Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

TI to jednak bardzo solidna firma :) Właśnie dostałem takiego oto maila:

 

You are working on an audio project and have requested data converter samples like: PCMxxxx, TLV320AICxx, TLV320DACxx

 

Here are some proposals for the amplifier products you may need to get your design running:

 

Amplifier

OPAx353 Low voltage audio amplifier in SOT23-5 for 3V designs and 0.0005% THD+N Free sample

 

OPAx134 Industry standard audio amplifier for high end applications, 0.00008% THD+N Free sample

 

OPA627 Best audio amplifier of the world with DiFET input, 0.00003% THD+N Free sample

 

TPA2005D1 1W filter free Class-D amplifier in BGA package for battery driven portable designs saves battery lifetime Free sample

 

PGA2310 +/-15V Stereo Audio Volume Control Free sample

 

INA217, INA163 Low Noise, Low-Distortion Instrumentation Amplifier Free sample

 

PGA2500 Gain Range: 0dB, and 10dB to 65dB in 1dB steps

Free sample

 

OPA1632 Fully Differential I/O Audio Amplifier

Free sample

 

 

który wzmacnacz polecacie, jeśli jest mozliwość zamontowania go w płytce AVT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaznie 160pln ten ukladzik kosztowal??? to ja na fakturce z cudownego TI mam za 6 dolarow;)) az tak by u nas za to zdzierali???

 

wiecie, ze w sklepie avt plytek od piatku brakuje?? ciekawe czy ma to cos wspolnego z tym topiciem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jeżeli ktoś już zrobił karte... i do Kamienia :) Jak wygląda kwestia wydajności w grach, rozumiem że całą pracę wykonuje procesor ale z odtwarzaniem dzwieku nie ma problemów? Będę wdzięczny za jakieś przykłady albo pomiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. do mnie jeszcze przesylka nie dotarla :( Jak daje Package Tracking na UPS.com to pisze ze jest delivered, ale jakos nie doszlo.

Ktora polska firma spedycyjna rozwozi paczki z UPS po Polsce? Nie wiem gdzie mam teraz dzwonic...

 

---

ok znalazlem ups.com.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. I co myślicie o używaniu 2 kart - powiedzmy creativa do gier i TEJ do muzyki/filmów? Nie będzie to powodować konfliktów sprzętowych?

Podłączałem jednocześnie 2 identyczne sztuki do USB i jest git, grają zupełnie niezależnie. Można oglądać film na karcie A i słuchać muzyki na B równocześnie:)) Tak samo jest dla kombo sblive + usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jeżeli ktoś już zrobił karte... i do Kamienia :) Jak wygląda kwestia wydajności w grach, rozumiem że całą pracę  jakieś przykłady albo pomiary :)

hmm to powiem tak napewno spowalnia gry, ale ten spadek wydajnosci ksztaltuje sie na podobnym poziomie jak w przypadku kart sb128 i diamond sonic impact s90, kiedys mierzylem i PCM2702 osiagal wyniki nawed ciut lepsze w wydajnosci fps gier jak karta na vortexie1 :) co do odtwarzania dzwieku to jeszcze sie nie spotkalem z problemami, dziala bezproblemowo we wszystkich programach i grach jakich uzywalem (a bylo ich nie malo) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dostalem (odebralem w siedzibie ups) przesylke, okazalo sie ze kurier stwierdzil ze nie ma takiego adresu, pod ktorym mieszkam ;)

Jestem pod wielkim wrazeniem zapakowania czesci... szkoda ze u nas tak nie pakuja.

