Skocz do zawartości
_Vip_

WC rev.3 By Me :] (FOTY)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra robota :D u mnie będzie to wyglądać podobnie z tą różnicą że pompka pójdzie nad zasilacz.

 

A co do kolanek to chyba lepsze 90 niż łamiące sie węze ;) poza tym używamy dziś na tyle mocnych pomp ze dają sobie rade a walke o 1C w zakresie do 50C uważam za pedanterie, lepiej mieć schludnie ułozone wszytko w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

Zgadzam sie z Hipo calkowicie. A pozatym te kolanka mi sie bardzo podobaja, bardziej niz plontanina wezy.

A tak jest krotki uklad, wszytsko ladnie ulozone i schludnie :D

 

bravo VIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomp ogolnie czytalem na forum.overclockers.com ze najgorsze dla pompy sa cykle wlaczania, i lepiej zeby dzilalla 24h/dobe (Hydor zre z 27W to nie tak duzo patrzac ile zre komp :) )

 

Pare dni temu zrobilem podobny w miare zestaw (kadet, Uriel 2.0, Pawnee, Hydor, na wezach bez kolanek ale w miejscach narazonych dalem na rurki rueki peszla (dobrze zapobiegaja zalamaniu), pomijajc jedne miejsce :( zalozylem tam pare opasek zaciskowych zeby zminimalizowac zagiecie (jest srednio-lekkie))

Ale wracajac na poczatku podczas testu poza kompem wlaczalem i wylaczalem hydorka zeby dolac wody do zbiornka i co za 2 razem pompa klap siadla, nie chodzi UPS co robic (ale dotykam reka weza czuje buczenie - jakby sie zablokowala) otworzylem ja wsadzilem wirnik ruszyla

 

ak oprzenislem do pokoju uklad znowu nie chiala riuszyc, again i dzila pochodzila cala noc uznalem za szczelne i do kompa montuje

Na szczescie ruszyla bez problemu (a wiec z zalozenia chodzi caly czas, chyba ze na dluzsze okresy bede wylaczal kompa)

 

Sie zastanawialem nad temperaturami bo mi cos teraz prime lazi z 47 stopni ale mierzac temp wody uzyskalem 28 stopni powietrze ok 20-21 (dom), plyta NF-7S co prawda taktowanie mniejsze 11*213 (ok.2340) i nap 1,775V

Ale wychodzi ze jednak dobrze, w miare chlodno i cicho, jeszcze podkrecic karte grafiki trzeba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP gratulacje! Świetnie wygląda ten układ. Widać kosztował dużo pracy i kasyyy. Bardzo podobaja mi się te wentylatory, które są zamocowane nad chłodnicą. Jeśli możesz daj jakieś namiary na nie. Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ,ze Wam sie chlopaki podoba :D

 

wentyle kupilem za smieszne 9zl/szt.(udalo mi sie wyrwac 4szt.) na allegro.ale to byla jednorazowa okazja niestety.Pogadaj z pmp ,z tego co pamietam kupil 26szt. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanka dwa:)

1. jak sie przebiles przez ten polemnik tak, zeby nie pękł oraz jak uszczelniłe, zeby nie rpzeciekał (chodzi mi o to miejsce gdzie  pompka pobiera wode)

2. jak lutowałes  kolanka?

1.ostry noz i pozniej zabawa pilnikiem :wink: ,uszczelnione kropelka i silikonem uniwersalnym

 

2.silikon+kropelka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanka dwa:)

1. jak sie przebiles przez ten polemnik tak, zeby nie pękł oraz jak uszczelniłe, zeby nie rpzeciekał (chodzi mi o to miejsce gdzie  pompka pobiera wode)

2. jak lutowałes  kolanka?

