Skocz do zawartości
radek_z

nVidia narobiła dużo złego!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

a bylbym bardzo ciekaw dowiedziec sie jak poradzilbys sobie z konfiguracja karty sieciowej z kontrolerem IDE na magistrali EISA najlepiej na Novell'u 2.12 albo pod Netware Lite na przyklad... zreszta Windows NT 3.5 tez moze byc...  

 

Jesli chodzi o skladanie kompa z czesci pierwszych to w moim srodowisku chodzi takie powiedzonko 'komputer kazde dziecko posklada, ale kto go potem uruchomi...'

 

A na jakim DX byl napisany Need For Speed: Underground? 8.1? 9.0?  

Bo wiekszosc moich znajomych ciagle ma karty typu GF2MX lub GF4MX ktore nie obsluza nic ponad DX 7 a graja jak maniacy, brakuje oczywiscie efektow typu motion blur ale graja i maja z tego nadal sporo uciechy!

Słabo znam się na sieciach i nie zaczynajm mi tu udowadniać, że jak nie znam się na sieciach to żaden ze mnie informatyk, bo na sprzęcie znam się bardzo dobrze, bo to mnie interesuje i to mi się w życiu przydaje.

 

Własnie o to chodzi. Nie przechwalam się, ale jak już pisałem, nie z jednym kompem walczylem.

Wcale nie chcialem zebys robil cos z sieciami, po prostu jestem ciekaw jak poradzilbys sobie z sieciowka EISA ktora ma zintegrowany kontroler

IDE, chyba normalne jest ze skonfigurujesz to tak zeby dzialalo w systemie operacyjnym w koncu oglaszasz sie jako dobry sprzetowiec?

Chyba ze wg. ciebie dobry sprzetowiec to taki co wie ze karte GeForce FX 5200 wklada sie do tego brazowego czegos a nie do tych bialych rzeczy na plycie glownej i nawet jak ci ktos podlozy gigabyte to sie zorientujesz ze te kolorki nie maja wplywu na prace powierzonego ci sprzetu.

Ze sobie z sieciami nie radzisz to widze, bo nawet nie zacytowales mnie dokladnie tylko moja wypowiedz przykleiles komus innemu.

Własnie dlatego że ludzie z kartami wspierającymi tylko DX 7 odpalają NFS Underground, ta gra nadal nie wygląda tak jakie dają możliwości biblioteki DX 9. Do realności "Rusałki" nVidi, czy chociażby "Rachel" ATI jeszcze baaaaaardzo daleko. Prawdę mówiąc grafika z Underground wcale mi się nie podoba. Wygląda właściwie tak jakby ktoś na siłę powstawiał trochę rozbłysków i efektów. Jednym słowem puki co mam do czynienia z tanim efekciarstwem, a nie z prawdziwym wykorzystaniem możliwości DX 9.

Ma prawo ci sie nie podobac, ale o gustach sie nie dyskutuje, chodzi nam przeciez o biblioteki DirectX?

Nie wmówisz mi że ukazanie się GF 4 MX nie miało wpywu na wprowadzanie DX 8 do gier. PROSUCENCI NIE MOGLI OLAĆ 50% RYNKU NOWYCH KART. Ile razy trzeba wam to powtarzać.

Czyli wedlug twojej spiskowej teorii EA moglo wypuscic NFS:U juz rok wczesniej gdyby nVidia podstepem nie wypuscila GF4MX?

Uważam że mam wystarczającą wiedzę i doświadczenie, alby wyrazić taką opinę o GF 4 MX. Niektórzy chyba nie zauważyli że tu jest o tym dyskusja, a nie o moich kompetencjach czy o KONFIGURACJI SIECI. Chcecie się dowiedzieć jak skonfigurowac sieć pod Noverll-em to idźcie na inne forum. Siedliście na mnie, bo ja obraziłem waszego ukochanego GF 4 MX, którego uważam za jeden wielki niewypał, krok w tył i pomyłkę. Mam swoją opinię i jej nie zmienię, bo jest ona poparta wieloletnim doświadczeniem w tej branży.

Oczywiscie ze tak! My tutaj tez mamy wystarczjaca wiedze i doswiadczenie zeby skomentowac twoje wypociny, i uwierz ze nasze komentarze sa tez poparte wieloletnim doswiadczeniem, przynajmniej moje bo jestem 35-letnim facetem ktory jest w branzy od jakis 11 albo i wiecej lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bylbym bardzo ciekaw dowiedziec sie jak poradzilbys sobie z konfiguracja karty sieciowej z kontrolerem IDE na magistrali EISA najlepiej na Novell'u 2.12 albo pod Netware Lite na przyklad... zreszta Windows NT 3.5 tez moze byc...  

 

Jesli chodzi o skladanie kompa z czesci pierwszych to w moim srodowisku chodzi takie powiedzonko 'komputer kazde dziecko posklada, ale kto go potem uruchomi...'

 

A na jakim DX byl napisany Need For Speed: Underground? 8.1? 9.0?  

Bo wiekszosc moich znajomych ciagle ma karty typu GF2MX lub GF4MX ktore nie obsluza nic ponad DX 7 a graja jak maniacy, brakuje oczywiscie efektow typu motion blur ale graja i maja z tego nadal sporo uciechy!

Słabo znam się na sieciach i nie zaczynajm mi tu udowadniać, że jak nie znam się na sieciach to żaden ze mnie informatyk, bo na sprzęcie znam się bardzo dobrze, bo to mnie interesuje i to mi się w życiu przydaje.

 

Własnie o to chodzi. Nie przechwalam się, ale jak już pisałem, nie z jednym kompem walczylem.

Wcale nie chcialem zebys robil cos z sieciami, po prostu jestem ciekaw jak poradzilbys sobie z sieciowka EISA ktora ma zintegrowany kontroler

IDE, chyba normalne jest ze skonfigurujesz to tak zeby dzialalo w systemie operacyjnym w koncu oglaszasz sie jako dobry sprzetowiec?

