jest najlepszy na rynku. W Polsce ma moze 20X mniejsza konkurencje i dlatego sie wyroznia, ale bez przesady. Nie wiem kto zapoczatkowal to wielbienie v7+ na forum, ale na poczatku jak tu przyszedlem to polecalo tego coolera 5 osob. Teraz kazde pytanie o coolera konczy sie stwierdzeniem, ze TYLKO volcano7+. nie przesadzajcie!

:arrow: Fudoshin, a jaka jest twoja propozycja dotyczaca coolera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje bardzo wydajny cooler, chce zamowic GlobalWIN FOP 38

moze znacie cos rownie wydajnego za te kase (85zl) , bo ten troche chalasuje.

Dragon Orb III będzie chyba bardziej wydajny a na allegro ostatnio poszedł za niecałe 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak już za późno, XAD zamówił GlobaliWina WBK 38 z 4Max, więc kłótnie nie na miejscu.

 

Tak szczerze mówiąc, to troche się pośpieszył, zamiast poczekać na ludzi, ale przecież źle nie zrobił. GlobalWin jest całkiem wydajny, no, może tylko ciutkę głośny, więc nie ma co rozpaczać, że wziął szajs, bo to nieprawda.

 

Co do wydajności, to mogłeś sobie przeczytać na www.tweak.pl porównanie coolerów, był tam między innymi ten FOP 38, i szczerze mówiąc jest gorszy do Dragon ORB'a III, którego ja sam sobie sprawiłem, za 67 zł, ale fabrycznie nowy. Kupiłem używany Dragon Orb, za 30, koleś dorzucił jeszcze coś od siebie, a nowiutki Storm Fan sprowadziłem z 4Max za 37zł (bez kosztów przesyłki! big plus dla tych gości, wiedzą co to bieda i nie uciskają).

 

Jamicon, 3 lata gwarancji to sobie może dawać, ale czy zwrócą Ci kase za procesor, jak się wiatrak po 2 latach zjebie i procka Ci spali? Jasne, już to widze, nawet pewnie coolera ci nie dadzą nowego, bo powiedzą, że nie odpowiadają za szkody spowodowane nieumiejętnym obchodzeniem się z towarem (a, że klient nie odkurza obudowy, i nie czyści wiatraka to jego wina) i tyle z gwarancji.

 

A wygląda on tak:

Dołączona grafika

 

Aluminiowy, z miedzianą podstawą. Nic specjalnego, identyczne robi choćby Spire (pewnie jamicon zerżnął pomysł) i Colorfull (taka sama "bezfirmówka" jak Jamicon). Po prostu duży i głośny wiatrak, a wagowo już pewnie ciężki i do tego pojedyncze zapięcię... nic specjalnego. Globalwin za 20zł wydaje mi się rozsądniejszym wyjściem.

Testy w Chipie były bardzo, ale to bardzo przekłamane, jakoś wierzyć mi się nie chciało w te wyniki, zwłaszcza, że w sieci czytałem coś zupełnie innego.

 

No, ale już po fakcie to sobie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanszych do 100zl bralbym:

titana ;)

arkua/volcano7, lub np fop68

 

A jak juz wydawac mnostwo kasy na wentyla to lepszy bylby z dostepnych w Polsce Collermaster hhc z heat pipe'ami. Kosztuje 180zl

 

A przypuszczam, ze np zamowienie coolera z Niemiec nie byloby tak kosztowne jak sie wydaje, a w klasie cenowej ok 150zl znalazloby sie znacznie wiecej interesujacych coolerow.

 

A volcano 7+ - jest wydajny na high (grzeje tak jak delta jesli chodzi o glosnosc), a na low gdzie jest cichy wydajnosc jest juz taka jak coolerow znacznie tanszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajmy, że w Niemczech Byle Titana D5TB kosztuje 16-22 euro. Wiesz, niemcy mają nieco drożej niż u nas. Do tego przesyłka i już mamy dosyć nieefektywne ceny, bo dobry cooler bez wiatraka kosztuje 35-40 euro a z wiatrakiem 60-89 euro.

 

Wszystko co kosztuje 160zł i więcej jest już naprawdę wydajne. (za wyjątkiem Zalmanów)

 

Zamiast tego polecałbym zamówić Arkuę 7228 z sieci. Kosztuje tylko 25$ a jest znacznie wydajniejsza niż Arkua 6228, która u nas kosztuje 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtansze sa drozsze (titan), ale chyba drozsze sa tansze w porownaniu do nas.. zreszta rzucilem te Niemcy ot tak sobie, mozna wybrac Francje, GB, czy od biedy stany, ale przesylka dlugo bedzie szla. No a ta arkua za 25$ jest calkiem cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkua jest jednym z lepszych a w dodatku w porównaniu ze Swiftechem jest naprawdę tania.

