Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

W najblizszym czasie zamierzam wymienic mojego leciwego Live'a (CT4832) na jakas lepsza karte. Myslalem nad Audigy 2, ale skusily mnie pozytywne opinie uzytkownikow dzwiekowek na USB, ktore mozna dosc tanio wykonac.

 

Chcialbym dowiedziec sie odrobine wiecej na ten temat, poznac opinie uzytkownikow i ich zdanie. Jak te dzwiekowki graja w porownaniu do A2?

 

Z gory dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mowisz o takiej dzwiekowce jak przykladowo ja posiadam :wink: tj. przetwornik Burr-Brown PCM 2702... no to co ja moge ci powiedziec, ten uklad z odpowiednim wzmacniaczem operacyjnym np. TL072 z tanszych lub OPA2604 z drozszych i zasilany napieciem +/- 15V OPAMP (nie uklad tylko opamp) potrafi zagrac tak ze audigy nie dorasta do mu do piet... jak cos to pytaj o szczegoly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha

 

tylko, ze ja nie chce zadnego herculesa

 

czy ty wogole przeczytales co napisalem ??

sorry :oops: :oops: nie zauwazylem ze sam chcesz ja zmontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu waszych postów podjarałem się i postanowiłem sobie sklecić taką kartę

wszystko pięknie, scalaki właśnie kurier dostarczył, ale... dopiero teraz zauważyłem, że brak na schemacie wejść :(

chociaż jedno jest mi niezbędne, może macie pomysły jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mowisz o takiej dzwiekowce jak przykladowo ja posiadam  :wink:  tj. przetwornik Burr-Brown PCM 2702... no to co ja moge ci powiedziec, ten uklad z odpowiednim wzmacniaczem operacyjnym np. TL072 z tanszych lub OPA2604 z drozszych i zasilany napieciem +/- 15V OPAMP (nie uklad tylko opamp)  potrafi zagrac tak ze audigy nie dorasta do mu do piet... jak cos to pytaj o szczegoly

mam pytanie bo wyglada to ciekawie :) .

Chodzi o ogolnie sposob w jaki wysylane sa dane przez usb , rozumiem ze dedokerami mp3 wave itd jest programik ktorego uzywamy .

A drugie czy mierzyles moze , swoja karte w RMAA ??? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: sir Afeen

niestety to jest tylko przetwornik C/A i niestety nie ma wejscia a jedynie wyjscie

 

:arrow: xan

dane sa wysylane sa przez usb normalnie tj. cyfrowo :wink: bo inaczej sie nie da, nie potrzeba zadnych programow, karte podlaczasz pod usb, windoza ew. linux wyswietli ze znalazlo nowe urzadzenie, pojawia sie podstawowy mixerek i mozesz grac od tej pory bez najmniejszych problemow

 

co do RMAA nie da sie zmierzyc bo karta nie posiada wejscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbys podlaczyl jej wyjscie do wejscia w innej karcie :) ?? .

KOlejna sprawa ta karta musi odbierac zdekodoewany sygnal z jakiegos playera , bo dekodera chyba nie ma mp3 wbudowanego .

Bo jezeli chodzi o przetworniki to napewna sa swietne , poczekam az Marcin ja testnie i sam zloze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: xan

aha o to ci chodzi :wink: to normalnie odbiera sygnal z playera jak kazda inna karta dzwiekowa :)... z tym podpieciem to pokombinuje po weekendzie bo bede mial Live w domu, ale cos czuje ze nie beda to wspolmierne wyniki

 

:arrow: sir Afeen

to moze zrob ta karte na PCM tylko do odtwarzania, a jakas inna miej (np stara) zeby robila ze same wejscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc dzwieku wg mnie lepsza jak terratec dmx 6fire 24/96

A moglbys powiedziec w czym lepsza . I mowimy o wave oczywiscie ?

I mam jeszcze jedno pytanie , bo wiadomo ze karty dzwiekowe PCI , duzo moga stracic przez chipset itd , wiesz moze w jaki sposob ta karta dokladnie pobiera dane z playera ( jakim standardem wychodzi dziwek z playera ) . W necie nie ma za wiele na ten temat niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mowimy o wave... :)

 

nie wiem ale wszystkie dzwiekowki co slyszalem graja jakos tak sucho bez polotu, za to PCM jest o wiele bardziej muzykalny... poprostu czuc jak muzyja plynie i sprawia przyjemnosc.. no nie wiem jak to do konca powiedziec... moze tak : inne karty sztucznie i sterylnie graja ta za to muzykalnie i naturalnie tak jakby z lekkoscia :)

 

zreszta niedlugo sir Afeen i Marcin_qps zloza to moze cos opowiedza od siebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem , tylko ciekawi mnie na jakiej zasadzie oceniasz .