Chyba ze wg. ciebie dobry sprzetowiec to taki co wie ze karte GeForce FX 5200 wklada sie do tego brazowego czegos a nie do tych bialych rzeczy na plycie glownej i nawet jak ci ktos podlozy gigabyte to sie zorientujesz ze te kolorki nie maja wplywu na prace powierzonego ci sprzetu.

Ze sobie z sieciami nie radzisz to widze, bo nawet nie zacytowales mnie dokladnie tylko moja wypowiedz przykleiles komus innemu.

Własnie dlatego że ludzie z kartami wspierającymi tylko DX 7 odpalają NFS Underground, ta gra nadal nie wygląda tak jakie dają możliwości biblioteki DX 9. Do realności "Rusałki" nVidi, czy chociażby "Rachel" ATI jeszcze baaaaaardzo daleko. Prawdę mówiąc grafika z Underground wcale mi się nie podoba. Wygląda właściwie tak jakby ktoś na siłę powstawiał trochę rozbłysków i efektów. Jednym słowem puki co mam do czynienia z tanim efekciarstwem, a nie z prawdziwym wykorzystaniem możliwości DX 9.

Ma prawo ci sie nie podobac, ale o gustach sie nie dyskutuje, chodzi nam przeciez o biblioteki DirectX?

Nie wmówisz mi że ukazanie się GF 4 MX nie miało wpywu na wprowadzanie DX 8 do gier. PROSUCENCI NIE MOGLI OLAĆ 50% RYNKU NOWYCH KART. Ile razy trzeba wam to powtarzać.

Czyli wedlug twojej spiskowej teorii EA moglo wypuscic NFS:U juz rok wczesniej gdyby nVidia podstepem nie wypuscila GF4MX?

Uważam że mam wystarczającą wiedzę i doświadczenie, alby wyrazić taką opinę o GF 4 MX. Niektórzy chyba nie zauważyli że tu jest o tym dyskusja, a nie o moich kompetencjach czy o KONFIGURACJI SIECI. Chcecie się dowiedzieć jak skonfigurowac sieć pod Noverll-em to idźcie na inne forum. Siedliście na mnie, bo ja obraziłem waszego ukochanego GF 4 MX, którego uważam za jeden wielki niewypał, krok w tył i pomyłkę. Mam swoją opinię i jej nie zmienię, bo jest ona poparta wieloletnim doświadczeniem w tej branży.

Oczywiscie ze tak! My tutaj tez mamy wystarczjaca wiedze i doswiadczenie zeby skomentowac twoje wypociny, i uwierz ze nasze komentarze sa tez poparte wieloletnim doswiadczeniem, przynajmniej moje bo jestem 35-letnim facetem ktory jest w branzy od jakis 11 albo i wiecej lat. I bynajmniej nie wliczam do tego okresu grania w Knight Lore na ZX Spectrum czy pierwszych lekcji Basica na Meritum w szkole sredniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Masz problem do Nvidii , ze jej GF4MX wstrzymal rozwoj gier :D (lol) widac jak jestes douczony po tej informatyce... proponuje przejzec wykazy udzialu w rynku procesorow graficznych -> wbrew twojej "wiedzy" pierwsze miejsce ma dalej Intel wiec to chyba do niego powinienes kierowac swoje gorzkie zale .

http://steampowered.com/status/survey.html

 

I co ty na to mondralo? Na której pozycji widzisz Intela?

 

Czytałem ostanio (nie pamiętam na której stronie) że producenci Doom-a 3 zrobili podobna ankietę i stwierdzili że ponad połowa światowego sprzetu nie uciągnie ich nowego produktu, właśni dlatego że króluja tam GF 4 MX. Nie wmawiajcie mi więc że producenci gier nie patrzą na to co jest obecne na rynku. Kto oglądał firmowe demka ATI, wie jak realistyczną grafikę da się tworzyć już przy użyciu DX 8.1. Tak moła by wyglądać każda gra, gdyby producenci w pełni wykorzystali biblioteki DX. Ale gdyby to zrobili już na starcie stracili by 50 % potencjalnych klientów.

 

Czyli wedlug twojej spiskowej teorii EA moglo wypuscic NFS:U juz rok wczesniej gdyby nVidia podstepem nie wypuscila GF4MX?

Według mojej teorii już NFS VI mógł wyglądac znacznie lepiej niż NFS U, bo były ku temu możliwości technologiczne. Tyle że wtedy jedynymi karami na jakich dało by się to odpalić były by GF 3, GF 4 Ti Radeon 8500 i GF FX. Cała masa posiadaczy GF 4 MX musiała by się obejść smakiem.

 

Wielu z was podkreśla, że nie każdego stac na najnowsze grafiki, a też chce pograć. Ja na to, jak kogoś nie stać, to trudno. Kto powiedział że najsłabsze sprzedawane kompy muszą wszystko obsłużyć? Niestety, ale przyjemność grania i możliwość obsługi najnowszysch gier kosztuje, a przynajmniej powinna kosztować, bo jest właśniwe tak jak piszę. Gry są pisane tak aby działały nawet na słabym sprzęcie w efekcie, nie wykorzystująca możliwości najnowszych kart graficznych. Ludzie którzy wydają kupe kasy w nadzieji, że już niedługo ujrzą ujmujące realizmem, generowane w czasie rzeczywistym sceny, w rzeczywistości wyrzucają pieniądze w błoto.

 

Gdy kupowałem swoją grafikę, kosztowała ona nieco ponad 900 zł. W momęcie kiedy naprawdę zaczęła być przydatna jej szybkość i możliwości, karty tej klasy kosztowały już 400 zł. Pięć stów wydane na marne tylka dlatego żeby posiadacze GF 4 MX też mogli sobie pograć w najnowszego NFS i Wolfenstein.

