Skocz do zawartości
XAD

Znow cooler?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, zgodzę się, że Zalmany kupuje siędla wyglądu, bo w wydajności królować niestety nie mogą. Właśnie dlatego mam do nich takie nastawienie, że jak na cooler o średniej wydajności, kosztują niekiedy ponad 200 zł (ten złoty, o ile się nie mylę).

 

Mój Dragon Orb wygląda według mnie odjazdowo, właśnie dlatego kupiłem go, zamiast Volcano 7, 7+, które mi się nie podobają (kwestia gustu) oraz dlatego, że Volcano 6CU+ umarł zanim do nie dotarł.

 

Co do używanego Dragon Orba to najlepiej dać w okolicach 30zł i kupić nowy wiatrak. W ten sposób, dostaje się praktycznie nowy cooler za pół ceny. Właśnie dziś wyczyściłem spód Dragon Orba jakimś KIWI do metali, i wygląda prawie jak nowy (bez rys, ale zostały ślady po paście, które zejść nie chciały, a nie chciałem skrobać, żeby porysować, ale są mikroskopijne) no i wiatrak jest nowiutki.

 

Co prawda, ja kupowałem Dragona ze zjechanym wiatrakiem (kręci się jak go rozruszam) ale kupiłbym go za 20, tylko, że ktoś też się połakomił na niego i musiałem przebić w licytacji.

 

Reszta to naprawdę kwestia kieszeni, ja mam ograniczone fundusze, bo w tygodniu przychodzą jedna/ dwie paczki i nie mam forsy, ale myślę, że jak używany nie dłużej niż kilka miesięcy 3 - 5 to bym dał za niego nieco więcej.

 

P.S. Dla zabawy zrobiłem: DOUBLE DRAGON ORB!!! (dwa wiatraki, jeden na drugim) Wyglądał tak wyczesanie, że poważnie zastanawiałem się czy nie dokupić jeszcze jedne jednego storm fan'a... hałas i brak pieniędzy mnie od tego odciągnął... ale ten wygląd.

 

Ja właśnie kupiłem Dragon'a bo jako jedyny (według mnie) wygląda tak fajnie i dobrze chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie tak podniecacie tymi Titanami, to ze ostatnio moze zaczal robic troche lepsze coolery to nie znaczy, ze sa the best. Kiedys Titan to byl syf totalny, produkowal tylko podrobki Thermaltake'a - SilverOrby i GoldenOrby. Tylko, ze z wydajnoscia i glosnoscia 2x gorsza!

Wiem, bo mialem jeszcze nie tak dawno temu Titana M5AB (SilverOrb)

Glosne gowno i nic nie chlodzi (6000 obr.). Na moim configu mialem na starcie Windozy 65 stopni, a w stressie 85, wiec nie [censored !] o Titanie, ze dobry. Teraz mam 35 stopni na starcie i 48 w stressie i zasilacz mam glosniejszy od Coolera. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyznać trzeba, że Titan D5TB jest bardzo dobrym modelem JAK ZA TE PIENIĄDZE! Tu chodzi o stosunek wydajności do ceny. Titany są bardzo tanie, a kiedyś to nie było Athlonów na sockecie i chłodzenie dopiero stawało się istotną kwestią przy zakupie komputera.

 

Jeżeli przyjąć, ze rozwój Titana i innych firm trwał przez ostatnie dwa lata, to był to rozwój dynamiczny i wciąż na lepsze! Przecież Volcano 5, 6CU+, 7, 7+ Dragon Orba też nie było dawniej, że już nie wspomnę o tym, że nie było ich kiedy wyszły, bo w polsce pojawiły się z duuużym opóźnieniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgodzę się, że Zalmany kupuje siędla wyglądu, bo w wydajności królować niestety nie mogą. Właśnie dlatego mam do nich takie nastawienie, że jak na cooler o średniej wydajności, kosztują niekiedy ponad 200 zł (ten złoty, o ile się nie mylę).  

