Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie to samo, zamowielm sztuk 2 ADa i czekam.. Zna ktos sklep wysylkowy/lub w warszawie z przejscioweczką smd? a odnosnie samego lutowania, niemam kolbowej lutownicy, da rade opalarką wylutowac opa? pzdr Wojt

Edytowane przez CHECK-IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na ad8066 już ponad trzy tygodnie i nic,ale opa też gra dobrze.Też mam już dwie zmontowne,a teraz integruje jedną z lampiaczkiem słuchawkowym,druga będzie miała wzmak słuchawkowy na TPA6120A2 chcę zobaczyć jak brzmi ten układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na ad8066 już ponad trzy tygodnie i nic,ale opa też gra dobrze.Też mam już dwie zmontowne,a teraz integruje jedną z lampiaczkiem słuchawkowym,druga będzie miała wzmak słuchawkowy na TPA6120A2 chcę zobaczyć jak brzmi ten układ.

ekmhhh

po tym jak uslyszalem AD stwierdzam ze opa nie gra dobrze:P jest słaby poprostu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiadaj jak przezycia :) Ja zamowilem juz i przejsciowki sztuk 2 i AD sztuk 2 coby miec na zapas w razie zlego przylutowania. Serio czeka sie 3 tygodnie? Bo kurde mi napisali ze bedzie na 31 stycznia..

ja mialem miec 11 stycznia ;-) dodaj do twojego terminu 7dni i bedziesz mial odpowiedni termin :D

 

swoja droga czy stosuje sie ten sam myk z wyciagnieta nowa z podstawki i zasilaniem +/- 12V do tego AD ?

 

edit:

 

-> jak odpalic foobara na DACu z ASIO :?:

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam mały problem, chcę zamówic z analog.com AD8066 pierwszy raz robie coś takiego, dochodzę do wpisania adresu i po wpisaniu mojego kodu pocztowego np. 14-106 wyskakuje błąd "Postal code must have length 08" ?

Edytowane przez mura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TNT, napisali ze bedzie na 31 no i jest. Sluchaj jakbys niemogl go dorwac to moge Ci podeslac ADa jesli mi jeden zostanie bo nieiwem czy nie zwale czegos przy lutowaniu.

Edytowane przez CHECK-IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, niema sprawy. Ja powinienem do konca tego tygodnia all dostac, mysle ze czwartek/piatek max bede wiedzial czy mam wolnego tego ADa, jesli bedziesz nadal potrzebowal to podesle. Sorry, wyslalbym teraz, ale poprostu jestem amatorem w kwestii elektroniki i boje sie ze go zwyczajnie spale lub polamie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlożyłem kartę na płytce z AVT, po podłączeniu do kompa układ jest wykrywany w foobarze ustawiam głośniki USB jako out i cisza nic nie słychac, jako wzmacniacz operacyjny wstawiłem TL072 z odzielnym zasilaniem +12V narazie tylko pojedyńcze. Mam pytanie czy na wyjściu z pcm powinno byc jakieś napięcie bo umnie jest 2,6V , i czy można sprawdzic kartę z pominęciem opa?

 

Podłączyłem wyjścia z pcm2702 bezpośrednio do wzmacniacza i słychac tylko buczenie?

Edytowane przez mura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, niema sprawy. Ja powinienem do konca tego tygodnia all dostac, mysle ze czwartek/piatek max bede wiedzial czy mam wolnego tego ADa, jesli bedziesz nadal potrzebowal to podesle. Sorry, wyslalbym teraz, ale poprostu jestem amatorem w kwestii elektroniki i boje sie ze go zwyczajnie spale lub polamie ;)

Miałem dostać dzisiaj ale chyba Łodzi nie mają na mapie.Jeżeli zostanie Ci ten scalaczek to chętnie go zobacze w mojej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlożyłem kartę na płytce z AVT, po podłączeniu do kompa układ jest wykrywany w foobarze ustawiam głośniki USB jako out i cisza nic nie słychac, jako wzmacniacz operacyjny wstawiłem TL072 z odzielnym zasilaniem +12V narazie tylko pojedyńcze. Mam pytanie czy na wyjściu z pcm powinno byc jakieś napięcie bo umnie jest 2,6V , i czy można sprawdzic kartę z pominęciem opa?

