Skocz do zawartości
radek_z

nVidia narobiła dużo złego!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś twierdzi że gierki napisane na DX 9 da się odpalic na Rivie, tylko z mniejszą ilością efektów, to niech sprubuje odpalić demo Nature na GF 4 MX.  

 

SCEN 3D OD PODSTAW OPARTYCH O DANY DX NIE DA SIĘ ODPALIĆ BEZ AKCELERACJI POTRZEBNUCH EFEKTÓW.  

no odpaliłem , miałem średnio 20fps'ów.

przepiękny krajobraz, nawet nie wiedziałem że ta karta jest do tego zdolna.

 

pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba czas na końcowe podsumowanie. Temat nieco się rozwlókł, a jego sens jest poszatkowany w wielu wypowiedziach.

 

Więc....o tym jak mogły wyglądać gry już w 2001 roku możemy zobaczyć w firmowych demkach obu producentów. Skoro nVidia mogła stworzyć tak realistycznego kameleona, ATI portafiła stworzyć niemal "żywą" renderowaną w czasie rzeczywistym, twarz kobiety, w której widac było nawet połyskującą wilgoś oka, dlaczego więc jeszcze dziś tak nie wyglądają gry. Mineły 3 lata i dopiero teraz pokazują sie tytuły które, zaczyją reprezentować zbliżony poziom. Dlaczego, dlaczego, dlaczego....

 

Wielu rzuca przykłady "...a ja gierkę X odpalam na moim MX bez wszystkich efektów i też wygląda dobrze, a kumpel ma FX i odpala ją na maxa...". Może więc porównacie jakość tych gierek do firmowych demek ATI i nVidia. Pisałem o tym nie raz i napisze jeszcze raz. Gierkę do której powstawiano kilka shader-ów, może wykazywać taką elestyczność, gdyż wystarczy wyłączyć te shader-y i już gierka smiga na MX-e. Dlaczego Code Creatures wymaga DX 8, dlaczego Rachel od ATI wymaga DX 8.1? Bo gdyby powyłączać shader-y to nic by nie zostało z tej grafiki. Mieliśmy już możliwośc zobaczyć jak Rusałka nVidia straciła na urodzie, gdy nVidia wydała pacha umożliwiającego odpalenie tego dema na GF 4 Ti. To poprostu nie było to.

 

A ja bym właśnie chciał zagrać w grę w której woda będzie wygladała tak jak w Code Creatures, w której bochaterowie będą mieli twarze jak Rachel. Ale aby tak to wszystko wygladało, grafika musi być od podstaw oparta o dane biblioteki. A jeśli tak jest, to aby odpalić grę na starszej technologicznie karcie, trzeba by niemal wszystko napisac od nowa. Jedna wersję gry na DX 7, dróga na DX 8. Łatwiej więc wydać grę która własciwie wymaga DX7, ale dla taniego efektu powstawiano tam kilka shader-ów, które widać właściwie tylko wtedy gdy się ich specjalnie szuka i nie stanowi problemu ich wyłączenie, bo jakość prawie nic na tym nie traci.

 

Konkluzja jest więc taka. Producenci gier już dawno mogli wydac gry w pełni wykorzystujące zalety DX 8, ktore jakością dorównywały by firmowym demom. Prawdopodobnie tak by się stało, gdyby coraz bardziej taniejące GF 3 i Radeony 8500 "weszły pod strzechy". Pojawiła się jednak jeszcze tańsza alternatywa w postaci GF 4 MX i to on trafił pod strzechy, a karty wspierające DX 8 nadal pozostały synonimem luksusu. Aby umożliwić granie, całej masie posiadaczy MX-ów, musieli by niemalże pisać grę dwa razy.

