Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... czytałem na audiostereo o tym dacu i tam większość użytkowników twierdzi że trzeba lampucere i tak trzeba modyfikować aby dobrze zagrała. Tak więc sam już nie wiem wydać te 300-400zł i jeszcze coś modyfikować <_<

 

 

Znalazłem na ebayu tego DAC w wersji mini, teraz pozostaje pytanie co tam trzeba modyfikować (bo jak patrze na te elementy SMD to nie podejmuje się nawet modyfikacji)

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, genaralnie przeczytalem kilka stron z tematu (sory, ale nie dalem rady wszystkich 28) jestem poczatkujacym elektrykiem i graczem (do jakis maniakow muzyki nie naleze) i ciekawi mnie, czy takie wlasnorecznie wykonane karty dzwiekowe, mogly by sie sprawdzic rowniez w graniu? Przeczytalem w opisie "maya 44" cos takiego "Dzięki sterownikowi ASIO II można uzyskać niską latencja (opóźnienie ) od 3ms!" W czym to jest opoznienie? w googlach wyczytalem, ze przetwarza dzwiek od wejscia do wyjscia w takim czasie, co dla gracza jest dosc duzym czasem... I tu rodzi sie pytanie, czy to opoznienie jest podczas nagrywania, czy moze podczas odtwarzania jakis formatow o wysokiej jakosci, czy przyda sie w odtwarzaniu zwyklych "dzwiekow gry"? Dodam ze moj komputer do najlepszych nie nalezy ale moja karta dzwiekowa to straszny staroc (odpalilem everesta: Karta dźwiękowa Creative Audigy LS Audio Processor :) Mysle ze z montazem nawet najbardziej skomplikowanych ukladow nie bede mial problemow ;)

mam sluchawki Icemat Syberia (troche komercyjnie, ale kupilem jeszcze zanim produkcja zajelo sie steelseries i bylo to kilka lat temu) jezeli to w jakims stopniu bylo by istotne.

Edytowane przez Xfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te karty to raczej solidne wyjście stereo a nie maszynki do gier. u mnie odpukać w każdej grze dźwięk był i jest. możesz się pokusić o dołożenie wzmacniacza słuchawkowego ;) wada - wszystkie efekty są liczone przez procka. czy duża ? nieeee. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu niegdyś hi-endowego Radmora 5102T. W tym momencie ma już przelutowane wszystkie elektrolity i wejścia/wyjścia zmienione na bardziej współczesne. Czego mi jeszcze brakuje, to możliwość podpięcia pod USB w laptopie, bez konieczności przechodzenia sygnału przez Soundblastera Live, którego do tej pory używałem.

 

Czy taka operacja jest w ogóle warta wkładania pieniędzy/wysiłku? Naczytałem się wiele dobrego o kartach na PCM2702, a schematy nie wydają się trudne do zrealizowania. Wzmacniacz (Radmor) ma modułową budowę, więc podłączenie takiego przetwornika nie powinno być problemem (chcę wyrzucić płytkę odpowiedzialną za wejście z gramofonu i zastąpić ją USB).

 

Pozostaje jeszcze pytanie czy planować układ na obecnie dość drogim i trudno dostępnym PCM2702 czy jakiejś innej wersji 270x (4, 5, 6, 7), które są do wzięcia za 15zł na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

BUMP! :)

 

coś polecicie jako uzupełnienie do kolekcji z podpisu ? 797 mi coś nawala (strzały z kolumn) a uwielbiam tego klasyka - za scenę głównie, za łatwo znikające głośniki. Na co dzień i tak gram z 8620 ale - coś w stylu 797 bym poszukał, niski mięsisty bas, scena i lekka góra. Brać kolejnego czy szukać czegoś nowego do posłuchania ?:> 8620 to kultura wysokich lotów coś jednak sprawia że część muzyki brzmi lepiej na 'klasyku'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś polecić do 150 zł powiedzmy na USB, do notebooka Asus K50IJ-SX036 - brat robi muzykę w FL a w tym laptopie ta zintegra nie działa poprawnie w tym programie. Brat ma jeszcze kontroler midi Reloop Digital Jockey 2 z interfejsem, który posiada dźwiękówkę, ale prawy jog przestał działać, więc idzie na gwarancję ;). Nie orientuję się w temacie, która karta za 150 zł będzie dobra - będą do niej podłączone słuchawki i głośniki 2.0 na przejściówce RCA - jack ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to już pełny wypas. Ale jeszcze bez zasilania i obudowy. To trzeba dokupić/dorobić.

Ze znalezieniem odpowiednio dużej obudowy faktycznie może być problem, ale można wykorzystać jakąś po starej konsoli, wzmacniaczu, skanerze.. pomysłów jest mnóstwo. A płytka jest w sumie mniejsza od standardowej płyty głównej, więc na pewno uda się ją w coś upchnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad zakupem jakiegoś niedrogiego DAC-a (do 400 zł). W oko wpadł mi Audiotrak CUBE: http://cgi.ebay.pl/AUDIOTRAK-Prodigy-CUBE-...=item19ba09405d

 

Jako że moje umiejętności dot. rzeczoznawstwa dobrego sprzętu audio są na poziomie pięcioletniego dziecka, a i opinii w necie ze świecą szukać, pytam się was o pomoc ;)

 

Ach, bym zapomniał. Grają AKG K518.

 

 

Dzięki, jesteście nieocenieni.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję coś taniego, najlepiej na USB co gitowo gra. Widzę, że PCM2702 opuszczono, w zamian za "lampucerę". Cyz to rili jedyne wyjście?