 

Nie wiem jak to we francji, ale przesyłka z GB jest bardzo tania, a ze stanów może sięgać 35$ ! To więcej niż sam cooler, i dlatego najpewniej nam stany odpadają, zresztą, sklepy w stanach są nastawione na US, i albo nie prowadzą sprzedaży za granicą albo przesyłka jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka różnych coolerów, które zmieniałem po pewnym czasie bo temp. procka była za wysoka. Problem ten przestał istnieć po zamontowaniu Volcano 7+ (max. temp. w stresie jest zawsze mniejsza od 50*C przy o/c procka). Ponadto cooler ten będę mógł wykorzystać przy zmianie procesora na szybszy np. XP 2600+ i nie będę musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na nowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle texty Makonar'a nie wiem skad czerpiesz wiedze, ale w tej dziedzinie masz troche do powiedzenia. A co do tego ze nikt sie nie zna to masz zopelna racje, ostatnio obeszlem moje miasto w poszukimaniu coolrea to nikt nie slyszal nawer o V7 / 7+ czy jakimkolwiek z tej rodziny, obce nazwy byly wszystich lepszych w polsce znanych firm coolerow, pytajac sie czy mi sprowadza to nawet nie mieli mozliosci skad. Jedyne co posiadaja to albo titan'y, jakies modele spire, lub calkowite noName.

 

A co do mojego wyboru WBK38 to mysle ze zle nie zrobilem, jak za te pieniadze to powinno chlodzic (jak i chalasowac ),

 

thx all za rozwazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I otóż to.

Swoją skromną wiedzę czerpie z tego co wyczytałem w sieci, jak się ma dużo czasu wolnego i stałe łącze, to spokojnie można sobie poczytać o tym co dobre, a reszta to po prostu z obserwacji, allegro no i tego forum :)

 

Przykład z życia:

Znajomy ma obudowę otwartą, pytam się jaki cooler, a on mówi, że nie wie, że ma to co było w zestawie. Patrzę a tu coolermaster, mówie mu, że ma standardowe chłodzenie, a on się pyta czy dobre, i wspomina, że ma 57 stopni (rzy otwartej obudowie....).

 

No cóż, reszta identycznie, pojęcia nie ma co tam siedzi. Jeszcze jeden spryciaż ma Durona 650, i nawet nie wiedział czy ma płytę KT133 czy KT133A... cóż..

 

W każdym razie, masz rację, że nie wybrałeś źle. Dobrze, że WBK zamiast FOP'a, bo nowszą architekturę ma, i lepsze efekty.

 

A wszystkie coolery zaopatrzone w Deltę mają bardzo dobre efekty chłodzenia, ale niestety potwornie ryczą.

 

Pare dni temu, dla sprawdzenia, zapuściłem sobie swojego Dragon Orba (po prostu włączyłem, bo z montażem czekam na pastę lepszą) i tak jakby mi ktoś nad uchem włączył wiertło dentystyczne, ale wieje od niego z taką mocą, że jakoś wytrzymam. W każdym razie, zawsze można dokupić regulator mocy (ale nie ten za 1zł z petardą :)) ), i obniżyć obroty co da mniej hałasu, i przedłuży życie wiatraka. No i przy zamkniętej obudowie nie jest tak źle, tylko się martwię, że przy takich obrotach, to bardzo szybko może się zepsuć... podobno Dragon Orb'owy cooler wytrzymuje spokojnie 10 miesięcy, czyli nie jest tak źle...

 

W każdym razie nie masz co żałować, kupiłeś solidne chłodzenie, jak za te pieniądze to nie przepłaciłeś, grunt to kupować nowy wiatrak, bo jak kupować używany z Allegro to trzeba wziąć poprawkę na to, że na pewno dłużej był w użyciu niż koleś pisał, a wiatrak jak wiadomo się żużywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nam dalej polecać Titana i Volcano 7+, i czasem coś tańszego, oraz ustrzegać ludzi przed kupowaniem innych (ZALMANY! sorry, wszyscy

tylko ze widzisz ja mam zalmana i jestem zadowolony, i kupilem go miedzy innymi dla wygldu, takie coolery sie kupuje sie nie dlatego zeby bylo super chlodzenie ale np zeby niezle wygladaly majac rownoczesnie niezle wlasciwosci chlodzace, super chlodzenie to zapewni ci wentyl 7k rpm na miedzianym radia i tyle ale wyglada tak srednio imho, ale ja wole srednie chlodzenie i spasiony wyglad, poza tym zaden helikopter na procu i tak nie rozwali wc jesli chodzi o oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...