Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam w sumie nie narzekam, dźwięk jest i tak o 3 klasy lepszy niż to co mam w kompie (tam to dźwięk jak zza gipsowej czy drewnianej ściany, szkoda gadać :P), ale czy to jest makismum możliwości tego układu to nie wiem i nie będę się wypowiadał, bo jak już mówiłem elektronik ze mnie żaden :P

Teraz to się jednak trochę martwię jak to będzie na kolumnach grało, bo jutro wzmaka wreszcie odbieram i zamierzam wszystko poskładać w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tego co pamietam to zauwazylem ze na lepszym sprzecie jest gorzej.

 

a powinienes narzekac bo zostales zrobiony w konia

na stronie koles powiedzial ze sa wszystkie modyfikacje ka karcie, a nie ma chyba zadnej ( moze oprocz kondensatorow ale nie sprawdzalem tego ) gdyby te modyfikacje za ktore w koncu zaplaciles byly to mialbys dzwiek o niebo lepszy niz to G co teraz masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche odkopie temat. :)

calosc wyglada bardzo zachecajaco.

plytke sie jakos dorwie, z wiekszoscia czesci nie bedzie problemu.

 

afair juz nie wysylaja do polski za darmo - wogule jak to teraz wyglada?

z tego, co wyczytalem to te robione na zamowienie sa do niczego, dodatkowo kontakt z wykonawca nijaki.

 

wiec: ma ktos do sprzedania te najwazniejsze czesci? :) lub gdzie je dorwac mozliwie tanio?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tego co pamietam to zauwazylem ze na lepszym sprzecie jest gorzej.

 

a powinienes narzekac bo zostales zrobiony w konia

na stronie koles powiedzial ze sa wszystkie modyfikacje ka karcie, a nie ma chyba zadnej ( moze oprocz kondensatorow ale nie sprawdzalem tego ) gdyby te modyfikacje za ktore w koncu zaplaciles byly to mialbys dzwiek o niebo lepszy niz to G co teraz masz

Płacz nad rozlanym mlekiem nic nie da ;)

I tak jak podłączam to coś co mam na mobo to jest sporo gorzej, więc nie narzekam. A co mogę zrobić? :)

Dont łory, bi hapi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phranzee jak chcesz moge ci odsprzedac swoja karte bo prawdopodobnie poprostu kupie E-MU 0404. Cala filozofia to zrobienie tego mostka napieciowego do ktorego nie mam pojecia jak sie zabrac. Karta ma juz polepszone brzmienie od tego co sie dostaje z proaudio.

 

 

 

mikaelus

staram sie naprawic bledy goscia z proaudio zostal mi do zrobienia tylko ten mostek ale nie mam pojecia jak to zrobic czekam az kamien sie wypowie ma teraz duzo roboty wiec czekam cierpliwie =] karta juz brzmi lepiej po małych przeróbkach =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o to najprostrza przerobka na napiecie - sciezke doprowadzajaca napiecie +5V do nozki nr 8 wzmacniacza operacyjnego przecinamy tak aby stracila przewodnosc nastepnie bardzo dobrze wystabilizowane napiecie 12-15V (np stabilizatorem 7812 lub 7815) doprowadzamy do nozki nr 8, dodatkowo pod ta galaz lutujemy dwa kondensatory 100n i 100u w celu zmniejszenia zaklocen, wszystko bardzo dobrze obrazuje ponizszy schemat ->

 

Dołączona grafika

 

proste jak drut :)

 

dokladnie nie pamietam bo dawno to skladalem ale to plytka dwustronna i chyba ta galaz co idzie zasillanie 5V do operacyjnego zasila rowniez pcm2702 i po przecieciu sciezki trzeba zmostkowac ta sciezke aby omijala operacyjny i 15V ni mialo styku z 5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o to najprostrza przerobka na napiecie - sciezke doprowadzajaca napiecie +5V do nozki nr 8 wzmacniacza operacyjnego przecinamy tak aby stracila przewodnosc nastepnie bardzo dobrze wystabilizowane napiecie 12-15V (np stabilizatorem 7812 lub 7815) doprowadzamy do nozki nr 8 /.../

Ale nie zmieniłeś offsetu (musi być 0.5*Ucc a jest 2.5V) na wyjściu op.ampa i sygnał dalej będzie obcinany (tylko "ujemne" połówki - dodatnie mają zapas 15-2.5=12.5 V).

Dlatego musi być zasilanie symetryczne niestety:

- pin 8 -> + 15 V

- pin 4 -> - 15 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wlasnie ja u siebie mam zrobione na zasilanie symetryczne +/-15V i nie pomyslalem ze na pojedynczym sygnal bedzie "nierowny" dla dolnych i gornych czesci, kurde no to tak jak Wojt napisal do pinu 4 trzeba w podobny sposob jak do pinu8 podczepic sie z napieciem tyle ze ujemnym, aha i wtedy w tej galezi kondensatory maja bbyc odwrotnie (chodzi o elektrolita), dla nie obeznanych potrzebny bedzie wam transformator o napieciu wyjsciowym ~30V z 3 wyprowadzeniami - miedzy srodkowym a prawym/lewym powinno byc 15V, prostujecie, dajecie stabilizatory 7815 na dodatnim, 7915 na ujemnym a reszta powinna byc jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nazwa tematu jest mylaca i powinna zostac zmieniona. Swego czasu (kiedy TI wysylal sample) takze bylem zinteresowany zlozeniem tej karty wiec podchodze z szaczunkiem do ludzi ktorzy zmastrowali to ustrojstwo w swych domowcyh kieleszach... Nie stety pojawie sie pewne ale... 'Alternatywa' jest tylko dwukanalowa i nijak to sie ma do 6 Sb Live :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chyba sobie daruje  :) jak widze ten schemat i czytam na temat tego co trzeba zrobic to takiego lekkiego karpika mam. Lutownica poslugiwac sie umiem ale elektrykiem nie jestem heh =]

Nie pękaj, kto powiedział że DIY (Do It Yourself) to łatwizna 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

rowniez mam pytanie czy jeszcze da sie gdzies zdobyc te najwazniejsze elementy za darmo lub w jakiejs rozsadnej cenie? moze komus zalegaja niepotrzebne i by sie podzielil :) a moze ktos jeszcze che odsprzedac swoja karte?

Bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojt

ja sie nie nastawialem ze bede musial cokolwiek lutowac poprostu zostalem oszukany i proboje latac to czego tu brakuje elektrykiem nie jestem.

 

Kto chce to moge spylic ta karte razem z zasilaczem 1.5,3,4.5,6,7.5,12V AC/DC za jakies 50zł +10zł przesyłka jak juz wiecie brakuje tylko ostatniej modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie juz zajaralem, szybko wlazlem na stronke, zarejestrowalem sie, zamawiam probki....i error :) yyyyy co jest grane.Oczywiscie nie doczytalem tematu do konca tylko bralem sie za zamawianie :D Szkoda zlozylbym sobie sam a tak to nawet nie chce mi sie juz w to bawic. respect za topic poczytalem i duzo wiecej wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. pokombinowałem, dzwięk jest....

 

Niestety jeszcze jeden problemik- karta zachowuje się cały czas (pod linuxem, pod win jest OK) tak jakby dostawała sygnał z kompa. Czyli dioda od odtwarzania świeci, no i szumy jak nie odtwarza.

Nie kojarzysz cóż to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem karte USB od pana z proaudio ... odrazu gdy dostalem paczke otworzylem zeby zobaczyc czy tesh zostalem oszukany ;] A tu zonk...

Wszystko tak jak ma byc tzn

PCM2702E, OPA2604, odziwo kanaly dobrze przylutowane , zasilanie ok ( jest napisane 9-16V , na elektronice sie nie znam wiec z ukladu nie odczytam ile tam jest :] )

Jakos wykonania jak dla mnie b. dobra.

Gra to wysmienicie! Niektore kawalki brzmi calkiem inaczej, odkywam na nowo muzyke :P

 

Aa za karto dałem 120zl + 6 zl koszt wysylki ... Wiem ze mozna samamu zrobic taniej ale ja nie mam pojecia o lutownicy. Karta i tak jest warta wiekszych pieniedzy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mam już dość, ale przeczytałem cały temat - bardzo ciekawe - zwłaszcza, że szukam wysokiej jakości karty dźwiękowej właśnie do muzyki...

 

Już jestem przekonany, żeby zamówić w proaudio, ale jedna sprawa - po pierwsze, to boję się, żeby koleś chały nie odwalił, a po drugie, to zastanawiam się czy nie zażyczyć sobie zmiany jakihś komponentów na lepsze - skoro i tak to składa...

 

I teraz co - może czincze na pozłacane, bo widzę, że są zwykłe, może jakiś inny zasilacz... moje zdolności w lutowaniu są marne, także jeżeli można coś poprawić, to lepiej, żeby to profesjonalista zrobił... Jakieś rady?

 

 

Aha - zmieniłem tytuł tematu, żeby inni ludzie go znaleźli, bo po tym co był do tej pory cieżko było go znaleźć, nawet jak wiedziałem o jego istnieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol, zamawiaj bo skoro z lutownica jestes na bakier :) to chyba nie masz innego wyjscia :wink: tylko popros zeby zrobil tobie za dodatkowa oplata aby karta (wzmacniacz operacyjny) byla na zasilanie symetryczne, dolozysz tam te 30zl a karta nie bedzie sie przesterowywac przy wiekszym sygnale i grac znacznie dynamiczniej i dokladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy TI nie wysyla wogole sampli, czy tylko Polska i reszta "pazernych" krajow dostala "bana"...

Bo jesli to tylko kwestia kraju, to da sie to ominac i bylbym w stanie zalatwic troche tych scalakow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem ostatnio (z wiarygodnego źródła) taką historię:

Jak wszyscy wiemy TI nie wysyła próbek do Polski, ale można to obejść. Znajomy znajomego napisał do nich maila (potrzebował jakiś procesor dsp, czy coś), dołączył potwierdzenie od swojego promotora, wszystko oficjalnie- koleś studiuje na politechnice i próbkę dostał. Oczywiście to wyklucza ilości hurtowe.

Sposób drugi:

Rodzina za granicą. Niech sięzarejestrują, zamówią części, a potem wyślą pocztą...

P.S. Mam kuzyna w Finlandii :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biolog - czyli tylko do nas nie wysylaja ? :D No to ja na 99.99% bede mial te scalaki po nowym roku. Skontaktuje sie z rodzinka kumpla na Slowacji (czy w Czechach...) i oni to wysla do Polski :D

Jak bede mial wsio na miejscu to sie odezwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biolog - czyli tylko do nas nie wysylaja ? :D No to ja na 99.99% bede mial te scalaki po nowym roku. Skontaktuje sie z rodzinka kumpla na Slowacji (czy w Czechach...) i oni to wysla do Polski :D

Jak bede mial wsio na miejscu to sie odezwe...

jak mozesz to zamow 'zestaw' wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...