 

Nie widze w tym żadnego spisku. Zwyczajnie nVidia, nie chcąc tracić taniego rynku kart, na którym dobrze zadomawiał sie Radeon 7500 (stopniowo wkraczał 8500 LE), a GF 2 Ti kojazyły sie staro, chcąc odświerzyć swoją ofertę, wydała wielokrotnie wspomnianego już MX-a. Pamietam że świerzo po jego premierze, zaskoczenie faktem braku wsparcia dla DX 8 wykazywali recenzenci poważnych serwisów komputerowych, a co tu dopiero mówić o szarych klientach. Nie wiem ile ich sprzedałem w życiu, ale jeszcze w gródniu 2003 trafiali się ludzie, którzy dali by sie pokroić w przeświadczeniu że kupują grafikę lepszą od GF 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba czas na końcowe podsumowanie. Temat nieco się rozwlókł, a jego sens jest poszatkowany w wielu wypowiedziach.

 

Więc....o tym jak mogły wyglądać gry już w 2001 roku możemy zobaczyć w firmowych demkach obu producentów. Skoro nVidia mogła stworzyć tak realistycznego kameleona, ATI portafiła stworzyć niemal "żywą" renderowaną w czasie rzeczywistym, twarz kobiety, w której widac było nawet połyskującą wilgoś oka, dlaczego więc jeszcze dziś tak nie wyglądają gry. Mineły 3 lata i dopiero teraz pokazują sie tytuły które, zaczyją reprezentować zbliżony poziom. Dlaczego, dlaczego, dlaczego....

Bo jestes chory i zacofany ,jak wyszedl gef3 bylo juz po ok 2-6miechów duzo gier z dx8 , przecierz np Leadtek !!! jak kupilem gef3 ti dorzucil nawet chyba 3 czy 4 gry wykorzystujace dx8.1 :!:

 

Mieliśmy już możliwośc zobaczyć jak Rusałka nVidia straciła na urodzie, gdy nVidia wydała pacha umożliwiającego odpalenie tego dema na GF 4 Ti. To poprostu nie było to.

8O 8O 8O

 

o co ci biega ?? u mnie rusałka wyglada identyko jak na fx-ie , identyko :!: poza mała iloscia fpsów spowodowanych emulacja dx9

 

A ja bym właśnie chciał zagrać w grę w której woda będzie wygladała tak jak w Code Creatures, w której bochaterowie będą mieli twarze jak Rachel.

 

 

 

 

jaki ty jestes dziwny :!: takich gier jest na pęczki :!:

 

Tiger Woods 2002

 

Tiger Woods 2003

 

Tiger Woods 2004

 

AQUAMARK 3

 

AQUAMARK 4

 

Kilka symulatorow lotów (niepamietam nazw)

 

FarCry

 

PROJECT IGI 2

 

MAX PAYNE 2

 

NFS U

 

ENTER THE MATRIX

 

-zjem kolacje to ci kilkanascie tytułów jescze dopisze starych i nowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie w mawiaj mi że wiesz lepiej z jakich powodów ludzie kupowali GF 4 MX. Zaraz po premierze CAŁA MASA  LUDZI była przekonana że to karta oferująca możliwości pełnego GF 4 Ti, tylko z obciętymi potokami, trochę wolniejsza. Sam sprzedawałem te grafiki i wiem ilu ludziom musiałem tłumaczyć że są w błędzie. Owszem, po paru miesiącach "niedoinformowanych" było znacznie mniej, ale jeszcze do niedawna się tacy trafiali.

Ja Ci niczego nie wmawiam i nie mam najmniejszego zamiaru ja poprostu wiem swoje a Ty mozesz myslec co Ci sie zywnie podoba, a co do sprzedazy mxow watpie aby mozna sobie wykreowac wizerunek dlaczego ludzie kupowali mxy na podstawie sprzedazy w sklepie, chyba ze sprzedawales 100.000 sztuk rocznie to moze.