 

W Wolfa zaczynałem grać jeszcze na moim VooDoo 3 i pomijając niekiedy brzydkie przejścia kolorów, chodziła "całkiem całkiem" w połączeniu z Duronem 600@840 (6x140). Cała grę w pełnym komforcie i jakości przeszedłem na Kyro 2.

 

Microsoft, chyba z pół roku temu powiedział że DX 10 długo nie będzie, bo jak narazie ŻADNA aplikacja nie wykorzystuje w pełni DX 8.1, a bylo już dawno po premierze DX 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://steampowered.com/status/survey.html  

I co ty na to mondralo? Na której pozycji widzisz Intela?

Wydaje mi się że ktoś kto jest takim wielkim serwisantem (od 2 lat) i rozgłasza o tym na poważnym forum o sprzęcie powinien wiedzieć ze udział w rynku procesorów graficznych wyznacza siena podstawie ich sprzedaży a nie jakiejś ankiety przeprowadzonej na wybranej grupie ludzi.

 

Napewno kilku takich by się znalazło, ale dużej większości której wydaje się że coś wiedzą, to się tylko WYDAJE. Natomiat takich którym się WYDAJE, to ja po dwóch latach pracy rozpoznaję na pierwszy rzut oka. Takich czytaczy CHIP-ów, benchmarka.pl, tweak.pl i innych stron jest mnóstwo. Powiem więcej, takich którym się wydaje ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e duża pewność siebie. W końcu on to (jakąs nowinkę) przeczytał np. w CHIP-ie i tak musi być.

dalej czytamy

czytałem ostanio (nie pamiętam na której stronie) że producenci Doom-a 3 zrobili podobna ankietę i stwierdzili że ponad połowa światowego sprzetu nie uciągnie ich nowego produktu, właśni dlatego że króluja tam GF 4 MX.

LoL. Czytaj tak sobie dalej. W tego wspaniałego Dooma 3 o którym wyczytałes ze gf4 mx nie uciągnie i tak musi być , to ja grałem na Rivie tnt2 m64.

 

Jedna z twoich wczesniejszych wypowiedzi

To że w przeciętną grę w pełni wykorzystującą DX 9 na FX 5200 nie da się grać jest oczywiste. Ale uruchomić się da, nawet ustawić wszystkie detale na maxa i tez się uruchomi. To że na takim FX 5200 z szyną pamięci 64-bit, będzie poniżej 1 FPS to już inn sprawa, ważne że uruchomić się da, więc posiadacz FX5200 będzie mógł kupić wybraną grę i o to tu chodzi.

Miałeś stycznośc z tą kartą graficzną ze twierdzisz za będzie miala poniżej 1FPS czy też tylko gdzieś cos takiego przeczytałeś i uznajesz ze jak tak napisali to musi tak byc?

 

A mnie ciekawi co byście zrobili, gdyby leżał przed wami niestartuący ECS albo Merkury. Jak komuś brakuje argumetnów to zaczyna się czepiać rozmówcy a nie tematu.

A mnie zbytnio nie ciekawi bo na tym forum takie przypadki to codziennośc.

Gdy 2 lata temu przychodziłem do serwisu, tez wydawało mi się że dużo umiem, ale powiem wam szczerze... każdy kto nie ma ze sprzetem doświadczenia praktycznego, gó...no umie. Conajwyżej może mu się WYDAWAĆ że umie.

Zastanowiłeś się w jakim miejscu to napisałeś? Na tym forum większośc osób ma takie doswiadczenie ze sprzętem o którym doswiadczeni serwisanci pracujący w swoim zawodzie i 20 lat mogą sobie pomażyć, nie wspominając juz o takich co pracują 2 lata.

 

Nie dziwię się że jesteście zadowoleni. W końcu producenci gier, m.in. moim kosztem, zadbali o to żebyście byli zadowoleni. To moja karta graficzna nie mogła pokazać swoich możliwości, tylko po to abyście mogli odpalić każdą grę na waszym GF 4 MX, który był przestarzały już w momencie premiery. Gdyby gry rozwijały się tak jak powinny (DX 8 został opublikowany już w 2001 roku) to byście dopiero kwiczeli. Żadna nowa gra wydana od powiedzmy poczatku 2002 roku, nie powinna dać się uruchomić, gdyż zwyczajnie wymagałaby sprzetowej akceleracji DX 8. Wtedy byście już tacy zadowloleni nie byli.

Według mojej teorii już NFS VI mógł wyglądac znacznie lepiej niż NFS U, bo były ku temu możliwości technologiczne. Tyle że wtedy jedynymi karami na jakich dało by się to odpalić były by GF 3, GF 4 Ti Radeon 8500 i GF FX. Cała masa posiadaczy GF 4 MX musiała by się obejść smakiem.

Jak na takiego znawce ,super serwisanta to dużo gadasz, za to twoja wiedza jest na poziomie kilku latka.

Według twjego rozumowania, załózmy ze dziś pokazal sie nowy DirectX. Firma produkująca gry stwierdza wtedy "o wyszedł nowy directX napiszmy jakąs gre na niego" ? I mają oni niby zaraz stworzyć coś nowego? Zastanawiałeś się kiedyś ile czasu trwa stworzenie nowej gry? W czasie kiedy wychodzą nowe karty i directX'y większośc producentów gier pracuje jeszcze nad grami które zaczeli tworzyć kilka/kilkanaście a zdarza sieze kilka lat wczesniej. Jezeli zaczeli tworzyc gre tuż przed wprowadzeniem jakiś nowosci to nie przestaną nagle nad tym pracować po jak by spojrzeć w przyszłośc to nigdy nie ukonczyliby zadnej gry.