 

kamien: moge liczyc na pomoc w zlozeniu tego? oczywiscie na warunkach jakie zaproponowal anhem na 2 stronie topicu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiDO a nie myslales aby samemu sprobowac to polutowac (to nie takie trudne szczegolnie jak masz schemat i plytke gotowa)?? ew. moze masz gdzies w akademiku jakiegos znajomego co sie w to bawi, zawsze to szybciej by bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiDO a nie myslales aby samemu sprobowac to polutowac (to nie takie trudne szczegolnie jak masz schemat i plytke gotowa)?? ew. moze masz gdzies w akademiku jakiegos znajomego co sie w to bawi, zawsze to szybciej by bylo ;)

Jasne, ze myslalem, ale jak zobaczylem jakie male nozki ma PCM to zwatpilem w swoje umiejetnosci :) Wszystko poza tym byc pewnie dalbym rade, bo sa wzglednie duze nozki, ale w tej kosci to nozki sa chyba mniejsze niz grot w mojej lutownicy :)

Chociaz poszukam kogos w akademiku, w koncu wiekszosc jest z wydzialu Elektrotechniki, Inf. i Telekom. wiec powinnien sie ktos znalezc :)

 

Pozatym najpierw musze zamowic plytke z AVT i co gorsza przesylka kosztuje wiecej niz sama plytka :( Jest moze ktos zyczliwy z Warszawy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kali1

Witam

Złożyłem se kompa w obudowie od CD stacionarnego, takie coś z przeznaczeniem do oglądania Divxów i grania na TV. Niestety karta zjntegrowana na pł.głównej jest kiepskiej jakości i brak wyjścia SPDIF, mam amplituner z wej, cyfrowymi więc dobrze było by z tego skorzystać.

Co drugi Divx jest już w AC3

I tu jest największy problem, obudowa "tego czegoś" jest dość niska, karta może mieć max 8,2cm, przeszukałem cały net i nie znalazłem karty dźwiękowej która by mi pasowała.

Szukając coś na temat wyjścia SPDIF znalazłem te fotum i mam pytanie, czy jet jakiś sposób na uzyskanie wyjścia SPDIF z USB, chodzi mi o coś prostego (żebym sam mógł z tym zawalczyć) 8O , lub gotowe (i tanie) :oops:

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiDO wiesz jaki jest sposob na przylutowanie PCM: bierzesz kropelke kleju i przyklejasz go minimalna iloscia do plytki idealnie aby nozki pasowaly na swoje miejsce, jak juz wyschnie to grotel rozgrzanym BEZ CYNY tylko z kalafonia przeciagasz po nozkach PCMa, cyna ktora jest firmowo na nozkach starczy aby polaczyc je z plytka, w ten sposob przylutujesz go bez jakiegokolwiek zwarcia :) ale jak mowisz masz elektornikow wokolo to moze oddaj go w jakies pewne rece ;)

ps. czekam na relacje z odsluchow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, do odsluchow to jeszcze troche minie.. musze najpierw wszystkie czesci skompletowac i nastawic sie psychicznie, a nadchodzaca sesja temu nie sprzyja :)

 

PS. masz moze jakies zdjecia swojej karty?

PS2. przydalby sie jeszcze jakis opis modyfikacji ukladu zasilania OPA2604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: FiDO

http://www.siec-sw.prv.pl/karta   - tu masz pare foto karty

Skad wytrzasnales taka fajna obudowe do tego? Jak juz to zrobie to tez chcialbym to w cos zamknac, zeby nie sterczalo na zewnatrz.

 

http://www.proaudio.nwz.pl/karta_muz_usb.htm   -  a tu pod koniec o modyfikacjach pisze

Akurat ten punkt o tym srednio rozumiem :) ale moze jak zobacze plytke to mi sie rozjasni, bo ta co jest jej zdjecie na tej stronie ma troche niewyrazne napisy i nie wszystko da sie zindentyfikowac.

BTW ta plytka z AVT ma fabrycznie podpisane miejsca na elementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są testy mojej karty USB vs Hercules Fortissimo III:

http://rwxrwx.webpark.pl/rightmark/Comparison.htm

Komentarz:

- jest nieźle a nawet bardzo dobrze. Własnoręcznie zlutowane urządzonko ze scalakiem za 5$ dorównało karcie za 200zł.

- lekkie podbicie pasma między 10-20kHz to efekt FDP (Filtru DolnoPrzepustowego). Nie radzę go usuwać bo wyjściu pojawi się masa śmiecia (szum do kilku MHz, niby nie powinien być słyszalny ale...). Tutaj odsyłam do PDFów na stronie TI.