Bo wiadomo ze konfiguracji w tej karcie usb nie ma zadnej ( i to duzy atut :) im mniej mozna grzebac tym lepiej ) , ale np skoro na swoim sprzecie miales okazje posluchac terrateca , to moze zle ustawiales jego paramatery , player moze byl jakis kiepawy chipset itd .

Szukalem testow jakis w RMAA takiej karty ( bo PCM 2702 sa oczywiste) ale nie znalazlem .

 

Ok cos tam znalazlem :) http://www.diyaudio.com/forums/showthread/t-28672.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Kamien:

rozumiem, ze Ty robiles ten ze stronki proaudio?? wszystko jak ze schematu, czy jakies modyfikacje??(jaki wzm. np.)

 

a teraz pytanko moze banalne- pisales, ze zasilacz jest drogi... czy zakladajac, ze karta ma byc uzywana w kompie stacjonarnym, mozna podpiac ja pod wtyczke zasilacza 12V???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skadalem wlasnie taki jak na stronie proaudio z uwzglednieniem wszystkich modyfikacji ktore sa tam zawarte, pozatym przerobilem uklad aby opamp zasilany byl napieciem symetrycznym +/- 15V... tak wiec u mnie zasilacz sklada sie z 2 transformatorow: pierwszy ma 9V po wyprostowaniu i daje prad na stabilizator ktory stabilizuje go na 5V i zasila przetwornik, drugi transformator daje napiecie 2x18V po wyprostowaniu i puszczony na stabilizatory zasila opamp napieciem 2x15V (+/-).... ale moglbys pokombinowac z zasilaniem z galezi 12V w zasilaczu tylko musial bys zasilac wtedy opampa pojedynczym napieciem w okolicach 9V (po stabilizacji)

 

co do wzmacniacza to siedzi u mnie operacyjny Burr-Brown OPA2604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu waszych postów podjarałem się i postanowiłem sobie sklecić taką kartę

wszystko pięknie, scalaki właśnie kurier dostarczył, ale... dopiero teraz zauważyłem, że brak na schemacie wejść :(

chociaż jedno jest mi niezbędne, może macie pomysły jak rozwiązać ten problem?

Texas produkuje całą rodzinę układów PCMxxxx po kolei :

PCM2702 - najstarszy ale najlepszy THD+N 0.002% !, tylko wyj. analogowe

PCM2704 - wyj. analogowe i cyfrowe SPDIF

PCM2705 - to samo co wyżej tylko dodana obsługa dodatkowych klawiszy

PCM2706 - wyj. analogowe i cyfrowe SPDIF i I2S (można prosto podłączyć DSP:)

PCM2707 - to samo co wyżej tylko dodana obsługa dodatkowych klawiszy

PCM2904 - we/wy analogowe

PCM2906 - we/wy analogowe i cyfrowe SPDIF

 

Czyli najbardziej wypasiona wersja to PCM2906.

Niestety wszystkie wersje z wyjściem SPDIF mają olbrzymią wadę - nie da się przesłać strumienia AC3 do zewnętrznego dekodera. Dlatego te układy nie mogą całkowicie zastąpić sblive czy soundstorma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCM2702 ma najlepsza jakosc dzwieku reszta wersji PCM bardzo od niego odstaje (slyszalem PCM2906 i 04.... to juz naprawde inna klasa - duzo nizsza)PCM2702 ma najlepsza jakosc dzwieku reszta wersji PCM bardzo od niego odstaje (slyszalem PCM2906 i 04.... to juz naprawde inna klasa - duzo nizsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla amatorów tuningowania proponuje najprostszą metodę dla kart pod PCI - ekranowanie miedzianą puszką :D w zasadzie rownie skutecznie powinno to ograniczyc zaklocenia co przeniesienie karty na zewnatrz kompa. NAjlepiej zrobic testy w RMAA przed i po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...