 

Mój Dragon Orb wygląda według mnie odjazdowo, właśnie dlatego kupiłem go, zamiast Volcano 7, 7+, które mi się nie podobają (kwestia gustu) oraz dlatego, że Volcano 6CU+ umarł zanim do nie dotarł.  

 

Co do używanego Dragon Orba to najlepiej dać w okolicach 30zł i kupić nowy wiatrak. W ten sposób, dostaje się praktycznie nowy cooler za pół ceny. Właśnie dziś wyczyściłem spód Dragon Orba jakimś KIWI do metali, i wygląda prawie jak nowy (bez rys, ale zostały ślady po paście, które zejść nie chciały, a nie chciałem skrobać, żeby porysować, ale są mikroskopijne) no i wiatrak jest nowiutki.  

 

Co prawda, ja kupowałem Dragona ze zjechanym wiatrakiem (kręci się jak go rozruszam) ale kupiłbym go za 20, tylko, że ktoś też się połakomił na niego i musiałem przebić w licytacji.  

 

Reszta to naprawdę kwestia kieszeni, ja mam ograniczone fundusze, bo w tygodniu przychodzą jedna/ dwie paczki i nie mam forsy, ale myślę, że jak używany nie dłużej niż kilka miesięcy 3 - 5 to bym dał za niego nieco więcej.  

 

P.S. Dla zabawy zrobiłem: DOUBLE DRAGON ORB!!! (dwa wiatraki, jeden na drugim) Wyglądał tak wyczesanie, że poważnie zastanawiałem się czy nie dokupić jeszcze jedne jednego storm fan'a... hałas i brak pieniędzy mnie od tego odciągnął... ale ten wygląd.  

 

Ja właśnie kupiłem Dragon'a bo jako jedyny (według mnie) wygląda tak fajnie i dobrze chłodzi.

Można na nim zmienić wentylator ??? Jak tego dokonałeś ??? Na fotkach wyglada na nierozbieralny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie tak podniecacie tymi Titanami,

Kto tu sie podnieca? Pomysl zanim cos napiszesz.

to ze ostatnio moze zaczal robic troche lepsze coolery to nie znaczy, ze sa the best.

nikt nie mowi, ze sa the best, ale lepszego coolera za 30zl nie znajdziesz

 

Kiedys Titan to byl syf totalny, produkowal tylko podrobki Thermaltake'a - SilverOrby i GoldenOrby. Tylko, ze z wydajnoscia i glosnoscia 2x gorsza! ...

A czy ktos mowi, ze ten twoj cooler jest dobry? Jak kupiles syfny cooler, to trudno.

 

wiec nie [censored !] o Titanie, ze dobry.

Mowisz do kogos konkretnego, czy tak poprostu?

 

Teraz mam 35 stopni na starcie i 48 w stressie i zasilacz mam glosniejszy od Coolera. :twisted:

Na titanie dbt5 na 100% nie mialbys wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA!! NO TOŚ SIĘ NIE POPISAŁ!!! TRZEBA WIEDZIEĆ CO INSTALOWAĆ!!!

 

Coś mnie tknęło i przeczytałem na www.titan-cd.com :

 

TTC-M5AB Majesty Cooler , only for AMD Duron / Thunderbird (Socket A / 462) up to 1.2 GHz

 

 

jak masz procek powyżej MAKSYMALNEJ częstotliwości dla danego coolera to nic dziwnego, ze takie temperatury miałeś. Jak napisane, że max. co chłodzi to 1,2 GHz to chyba wiadomym jest, że przy 1,33 - 1,46 nie wyrabia???

 

ech... no właśnie odnośnie potwierdzenia moich tez o tym, że ludzie nie wiedzą co mają w kompach!!!

 

i jeszcze drugie. Jak ci się Arctic Cooling Super Silent 2500 sprawuje? :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Dragon ORB jest rozbieralny, przecież pisałem, że kupiłen nowy Storm Fan na niego (jest na 4Maxie).