 

Nie wiem ile sprzedałem GF 4 MX w swoim życiu... 300, 400 może i ponad 500. Ty natomiast będąc człowiekiem który nigdy w życiu nie sprzedał MX-a wiesz lepiej odemnie co kierowało przeciętnego nabywce tej karty do jej kupienia. Gdybyśmy sprzedawali 100000 sztuk miesięcznie, bylibyśmy hurtownią... co tu gadać, dystrybutorem na Polskę, ale wtedy miałbym do czynienia z hurtowymi odbiorcami, a nie klientem końcowym. Wtedy natomiast wogóle nie wiedziałbym co kieruje ludzi do kupowania tej karty, bo hurtowi odbiorcy biora to co sie sprzeda, nie zastanawiając się co to jest.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba czas na końcowe podsumowanie. Temat nieco się rozwlókł, a jego sens jest poszatkowany w wielu wypowiedziach.

 

Więc....o tym jak mogły wyglądać gry już w 2001 roku możemy zobaczyć w firmowych demkach obu producentów. Skoro nVidia mogła stworzyć tak realistycznego kameleona, ATI portafiła stworzyć niemal "żywą" renderowaną w czasie rzeczywistym, twarz kobiety, w której widac było nawet połyskującą wilgoś oka, dlaczego więc jeszcze dziś tak nie wyglądają gry. Mineły 3 lata i dopiero teraz pokazują sie tytuły które, zaczyją reprezentować zbliżony poziom. Dlaczego, dlaczego, dlaczego....

Bo jestes chory i zacofany ,jak wyszedl gef3 bylo juz po ok 2-6miechów duzo gier z dx8 , przecierz np Leadtek !!! jak kupilem gef3 ti dorzucil nawet chyba 3 czy 4 gry wykorzystujace dx8.1 :!:

 

Mieliśmy już możliwośc zobaczyć jak Rusałka nVidia straciła na urodzie, gdy nVidia wydała pacha umożliwiającego odpalenie tego dema na GF 4 Ti. To poprostu nie było to.

8O 8O 8O

 

o co ci biega ?? u mnie rusałka wyglada identyko jak na fx-ie , identyko :!: poza mała iloscia fpsów spowodowanych emulacja dx9

 

A ja bym właśnie chciał zagrać w grę w której woda będzie wygladała tak jak w Code Creatures, w której bochaterowie będą mieli twarze jak Rachel.

 

 

 

 

jaki ty jestes dziwny :!: takich gier jest na pęczki :!:

 

Tiger Woods 2002

 

Tiger Woods 2003

 

Tiger Woods 2004

 

AQUAMARK 3

 

AQUAMARK 4

 

Kilka symulatorow lotów (niepamietam nazw)

 

FarCry

 

PROJECT IGI 2

 

MAX PAYNE 2

 

NFS U

 

ENTER THE MATRIX

 

-zjem kolacje to ci kilkanascie tytułów jescze dopisze starych i nowych

Zauważ że wymieniasz świerze tytuły. Na dodatek kilka pozycji z nich to własnie te gierki w których nie bardzo widać użycie DX 8 czy 9, chyba że się dobrze przypatrzysz. Wiem że teraz pojawiają się gry wspierające DX 9, tyle że ja mówie o sytuacji rok...półtora.... dwa lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że teraz pojawiają się gry wspierające DX 9, tyle że ja mówie o sytuacji rok...półtora.... dwa lata temu.

jak gry z dx9 mialy sie pokazac 2lata temu jak wtedy niebylo jescze directa 9 i zadnej karty go obslugujacej :) :lol: :lol: lol

 

stare gry z przed 1-2lat

 

TIGER WOODS 2002

TIGER WOODS 2003

AQUAMARK 2

MAX PAYNE

MAX PAYNE 2

COLIN MC RAE 3

NFS HP2

MAFIA

FIFA 2003

HITMAN 2

GTA 3

GTA 3 VICE CITY

NFS U

NHL 2003

-unreale itp

-duuuuuzo tego bylo juz niechcec mi sie pisac ,koledzy dopiszą może

 

nie widzisz efektów dx8 w tych grach ??? to kup sobie karte obsługującą dx8.x bo na gef4 mx ich nie zobaczysz :!: a moze twój radeon to 8500 MX :lol:

 

UPDATE :

 

Mieliśmy już możliwośc zobaczyć jak Rusałka nVidia straciła na urodzie, gdy nVidia wydała pacha umożliwiającego odpalenie tego dema na GF 4 Ti. To poprostu nie było to.

