Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz grac w gry na kompie tez mozna w 12FPS nie ? :>

A ja napisze w ten sposob - po co mam kupowac karte ktora zapewni mi 200fps w kazdej grze kiedy dla dobrej zabawy w zupelnosci wystarczy 40 ... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sprzet to wieza Onkyo kupiona 5 lat temu za 3000zeta. segmenty oddzielnie ale laczone imho tasma ze wspolnym zasilaniem we wzmacniaczuu. na dzien dzisiejszy tylko z zewnatrz przypomina ta wiezyczke (elna cerafine, black gate fk, powymieniane gniazdai wywalona pewna czesc zbednych elementow :P). to samo tyczy sie kolumn- hovland musicap`y (www.akkus.com.pl www.madral.pl) cewki tasmowe, kabelki audioquest`a.

 

i nie myslcie, ze to objaw choroby psychicznej. poprostu dobrze jest posluchac dobrej muzy z dobrego sprzetu. imho mozna sie nawet do jazz`u przekonac. na dobrym sprzecie wszystko brzmi jakos... dobrze ;)

I dlatego nie qmam audiofili - sluchac aby sluchac

Ja jestem melomanem i slucham dla muzyki a nie dla dzwieku :) - meloman bedzie sluchal ulubionego utworu nawet z zdartej plyty czy starej przegrywanej tasmy jesli nie zdobedzie go w lepszej jakosci a audiofil zamisat sluchac bedzie gadal ze srodek malo wyrazny, znieksztalcenia w wyzszych pasmach czy ze nie slychac smyczkow ;)

Oczywiscie no offence :P

ok to pozostan melomuminem :) i nie oceniaj nikogo jak nic o nim nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za te linki. To bylo dla mnie niezwykle ważne, głęboko oczyszające duchowe przeżycie. Proszę o więcej. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziekuje za te linki. To bylo dla mnie niezwykle ważne, głęboko oczyszające duchowe przeżycie. Proszę o więcej. "

 

no fajnie, nie temu to miało słuzyć, ale cieszę się, że się spodobało. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy post o alternatywach dla live a jest o czym innym ;) , wielu ludzi zaczelo budowac DACi na PCMach ale jakos cisza, nikt nie pisze jak sie sprawuje, jak odsluchy przebiegaja...

Bo nie umieli sie poslugiwac lutownicą i za karę spotkali sie oko w oko z 220V i już nie napiszą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy post o alternatywach dla live a jest o czym innym ;) , wielu ludzi zaczelo budowac DACi na PCMach ale jakos cisza, nikt nie pisze jak sie sprawuje, jak odsluchy przebiegaja...

U mnie ten sam powod co u buble_corp... Dodatkowo wielkimi krokami zbliza sie sesja, ale jak tylko dostane plytke i bede mial za soba te co gorsze kola/egzamy to zabieram sie do roboty :) Napewno po udanej (bo nieudanej nie przewiduje ;]) probie zlozenia tego napisze co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie musze wstrzymac z wlasna karta dzwiekowa z powodow nastepujacych:

 

1. wszystkie zamowienia w texas`ie zostaja na cle

2. rowniez jestem studentem i rowniez bede mial sesje ;)

 

 

ja jestem w kropce. ale jesli temat nie umrze to po sesji sie tu wpisze by obwiescic co i jak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wszystkie zamowienia w texas`ie zostaja na cle

Skad wiesz? I od kiedy niby ?

Ja zamawialem nie tak dawno (niecaly miesiac temu) i nie bylo problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda zanim przeczytalem to niestety mialem telefon z urzedu celnego ktory pytal sie o nip i pesel a nie wiedzialem ze chodzi o jakiekolwiek oplaty

 

dostalem paczuszke a przy niej 3 kartki:

 

- dwie z urzedu celnego z oplata ok. 50zl 8O

- jedna z TI na ktorej jest napisana cena 8O darmowych probek 8O ok 25$ 8O co jes niezgodne z prawda bo one nic nie sa warte jesli sa za darmo wiec to jest wina texas instruments a nie polskiego prawa

 

natomiast w paczuszce byla jeszcze jedna taka sama kartka z zamowieniem gdzie juz nie bylo ceny tylko "sample"

 

szkoda mi troche tych pieniedzy straconych przez TI

 

dzisiaj zamowie z avt plytke i bede skladal

 

mam kilka pytanek:

czy jakosc lutow na wplyw na jakosc po zmontowaniu

czy potrzebna jest dobra cyna

czy wie ktos moze czy sa juz w avt plytki

czy ma znaczenie jakie sa kondensatory bo widzialem rozne okragle kwadratowe a sie za bardzo nie znam

czy ma znaczenie to ze juz dobralem sie do tego i obmacalem swoimi brudnymi tlustymi paluchami

 

gdzie mozna dostac zasilanie albo z czego je zrobic moze ktos moglby mi pomogl

 

 

