Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

czy to wystarczy na zasilenie pcm2702

 

zlozylem sobie zasilacz wg ponizszego schematu i martwi mnie jedna rzecz

 

czy kondensator 2200uF moze sie grzac, bo u mnie sie dosyc porzadnie grzeje i wydaje dzwieki jakby cos sie w nim gotowalo

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty kondensator nie moze sie grzac... nie pomyliles polaryzacji ?? jak nie to zmieniaj go bo jescze strzeli takim fajnym szarym i smierdzacym dymem

 

co do zasilania pcmki to sam przetwornik potrzebuje 5V i jakies 1-2W (0,2-0.5A), co do wzmacniacza operacyjnego, jezeli pojedynczo bedziedz go zasilal to najlepiej 12V zapodac i jakies 1W (0,1A) w przypadku ukladow TL082/072 i cos kolo 3W (0.3A) w przydpadku OPA2604/LM833 gdyz one pracuja w klasie A i sie mocniej grzeja

 

te wartosci mocy co podalem to oczywiscie minimum, nie zaszkodzi jak beda troszku wyzsze, aha i nalezy pamietac zeby pod obciazeniem transformator trzymal nominalne napiecie i aby napiecie wejsciowe na stabilizator bylo ok 3V wyższe niz te na ktore stabilizuje - tj. na stablizatot 5V powinno wchodzic ok 8V a na 12V wchodzi ~15V... wtedy stabilizator pracuje w optymalnych warunkach i daje najlepszy jakosciowo prad

 

pozdrawiam

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokumentację mojego projektu z PCM2702 można ściągnąć z emule:

ed2k://|file|PCM2702.USB.DAC.by.DMA.RELEASE.1.0.rar|8532821|98C8EDD721109FBF807CCD6B771

4F843|h=GACJUYN6I4NLZ7CHV73V73VAVPX3KXV3|/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokumentację mojego projektu z PCM2702 można ściągnąć z emule:

ed2k://|file|PCM2702.USB.DAC.by.DMA.RELEASE.1.0.rar|8532821|98C8EDD721109FBF807CCD6B771

4F843|h=GACJUYN6I4NLZ7CHV73V73VAVPX3KXV3|/

1282865[/snapback]

A nie mógłbyś tego jakos normalnie zamieścić :D ? Np wysłać mi na majla (kvm małpa wp.pl )

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wciaz nic nie zmienilo sie w kwestii dostepnosci tych ukladow w polsce?

 

Wojt - nie badz taki i jak juz musi byc samoobsluga to choc udostepnilbys to na jakims normalnym programie (torrenty, dc) a nie na badziewnym emulu, bo nie chce mi sie tego instalowac i konfigurowac zeby tylko jeden plik sciagnac... albo podeslij mi, wrzuce na serwer i dam linka... Odezwij sie PM jak ci pasuje.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko styka bardzo dobrze

 

ale jak zwieksza mi sie uzycie cpu to jest po prostu kaszana, dzwiek przerywa a w rytm przerwan mruga dioda

 

 

 

wsadzilem sb live! i tez sa jakies problemy :? wszystko sie sypie, foobar ma ciagle jakies zwiechy, mysle ze czas najwyzszy swiezego windowsa

Edytowane przez qaz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos probowal sie kontaktowac z polskimi dystrybutorami i przedstawicielami firmy TI? bo w zasadzie to na stronie nie pisze ze nie ma mozliwosci probek, tylko ze nie ma mozliwosci zalatwic tego przez net i zeby sie kontaktowac z dystrybutorem, a w polsce jest 5 - 2 warszawa, 2 wroclaw i zory. moze u nich daloby sie zalatwic probki tych ukladow albo choc kupic, bo na stronce texas instruments nie sa takie drogie... pcm kosztuje jakies 20 zeta na polskie...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dolaczylem do posiadaczy ww karty. Kupilem na monterdiy. Czesci sie zgadzaja,nie wiem jak napiecia bo miernik ma za grube koncowki zeby trafic w konkretna nozke (chyba ze tego nie mierzy sie na opampie tylko gdzie indziej :P).

Poki co zaobserwowalem cztery sprawy:

-Poziom szumow zdecydowanie nizszy niz zintegrowany badziew. Tam wystarczy podkrecic wzmacniacz na 40% i juz slychac bulgot z glosnikow. Tu do 85% nie slychac nic,powyzej minimalny szum. Dla porownania moj cedek szumi od okolic 90% (oczywiscie mam na mysli przelaczenie selektora sygnalu i uruchomienie odpowiedniego zrodla,ale bez wlaczania dzwieku,bo przy takim podkreceniu glosnosci wywaliloby mi okna ;) ).

-Przy ustawieniu glosnosci karty w windzie na 100% mocne wejscie bassu i wysokich dzwiekow powoduje pojawienie sie metalicznego nalotu. Przy cofnieciu glosnosci o jedno oczko efekt sie nie pojawia.