8O 8O 8O

 

o co ci biega ?? u mnie rusałka wyglada identyko jak na fx-ie , identyko :!: poza mała iloscia fpsów spowodowanych emulacja dx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że teraz pojawiają się gry wspierające DX 9, tyle że ja mówie o sytuacji rok...półtora.... dwa lata temu.

jak gry z dx9 mialy sie pokazac 2lata temu jak wtedy niebylo jescze directa 9 i zadnej karty go obslugujacej :) :lol: :lol: lol

 

stare gry z przed 1-2lat

 

TIGER WOODS 2002

TIGER WOODS 2003

AQUAMARK 2

MAX PAYNE

MAX PAYNE 2

COLIN MC RAE 3

NFS HP2

MAFIA

FIFA 2003

HITMAN 2

GTA 3

GTA 3 VICE CITY

NFS U

NHL 2003

-duuuuuzo tego bylo juz niechcec mi sie pisac ,koledzy dopiszą może

 

nie widzisz efektów dx8 w tych grach ??? to kup sobie karte obsługującą dx8.x bo na gef4 mx ich nie zobaczysz :!: a moze twój radeon to 8500 MX :lol:

Użyłem skrutu myślowego. Wiem że teraz jest dużo gier wspierających DX 9, ale ja mówie o sytuacji dwa lata temu, gdy praktycznie żadna gra tak naprawdę nie wspierała DX 8, pomimo że liczył on sobie już rok.

 

Z Twoich propozycji gier, zgodzę się z GTA 3 a tymbardziej VICE CITY, ale NFS HP2 i U to nadal nie jest to. W HP2 jedyny ślad użycia shader-ów to kilka kałóż na drodze, bo już nawet woda w morzu jest tworzona za pomocą bibliotek DX 7, a w NFS U samochodzy błyszczą się jak "psu jajca". Zupełnie nienaturalnie, mi sie bynajmniej nie podoba. Colin 4 też jest bardzo "ładną" pozycją na rynku gier. Dołączyłbym to tego spisu Chome, która urzekła mnie pejzarzami i niemalże prawdziwą wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dx8 w nfsu to tez owietlenie z latarni a najwaznijesze to efekt przyśpieszenia samochodu po wcisnieciu spacji MOTION BLUR (niepamietam jak sie pisze) o tym zapomniales ?? w nfsu jest tych efektórw ciut ciut i jescze wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile sprzedałem GF 4 MX w swoim życiu... 300, 400 może i ponad 500. Ty natomiast będąc człowiekiem który nigdy w życiu nie sprzedał MX-a wiesz lepiej odemnie co kierowało przeciętnego nabywce tej karty do jej kupienia. Gdybyśmy sprzedawali 100000 sztuk miesięcznie, bylibyśmy hurtownią... co tu gadać, dystrybutorem na Polskę, ale wtedy miałbym do czynienia z hurtowymi odbiorcami, a nie klientem końcowym. Wtedy natomiast wogóle nie wiedziałbym co kieruje ludzi do kupowania tej karty, bo hurtowi odbiorcy biora to co sie sprzeda, nie zastanawiając się co to jest.