1.ostry noz i pozniej zabawa pilnikiem :wink: ,uszczelnione kropelka i silikonem uniwersalnym

 

2.silikon+kropelka :wink:

co do podpunktu nr 2

czy myslisz, ze to dobre rozwiazanie? ja mam rury w domu miedziane ale lutowane i trzymaja sie swietnie nie ufalbym kropelce.... jestes w 100% pewny, ze kropelka to jest to? moze jeszcze powiedz jaka technika to łączyles co smarowales klejem a gdzie silikonem. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze kropelka to dobre rozwiazanie chociaz jezeli sie dobrze polutuje to jest wieksza pewnosc ze nie pusci. Mialem kropelkowane kolanka ponad rok i nic im sie nie stalo, aczkolwiek teraz jak juz to pospawalbym je brazem dla maxymalnej pewnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tez watpilem w wytrzymalosc kropelk i Superglutowych podobizn ale jak ostatnio chcialem zdjac plekse z mojego cdka to nie bylo szans mimo iz dalem 4 kropelki po jednej w kazdym rogu i co polamala sie pleksa a super glue swoj kawalek trzymal :/ niewiem jak sie bedzie to sprawowalo na metalu ale mysle ze bardzo mocno i "na wieki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak ze naciapralem kropelki na kolanko i wsio :D

 

kazde polaczenie kleilem 3 razy po wczesniejszym wyschnieciu,dodatkowo spojenie jest przejechane cieniutka warstwa silikonu.Nie ma mozliwosci zeby to bylo nieszczelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tonic, Lukas20

wykres porownujacy Hydora L30 do Eheim'a 1250 [i nie tylko]:

http://www.procooling.com/articles/html/pu...phaestus__1.php

 

pozdro

 

UPDATE

wg mnie nie oplaca sie placic 2x wiecej za pompe o bardzo zblizonych osiagach.

@ _Vip_ wg mnie dokonales slusznego wyboru [L30], a tak przy okazji kozacko ten Twoj sprzecik wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie :)

super komponenty :D jedyne co mi przeszkadza to te kolanka i cybanty na nich :?

zamiast cybantow moglbys zastosowac klej np: cyjanoakryl :D nie ma szans zeby puscilo a wyglad lepszy :D

ja mam prawie tak samo połączony zestaw jak ty i 0 kolanek :D (mozesz tutaj sobie zobaczyc http://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/Rev5.1/ tylko sie nie przestrasz bo to faza przejsciowa :D - czekam na rezerwuar 5.25 )

(...)

Hmmm, mam inne zdanie

 

W te święta się o tym przekonałem. Po 3-4 miesiącach od złożenia WC zaczęła się sączyć woda spod jednej z "choinek" z bloczka procesora (Uriel rev. 2.0). A końcówki były wkręcane na silikon ...

 

Gdybym WC nie miał na zaciskach tylko było klejone to nie wiem co bym zrobił.... :? Całe demontować z kompa (mam bloczki na CPU, NB i GPU) żeby wyjąć jeden bloczek? Ciąć węże? A tak: spuszczenie wody, odkręcenie zacisków, wyjęcie bloczka, jego uszczelnienie i zmontowanie wszystkiego z powrotem.

 

Kolanka i zaciski może źle wyglądają ale są naprawdę praktyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tonic, Lukas20

wykres porownujacy Hydora L30 do Eheim'a 1250 [i nie tylko]:

http://www.procooling.com/articles/html/pu...phaestus__1.php

 

pozdro

 

UPDATE

wg mnie nie oplaca sie placic 2x wiecej za pompe o bardzo zblizonych osiagach.

@ _Vip_ wg mnie dokonales slusznego wyboru [L30], a tak przy okazji kozacko ten Twoj sprzecik wyglada :)

Dokładnie, o takim teście mówiłem, dzięki :D

 

Jeśli inni mówią, że L30 jest cichy, to po co gdybać jak wypada w

porównianiu, jest 2-2.5x tańszy, niewiele cichszy/głośniejszy (raczej to

drugie) i to jest najważniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( właśnie się zastanaiwam nad tymi pompkami i motyla noga nie wiem która. Do tego nigdzie nie widze Uriela 2 do kupienia wrrr (jakby ktos widzial gdzie można go dostać oprócz proline(gdzie nei ma) oraz mcs(gdzie tez nie ma :( ) to byłbym wdzięczny)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( właśnie się zastanaiwam nad tymi pompkami i motyla noga nie wiem która. Do tego nigdzie nie widze Uriela 2 do kupienia wrrr (jakby ktos widzial gdzie można go dostać oprócz proline(gdzie nei ma) oraz mcs(gdzie tez nie ma :( ) to byłbym wdzięczny)

 

Pozdrawiam

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69994 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...