-MP3 brzmia podobnie na Realtecu i PCM-ce. Tu sie toche zalamalem,ale przeszedlem do punktu czwartego i zauwazylem,ze...

-...dzwiek plyty puszczonej z cd-romu przez ta karte jest lepszy niz dzwiek tej samej plyty grajacej w moim odtwarzaczu cd yamahy. :shock: Byc moze odrobine mniej dynamiczny(ale roznica jest tak mala,ze sam nie jest pewny czy faktycznie istnieje),za to ze zdecydowanie lepsza kontorla bassu. Yamaha irytujaco dudni. Tu tego efektu brak.

 

Platforama testowa: ;)

Yamaha AX 540, Yamaha CDX 450-E, IC na Gothamach i Koda AV 988F (Nie jem,nie pije i odkladam na AE Evo 3 albo cos z AA,o ile uda mi sie tych kolumn kiedysposluchac :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się tutaj ogłaszam. Nie ma ktoś do sprzedania PCM'ki ?? SoundStorm mi wysiadł :(

 

EDIT - koniec świata się chyba zaczyna. SS bzyczał w BIOS'ie, linux'sie, na słuchawkach itp. a teraz działa :blink: :blink: :blink: Ogłoszenie nie aktualne.

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się tutaj ogłaszam. Nie ma ktoś do sprzedania PCM'ki ?? SoundStorm mi wysiadł :(

 

EDIT - koniec świata się chyba zaczyna. SS bzyczał w BIOS'ie, linux'sie, na słuchawkach itp. a teraz działa  :blink:  :blink:  :blink: Ogłoszenie nie aktualne.

1412354[/snapback]

Ale ten SS to musi być badziewie :mur: Juz ktorys post z psującym sie SSem... Gdzie to w Indiach robią? :lol:

 

PS: Moje SB Ensoniq 128pci - skonczy juz 6lat

SB Live! - 3 lata

SB Audigy 2 - 2 lata

 

..... i wszystkie mają się żeźko! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kartę umonterdiy - no cóż i na tym się skończyło, bo minał miesiąc od tego czasu, ale !! Znalazłem kolesia, który składa takie same karty - i chyba nawet taniej - napisałem mu jeszcze w sprawie symetrycznego zasilania układu, i jeśli mi to zrobi, to zamówię od niego.

 

Także jak ktoś chce kupić w monterdiy to sugeruję się wstrzymać - niedługo przetestuje kartę konkurencji :-P i może się okazać, że będzie znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kartę umonterdiy - no cóż i na tym się skończyło, bo minał miesiąc od tego czasu, ale !! Znalazłem kolesia, który składa takie same karty - i chyba nawet taniej - napisałem mu jeszcze w sprawie symetrycznego zasilania układu, i jeśli mi to zrobi, to zamówię od niego.

 

Także jak ktoś chce kupić w monterdiy to sugeruję się wstrzymać  - niedługo przetestuje kartę konkurencji  :-P i może się okazać, że będzie znacznie lepiej.

1512350[/snapback]

ZArzuć sznurek, jeśli ma swoją stronę. Zapytaj się, za ile dałby zestawik do samodzielnego montażu, bo nie ma to jak przyjemność składania - a nie wiem gdzie zamówić płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta - tu jest aukcja tej osoby, co składa te karty - ale na razie radze się wstrzymać, chyba, że ktoś tak jak ja chce potestować.

 

Dostałem możliwość darmowego przetestowania tej karty, a jak bedzie ok, to dopiero wtedy zapłacę, także niedługo będę dręczył sąsiadów i napiszę recenzję karty.

 

Dodatkowo mam dobrą wiadomość dla ludzi nie mających wprawy w lutowaniu - koleś dopiero składa te karty, także może zrobić modyfikacje.

 

Moja karta będzie miała symetryczne zasilania układu, a do tego gniazdo USB, zamiast kabla zamocowanego na stałe.

 

Złożenie karty troche potrwa, także recenzja najwcześniej za tydzień...

 

No i jeszcze jedna zaleta - ta osoba odpowiada na maile w przeciwieństwie do montera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi prosze jak jest z tymi probkami z teksasu? nie mozna tego kupic w polsce czy wogole. bo obecnie jestem w angli i bym sobie to zamowil do angli wlasnie. !!

 

edit : -------------------------------------------

 

dobra wlasnie zamowilem :) zamowilem 3x 2702

zobaczymy co z tego bedzie :) jak mi przysla to po powrocie do polski odezwe sie :)

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi prosze jak jest z tymi probkami z teksasu? nie mozna tego kupic w polsce czy wogole. bo obecnie jestem w angli i bym sobie to zamowil do angli wlasnie. !!

 

edit : -------------------------------------------

 

dobra wlasnie zamowilem :) zamowilem 3x 2702

zobaczymy co z tego bedzie :) jak mi przysla to po powrocie do polski odezwe sie :)

1526484[/snapback]

Jak masz możliwość to zamawiaj koniecznie OPA627 !!!!!!!!!!

 

Edit:

4szt !!

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...