UPDATE:

 

Czy dalby ktos jakas informacje na forum jak beda te plytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda zanim przeczytalem to niestety mialem telefon z urzedu celnego ktory pytal sie o nip i pesel a nie wiedzialem ze chodzi o jakiekolwiek oplaty

 

dostalem paczuszke a przy niej 3 kartki:

 

- dwie z urzedu celnego z oplata ok. 50zl 8O

- jedna z TI na ktorej jest napisana cena 8O darmowych probek 8O ok 25$ 8O co jes niezgodne z prawda bo one nic nie sa warte jesli sa za darmo wiec to jest wina texas instruments a nie polskiego prawa

 

natomiast w paczuszce byla jeszcze jedna taka sama kartka z zamowieniem gdzie juz nie bylo ceny tylko "sample"

 

szkoda mi troche tych pieniedzy straconych przez TI

 

dzisiaj zamowie z avt plytke i bede skladal

 

mam kilka pytanek:

czy jakosc lutow na wplyw na jakosc po zmontowaniu

czy potrzebna jest dobra cyna

czy wie ktos moze czy sa juz w avt plytki

czy ma znaczenie jakie sa kondensatory bo widzialem rozne okragle kwadratowe a sie za bardzo nie znam

czy ma znaczenie to ze juz dobralem sie do tego i obmacalem swoimi brudnymi tlustymi paluchami

 

gdzie mozna dostac zasilanie albo z czego je zrobic moze ktos moglby mi pomogl

 

 

UPDATE:

 

Czy dalby ktos jakas informacje na forum jak beda te plytki

widzsz tak to jest jak zamawia sie 8 probek i jest sie pazernym :lol: ja zamowilem 2 i wartosc celna wyniosal7 dolarow czyli clo 0zl :twisted:

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzsz tak to jest jak zamawia sie 8 probek i jest sie pazernym ja zamowilem 2 i wartosc celna wyniosal7 dolarow czyli clo 0zl

pozdrawiam;)

 

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz a temat chyba jest taki Alternatywa dla SB Live ? a nie kto jest pazera na forum

 

bardzo sie ciesze ze nie pobrano od twojej przesylki cla

 

nie robie tylko dla siebie ale takze dla kolegi no i wzialem +1 na zapas gdyby cos sie nie udalo

 

a jak masz jakis problem to na priv po co zasmiecac forum takimi wypowiedziami jak Twoja ktora nic nie wnosi :!: :!: :!:

 

APELUJE  DO WSZYSTKICH ABY PRZY ZAMAWIANIU PROBEK Z TEXAS INSTRUMENTS NIE PODAWAC ZADNYCH DANYCH URZEDOWI CELNEMU TYLKO PROSIC ABY ODESLALI Z POWROTEM DO NADAWCY

Update:

 

jak przytaczasz czyjas wypowiedz to rob to sprawniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1. czy jakosc lutow na wplyw na jakosc po zmontowaniu

2. czy potrzebna jest dobra cyna

3. czy wie ktos moze czy sa juz w avt plytki

4. czy ma znaczenie jakie sa kondensatory bo widzialem rozne okragle kwadratowe a sie za bardzo nie znam

5. czy ma znaczenie to ze juz dobralem sie do tego i obmacalem swoimi brudnymi tlustymi paluchami

6. gdzie mozna dostac zasilanie albo z czego je zrobic moze ktos moglby mi pomogl"

 

1. jakosc lutow ma zawsze wplyw na dzialanie ukladu. zasady takie jak przy konwencjonalnym lutowaniu - zero zimnych lutow itp

2. najlepiej lutować cyną z dodatkiem srebra. taka cyna jest dostępna na stronie www.akkus.com.pl jest cholernie droga - 320 zeta za 0.5kg ale daje 1. pewnosc 2. komfort psychiczny. jesli nie masz pod reka cyny ze srebrem to kup cyne z topnikiem, byle nie z kalafonią. kalafonia w cynie szybko wyparowuje i zostaja suche luty. cyna z topnikiem jest pare zl drozsza niz z kalafonia. natomiast sama kalafonia bardzo sie przydaje przy poprawianiu lutow.

3. tak, są - ale ja juz czekam ponad 3 miechy od czasu, kiedy pan przez telefon powiedzial, ze juz sa. radze odpuscic sobie i nauczyc sie samemu trawic plytki.

4. tak, KONDENSATORY TO PODSTAWA !!! to macie sobie wygrawerowac na scianie nad lozkiem. zadne samsungi, zadne rce. ELNA SIMILIC, ELNA CERAFINE, BLACK GATE, PANASONIC FC...

http://home.elka.pw.edu.pl/~mgalach/audio/audio.html (test opamp`ow i kondiorow) ---> wyzej sa juz tylko BLACK GATE NK albo FK. ksztalt nie ma znaczenia. wazna firma i CENA.

rownie wazne sa wzmacniacze operacyjne. ale to juz zalezy od gustu. o ile kondziory daja czystosc, przejrzystosc i szczegolowosc dzwieku o tyle wzmacniacze operacyjne decyduja o charakterze dzwieku. polecam:

(texas instruments) opa2604, 2134, 627, 637 (przy wzmocnieniu powyzej 5V/V)

(analog devices) ad825, ad826. dalej wedlug katalogu ---> szumy, szybkosc narastania sygnalu itp...

