Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie reaktywacja, znajomy ma wylutownice na gorace powietrze i pcm'ka nowa ;>

 

Mam wszystkie modyfikacje ze strony monterdiy, zasilanie +/- 15V

 

kilka pytan do znawcow:

 

1. Kupilem operacyjnego AD797, ale chce go na podstawce zamontowac, zeby w razie czego sobie latwo zmieniac, w elektronicznym dostane?

2. Na wyjsciu zamiast rezystorow mam potencjometry, nie wiem czy to nie wplywa na pogorszenie jakosci dzwieku?

3. Kamien, dales 5kOhm tam na wyjsciu, czy 10 zostawiles? Przy 5 jak sie da volume na max to pierdzi strasznie ;/

4. Przydalaby sie jeszcez jakas wieksza, konkretna obudowa, bo jak doszlo dodatkowe zasilanie to mi sie nie miesci, jakies propozycje?

5. Jakie dodatkowo proste modyfikacje jest sens przeprowadzic, zeby karta grala jeszcez lepiej?

 

do tego jeszcze kabelki do wyjsc ekranowane ofc mam

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytan do znawcow:

 

1. Kupilem operacyjnego AD797, ale chce go na podstawce zamontowac, zeby w razie czego sobie latwo zmieniac, w elektronicznym dostane?

2. Na wyjsciu zamiast rezystorow mam potencjometry, nie wiem czy to nie wplywa na pogorszenie jakosci dzwieku?

3. Kamien, dales 5kOhm tam na wyjsciu, czy 10 zostawiles? Przy 5 jak sie da volume na max to pierdzi strasznie ;/

4. Przydalaby sie jeszcez jakas wieksza, konkretna obudowa, bo jak doszlo dodatkowe zasilanie to mi sie nie miesci, jakies propozycje?

5. Jakie dodatkowo proste modyfikacje jest sens przeprowadzic, zeby karta grala jeszcez lepiej?

1. j/w

2. potencjometry degraduja dzwiek bardziej niz rezystory (no chyba ze masz tam alpsy itp. ;) )

3. mam zupelnie inny filtr u siebie w karcie i sygnal z operacyjnego (AD8066)idzie bezposrednio na wzmacniacz bez zadnych kondensatorow i rezystorow - jednak nie wszystkie wzmacniacze wspolpracuja z karta w takiej konfiguracji... przykladowo kumpla rotel ra931 wzbudzac sie zaczyna i potrzebne sa rezystory

5. przedewszystkim filtr na plytce AVT jest ze tak to ujme popierniczony - strasznie dziwnie jest tam masa poprowadzona (nie dosc ze sygnal wyjsciowy idzie przez kondensatory to i masa rowniez) ... na filtrze takim jak u mnie slychac calkiem znaczaca poprawe w stosunku do orginalnego - szczegolnie w rozciagnieciu niskich tonow.. filtr orginalny gra tak jakby troche takim skompresowanym basem i przestrzen sie poprawia, wysokie tony praktycznie bez zmian

polecalbym tez oddzielne zasilanie dla czesci cyfrowej (pcm) i analogowej (filtr)

 

moj filtr

http://www.siec-sw.prv.pl/karta/aaa.gif

 

plytka do niego zrobiona w eaglu

http://www.siec-sw.prv.pl/karta/bbb.gif

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamien - kupilem sobie zasilacz stabilizowany tak jak mi radziles, 12V ok 1.6W taki do anten mam nadzieje ze taki moze byc?

 

z tego co kiedys rozmawialismy wynika ze moge z tego zasilacza zrobic od razu mod OPA tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zlozysz wzmacniacz operacyjny z elementow dyskretnych o takich parametrach jak prezentuje np AD797 i zeby sie on nie wzbudzal i nie mial zaklocen ??

 

a uda Ci się wykorzystać pełne parametry AD797 z wykorzystaniem elementów dostępnych w polsce ? (zresztą na co komu pasmo 110Mhz w audio)

 

co do wzbudzania, to jak wzmacniacz czy tam przedwzmacniacz się wzbudza (na akustycznych szczególnie) to jest bezwartościowy

 

 

 

co rozumiesz przez zakłócenia, bo ja za zakłucenia uważam np. przydźwięk, szum. A każdy wzmacniacz/przedwzmaniacz ma jakieś tam THD.

 

 

a o jaki parametr AD797 Ci chodzi, bo z tego co udało mi się zauważyć to SL, THD i Noise nie idą ze sobą w parze ?

 

 

Twoje ucho słyszy różnice między THD= 0.001% a 0.000001% ?

 

 

 

Ktoś powiedział, chyba mawet na tu na forum że nie ważne są zniekształcenia ale jaki dźwięk z niego płynie.