- spore różnice między kartami mogą być efektem mało precyzyjnej regulacji poziomu nagrywania i odtwarzania przy kalibracji rightmarka.

Po za tym przydałaby się profesjonalna karta do pomiarów bo mam wrażenie że kluczową rolę gra jakość line-in w recording device w RMAA.

PCM ma sporą rezerwę w parametrach z dejtaszita więc

może uda się coś zmodować i podkręcić zgodnie z duchem forum :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Wojt

ale nie tylko parametrami czlowiek zyje, wiesz glownie to chyba sprawa rozbiega sie o to jak karta brzmi, jak naturalnie oddaje dzwieki, jaka scene muzyczna tworzy, jak radzi sobie z mikrodynamika itd. i na to parametry nie maja raczej duzego wplywu...

 

napisz moze cos o odczuciach odnosnie dzwieku w porownaniu do herculesa

 

ps. mysle ze glowna role w tym tescie odegralo wejscie line-in i jego jakosc ograniczajac w ten sposob PCMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Wojt

ale nie tylko parametrami czlowiek zyje, wiesz glownie to chyba sprawa rozbiega sie o to jak karta brzmi, jak naturalnie oddaje dzwieki, jaka scene muzyczna tworzy, jak radzi sobie z mikrodynamika itd. i na to parametry nie maja raczej duzego wplywu...

 

napisz moze cos o odczuciach odnosnie dzwieku w porownaniu do herculesa

Z parametrami to prawda, kilka miesięcy wcześniej miałem SBLive Value, który po porównaniu z PCM natychmiast poleciał na Allegro :) Karta creative generowała dźwięk b.wyrażny i dynamiczny ale jakiś chłodny i coś było nie tak z krańcami pasma (duży bas ale rozlazły, góra lekko niewyraźna). Herculesy (miałem w ręku Fortissimo 2 i 3) to w ogóle inna bajka - nareszcie porządnie słychać napieprzanie perkusji (wybrzmiewanie talerzy!) i rify gitar :D . Brzmienie PCM w moim urządzeniu wypada na poziomie Herculesa - niestety słuchawki za 50zł to trochę za słaby sprzęt do testów odsłuchowych :? Z jednym wyjątkiem - Fortissimo gra cicho i lubi się przesterowywać za to moje ustrojstwo (ma wbudowany wzmak na BUF634 + OPA2134 + zasilanie +- 12V he he :) ) prędzej rozwali słuchawki niż się przesteruje. Ale to w sumie kwestia wzmacniacza niż żródła sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no to ja sie wypowiem, mialem fortissimo 3 kiedys w porownaniu do PCM hercules brzmi bardziej szorstko i chlodno, co prawda dobrze akcentuje wszystkie niuanse ale do naturalnosci, gladkosci i swobody z jaka gra PCM duzo mu brakuje, kwestia przestrzennosci dzwieku... PCM jest poza konkurencja, lokalizacja i rozciagniecie sceny dzwiekowej wzdluz i wszerz deklasuje wszystkie dzwiekowki ktore dotad slyszalem i wiekszosc tanich kompaktow lacznie z yamaha cdx-396 :)

 

ps. zaznaczam ze wszelkie odsluchy przeprowadzalem na kolumnach a nie sluchawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no to ja sie wypowiem, mialem fortissimo 3 kiedys w porownaniu do PCM hercules brzmi bardziej szorstko i chlodno, co prawda dobrze akcentuje wszystkie niuanse ale do naturalnosci, gladkosci i swobody z jaka gra PCM duzo mu brakuje, kwestia przestrzennosci dzwieku... PCM jest poza konkurencja, lokalizacja i rozciagniecie sceny dzwiekowej wzdluz i wszerz deklasuje wszystkie dzwiekowki ktore dotad slyszalem i wiekszosc tanich kompaktow lacznie z yamaha cdx-396 :)

 

ps. zaznaczam ze wszelkie odsluchy przeprowadzalem na kolumnach a nie sluchawkach

Eh... tak to wszystko pięknie brzmi :) Gdybym miał pewność że to zagra lepiej niż terratec dmx to byłbym pewnie kolejny w klubie, a tak... :) Wole nie ryzykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...