 

Jeżeli myślisz ze to ze gra która jest napisana w całości pod daną wersje directx nie ma prawa sie uruchmić na straszej karcie to tez jesteśw błędzie. Większośc gier zawiera osobne biblioteki dla róznych karta graficznych(dx7/dx9/dx9). To własnie dzięki temu gra działa zarówno w dx8 jak i dx7. Gra sama wykrywa na jakiej karcie jest uruchomiona i przełącza sie w odpowiedni tryb. Dzięki temu uzytkownicy nowszych karta moga wykorzystać wszystkie ich mozliwości, za to na starszych kartach gry dają sie uruchomić za to juz wygladają gorzej bo działają w innych trybach przystosowancych do własnie takich kart, a wiadomo ze starsza karta nie wygeneruje takich samych efektó jak karta dx8 lub 9. Cofając się jeszcze dalej. Wiele wczesniejszych gier pozwalało na programową emulację niektórych efektów. To własnie producenci gier zrobili wszystko co się da, poswięcając wiele więcej pracy na stworzenie gier tylko po to zeby gry działały u wszystkich. Zaden producent układów graficznych nie miał w tym zadnego udziału.

 

Uważam że mam wystarczającą wiedzę i doświadczenie, alby wyrazić taką opinę o GF 4 MX.

A ja nie. Na podstawie tego co napisałeś można zadać sobie pytanie czy ty wogóle masz jakieś doswiadczenie.

 

Jak to wszystko czytam to nie wiem co to ma wspólnego ze sprzętem. T nadaje się tylko na topic śmiechu.

 

o tego wczesniej nie zauwazyłem

Od dwóch lat pracuję w serwisie komputerowym, z komputerami mam styczność od 12 lat, studiuję informatykę i właśnie piszę pracę o rozwoju podzespołów komputerowych, więc uważam że jestem zaj....biscie w temacie i w sprawie wiedzy o hardware mało kto może mi podskoczyć.

No to wszystko wyjasnia. :lol: :lol:

Chyba chciałes napisać. "..i w sprawie wiedzy o hardware na tym forum mało komu mogę podskoczyc" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem swoją grafikę, kosztowała ona nieco ponad 900 zł. W momęcie kiedy naprawdę zaczęła być przydatna jej szybkość i możliwości, karty tej klasy kosztowały już 400 zł. Pięć stów wydane na marne tylka dlatego żeby posiadacze GF 4 MX też mogli sobie pograć w najnowszego NFS i Wolfenstein.

8O czy to wogule wymaga komantarza :?: :kijem: obudz się nie jesteś sam a cytat poniżej tego textu zweryfikuje bzdury jakie piszesz :

 

Jeżeli myślisz ze to ze gra która jest napisana w całości pod daną wersje directx nie ma prawa sie uruchmić na straszej karcie to tez jesteśw błędzie. Większośc gier zawiera osobne biblioteki dla róznych karta graficznych(dx7/dx9/dx9). To własnie dzięki temu gra działa zarówno w dx8 jak i dx7. Gra sama wykrywa na jakiej karcie jest uruchomiona i przełącza sie w odpowiedni tryb. Dzięki temu uzytkownicy nowszych karta moga wykorzystać wszystkie ich mozliwości, za to na starszych kartach gry dają sie uruchomić za to juz wygladają gorzej bo działają w innych trybach przystosowancych do własnie takich kart, a wiadomo ze starsza karta nie wygeneruje takich samych efektó jak karta dx8 lub 9. Cofając się jeszcze dalej. Wiele wczesniejszych gier pozwalało na programową emulację niektórych efektów. To własnie producenci gier zrobili wszystko co się da, poswięcając wiele więcej pracy na stworzenie gier tylko po to zeby gry działały u wszystkich. Zaden producent układów graficznych nie miał w tym zadnego udziału.

stawiam pivo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z twoich wczesniejszych wypowiedzi

To że w przeciętną grę w pełni wykorzystującą DX 9 na FX 5200 nie da się grać jest oczywiste. Ale uruchomić się da, nawet ustawić wszystkie detale na maxa i tez się uruchomi. To że na takim FX 5200 z szyną pamięci 64-bit, będzie poniżej 1 FPS to już inn sprawa, ważne że uruchomić się da, więc posiadacz FX5200 będzie mógł kupić wybraną grę i o to tu chodzi.

Miałeś stycznośc z tą kartą graficzną ze twierdzisz za będzie miala poniżej 1FPS czy też tylko gdzieś cos takiego przeczytałeś i uznajesz ze jak tak napisali to musi tak byc?

 

Puść sobie 3D Marka 2003 na 64 bitowym FX 5200 i obejrzyj trzecie demo. Ilość FPS nieraz spada poniżej 1. Jest to aplikacja w pełni wykorzystująca jedynie DX 8.1.

 

Zastanowiłeś się w jakim miejscu to napisałeś? Na tym forum większośc osób ma takie doswiadczenie ze sprzętem o którym doswiadczeni serwisanci pracujący w swoim zawodzie i 20 lat mogą sobie pomażyć, nie wspominając juz o takich co pracują 2 lata.

Poza tym, uwierz mi, w pracy nie raz stykałem się z takimi czytaczami grup dyskusyjnych, CHIP-ów, benchmark-ów, tweak-ów i innych. Niezły jest z nich ubaw, bo generalnie są to teoretycy którym łapy się trzęsą gdy mają założyć radiator na AMD, pomijając ich dziwne teorie na temat sprzętu, w żaden sposób nie podparte praktyką. Większość ludzi z forum, zna tylko swojego kompa, do którego zagląda raz na klika miesięcy przy okazji dokupienia jakiejś częsci. Wielu robi to częściej zaglądając przez "efektownie" (tandetnie) podświetloną szybkę. Ja składam kilka kompów dziennie, nie jedno już widziałem więc takich bajek mi tu nie wciskaj, że ludzie z forum mają większe doświadczenie od przeciętnego serwisanta, bo takim twierdzeniem dołączasz to tych wszystkich którym się WYDAJE że mają dużą wiedzę.

 

Popracujesz kiedyś to zrozumiesz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grami i sprzetem do nich to juz od dawna tak jest ze na granie w nowe gry na full wypasionych ustawieniach moga sobie pozwolic tylko nieliczni.