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pasmo 110mhz jak najbardziej sie w audio przydaje bo jest odzwierciedleniem predkosci narastania impulsu a chyba wiesz ze im wieksza predkosc tym bardziej precyzyjny dzwiek, co do opampa na dyskretnych to ciezko jest zrobic uklad ktory by sie nie wzbudzal na ponad akustycznych przy malym lub wogole bez sprzezenia zwrotnego... mialem kiedys przypadek ze przedwzmacniacz na elementach dyskretnych wzbudzal sie przy ok 50khz - koncowka we wzmacniaczy sie grzala jak cholera i wysokotonowka w koncu nie wytrzymala - nie mowie ze sie nie da... tyle ze jest to bardzo ciezkie do optymalnego wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do SL masz racje, jest ważne w audio ale nie jest (ps. zazwyczaj) odzwieciedleniem pasma, głupi tl07x (pasmo 3 Mhz) ma SL= 13 V/us a AD797 o paśmie 120 MHz ledwo 20 V/us

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ale to jest roznica 7V/us - jak przejdzie sygnal przez kocowke to z tych 7V zrobi sie wiecej

TOMAHAWK mi glownie chodzi o to ze zbudowac opamp dobrej klasy na elementach dyskretnych jest bardzo trudno - zauwaz ze we wzmacniaczach z wysokiej polki tj. 8k zl i wyzej w praktyce sa stosowane dopiero elementy dyskretne... bo zeby uklad tej klasy byl b.dobry potrzebna jest segregacja elementow... i na dodatek musza byc to klasowe elementy, jakos to tak zagmatwalem i maslo maslane wyszlo ale mam nadzieje ze rozumiesz co mialem na mysli :) - jezeli uda ci sie zlozyc cos takiego jak zaproponowales i bedzie spelniac swoje zadanie w 100% to szacunek :) (ja mam zle wspomnienia z budowa opampow na elementach dyskretnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cię,

 

też zamierzać zbudować karte na usb, na pcm2702 albo pcm2906, układ i opamp na osobnych płytkach, mam pytanko co do opamp'ów, z tego co wyczytałem z datasheeta to trzeba dać wzmocnienie 1 albo nawet mniejsze, jakie u siebie dałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cię,

 

też zamierzać zbudować karte na usb, na pcm2702 albo pcm2906, układ i opamp na osobnych płytkach, mam pytanko co do opamp'ów, z tego co wyczytałem z datasheeta to trzeba dać wzmocnienie 1 albo nawet mniejsze, jakie u siebie dałeś ?

dalem na 1... i nie przesterowuje wiec jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy gdzies mozna dostac te karte (pcm2702)? Jestem zainteresowany kupnem gotowej, w zaleznosci od ceny - w wersji "dobajerzonej" :) .

Ja tak samo jak kolega :oops: tez bym sie przesiadł z mojej zintegrowanej karty na cos lepszego :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to o to chodzi?

http://allegro.pl/show_item.php?item=78032441

 

Będe mógł potem pod to podpiąć kossy portapro?

pozdrawiam

 

 

 

to jest sam układ, do tego trzeba jeszcze płytke zrobić/kupić, części i wszystko polutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie kupic te karte i musze powiedziec, ze jestem rozczarowany - totalnie zero niskich tonow! Na dzien dzisiejszy jestem bez wzmaka sluchawkowego (wlasciwie to bez zadnego :) - podlaczenie ze sluchawkami przejsciowka z 2xrca na zenski jack), ale mysle ze duzo to on w tej kwestii nie pomoze (co nie znaczy ze zakupu takowego nie planuje). Jakies pomysly?

 

PS. Sluchawki - Sennki HD570

Edytowane przez boniek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie kupic te karte i musze powiedziec, ze jestem rozczarowany - totalnie zero niskich tonow! Na dzien dzisiejszy jestem bez wzmaka sluchawkowego (wlasciwie to bez zadnego :) - podlaczenie ze sluchawkami przejsciowka z 2xrca na zenski jack), ale mysle ze duzo to on w tej kwestii nie pomoze (co nie znaczy ze zakupu takowego nie planuje). Jakies pomysly?

 

PS. Sluchawki - Sennki HD570

a jakiego masz tam wzmaka operacyjnego i na jakim napieciu idzie?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wierze na slowo :lol2:

Moja karta to sprzet odkupiony od cantiego - zasilany symetrycznie 12v bb opa2604ap.

Tak btw to ma ktos wzmak od holdegrona? Jakies opinie na jego temat?

Edytowane przez boniek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowała by mnie taka karta na usb, ale jedno wyjście stereo to troche mało :( , czy ma ktoś schemat jakiejś innej aplikacji (nie koniecznie na tym układzie, ale o podobnych paramentrach) , tak żeby było co najmniej 2 wyjścia stereo (niezależne, z małym opóźnieniem w celu zastosowania np. w traktorze) + wejście mikrofonowe oraz liniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby chętny to mam do sprzedania kartę na pcm2702(kupiona na allegro od wladcypolnocy). Sprzedaję, ponieważ kończę ze słuchaniem mp3(firma w domu) i wolę kupić jakiś porządny odtwarzacz cd. Do wymiany jest zasilacz(10,7V, 350mA), ponieważ pies, który został sam w domu wkurzył się i poprzegryzał kable ;).

W razie zainteresowania proszę o kontakt na PW lub mail: fastred@poczta.fm

 

Jeżeli moderator uzna, że ten post tutaj nie pasuje to proszę o usunięcie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowała by mnie taka karta na usb, ale jedno wyjście stereo to troche mało :( , czy ma ktoś schemat jakiejś innej aplikacji (nie koniecznie na tym układzie, ale o podobnych paramentrach) , tak żeby było co najmniej 2 wyjścia stereo (niezależne, z małym opóźnieniem w celu zastosowania np. w traktorze) + wejście mikrofonowe oraz liniowe.

Wydaje mi sie ze to jest zbyt prosta konstrukcja, aby mozliwa byla obsluga rzeczy ktore wymagasz - to ma sluzyc tylko i wylacznie odtwarzaniu muzyki stereo. Jesli szukasz czegso wiecej zwroc uwage na komercyjne rozwiazania usb takich firm jak np. m-audio, audiotrak czy terratec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...