 

Oto zdjęcia samego wiatraka:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

oraz radiatorka:

Dołączona grafika

 

Jak widać, przykręca się wiatrak na 3 śrubkach po bokach coolera.

 

Mój "mod" oczywiście nie zasługuje na miano moda, bo było to oczywiście rozwiązanie bardzo prowizoryczne (użyłem tego co miałem akuratnie na biurku) no i nie służyło żadnemu modderskiemu celowi (a jedynie pokazaniu mi jak bardzo zarąbiaście to wygląda! )

 

Po prostu położyłem wiatrak jeden na drugim, i z 3 stron przykręciłem go na te plastikowe podlużne paseczki (no to czym się kabelki spina, poprzez zakręcanie, sorry za brak fachowej nazwy).

 

Ponieważ miejsca na te cienkie wiązania jest tam wystarczająco, no i jest jak zaczepić bo kabelek jest giętki i cienki, tak więc po przykręceniu z 3 stron bardzo dobrze się trzymało (na próbę odwróciłem, machąłem i poprzekrzywiałem i trzymało całkiem solidnie). Oczywiście zastosować nie miałem jak, bo jak już mówiłem drugi wiatrak jest zepsuty i nie kręci się z taką mocą, ale co się go naoglądałem to moje, a powiedzieć mogę, że wygląda czasersko!. To tyle, zapewne ktoś mnie wyśmieje z powodu takiej fuszerki, ale tak tylko wspomniałem, bo fajna sprawa.

 

P.S. Doświadczam starsznych lagów na forum, albo zapchane albo to coś u mnie, ale reszta stron działa spoko, tylko forumowe ładują się kilkadziesiąt sekund...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Dragon ORB jest rozbieralny, przecież pisałem, że kupiłen nowy Storm Fan na niego (jest na 4Maxie). 

 

Oto zdjęcia samego wiatraka: 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

oraz radiatorka: 

Dołączona grafika

 

Jak widać, przykręca się wiatrak na 3 śrubkach po bokach coolera. 

 

Mój "mod" oczywiście nie zasługuje na miano moda, bo było to oczywiście rozwiązanie bardzo prowizoryczne (użyłem tego co miałem akuratnie na biurku) no i nie służyło żadnemu modderskiemu celowi (a jedynie pokazaniu mi jak bardzo zarąbiaście to wygląda! ) 

 

Po prostu położyłem wiatrak jeden na drugim, i z 3 stron przykręciłem go na te plastikowe podlużne paseczki (no to czym się kabelki spina, poprzez zakręcanie, sorry za brak fachowej nazwy). 

 

Ponieważ miejsca na te cienkie wiązania jest tam wystarczająco, no i jest jak zaczepić bo kabelek jest giętki i cienki, tak więc po przykręceniu z 3 stron bardzo dobrze się trzymało (na próbę odwróciłem, machąłem i poprzekrzywiałem i trzymało całkiem solidnie). Oczywiście zastosować nie miałem jak, bo jak już mówiłem drugi wiatrak jest zepsuty i nie kręci się z taką mocą, ale co się go naoglądałem to moje, a powiedzieć mogę, że wygląda czasersko!. To tyle, zapewne ktoś mnie wyśmieje z powodu takiej fuszerki, ale tak tylko wspomniałem, bo fajna sprawa.

 

P.S. Doświadczam starsznych lagów na forum, albo zapchane albo to coś u mnie, ale reszta stron działa spoko, tylko forumowe ładują się kilkadziesiąt sekund...

jaką masz temperature i na jakim procku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak jak pisałem, jeszcze go nie zamontowałem bo czekam na lepszą pastę. Mam do niego silikonową od thermaltake, ale po przeczytaniu posta: "Pasta czy klej", tak się przeraziłem, że każda pasta od Thermaltake wygląda podejrzanie.