Moimi ulubionymi grami sa Unreal Toutnament i Tribes 2.

Obie gry sa dosyc leciwe...

Patrzac teraz na opakowanie T2 ktore lezy mi pod reka...

Wymagania:

P2 400 64 ram

open gl karta graf i 8mb ram...

No...jak ktos uruchomil na takim sprzecie gre i gral w nia...to naprawde gratuluje wytrwalosci.

Tribes po raz pierwszy odpalilem na Durku 700 384 ram i GFmx2 200 32 mb..i co??

niby komp wieeele lepszy niz wymaga gra...ale jednak czkawki dostawal w grafice 640 na 480 i srednich detalach...

Praktychnie nie dalo sie momentami grac...kto zna gre to wie...ogromne ilosci graczy (32-64)w mp i wielgachne przestrzenie na mapach.

Pytam sie wiec ...kto w to gral w momencie premiery??

Co za ludzie kupili ty gre i cieszyli sie gra.

To samo jest z UT...tyle ze gralem w UT jeszcze na Voodoo 2 i Celeronie 375. pieknie bylo...Zreszta wiekszosc znajomych grala na takich lub nawet lepszych wiele sprzetach nie zdajac sobie sprawy jak moze wygaldac ta gra...Teraz przy powszechnych "superkomputerach" mozna zobaczyc jak miala wtedy w dniu premiery wygladac gra...jak ja stwozyli programisci.

Nadchodzi Doom3...wszyscy sikaja po nogach...i co...i ilu zobaczy naprawde robote programistow, co oni wsadzile gre...

Oczywiscie...wszyscy zobacza...za 2,3,4 lata....jak sprzet ciagnacy takie potworki bedzie wmiare dostepny dla przecietnego zjadacza megabajtow.

Wiec jaki moral...moze taki ze gry pisane sa troche z perspektywa na to ze ludzie zaczna grac w gre...a potem dostosuja kompy do wymagan gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jakie mamy ulubione zajęcie na forum :?: polewanie się z wiedzy servisantów :D, przejżyj oślą łączkę, nie to żeby karzdy był delikatnie mówiąc deklem bo sam 2 lata temu pracowałem jako servisant :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jakie mamy ulubione zajęcie na forum :?: polewanie się z wiedzy servisantów :D, przejżyj oślą łączkę, nie to żeby karzdy był delikatnie mówiąc deklem bo sam 2 lata temu pracowałem jako servisant :]

No to może znajdziemy wspólny język :D

 

Temat chyba faktycznie czas juz zamknąć. Wszyscy się wypowiedzieli, nikt nikogo nie przekonał, a świata i tak nie zmienimy.

 

Dodatkowo rozmowa zbacza na zupełnie inny tor i to jest chyba największy powód do zamknięcia tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przedmówców powyzej

nie wiem czemu wszyscy sikają tak na temat dooma 3

 

na pewno to szybko nie będzie chodzic testowalem bete niedawno z lutego

mam sprzęt jak w podpisie i gfx shit 5200 to nie jest to, mam 10-18 klatek max, i to gdy nic nie lazi....porazka

 

klimat to moze i ma, ale......silent hill 3 ma lepszy, a grafa d3 tego nie nadrabia, wrecz czasami pogarsza wrazenie.... i paskudnie sie gra

gra wyglada na bezsensu...nie wiem o co ten krzyk

 

a prawda jest taka ze od gf3 nvidia nie popisała sie z kolejnymi kartami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jestes jednym z tych doswiadczonych serwisantow, z ktorymi nie jeden bywalec tego forum mial nieprzyjemnosc sie spotkac i co gorsza rozmawiac.

Siedliście na mnie, bo ja obraziłem waszego ukochanego GF 4 MX, którego uważam za jeden wielki niewypał, krok w tył i pomyłkę. Mam swoją opinię i jej nie zmienię, bo jest ona poparta wieloletnim doświadczeniem w tej branży.

Kilka lat potrzebowałeś zeby dojsc do tego co wie kazdy (przebywajacy na tym forum) od dnia premiery tej karty?

studiuję informatykę i właśnie piszę pracę o rozwoju podzespołów komputerowych, więc uważam że jestem zaj....biscie w temacie i w sprawie wiedzy o hardware mało kto może mi podskoczyć.

skoro masz taki temat pracy to znaczy ze to studia inzynieryjne, albo co gorsz (i to chyba bedzie to) jakies studium, a skoro tak to g...o wiesz.

 

ale na pocieszenie powiem ze fajnie sie czyta to co piszesz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść sobie 3D Marka 2003 na 64 bitowym FX 5200 i obejrzyj trzecie demo. Ilość FPS nieraz spada poniżej 1. Jest to aplikacja w pełni wykorzystująca jedynie DX 8.1.

Nie będe tego nawet komentował. Przeczytaj sobie jak działa 3dmark2003. Zreszta srednia fps na takiej karcie w tym 3 tescie wynosi ponad 5 fps.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=68854

W prawdziwych grach wykorzystujących dx8 i nawet w tescie nature z 3dmarka 2001 gdzie test jest znacznie lepiej napisany i blizej mu do prawdziwych gier taki 64 bitowy fx 5200 wyciaga ponad 20 fps i to na sredniej jakości sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na pocieszenie powiem ze fajnie sie czyta to co piszesz.  :wink:

Fajnie? Piszesz to z ironią, czy na serio, bo już się pogubiłem.

 

Fakt moje studia są trochę gów...ane, ale mimo to staram się jakoś rozwijać w tym kierunku, a tremat pracy skłania mnie do odświerzenia sobie wielu odległych czasowo rzeczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jeszcze ten topic jest ale lol :!: głupszego tematu nigdy na forum nie widzialem :!:  

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Podoba mi się gdy ktoś zamiast wysłowić się pełnym zdaniem, pisze "lol" i wydaje mu się że zawarł w tym jakąś myśl. Poszukaj w słowniku j. polskiego i powiedz mi łaskawie co to znaczy "lol", bo nie rozumiem. Ja niestety nic nie znalazłem. Hmmm....może mam jakiś stary słownik?