(new radio japan) wedlug katalogu i jak wyzej.

5. to zalezy co obmacales. wszystko da sie zetrzec spirytusem. gorzej jesli uraczyles cos strzalem elektrostatycznym ;)

6. zasilanie robisz z:

a) transformatora (pamietaj ze w trafie podaje sie napiecie skuteczne. napiecie szczytowe = 1.4*napiecie skuteczne i do niego trzeba dobierac kondensatory flitrujace. dobrze jest tez zadbac o stabilizacje. polecam katalog national semiconductor ---> google.com (w katalogach maja wszystkei wzory i schematy...)

 

B) oczywiscie, jesli nigdy w zyciu nie trzymales w dloni lutownicy to lepiej sobie odpusc. juz niejeden raz widzialem stancjonarne cd 'lutowane' lutownica 300W. o zgrozo!!!

 

w razie trudniejszych pytan polecam:

http://audio.lukar.net

 

 

a co do cła - jak pisałem wcześniej. odsyłać do producenta. w przeciwnym wypadku TI wpakuje Polske na czarna liste i nie bedzie nic wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-0

 

 

A ja prosiłbym o schemat płytki drukowanej do omawianej karty :-) Niestety na stronach EP nie można już pobrac schematu(PCB) ....a płytek w AVT nie ma i szybko nie bedzie /podobno ulegla zniszczeniu linia produkcyjna płytek u podwykonawcy/

 

Płytkę więc wytrawił bym sobie sam, obiecuję tez opisać jak zrobić taką dobrej jakości płytkę.

 

Mam abita NF7 sl /od 2 tygodni/ ale jakość dźwięku soundstorma na wyjsciu analogowym jest nie do przyjęcia... wiec z niecierpliwoscią czekam na schemat. Nawet chcialem już kupic kartę herculesa ale niedostępny od ponad miesiąca....

 

schemat (pcb)prosiłbym na adres ederlezi@interia.pl

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co komu czujnik zatarcia wentylatora jak ludzie sie pytaja o plytke pod PCMa ?? 8O

bo najpierw trza wejsc na adres podany przeze mnie (lub kazdy inny z 'tej parafii'), w przeciwnym wypadku Twoj link wyswietla tekst pt:

"aby pobrac plik wpisz adres blablabla"

 

8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówienia w firmach są 'opłacalne' zazwyczaj od 100 sztuk :-)

 

moje zamówienie z początku 2004 roku nie zostało zrealizowane, ale to mnie już, szczerze mowiąc, nie martwi. w dupsko gryzą mnie za to 4 zaliczenia - jak się od nich uwolnię to na pewno cos zdziałam w temacie... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie to: http://www.aca-vogel.de/index_en.html

Koleś jest niezły.

Za ok. tydzień będę w Warszawie i wybiorę się do Wólki Węglowej popytać o AVT5088.

Jak jest z tym cłem w końcu? Warto zawracać głowę TI? zastanawiam się jeszcze nad tym drugim układem bodajże PCM2906. Dużo trudniejszy jest do zrobienia? Kamien, pisałeś, że ma gorszą jakość dźwięku. Duża jest ta różnica? Nieprędko pewnie będę miał sensowne audio, ale chciałbym się trochę popieścić z lutownicą :twisted: I jeszcze jedno pytanie: moglibyście podesłać mi na maila schemat karty i ew. zasilacza do OPA2604? Na stronie EP już nie ma tego pdfa. :( Jeśli AVT nie będzie miało tych płytek, to pobawimy sięw "małego chemika" :twisted:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Biolog

plytke bedzie ci ciezko samemu zrobic , aczkolwiek jest to mozliwe, pcm2706 ma sporo gorsza jakosc od pcm2702, mysle ze nie warto sie z nim bawic

 

tu masz opis karty i jej modyfikacji oraz wszystkie potrzebne schematy http://www.proaudio.nwz.pl/karta_muz_usb.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie trzeba nic płacić. W przypadku, gdy celnikom zechce się naliczyć podatek, niech kurier odeśle paczkę do nadawcy. Wtedy TI nie będzie musiało płacić naszego idiotycznego cła :|

 

Właśnie dostałem paczuszkę, ale nie było w niej PCMa. Na stronie z zamówieniami zamówiłem tego sampla, ale nie mieli na składzie, będą mieli dopiero 4 lipca, ale zamówienie było złożone razem. Wydaje mi się, że dostane jeszcze 1 paczkę, dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...