 

Kupię porządną pastę w tygodniu (kurcze, a taka ładna obudowa Big Towe na Allegro... zawsze chciałem mieć towera... i jak tu pieniędzmi nie szastać, skoro takie fajne rzeczy za grosze :) ) no i wtedy go zamontuję. Oczywiście, jako, że jestem lama najpierw go uszkodzę a potem spalę, a dopiero potem zmierzę temperatury, ale to inna sprawa.

 

Procek mam taki jak w podpisie, Athlonik XP1600+ niestety nie wiem jakiej serii, ale raczej rzadnej dobrej... chciałem go też odblokować, ale lakier kosztuje, no i pasta jeszcze i w ogóle... nie wiem jak ja kasę na to wyłożę... jak zwykle...

 

Ech, takie życie biedaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie było by problemu gdybym miał w tym wprawę, ale, że tak nie jest, to jak już go założę, to nie będę go demontował (pod warunkiem, że w ogóle go dobrze założę), bo jest ciężki, a niewprawna ręka, może z jego pomocą ukruszyć rdzeń. Nie stać mnie na nowy procek, więc chcę się upewnić, że wszystko gra i juz tak zostanie na przynajmniej dłuższy czas.

 

Sam również bardzo chce go zamontować, ale chciałem najwcześniej w poniedziałek kupić Artic Silvera, albo podobną i dopiero zakładać.

 

Pare ludzi na forum go ma, załóż post dla posiadaczy, i niech się wypowiedzą. W sieci (na samym Tweak.pl) są testy...

 

Przecież moje wyniki mogą być złe (za dużo pasty, za mało, ukruszenie). Lepiej nie polegać na opinii mało doświadczonej osoby ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie było by problemu gdybym miał w tym wprawę, ale, że tak nie jest, to jak już go założę, to nie będę go demontował (pod warunkiem, że w ogóle go dobrze założę), bo jest ciężki, a niewprawna ręka, może z jego pomocą ukruszyć rdzeń. Nie stać mnie na nowy procek, więc chcę się upewnić, że wszystko gra i juz tak zostanie na przynajmniej dłuższy czas.  

 

Sam również bardzo chce go zamontować, ale chciałem najwcześniej w poniedziałek kupić Artic Silvera, albo podobną i dopiero zakładać.  

 

Pare ludzi na forum go ma, załóż post dla posiadaczy, i niech się wypowiedzą. W sieci (na samym Tweak.pl) są testy...  

 

Przecież moje wyniki mogą być złe (za dużo pasty, za mało, ukruszenie). Lepiej nie polegać na opinii mało doświadczonej osoby ...

ale o taką opinie mi chodzi ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc po co, no ale jest jeszcze jeden problem, mianowicie, ponieważ cooler kupiłem jako używany to i pasta jest używana, a więc jest to stara pasta. Opakowanie to taka folia, a nie strzykawka, i to w dodatku otwarte chyba nożyczkami, nie wiem czy pasta wewnątrz opakowania jest jeszcze sprawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc po co, no ale jest jeszcze jeden problem, mianowicie, ponieważ cooler kupiłem jako używany to i pasta jest używana, a więc jest to stara pasta. Opakowanie to taka folia, a nie strzykawka, i to w dodatku otwarte chyba nożyczkami, nie wiem czy pasta wewnątrz opakowania jest jeszcze sprawna...

Zawsze jest sprawna ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc po co, no ale jest jeszcze jeden problem, mianowicie, ponieważ cooler kupiłem jako używany to i pasta jest używana, a więc jest to stara pasta. Opakowanie to taka folia, a nie strzykawka, i to w dodatku otwarte chyba nożyczkami, nie wiem czy pasta wewnątrz opakowania jest jeszcze sprawna...

Jak założysz daj znać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Doświadczam starsznych lagów na forum, albo zapchane albo to coś u mnie, ale reszta stron działa spoko, tylko forumowe ładują się kilkadziesiąt sekund...

 

Dokladnie to samo doswiadczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...