 

Do pani od polskiego tez mówisz "lol"....dzieciaku? Bo nie sądzę żeby ktokolwiek poważny powyżej 20 lat używał tak idiotycznych i pozbawionych sensu zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jeszcze ten topic jest ale lol :!: głupszego tematu nigdy na forum nie widzialem :!:  

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Podoba mi się gdy ktoś zamiast wysłowić się pełnym zdaniem, pisze "lol" i wydaje mu się że zawarł w tym jakąś myśl. Poszukaj w słowniku j. polskiego i powiedz mi łaskawie co to znaczy "lol", bo nie rozumiem. Ja niestety nic nie znalazłem. Hmmm....może mam jakiś stary słownik?

 

Do pani od polskiego tez mówisz "lol"....dzieciaku? Bo nie sądzę żeby ktokolwiek poważny powyżej 20 lat używał tak idiotycznych i pozbawionych sensu zwrotów.

swoje zdanie na temat tego tematu wyraziłem w poscie gdzies wczesniej a lol znaczy lots of laught dzieciaku :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jeszcze ten topic jest ale lol :!: głupszego tematu nigdy na forum nie widzialem :!:  

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Podoba mi się gdy ktoś zamiast wysłowić się pełnym zdaniem, pisze "lol" i wydaje mu się że zawarł w tym jakąś myśl. Poszukaj w słowniku j. polskiego i powiedz mi łaskawie co to znaczy "lol", bo nie rozumiem. Ja niestety nic nie znalazłem. Hmmm....może mam jakiś stary słownik?

 

Do pani od polskiego tez mówisz "lol"....dzieciaku? Bo nie sądzę żeby ktokolwiek poważny powyżej 20 lat używał tak idiotycznych i pozbawionych sensu zwrotów.

swoje zdanie na temat tego tematu wyraziłem w poscie gdzies wczesniej a lol znaczy lots of laught dzieciaku :!:

Temat Ci się nie podoba, to tutaj nie wchodź. To wolny kraj i nie musisz tego czytać.

 

Podziwiam Twoją elekwencję...dosłownie zwala z nóg... lolku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe radzio_z wchodzisz pomiedzy wrony sieciowe to kraczesz jak one :) nie wiem gdzies sie wychowal i ktory servis cie przedekowal :) ale odkad skonczyly ci sie argumenty i posieldi cie ludzie ktorzy cos wiedza zaczoles uzywac wycieczek sobistych i lapania za slowka - tak sie nie dyskutuje - powinienes uznac swoja porazke - nie wszystie nasze teorie okazuja sie prawdziwe - forum jest po to zeby sie o tym przekonywac

 

musisz tez pamietac ze rynek nie do konca dziala tak jak opisales - sgj ci to juz tlumaczyl - gry robi sie tak zeby dzialaly na kazdym sprzecie, producent kart ma 4 literach dzialanie gier na rtwoim kompie to o to dbaja programisci gier. rynek dziala mniej wiecej tak:

1) mam cienki sprzet ae co mi tam wszstko mi chodzi git

2) ooo spoko wychodzi nowa wesja mojej ulubionej gry

3) jest est wyszla zagram sobie wreszcie

4) o k... 800x600 wsio na LOW i sie tnie :(

5) hmmm u kumpla na lepszzej grafie smiga - czas na zmiany

6) kurde nie bede kupowal takiej jak kumpla bo juz nowa nie jest - troche postaram sie doruccic

7) nooo wreszcie moge zagrac

 

widzisz prawda jest taka ze to nie rynek programow dostosowuje sie do sprzetu (nie hamuje zeby moc obsluzyc slabsze kompy - poprstu buduje sie system dzalajacy u wszystkich - automat (vide sgj)) tymczasem to producenci kart i innych podzespolow, zawsze staraja sie nadgonic rynek oprogramowania. A to ze ktos nie moze sobie zagrac z wszystkimi detalami bo nie stac go na taka grafe - coz jak cie nie stac na mercedesa to jezdzisz maluchem albo czyms posrednim z twojego segmentu.

 

wez tez pod uwage ze gier nie robi sie pod polski rynek - u nas w kompach siedza w wiekszosci zdecydowanie zalosne karty, ale my jestesmy malutkim rnkiem. popatrz na testy w stanach (na przyklad) tam np srednia przekatna monitora byla 19" jak u nas szczytem bylo 15", tak samo jest z grafami - poczytaj fora amerykanskich graczy - "lol why my r9800 runs only 20FPS in farcry?" "lol dude have U instaled catalysts? :D" to sa ich problemy ;p i to jest rynek naktory kieruja sie producenci - bo amerykanie w przeciwienstwie do nas kupuja oryginalne gry kilkanascie razy czesciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, uwierz mi, w pracy nie raz stykałem się z takimi czytaczami grup dyskusyjnych, CHIP-ów, benchmark-ów, tweak-ów i innych. Niezły jest z nich ubaw, bo generalnie są to teoretycy którym łapy się trzęsą gdy mają założyć radiator na AMD, pomijając ich dziwne teorie na temat sprzętu, w żaden sposób nie podparte praktyką. Większość ludzi z forum, zna tylko swojego kompa, do którego zagląda raz na klika miesięcy przy okazji dokupienia jakiejś częsci. Wielu robi to częściej zaglądając przez "efektownie" (tandetnie) podświetloną szybkę. Ja składam kilka kompów dziennie, nie jedno już widziałem więc takich bajek mi tu nie wciskaj, że ludzie z forum mają większe doświadczenie od przeciętnego serwisanta, bo takim twierdzeniem dołączasz to tych wszystkich którym się WYDAJE że mają dużą wiedzę.

 

Popracujesz kiedyś to zrozumiesz.