 

Pozdrawiam

Wez Ty sie puknij w czolo, mnie się cierpliwość powoli wyczerpuje na takie dyskusje, ponadto skończ szkole podstawową bo robisz katastroficzne bledy ortograficzne - "gródzień", "swierze", "wogole" itd itp musialbym z 50% Twoich postów cytowac tylko po to, zeby same bledy przedstawic... Kto Cie w ogóle dopuscil do sprzedazy sprzetu? 8O Piszesz jakies 3 po 3 o ludziach o ktorych nic nie wiesz, jak ja sprzedawalem komputery i inne to Cie jeszcze na swiecie nie bylo albo pisiales jeszcze do wanny... ale swietnie wiesz ile ja sprzedałem mxow?, co Ty w ogole o mnie wiesz, nic... o nikim nic nie wiesz i zdziwilbys sie jacy tu ludzie siedzą na tym forum ale nikt nie bedzie sie ujawniac.

I IMO kompletnie beznadziejny z Ciebie sprzedawca jak Ty zamiast robic obroty w sklepie to wciskasz klientom ciemnote i jakies filozoficzne banialuki, nie dziwie sie ze ida w drugą strone jak zaczynasz swoje never ending story o wplywie mxa na cos tam cos tam i ze w rezultacie kupuja tam tylko tacy co nie wiedzą ze gf4mx jest slabszy od gf3ti... pewnie dlatego ze tylko takich urzeka Twoja historia, niedaleko pada jablko jednak :wink: , bo z jednej strony opowiadasz ilu to ludziom wmawiales jaki to gf4mx jest beznadziejny a teraz piszesz ze nasprzedawales ich 500 :twisted: czyli powinienes tu miedzy innymi o sobie pisac, bo przyczyniles sie w jakims stopniu do tego ze nasprzedawales kart, ktore wstrzymaly rozwoj gier no nie? patrz sam to zrobiles, a jakbys widzial doswiadczonego sprzedawce to wiedzialbys co potrafi, namowilby klienta na solidny sprzet przy 30% marzy i jeszcze klient by slicznie dziekowal i skakal z radosci, ale Ty chyba w ogole przekonania nie masz skoro kazdemu wmawiasz jaki to mx jest beznadziejny a i tak wszyscy kupuja... :lol: :lol: :lol:

Po prostu brak mi slow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I IMO kompletnie beznadziejny z Ciebie sprzedawca jak Ty zamiast robic obroty w sklepie to wciskasz klientom ciemnote i jakies filozoficzne banialuki, nie dziwie sie ze ida w drugą strone jak zaczynasz swoje never ending story o wplywie mxa na cos tam cos tam i ze w rezultacie kupuja tam tylko tacy co nie wiedzą ze gf4mx jest slabszy od gf3ti... pewnie dlatego ze tylko takich urzeka Twoja historia

Ja własnie jestem takim sprzedawcą/serwisantem, który nie ma sumienia wciskać klientowi ciemnoty. Gdy klient wahał się pomiędzy GF 4 MX 128 MB i GF 3 Ti 200 64 MB za podobną cenę, zawsze doradzałem mu to drugie. Zawsze uważałem za zasadne wyjaśnić człowiekowi co i jak, bo nie każdy musi być przygotowany na takie sztuczki marketingowe. Nie wiem czy tyle ich sprzedałem, ale z conajmniej 500 ludźmi rozmawiałem z za lady o GF 4 MX i mam poglad na to czym kierowali się przy swoim pierwszym wyborze. Czy się przyczyniłem do tego o czym tu piszę? Powiem tak.... jeśli ktoś przesiadał się z Pentium II + Riva 128 i chciał żeby mu złożyć kompa do gier za 1600-2000 zł to często nie było innej rady, a dla niego to i tak będzie rakieta. Zdarzali się (kilka przypadków) ludzie którzy byli tak napalenia na GF 4 MX że o "jakimś tam starociu GF 3" nie chcieli słyszeć. Dla nich GF 4 to GF 4 i żadne tłumaczenia, że za niewiele wiekszą kwotę będzie miał dużo bardziej przyszłościową kartę, nie pomagały.