 

Cel: muzyka z laptopa w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade złożyć do 100zł jakiegoś DAC na usb? jestem zielony w temacie, ale znam kogoś z elektroniki to może pomoże w razie czego :) gdzie znajde jakieś podstawowe info gdzie naucze się czytać schematy budowy itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zainteresować się nowymi katami E-MU Creative Professional na USB. Znajomy posiada taką kartę E-MU 0204 USB. Jakość super, sterowniki profesjonalne ASIO, może nagrywać dźwięk z mikrofonu, czy z normalnego wejścia liniowego bez żadnych szumów, masteringować... Kiedy posłuchałem tej jakości, od razu poczułem różnicę w stosunku do innych, multimedialnych kart. Także polecam E-MU. Może są mniej znane wśród amatorów, jednak to już wyższa, bardziej półprofesjonalna półka - i to za niewielką cenę.

Edytowane przez Greg173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Ja bym proponował zainteresować się nowymi katami E-MU Creative Professional na USB. Znajomy posiada taką kartę E-MU 0204 USB. Jakość super, sterowniki profesjonalne ASIO, może nagrywać dźwięk z mikrofonu, czy z normalnego wejścia liniowego bez żadnych szumów, masteringować... Kiedy posłuchałem tej jakości, od razu poczułem różnicę w stosunku do innych, multimedialnych kart. Także polecam E-MU. Może są mniej znane wśród amatorów, jednak to już wyższa, bardziej półprofesjonalna półka - i to za niewielką cenę.

 

Ja absolutnie nie polecam dotykać E-MU 0204 USB ponieważ to cudo ma zwalone stery i karta nie nadaje się do użytku. Jakość dźwięku owszem, jest bardzo dobra. Oczywiście jak przystało na firmę Creative, mają gdzieś napisanie sterownika z prawdziwego zdarzenia, a na forum jest wiele postów na temat problemów z tą kartą (i nie tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat dawno nie ruszany przez nikogo, ale może jednak znajdzie się dobra duszyczka, która mi pomoże.

szukam czegoś na usb w granicach 200 złotych zastanawiam się nad maya u5, xonar u1, i HiFiMan Express HM-101,

która z nich będzie najlepsza do słuchania muzyki, rzadziej filmów i prawie wcale do gier a jeśli już to takich, co nie wymagają pozycjonowania.

słuchawki jakie posiadam to akg k512 mkII, których raczej nie mam zamiaru wymieniać w najbliższym czasie ;)

nie nastawiam się na nic konkretnego, chciałbym po prostu poprawić jakość dźwięku jeszcze bardziej, bo integra mam wrażenie posiada dość mocne ograniczenia ;)

wszelka pomoc będzie nieoceniona ;)

dość istotne jest to, że używam ubuntu i karta powinna z nim współpracować bez jakiś większych problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję karty dźwiękowej na usb, przeznaczenie: gry i muzyka. Podpinane będą Senki HD202 i jakaś stara mini-wieża, więc niezbyt wymagający sprzęt. Głównie chodzi o identyczne ustawienia dźwięku podczas używania na słuchawkach przy różnych komputerach. Cena? Jak najtaniej, maksymalnie 150-200zł, ale jeśli nie będzie różnicy na moim sprzęcie podczas używania karty za 100zł a 200zł to wiadomo co bym wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wyciągamy temat Dołączona grafika

 

Moje PCM wciąż gra. Taak. 7 albo 8 rok.

 

Spalił mi się za to opamp ad797 - strzela czasem w głośniki. Do kompletu mam jeszcze 8620 i 8066 i z nimi nie ma problemu.

 

Pytanie - czy na PCMce zagra ad797brz, podobno nowsza wersja lepszy sort. Jakieś opinie o tym opie ?

Pytanie drugie - czy na PCMce zagra mi ad627

Pytanie bonusowe - opinie na temat ad627 ? Chciałbym coś zbliżonego barwą do 797 czyli raczej ciepłego i z basem 797 - niskim i dużym ale z detalem. Tak na prawdę to chciałbym 797 z wyższą ogólną jakością. Duży nienatarczywy dźwięk z detalem ale bez jazgotu.

 

Kostki w podstawkę i oczywiście parka do stereo.. Planuje zakup obydwu.

 

Muszę coś podmienić bo zajechane wharfedale poszły do piwnicy i wygrzewają się od kilku dni monitor audio br i z nimi 8620 gra tak sobie.

 

Kolejne pytanie - czy te opki na podstawkach będą się nadawały do innych daców ?? Planuję mocno do przodu upgrejd wzmaczka i daca i od tego się nie ucieknie bo choć niby moje pcm to wersja full na fajnych częściach to czas robi swoje.

 

627 na podstawce: http://allegro.pl/2x-opa627-za-ne5532-opa2134-opa2604-dip8-so8-i3036186719.html

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do oglądania filmów,słuchania muzyki i od czasu do czasu jakiś starszych gierek używam Sound Blaster Audigy 2 NX, nie raz sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem kupując ją zamiast USB X-FI bo ceny były i w sumie z tego co widze dalej są podobne. Po za problemami z zasilaczem (kupiłem w koncu jakis lepszy za 50 zł i mam spokój) to karta jest bardzo dobra ma dużo wejśc,wyjść których X-Fi nie ma,nie wiem jak wypada porównianie z dzwiękiem ponieważ nigdy nie słyszałem X-FI ale czytałem ze ogólnie Audigy 2 NX gra lepiej,bałem sie troche o sterowniki,posiadacze Win8 moga miec problem ale pod 7 jest wszystko ok.Ogólnie polecam zwłaszcza jak idzie teraz wyrwać od czasu do czasu w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...