 

Podłączyłem wyjścia z pcm2702 bezpośrednio do wzmacniacza i słychac tylko buczenie?

bez opa nie zagra - wiec nie sprawdzisz...

jak wykrywa to pol biedy (choc nie zawsze)

sprawdz jeszcze raz wszystko (nie ma tam tego duzo)

jak dalej nie bedzie chodzic to cos skopales:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlożyłem kartę na płytce z AVT, po podłączeniu do kompa układ jest wykrywany w foobarze ustawiam głośniki USB jako out i cisza nic nie słychac, jako wzmacniacz operacyjny wstawiłem TL072 z odzielnym zasilaniem +12V narazie tylko pojedyńcze. Mam pytanie czy na wyjściu z pcm powinno byc jakieś napięcie bo umnie jest 2,6V , i czy można sprawdzic kartę z pominęciem opa?

 

Podłączyłem wyjścia z pcm2702 bezpośrednio do wzmacniacza i słychac tylko buczenie?

Tak na wyjściu PCM powinno tyle być (z tego co sobie przypominam)

Czy można sprawdzić...? Mój znajomy podpial sluchawki bezpośrednio pod PCM i podobno bylo slychac bardzo cichutki sygnal... PCM na wyjści ma malutki pradzik i stosnkow wysoki napieci przez co wzm operacyjny najczesciej pracuje z wzmocnieniam 1 co swoja droga moze faktycznie swatczyc o tym ze jesli podepniesz sluchawki do PCM cos usyszysz...

swoja droga proponuje na poczatek sprawdzic wszyskie luty zwlasza jesli uzywasz cycny z dodatkiem srebra.

sorry za wszyskie bledy ale sie spieszylem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale chyba sobie odpuszcze, niechcący podłączyłem +12V zamiast 5V i poszedł dymek, ale co ciekawsze układ dalej był wykrywany przez komputer :) pisze był bo potem sprawdzałem luty na pcm i niechcący zniszczyłem kilka ścieżek. Najgorsze jest to że sprzedałem swojego SBlive. Może kiedyś spróbuje jeszcze raz.

Pozdrawiam

Edytowane przez mura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale chyba sobie odpuszcze, niechcący podłączyłem +12V zamiast 5V i poszedł dymek, ale co ciekawsze układ dalej był wykrywany przez komputer :) pisze był bo potem sprawdzałem luty na pcm i niechcący zniszczyłem kilka ścieżek. Najgorsze jest to że sprzedałem swojego SBlive. Może kiedyś spróbuje jeszcze raz.

Pozdrawiam

nie ma co:P

jak nie wiesz jak sie za cos brac to lepiej sie nie bierz - ale tera to musztarda po obiedzie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co:P

jak nie wiesz jak sie za cos brac to lepiej sie nie bierz - ale tera to musztarda po obiedzie;]

Dzięki za pocieszenie :)

Wiedziałem za co się biorę, po prostu gdzieś zrobiłem błąd (niedokładnie przykleiłem pcm) i tyle, następnym razem zrobie to lepiej, wielkich strat finansowych nie poniosłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... potrzebowałbym 4 sztuk OPA2134, czy ktoś ma jakieś na zbyciu?

na allegro kiedys mozna bylo kupic :-P z TI juz nie wysylaja :/

 

co do tego grania PCMki to z tego co ja wiem to KARTA GRA BEZ OPA. kolega mi mowil ze zjaral TLcostam to zamiast OPA i bez tego tez mu gralo tylko ze bez basow :) ale gralo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...