 

30% marży???? Kiedy Ty ostatnio taką marżę widziałeś? Ty chyba sprzedawałeś kompy przed zlodowaceniem, a przynajmniej gdzieś za czasów początków P II. Chłopie dawno wypadłeś już z obiegu. Dziś marża jest dużo niższa. Słyszałem że gdy szef rozkęcał biznes, startował od takiej marży, ale to było gdzieś 95'-96'.

 

Może więc się ujawnisz, bo jak Ciebie czytam, to mam wrażenie że tu wszyscy "lepsi" odemnie, tylko wszyscy po tajniaku.

 

Jeśli chodzi o moje błędy, to jestem dyslektykiem. Kiedy mogę piszę w Word-ie, aby poprawić błędy, chyba że piszę z pracy, albo mam mało czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiąc to ja wątpie czy Ty jeszcze wiesz co piszesz a jak Ci chopie to sobie zawiąż bo to nieprzyjemne w towarzystwie.

Szczerze mówiąc ja mam wrażenie że Ty masz problemy z interpretacją słowa pisanego. Według mnie ja pisze bardzo czytelnie o swoich poglądach, nie każdy musi sie z tym zgadzać, ale Ty już parę razy kompletnie przekręciłeś moje słowa (nie pytaj mnie gdzie, bo nie będzie mi sie chciało szukać, wymiana zdań była dość długa).

 

Czas kończyć tą farse. Temat nadaje się do zamknięcia, bo niektórym nerwy puszczają.

 

Pozdrawiam wszystkich którzy zabrali tu głos (pod warunkiem że na temat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czym kieruje się osoba kupująca kartę? Tym co mu sprzedawca wciśnie! Sam byłem świadkiem jak gość miał więcej kasy to mu powiedzieli: a po co Ci taka karta! Szkoda kasy! 2lata temu pracowałem w takim sklepie. Przychodzi klient i mówi:

-Chciałem kupić jakiś dobry komp do grania.

-Mamy tu ładny zestawik do gier (zestaw standardowy, który wciskają wszystkim! :/) Athlon XP1700, płyta Merkury i GF2MX/GF4MX!

Sprzedawcy zależy na tym, żeby gość kompa kupił u niego a nie u konkurencji! I chodzi o to, że jak przychodzi lama to dla niego cena jest extra! I sam nie wie co ma w środku. Tylko ładne nazwy i cyferki na karcie gwarancyjnej!

Poza tym jaki Ty jesteś serwisant??? Śmieszą mnie sklepy z takim motto: Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. I co to za serwis? Przyjmujesz mobo albo grafe i ją sprawdzasz. Jak nie działa to na gware i Twoja rola Serwisanta się kończy! A jak gwara się skończy to jest tak:

-padnie winda to ją stawiasz i kosisz 30-50zł

-jak padnie sprzęt to mówisz: płyta do wymiany! Mamy niedrogie ECS-y!

I to jest serwis? Chyba pomyliłeś pojęcia mówiąc tak na siebie! Poza tym temat jest beznadziejny! Masz jakieś dziwne pretensje. Kup sobie konsole i będziesz miał problem z głowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat? tu nie bylo zadnego tematu poza Twoimi fantazjami, ktore powinny byc juz na wstepie zamkniete

Ujawnisz się i swoje niesamowite doświadczenia, czy pozostaniesz jak Zorro, szlachetny i nieodgadniony :lol: ? Oświeć mnie swoimi doświadczeniami, bo jak narazie przeczytałem o Tobie same ogólniki i zero konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujawnisz się i swoje niesamowite doświadczenia, czy pozostaniesz jak Zorro, szlachetny i nieodgadniony  ? Oświeć mnie swoimi doświadczeniami, bo jak narazie przeczytałem o Tobie same ogólniki i zero konkretów.

a moze Ci pocztowke jeszcze wyslac z wczasow? Najpierw chlopie teraz Zorro??? MEGALOL 8O :lol: :lol: :lol: prosze Cie mam slabe cisnienie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...