Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

heh :) chyba zacznę się bawić razem z Wami :)

 

który kit nadaje sie dla amatora ? pouczę się lutować ew. podeślę czy wproszę się do kogoś na poprawki ;]

 

nie chciał bym składać czegoś gorszego niż mam a startuje z naprawdę fajnego brzmienia (stara karta Cantiego), Canti może ty mi powiedz - co ma potencjał żeby zagrać jeszcze lepiej ?

 

tak czytałem to z tej karty od pd i nosdaca jakoś ludzie .. powiedzmy bez mega entuzjazmu. no ale poniżej 150zł pełny kit w domu,, od pd nie wiem ile kosztuje ( ? )

 

jak bym się zdecydował musicie sie uzbroić w cierpliwość,, będę zadawał pytania oczywiste i męczył strasznie :D

 

canti - sięwysłałosię ? :)

 

takie coś znalazłem na as - http://didnt.doit.wisc.edu/audio/DDDAC16/dddac16usb.html , pewnie już to widzieliście,, ile kosztują częsci do czegoś takiego ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupiłem coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

oceńcie, czy to wystarczająco dobry dac.

W składzie ma coś takiego: za pcm'ką wzmacniacze BB OPA602AP ,napiecie bocznikowane Panasonic FC

10uF/50V na wyjsciu WIMA 4,7uF stały, we filtrze SILVER MICA

na zasilaniu 3.3V kondensator OS-CON, regulatory napięcia:

LM2931, LM2937, LM2990, zasilanie zewnętrzne.

Podkreślam, że w sprawach dac-ów nie mam zielonego pojęcia.

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka dokładnych fotek jak zbudowany jest DAC "Fubar II" jest to po prostu komercyjna karta muzyczna firmy firestone zrobiona według powszechnie znanego schematu na bazie układu PCM2702

 

Link do fotek

 

Pomiary RMAA

http://www.firestone-audio.com/cgi-bin/pro...asp?pdtseqnm=2#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie przekopiowac tu posta z innego tematu

 

Witam

 

Szukam karty muzycznej do laptopa na USB ewentualnie FIREWIRE.

Karta bedzie uzywana tylko do słuchania i tworzenia muzyki, glownie instrumentalnej i elektronicznej.

Przegladalem ostatnie kilka stron i do 500zł (wiecej nie chce przeznaczac) mozna kupic

 

MAYA 44usb

EMU 0202usb

M-audio audiophile USB.

 

Problem w tym, ze jeszcze nie kupilem syntezatora ktory bedzie podlaczony do tej karty

Wstyd sie przyznac, ale nawet nie wiem jak laczy sie wspolczesne syntezatory..

kiedys bylo to poprzed MIDI out - MIDI in. Karta musi miec wejscie, aby podlaczyc keyboard..

 

co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh temat nie żyje ? ;]

 

sam jestem ciekaw odpowiedzi na post pr1nce'a.. ja się to ma do mojego dac'a ? (stary dac cantiego..)

 

kolejne pytanie - jaki sygnał powinien iść z foobara do daca ? 16/44, 16/48, 24/44, 24/48 ? specyfikacja 2702 mówi o 16/48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh temat nie żyje ? ;]

 

sam jestem ciekaw odpowiedzi na post pr1nce'a.. ja się to ma do mojego dac'a ? (stary dac cantiego..)

 

kolejne pytanie - jaki sygnał powinien iść z foobara do daca ? 16/44, 16/48, 24/44, 24/48 ? specyfikacja 2702 mówi o 16/48

specyfikacja mówi o maksymalnej częstotliwości próbkowania, jaką obsługuje przetwornik.

możesz zostawić 16/44 z ditheringiem

możesz też użyć resamplera do 48 (o ile jest sens, ja mam bo wydaje mi się że jest dynamiczniej)

ustawiając 24bity po prostu wywal dithering

 

ja mam tak

 

foobar 16bit+dithering z resamplerem secret rabit code na 48kHz -> ASIO ->ASIO4ALL -> usb@1000Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem allegro ;]

 

kolejne pytanie, może tak by jeszcze temat odżył.. :unsure:

 

mam 8066 i 737

 

obydwa fajne i polecane ale szukam czegoś jeszcze fajniejszego ;)

 

w 8066 niewiele mi się podoba - dynamika może, lepsze uderzenie

w 737 podoba mi sie prawie wszystko, ta podobno nieistniejąca melodyjność, wymiatające wokale, dobrze poukładana scena

 

 

chciałbym coś doskonalszego niż 737, o podobnych charakterze ale z lepszym basem,, ktoś podpowie ?

 

 

pytanie nr2. -> zasialcz mam w obudowie karty jakiś 1cm od pcb. domyślam się że nie zaszkodziłby w środku jakiś ekran,, dobrze myślę ? z czego ? jakaś drobna siatka da rade ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka dźwiękówka 5.1 na USB i koniecznie z SPDIF OUT?

 

Miałem Creative Audigy 2 NX - brak sterów pod Vistę (były, ale połowa rzeczy nie działała, w tym 5.1 też nie do końca...),

mam Creative Surround 5.1 X-Fi - laguje...

 

Da się coś znaleźć w granicach 200zł?

Ludzie, mi tylko na 5.1 i wyjściu optycznym zależy, a mam jakieś chore historie z chorą firmą :-(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest to karta tylko 2.0 (2.1)

skoro temat odgrzany, to i ja mam pytanko...

 

jaka dzwiekówka na USB... w zasadzie chodzi głównie o użycie ze słuchawkami, ale w razie możliwości nie tylko... w tej chwili przyglądam się E-MU 0202/0404 USB (jeszcze nie wiem czy wyjścia czymkolwiek się różnią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robią śmietnika. Ten temat jest o kartach dźwiękowych na USB, chyba że ktoś go przemianuje.. ale skoro tutaj nie ma szans sie dowiedzieć co na USB do 200zł oferuje dźwięk (i komplet wyjść) 5.1 to chyba trzeba spytać gdzieś indziej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę i pytanie za razem...

 

Czy ktoś z Was mógłby mi zrobić jakąś kartę do PC i pianocrafta oczywiście zapłacę. Ładnie to wygląda, ale na elektronice to ja się nie znam... Więc lutować nie będę;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam laptopa z uszkodzoną kartą muzyczną wobec czego jedynym wyjście jest zastosowanie zewnętrznej karty muzycznej na USB. Jestem raczej zainteresowany najtańszymi rozwiązaniami typu

http://www.allegro.pl/search.php?string=us...amp;price_to=30

i teraz mam pytanie czy tka karta dźwiękowa za "dychę" będzie oferowała przynajmniej taką jakość dźwięku jak zintegrowane układy z przed kilku lat ?

 

ewentualnie miał ktoś styczność z głośnikami na USB ?

http://www.allegro.pl/item525827815_glosni...50_cyfrowe.html

http://www.allegro.pl/item517516113_a4tech...do_laptopa.html

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu przyglądam się temu tematowi ponieważ jestem zainteresowany złożeniem karty na pcm2702. Na temat tej karty rozmawiałem kiedyś z kamieniem, i kupiłem nawet sam układ pcm lecz z braku czasu musiałem porzucić projekt. Teraz rodzi się pytanie czy składanie tej karty jest jeszcze opłacalne, ponieważ operacyjny taki którym byłbym zainteresowany mianowicie AD8066 trzeba zakupić u polskiego dystrybutora Analog Devices (niestety nie ma już od dawna sampli), a do tego trzeba doliczyć jeszcze ceny innych podzespołów/części .

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...