 

Pozdrawiam

Mało chłopcze jeszcze wiesz o naszym forum, mało, dzizys co za koleś, ach ci serwisanci :lol: znam kilku takich jak ty i mialem okazje zapoznac sie z nie jednym takim :lol: , pamietam jak kiedys ogladalem kosci ram i lookałem na czas dostepu to spojrzał na mnie jak na debila :lol: :lol:

 

Zapraszam do lektury http://forum.purepc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

servisanci sa jak studenci medycyny - najgorsze co mozna zrobic to oddac im kompa - im sie wydaje ze cos umieja :)

generalnie radzio mowi ze sklada kilka kompw dziennie - widac to po jakosci otrzymywanego zestawu - ja jezdze potem po ludziach - temu nie podpieli cdromu, temu pomylili grafiki, temu zapomniemi ze mialabyc nagrywarka a nie cdrom itp pomijam juz taki myki jak stwierdzenie ktore uslyszalem jak kumpel kupowal ram ze po co przeplacac skoro OEMowy ram jest taki sam jak markowy tylko nalepka sie rozni :)

no to tyle na temat servisantow :) ale pmusze oddac prade ze znam kilku takich ze wzbudzaja respekt swojawiedza - ale nie amaja takich teorii spisku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie nVIDIA nadal tkwilibyśmy w epoce 3DFXa . Zastanów sie co piszesz . Tak samo mógłbym napisać ze AMD to oddzial Intela .

Mozna tak powiedziec bo to kiedys byla 1 firma :lol:

Nie wiedziałem wcześniej . Tzn wiedziałem po przeczytaniu w wątku o AMD . Dlaczego AMD poszło na swoje ? Intel sie odseparowal czy może AMD czuło sie zbyt silne albo zbyt poniżane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie nVIDIA nadal tkwilibyśmy w epoce 3DFXa . Zastanów sie co piszesz . Tak samo mógłbym napisać ze AMD to oddzial Intela .

Mozna tak powiedziec bo to kiedys byla 1 firma :lol:

Nie wiedziałem wcześniej . Tzn wiedziałem po przeczytaniu w wątku o AMD . Dlaczego AMD poszło na swoje ? Intel sie odseparowal czy może AMD czuło sie zbyt silne albo zbyt poniżane ?

tak jak ja wiem ze w topicu o amd siałeś herezje tak AMD wiedzialo ze intel tez sieje herezje i nic z tego nie bedzie :lol: dlatego AMD rulezz :D

 

 

P.S takie same herezje sieje pan radzio_z :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze radzio ma racje, szef Nvidii spiskowal na pewno z Osamą Bin Ladenem, trzeba pokiwac glowa i powiedziec tak masz racje :wink: , po co usilnie przekonywac kogos ze slonce nie kreci sie wokol ziemii? Pan radzio swoje wie i bardzo dobrze, nie udalo mu sie poderwac do walki z nvidią i jej zarzadem biednych niedouczonych i niewydolnych praktycznie chlopow co to nie wiedzą co z ECSem sie robi - a tak moglibysmy chociaz kilka siedzib podpalic, bo ja np nie rozumiem w ogole sensu tego calego tematu, po co to, do czego to, jaki tego cel, zalozmy ze pan radzio ma przez 237 milisekund racje no i wszyscy sie zgadzamy i co mamy zrobic? isc na stype? poklepac go w zwiazku z tym po ramieniu? Napisac 268 razy na papierze w kratke nie lubie nvidii? Napisac list do prezydenta?

 

Tu nie chodzi ani o zadne znajomosci ani o wiedze ani o nic w ogole tylko o jakis niesamowity filozoficzny dar pana radzia - dar do powiazania tego wszystkiego - do sprowadzenia rzeczy nie sprowadzalnych do jednej prostej formy jak 2+2 i wyprowadzenia banalnego wyniku z rzeczy tak naprawde niepojętych, ze nvidia jest winna jakiejs tam sytuacji, jakiej wlasciwie nie wiadomo bo aby to ocenic trzeba sie przynajmniej znalezc w jednej alternatywnej, pan radzio zna zapewne te alternatywne rzeczywistosci przenosi sie w roznych wymiarach i wie ze alternatywna rzeczywistosc bez nvidii i ich padalczego mxa jest niebo lepsza.

 

Z tym ze pan radzio nie zastanawia sie nad tym ze jakkolwiek gry beda wygladac nie ma to wiekszego znaczenia na ich grywalnosc, owszem tak wlasnie jest wbrew pozorom!, tak samo wciagajacą grą byla montezuma's revenge jak doom3 a moze nawet bardziej i szczerze mowiac dziala tu zasada czego oczy nie widza tego sercu nie zal, jednak dziwnym trafem panu radziowi zal...

 

Ja wrecz od zawsze marze o tym aby tak wlasnie bylo aby postep sie spowolnil, bo postep rznie do przodu nie dlatego zeby bylo lepiej tylko dlatego zeby ssac pieniadze, nie pojmujesz tego? bo przez ped jaki narzucaja producenci kart i nowe standardy nie powstaja wcale nowe gry ale wlasnie takie jak pisales (jak dla mnie dobry przyklad) NFS VI ale nie dlatego ze nie dalo sie tam wpakowac efektow jak tez pisales i ze juz NFS VI moglo wygladac jak NFSU bo wiekszosc ma mxa - tylko wrecz przeciwnie dlatego ze EA sie nie chcialo z tej gry zrobic nic wiecej, poza tym gdyby NFS VI wygladalo jak NFSU to EA mialoby o zarobek mniej z NFS-VI kasy bo przeciez by jej wowczas nie bylo, nie pojmujesz tego? NFS VI jest to polprodukt wycisniety z NFS V Porsche jak sok ze zmaltretowanej cytryny, stworzony niemalze od niechcenia, pchniety minimalnym nakladem, kosztami i wysilkiem... nikomu sie nawet nie chcialo robic desek dla aut a dopiero co tu mowic o implementacji mozliwosci direct xa 8, 9... Zatem NFS VI jest wlasnie krokiem wstecz w stosunku do NFS V czy nawet NFS IV bym powiedzial... Czy jestes pewny ze EA nie chcialo sie zrobic produktu chociaz dorownujacemu NFS V i IV ze wzgledu na to ze na rynku 50% to MXy??? :roll: :lol: :lol: :lol: Odpowiedz jest oczywista...

 

Twierdzisz zatem ze gdyby mx nie powstal - gry bylyby takie i siakie, nawet nie wiesz jak bardzo tu bladzisz bo wcale tak nie musialoby byc i jak bedzie wkrotce to sie przekonasz... z tymi calymi efektami o ktorych z wielkim zalem opowiadasz, co z tego ze w gry zacznie sie pompowac efekty? Dzisiaj stworzenie gry to nie jest juz stworzenie pasjonujacej gry jak np Montezuma's Revenge gdzie pracuje jakis fanatyk programista i on dobrze wie co chce zrobic lecz przypomina bardziej krecenie filmow - tak samo jak kiedys powstal dobry film czarnobialy tak samo dzisiaj powstaja przecietne szmiry pompowane efektami.

 

Gry sie dzis tworzy przez ogromne ekipy i mozna to nazwac juz produkcją - zrobienie tych wszystkich efektow wcale nie jest sprawą prostą i przede wszystkim kosztuje ogromne pieniadze, a cos co kosztuje bedzie mialo wplyw na cene dla klienta, to on placi za to co kupi. Jak to wstretna nvidia mogla zatrzymac rozwoj gier! Wrecz powiedzialbym ze jest to zbawienie dla nas wszystkich. W ogole nie wiem czy to zdrowe stwierdzac ze np dana firma wstrzymuje rozwoj itd itp, panie radziu, firma nvidia i kazda inna na swiecie jest firmą prowadzącą biznes tam sie liczy zielone a nie rozwoj gier, jesli za 5 lat nvidia zacznie produkowac rivy tnt to jest ich cholerny biznes, zas biznes programistow to jest znowu ich cholerny biznes i btw tam tez sie liczy zielone i nie widze tu powiazania miedzy tymi dwoma, nawet jesli wydaje sie byc inaczej. mozna brac analizowac i stwierdzac jakies teorie w stylu ze gdyby FSO nie upadlo to mialoby za 15 lat najwiecej udzialow w przemysle samochodowym, tylko ze to jest kompletnie bez sensu... I tu jest wbrew pozorom identycznie. Te cale przemyslenia jak juz niejednokrotnie nazwano mozna by podpiąc do herezji, co tez juz uczyniono. Poprostu nie ma sensu nad tym rozmyslac i zastanawiac sie...

 

Poza tym nadal nie wiemy czy jestes legalny, unikasz dyskretnie tej odpowiedzi zapewne uwazajac ze nie ma ona znaczenia, ale raczej ma i to kosmiczne bo jesli nie to powiedz mi jaki sens kupowac karte grafiki za 900 zlotych do ogladania obrazu na monitorze jak do tego wystarczy s3trio? Bo tak mowisz ze kupiles karte i wywaliles kase w bloto, btw ja na sama nagrywarke cdr mitsumi 2x wywalilem 1400 i mam to serdecznie gdzies i nie zaluje tych pieniedzy...

Wiec jesli nie jestes legalny jesli na Twojej polce czy gdzies tam nie leza same oryginaly to Twoja dewiza brzmi kupie sobie auto a paliwo bede kradl i jeszcze smiesz dyskutowac ze to paliwo Ci nie pasuje. W takim wypadku zastanow sie ze jedyne co powinienes poddawac dyskusji to pasjansa i sapera z windowsa o ile ten masz legalny, a nie efekty w grach, ale wbrew temu co napewno zaraz napiszesz bo i tak nikt Cie nie sprawdzi i w co ja nie uwierze, jestem przekonany ze legalny nie jestes i skad sie to bierze? poprostu znudzony sciagnietymi 5000 piratami wielce zrodzila Ci sie idea, gdzie sa te efekty? Bo Ty masz wszystkie gry i to za friko to i podumac mozesz... Zatem nie zapominaj ze dla takich ludzi, jak Ty, ja i wielu wielu innych producenci oprogramowania gier nie robia wcale, przeczytaj to bardzo uwaznie, producenci robia gry dla tych co je kupują a nie testerow sciagajacych gry z dc... ba oni przed takimi to jeszcze je zabezpieczaja... Bo normalny czlowiek posiadacz 20-30 oryginalnych gier nawet nie mialby mozliwosci wysnuc takich tez, bo zanim kupi gre on juz doskonale wie ktorą i doskonale wie co po niej oczekiwac bo inaczej by jej nie kupil. Przeanalizuj ile w Polsce sprzedaje sie legalnych gier, przeanalizuj ile na swiecie sie sprzedaje legalnych gier, bedziesz wiedzial jaki to procent do wyprodukowanych kart gf4mx... Na calym swiecie sprzedaje sie nawet stare gry, np zlote serie itd itp po nizszych cenach, dla tych co jeszcze nie zdazyli wsiasc na mxa bo takich jest ogrom, a Ty piszesz miedzy innymi tym ludziom ktorzy w 5 lat po premierze kupili sobie taka gre za uskladana i odzalowaną kase bo wczesniej nie bylo ich stac albo i tak nie mieli tego wymarzonego gf4mx, ze kuzwa nvidia jest do bani bo przez nia programisci nie wpompowali wszystkiego co mozna bylo i Ty biedny wywaliles 900 na karte i "kupujesz" kiepskie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wcale nie odzywać w tym śmiesznym temacie ale co tam! :lol:

 

Od dziś mam pretensje do FSO!!! Przez nich został zatrzymany rozwój budowy nowych i lepszych dróg w Polsce!!! To skandal!!! Jak FSO mogło robić takie kiepskie samochody!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...